Хто головніший — агроном чи шкідники?

Хто головніший — агроном чи шкідники?

/ Актуальні статті / П'ятниця, 04 травня 2018 10:50

Чи можна проводити моніторинг посівів на ходу автомобіля, не зупиняючись? Виявляється, можна! Можна, коли спеціаліст заздалегідь добре знає біологію рослин і шкідників, інтуїтивно відчуває природні явища, має свій зв’язок із природою, до того ж коли в бізнес-плані стоїть обґрунтована система захисту з високоефективними інсектицидами Енжіо®, Нурелл® Д та Карате Зеон®!

 

Три види шкідників — мінус півтонни врожаю

Доводимо розрахунками вагомі втрати врожайності. Основні три види шкідників, що їх найбільше є у наших полях, — це клоп-черепашка, трипс пшеничний, попелиці злакові.

Клопи вилітають на поля, починаючи з середини квітня, коли середньодобова температура сягає позначки +9,5 ºС, із цвітінням терену. Після зими вони дуже голодні й живляться соковитими пагонами, молодими колосками. Якщо один клоп на квадратному метрі з’їдає 5 шт. колосків (згадаємо про явище «білоколосиця»), то буде втрачено 50 кг/га зерна.

Трипс пшеничний — дуже підступний шкідник. У колосі близько 30 зерен, а трипси зменшують їх масу. Отже, якщо маса кожного колоса має бути 1,25 г, то з трипсами стане 1,21 г. Відповідно, урожайність за кількості колосків 500 шт./м становитиме: з трипсом — 6,05 т/га, без нього — 6,25 т/га, тобто мінус 200 кг/га.

Попелиці по 10 шт./стебло, або колос за рахунок живлення зменшують урожайність на 200 кг/га. І ще є втрати від ВЖКЯ, який вони переносять від злакових бур’янів культурним злакам, — мінус 100 кг/га.

Сумарно втрати лише від такої «незначної» кількості шкідників сягатимуть 450-600 кг/га. Ніби і непомітно, коли врожайність 6 т/га, проте може ж бути і 6,5 т/га.

 

Обґрунтований захист — це економія

Обґрунтована тактика контролю шкідників — це боротьба з ними в період масового заселення посівів, а не чекання якихось застарілих «порогів шкодочинності» чи відродження личинок. Починати захист треба з насіння, отже, використання протруйників з інсектицидами Селест Макс, Вайбранс Інтеграл є обов’язковим. Це особливо важливо для контролю дротяників, злакових мух і попелиць з осені. Як наслідок, економія насіння, рівномірні і здорові сходи. До речі, за даними наших дослідів, саме восени відбувається найбільше зараження ВЖКЯ.

 

08 375 43 1

 

Правильно підбираємо інсектициди

Необхідне чергування інсектицидів з різними механізмами дії, використання системних і контактних препаратів. Системна діюча речовина тіаметоксам у складі Енжіо® забезпечує тривалий захист рослин зсередини (до 3 тижнів), добре контролює прихованоживучих шкідників. Друга д. р. цього препарату — лямбда-цигалотрин — має контактну і швидку дії. Хлорпірифос у складі Нурелл® Д характеризується потужною фумігантною дією на дуже прихованоживучих шкідників. Крім цього, використання речовин із різним механізмом дії унеможливлює виникнення резистентності у шкідників.

 

Час обробки

Це одне з найважливіших питань успішного захисту. Щоб не сталося так: рано-рано-рано… йой — пізно! Обґрунтовані й перевірені часом рекомендації для озимої пшениці та ячменю — використання інсектицидів разом із фунгіцидами під час обробки Т1 — фаза 31-32, початок виходу в трубку (приблизно середина квітня), і Т2 — прапорцевий листок (приблизно початок травня). Саме ці фази збігаються із масовим заселенням посівів шкідниками.

Отже, запам’ятовуємо:

Т1 — початок виходу в трубку — Енжіо®;

Т2 — прапорцевий листок — Карате Зеон® або Нурелл® Д.

