Липосам® — плідна допомога ріпакам

Липосам® — плідна допомога ріпакам

/ Актуальні статті / Понеділок, 04 червня 2018 10:41

Біоприлипач Липосам® від компанії «БТУ-Центр» вже завоював неабияку популярність. Він сумісний з усіма відомими пестицидами, подовжує та посилює їх дію на шкідливі організми, зменшує норми внесення ЗЗР та знижує негативний вплив на культурні рослини. Але не всі знають, що в портфелі компанії є ще один препарат Липосам® — біоклей. Завдяки його використанню для склеювання стручків можна значно зменшити втрати врожаю. Досвід та відгуки фермерських господарств, великих агрохолдингів свідчать, що цей біопрепарат впевнено входить в арсенал сучасного агровиробництва.

Ріпак є однією з основних культур для українських сільгоспвиробників. Майже всі господарства зіштовхуються із втратами врожаю через розтріскування стручків. Фахівці підкреслюють, що на момент повного дозрівання ріпаку його втрати сягають 30-50 %. Це відбувається тому, що вона дозріває нерівномірно, а також втрачає насіння через розтріскування стручків першого ярусу.

10 377 48Щоб зарадити цій проблемі, ринок пропонує великий вибір клеїв та десикантів. Але клеї синтетичного походження утворюють суцільну непроникну плівку. Через це насіння повністю не дозріває. І знову ми втрачаємо урожай.

Своєю чергою, біоклей Липосам® утворює на поверхні рослин решітчасту пористу гнучку сітку, яка не перешкоджає природнім процесам життєдіяльності, значно знижує втрати врожаю ріпаку, забезпечує природнє дозрівання верхніх і нижніх ярусів технічних та зернобобових культур та захищає рослини у фазі біологічної та технічної стиглості від несприятливих погодних умов (вітру, дощу тощо). В результаті насіння дозріває повністю, зберігаються його якісні показники і зростає продуктивність та прибутковість вирощування ріпаку.

Вартість і технологія обробки біоклеєм Липосам® доступні практично кожному господарству. Препарат працює у широкому температурному діапазоні, безпечний для персоналу та агроценозів, не потребує повторних обприскувань.

Посіви обробляють наземним чи авіаметодом за 2-4 тижні до збирання, коли стручки на верхньому ярусі починають буріти й вигинаються у дугу U, ще не розтріскуючись по шву. Норма витрат препарату коливається у межах 0,8-1,5-2,0 л/га, що дає змогу склеїти верхній ярус стручків, захистивши їх від розтріскування, допоки дозрівають нижні яруси ріпаку. В результаті цього простого й доступного агрозаходу господарство отримає суттєву прибавку до врожаю. І відгуки агровиробників є яскравим свідченням ефективності роботи біоклею Липосам®.

 

10 377 49Володимир САВЧЕНКО, заступник директора з рослинництва ТОВ «Поділля Агропродукт».

Наше підприємство орендує землі в шести областях України, загалом земельний банк становить 31 тис. га. Із компанією «БТУ-Центр» співпрацюємо уже сьомий рік. І щороку закладаємо понад 10 дослідів із різними препаратами їх виробництва, наприклад, цьогоріч досліджуються більш як 80 варіантів. А у виробничих посівах практично весь цей час ми використовуємо їх продукти, зокрема Липосам®-прилипач і Липосам®-біоклей.

З кожним роком ми нарощуємо співпрацю. Наші землі розташовані в Київській, Житомирській, Хмельницькій, Вінницькій, Черкаській та Кіровоградській областях. І скрізь ми використовуємо препарати компанії «БТУ-Центр». Можу сказати, що й усі сусідні господарства успішно застосовують продукцію цієї компанії.

Для цього є об’єктивні і природні причини. За останні роки клімат дуже змінився, у нас раніше була зона лісостепу, а зараз переходить у степову. І вологи в ґрунті під час внесення ґрунтових гербіцидів вже не вистачає. А за рахунок властивості Липосаму®-прилипачу утримувати вологу дія гербіцидів подовжується, як мінімум, на тиждень. Крім того, гербіциди утримуються решіткою Липосаму® і не потрапляють у зону коренів. Наші досліди протягом останніх років про це наочно свідчать. Гербіцид таким чином краще працює, контролює бур’яни, а його норму можна зменшити до 10%. Ми використовуємо Липосам®-прилипач під час кожного внесення засобів захисту рослин стовідсотково на всіх культурах, окрім багаторічних трав.

