Новий інсектицид для захисту широкого спектра культур із повною системною дією!

Новий інсектицид для захисту широкого спектра культур із повною системною дією!

/ Актуальні статті / Вівторок, 15 травня 2018 10:43

Компанія Байєр пропонує новий інсекто-акарицид Мовенто® із подвійною (акропетально-базипетальною) системною активністю і з новою діючою речовиною спіротетрамат із групи кетоенолів. Використовуючи його, можна бути впевненим, що активний інгредієнт потрапить до травного тракту шкідника і почне там свою роботу, як би той не був захищений кроною і восковим шаром на тілі шкідника.

Механізм дії Мовенто® притаманний усім препаратам класу кетоенолів — це інгібітор синтезу жирів в організмі комах і кліщів. Йому не притаманні контактна дія і нокдаун-ефект, однак тривалість захисного періоду дуже висока. Результат впливу спіротетрамату проявляється під час наступної за обробкою линьки, коли шкідник гине, не в змозі сформувати повноцінні покриви тіла. Спектр активності Мовенто® — найширший з усього класу кетоенолів. Він включає попелиць, мідяниць, листоблішок, щитівок, клопів, білокрилок, трипсів і кліщів. Спостерігається побічна дія на деяких двокрилих.

В Україні Мовенто® зареєстрований на наступні культури:

 

  • яблуня, груша — 1,5-2,25 л/га
  • виноград — 0,75-1,5 л/га
  • томати відкритого та закритого грунту —0,75-1,0 л/га
  • огірки відкритого та закритого ґрунту — 0,5-1,0 л/га
  • капуста і цибуля відкритого грунту — 0,75-1,0 л/га
  • соя — 0,7-1,0 л/га.


Цибуля і капуста, що мають важко змочувану листову поверхню, вимагають додавання до робочого розчину ПАР Меро® у нормі 0,4 л/га.

Слід зауважити, що для ефективної дії Мовенто® вимагає певних умов. Спіротетрамат нетоксичний для комах у первісній препаративній формі, але в рослині він перетворюється у токсичний спіротетрамат-енол. Тобто для здійснення ефекту діюча речовина повинна проникнути у листя, далі просунутися до рослинних судин, трансформуватися у токсичну похідну, і тоді зустріти шкідника, який починає живитися рослинним соком. Зазвичай ефект Мовенто® стає помітним на 7-12 дні після обробки. Проте триватиме захист довго — від 3 до 6 тижнів. 

Дуже важливе значення має також фізіологічний стан рослини. Першою умовою успішної дії є чиста поверхня рослини. Наявність пилу скорочує проникальну можливість. Також на неї впливає присутність на поверхні інших препаратів, що мають тверду складову — наприклад, змочуваних порошків. Через це треба дуже уважно ставитися до бакових сумішей. Якщо восковий шар культури вимагає додавання прилипача, слід обирати його на основі етеріфікованої ріпакової олії — у нашому випадку Меро®.

Другою умовою є нормальний сокорух. Мовенто® рухається рослиною разом із соком. Сильно ушкоджене листя, яке активно випаровує вологу, не в змозі забезпечити ані проникнення препарату в середину, ані пересування його до судин. Ще раз слід наголосити: Мовенто® — надзвичайно ефективний препарат для профілактичної, завчасної обробки!

Використання регуляторів росту, що гальмують сокорух, також може перешкодити дії Мовенто®.

 

09 376 35 5

 

Особливості застосування Мовенто® на культурах

Головним об’єктом на сої є павутинний кліщ, також загрозливої чисельності досягають попелиці. Мовенто® слід використовувати за появи перших особин кліща. Препарат не вимагає додаткового обладнання обприскувача, яке б дозволяло обробляти нижній бік листків — завдяки високій двобічній системності він дожене шкідника будь-де. Саме на сої фізіологічний стан культури має надзвичайно важливе значення.