 

Високоефективні інсектициди

Контактно-системний інсектицид Енжіо® — це:

 

  • тривала висока ефективність після застосування — до 3 тижнів, а саме це потрібно протягом довгого періоду заселення посівів шкідниками;
  • ефективність у широкому діапазоні температур — від +5 і вище ніж +25 °С (реально ефективний від +3 до +30 °С), тобто вже за мінімальної активності шкідників;
  • безпечність для культури у разі змішування у бакових сумішах із гербіцидами, фунгіцидами, регуляторами росту, на відміну від фосфорорганічних інсектицидів.


Практичний досвід використання та численні дослідження підтверджують високу ефективність Енжіо® проти комплексу шкідників зернових культур.

 

08 375 43 2

 

Нурелл® Д — це також перевірений часом і практикою надійний інсектицид для захисту культур від широкого спектра шкідників.

 

  • Найкращий інсектицид проти шкідників, контроль яких здійснюється у неоптимальні терміни.
  • Завдяки фумігантному ефекту знищує шкідників у важкодоступних місцях.
  • Має акарицидний ефект.


До речі, коли ми помічаємо павутинного кліща на сої? Правильно — у липні. А де він був до цього часу? Правильно — на зернових. Тому акарицидний ефект інсектицидів Нурелл® Д та Енжіо® на зернових, звісно, деякою мірою стримує поширення цього шкідника на пізні культури. 

Завдяки таким інсектицидам компанії «Сингента», як Енжіо®, Нурелл® Д і Карате Зеон®, торік було збережено близько 236 тис. т зерна на загальну суму понад 40 млн дол., а це реальні гроші, які залишилися в Україні для наших аграріїв, податків і розвитку країни!

 

Валерій ДУБРОВІН, канд. с.-г. наук, 
менеджер з технічної підтримки ЗЗР 
на польових культурах 

 25 травня 2018
8 червня 2018 року у Києві, на річковому лайнері Rosa Victoria, відбудеться Перший український агропромисловий інвестиційний вечір - унікальна комунікаційна платформа Україні з фокусом на залучення інвестицій в сферу аграрної промисловості. Організатор Форуму – A7 CONFERENCES. Офіційний перевізник – Turkish Airlines, Інвестиційний партнер – A7 CAPITAL. Партнер ділових поїздок – AirLife. В рамках виставки – АГРО-2018/ AGRO-2018.
8 червня 2018 року у Києві, на річковому лайнері Rosa Victoria, відбудеться Перший український агропромисловий інвестиційний вечір - унікальна комунікаційна платформа Україні з фокусом на залучення інвестицій в сферу аграрної промисловості. Організатор Форуму – A7 CONFERENCES. Офіційний перевізник – Turkish Airlines, Інвестиційний партнер – A7 ...
25 травня 2018
 25 травня 2018
Основники виробниками українських ранніх ягід є невеликі ферми та присадибні господарства.
Основники виробниками українських ранніх ягід є невеликі ферми та присадибні господарства.
25 травня 2018
 25 травня 2018
Аграрії можуть не досіяти заплановані площі під зернову, кажуть експерти.
Аграрії можуть не досіяти заплановані площі під зернову, кажуть експерти.
25 травня 2018
 25 травня 2018
Цьогоріч рання ягода достигла на тиждень раніше.
Цьогоріч рання ягода достигла на тиждень раніше.
25 травня 2018
 24 травня 2018
Нині вітчизняні виробники продають ягоди переважно до Польщі, утім більший дохід можна отримати на нових напрямках збуту.
Нині вітчизняні виробники продають ягоди переважно до Польщі, утім більший дохід можна отримати на нових напрямках збуту.
24 травня 2018
 24 травня 2018
Так рятують посіви від шкідників та хвороб.
Так рятують посіви від шкідників та хвороб.
24 травня 2018

Наші видання

Please publish modules in offcanvas position.