На плодових обробка проти мідяниць і щитівок найбільш ефективна у фазі бродяжок або німф молодшого віку. Контроль кров’яної попелиці слід проводити з початком активного пересування її із місць зимівлі до крони. Залежно від кліматичної зони, це відбувається через 2-3 тижні після цвітіння. У випадку своєчасного використання препарат буде готовий до дії на шкідника саме в період первинного утворення колоній. Польські джерела повідомляють про наявність гарного бічного ефекту препарату проти яблуневої галиці.

Головне завдання у боротьбі з трипсами на капусті — не допустити заселення культури з найбільш ранніх фаз розвитку. За подальшого пошкодження листя, які формують качан, страждає товарність продукції, і відновити її, навіть позбувшись шкідника, неможливо. Тому важливо приділяти увагу вчасності хімічних обробок — у фазі 13 ВВСН — потужний контактний препарат (Децис® f-Люкс), у фазі 19 — Мовенто®. Повторні обробки, відповідно, в 41 і 45 фазах.

Боротьба з трипсами на цибулі має свої особливості. Відроджені личинки збираються у пазухах листків молодих рослин і там живляться, висмоктуючи безпосередньо вміст клітин. Там вони захищені як від несприятливих зовнішніх умов, так і від дії контактних препаратів.

Двонаправлена системність Мовенто® долає цей бар'єр, пересуваючись до прихованих місць живлення личинок і забезпечуючи ефективний контроль. Як правило, перше застосування препарату на цибулі проводиться у фазі 3-4 листків, коли відбувається первинне накопичення популяції. Максимальну ефективність Мовенто® починає проявляти на 7-10 день після обробки, зберігаючи при цьому активність протягом тривалого періоду. Інтервал між двома обробками цим препаратом не повинен бути менше 14 днів (за екстремально високої чисельності шкідника), і, як правило, становить 21 день. Після обробок Мовенто® (через 7-10 днів) рекомендуються внести інсектициди з контактною складовою — Коннект® або Децис® f-Люкс. Бакові суміші Мовенто® з контактниками не рекомендуються — система з чергуванням продуктів показує кращий ефект.

Використання препарату підносить філософію захисту плодоовочевих культур на новий рівень, допомагає заощадити вкладені кошти й отримати якісну конкурентоспроможну продукцію.

 

Коментарі

 

09 376 35 1Костянтин Віталійович ЛУКІН, головний агроном ТДВ «Зоря Інгулу», м. Баштанка Баштанського району Миколаївської області

— Продукт використовували на яблуні і груші. На яблуні цільовий об’єкт — кров’яна попелиця. Внесення проведене відразу після появи перших особин у нормі 2 л/га. Ефект — загибель шкідника — був помітний вже за кілька днів.

На груші застосовували проти грушевої мідяниці. Оскільки боротися із цим шкідником дуже складно зробили дві обробки. За першого разу препарат впорався тільки із першою хвилею шкідника, за другого внесення використали Мовенто® у нормі 2 л/га. Ефект проявився через кілька днів, дія препарату тривала понад 2 тижні, в результаті отримали загибель личинок.

Коментар від компанії Байєр: Препарат виконав свою функцію. За високої чисельності шкідника в кількох хвилях і плануванні кількох обробок радимо використовувати Мовенто® першим.

 

09 376 35 3Валерій Миколайович ХВОРОСТОВСЬКИЙ, директор ПАТ «Дружба-ВМ», с. Шура-Копіївська Тульчинський район Вінницької області

— Основний напрям діяльності господарства — це сад. Яблуні займають близько 570 га. Три останніх роки маємо проблему з кров’яною попелицею, і рішень на ринку фактично не існує. Минулими роками пробували використати різні препарати, у т.ч. і на основі хлорпіріфосу, проте однозначно завдаємо шкоди корисній ентомофауні. Дізнавшись про дію нового продукту від компанії «Байєр» Мовенто®, придбали його торік та використали в нормі 2,25 л/га на проблемних ділянках. Застосовували продукт у два терміни: перший — 11 червня у період активного приросту пагонів. Другий на інших ділянках — на початку липня. Як показала практика, ефективніше застосовувати Мовенто® під час активного сокоруху. Цьогоріч уже закупили Мовенто® 850 л та плануємо використовувати під час міграції кров’яної попелиці в крону плодових дерев.

Коментар від компанії Байєр: практика довела правильність рекомендацій щодо терміну застосування Мовенто®. Своєчасність внесення препарату важко переоцінити.

 

09 376 35 2Василь Антонович ШВЕЦЬ, головний агроном ПП «Аронія», м. Снятин Чернівецької області

— У ПП «Аронія» працюю третій сезон, маємо 110 га фруктових насаджень, із них переважно яблуні. Вирощуємо усі провідні для регіону сорти.

Основна проблема, з якою прийшлося зустрітися, — це кров’яна попелиця. У 2016 році шкідник завдав серйозних збитків урожаю і плодовим деревам. Торік застосував препарат від компанії Байєр Мовенто® у період найбільшого сокоруху в рослинах, це припало на 10 червня, ефективністю ми задоволені, особливо хочеться відмітити його довготривалу дію. Також потрібно розуміти, що Мовенто® потрібен час, щоб засвоїтися рослиною, потрапити в сік, і лише тоді він має дію на сисних шкідників саду.

Також раніше сильних збитків завдавала каліфорнійська щитівка, з якою найефективніше боротися комбіновано — навесні застосовуємо олію, а під час активного сокоруху рослини — Мовенто® у нормі 2,25 л/га. Я не стверджую, що назавжди позбавився цих шкідників у своєму саду, проте на сьогодні мені вдалося опанувати цю проблему за допомогою препарату Мовенто®.

Коментар від компанії Байєр: зважена стратегія захисту і вчасне внесення допомогла досягти очікуваного результату.

 

09 376 35 4Віталій СЕРДЮК, менеджер Байєр Агро-Арени «Схід» Балаклійський район Харківської області

— В одному з двох демонстраційних варіантів захисту сої у фазі 65 BBCH (повне цвітіння) був використаний Мовенто® в нормі 1 л/га. Станом на третю декаду серпня візуальна різниця була вражаюча.

Коментар від компанії «Байєр»: різниця у врожайності — 2,3 ц/г — еквівалент $111 у цінах EXW квітня 2018.

1

 21 лютого 2019
У поточному році розраховуємо на те, що Україна отримає можливість експорту черешні до КНР. 
У поточному році розраховуємо на те, що Україна отримає можливість експорту черешні до КНР. 
21 лютого 2019
 21 лютого 2019
Артишок є невибагливою культурою щодо використання води: на гектар він потребує на тисячу кубометрів води менше, ніж традиційні овочі.
Артишок є невибагливою культурою щодо використання води: на гектар він потребує на тисячу кубометрів води менше, ніж традиційні овочі.
21 лютого 2019
 21 лютого 2019
У сезоні 2018/19 ЄС знизив виробництво ріпаку до 19,6 млн тонн порівняно з середнім п’ятирічним показником 22,1 млн тонн.
У сезоні 2018/19 ЄС знизив виробництво ріпаку до 19,6 млн тонн порівняно з середнім п’ятирічним показником 22,1 млн тонн.
21 лютого 2019
 21 лютого 2019
На Львівщині презентують перший в Україні центр навчання фермерів. Підготовка відбуватиметься за участі Центру зайнятості та Міжнародної фінансової корпорації. 
На Львівщині презентують перший в Україні центр навчання фермерів. Підготовка відбуватиметься за участі Центру зайнятості та Міжнародної фінансової корпорації. 
21 лютого 2019
 21 лютого 2019
На українському ринку триває зростання цін на білоголову капусту. 
На українському ринку триває зростання цін на білоголову капусту. 
21 лютого 2019
 21 лютого 2019
З виділених за бюджетною програмою «Фінансова підтримка розвитку фермерських господарств в 2018 році» 210 млн грн фермери освоїли 204,3 млн грн.
З виділених за бюджетною програмою «Фінансова підтримка розвитку фермерських господарств в 2018 році» 210 млн грн фермери освоїли 204,3 млн грн.
21 лютого 2019

Please publish modules in offcanvas position.