Основними культурами, які ми вирощуємо, є кукурудза, пшениця, соняшник, ріпак та соя. У холдингу «Укрлендфармінг» ми займаємо одне з перших місць із урожайності сільськогосподарських культур. Найбільшу рентабельність дає ріпак, і на ньому ми практикуємо 8 внесень ЗЗР сумісно з Липосамом®-прилипачем за сезон. А потім ще й склеювання стручків за допомогою Липосаму®-біоклею. Наразі наше господарство стовідсотково застосовує його на цій культурі, посіви котрої становлять понад 2 тис. га.

Можу сказати, що це чудовий препарат. Ми з ним працюємо в максимальній нормі — 1,5 л/га. Вносимо наземним способом, добавляємо згідно з рекомендаціями виробника — 100-
200 л води. Він зручний та технологічний у застосуванні.

Липосам®-біоклей потребує деякого часу для змішування, процес проходить у 2 етапи: спочатку необхідну кількість препарату розчиняють у воді (1:1) та перемішують до однорідного розчину; потім поступово доливають воду малими дозами до необхідного для обробки об’єму. Але ця процедура змішування себе повністю виправдовує.

Липосам®-біоклей легко тримає стручки мінімум два тижні. Навіть, коли минулого року в нас трапився градобій, то верхній ярус ріпаку був пошкоджений, а середній та нижній вистояли. Тобто в таких екстремальних умовах Липосам®-біоклей спрацював дуже добре.

Хотів би ще зазначити, що препарати приваблюють не лише якістю, але й ціною. Кожен із нас зараз рахує свої кошти, адже вартість препаратів позначається на собівартості кінцевого продукту. Ми відповідально та зважено підходимо до вибору препаратів, керуємось результатами проведених дослідів і обираємо для використання у товарних посівах лише те, що дійсно себе показує з кращої сторони. Загалом Липосам®-біоклей найбільш наближений до ідеалу, з нашої точки зору, у виробничих умовах.

Ми з командою «БТУ-Центр» співпрацюємо тісно та впевнено. Дякуємо їм за консультативні послуги, які вони надають безкоштовно та фактично цілодобово. І, звичайно, хочеться побажати нашим партнерам подальшого розвитку, ще більш широкого впровадження натуральних, екологічних продуктів і технологій у землеробстві. У компанії «БТУ-Центр» грандіозні правильні плани!

 

Валерій ШЕВЧУК, агроном ФГ «Волт», Вінницька обл.

Ми обробляємо 850 га землі. Вирощуємо такі культури, як озима пшениця, озимий ріпак, також сіємо сою, соняшник та кукурудзу. Цього року ми отримали від компанії «БТУ-Центр» препарат Липосам®-прилипач, запланувавши його внести на сої одночасно з обробкою фунгіцидами. Також потрібно було внести десикант на озимому ріпаку, щоб спалити бур’яни, яких було чимало. І ми вдалися до експерименту: одночасно з десикантом внесли прилипач Липосам®. Дивлячись на отримані результати, скажу, що ми дуже задоволені ним — дія препарату очевидна. Можна сказати, що він спрацював на 99,9 %! Чому не 100? Тому що, я вважаю, що жоден препарат стовідсотково не працює.

Результат реально чудовий. І будемо сподіватись на подальшу співпрацю, замовляти більшу кількість препарату Липосам®-прилипача та іншу продукцію компанії «БТУ-Центр».

 19 вересня 2018
Фермери намолотили 36,8 мільйонів тонн зерна.
Фермери намолотили 36,8 мільйонів тонн зерна.
19 вересня 2018
 19 вересня 2018
Мінагрополітики сподівається на рекордний врожай зернової.
Мінагрополітики сподівається на рекордний врожай зернової.
19 вересня 2018
 19 вересня 2018
Єдина стилізована позначка допомагатиме виробникам просувати свої товари за кордоном.
Єдина стилізована позначка допомагатиме виробникам просувати свої товари за кордоном.
19 вересня 2018
 19 вересня 2018
Експерти порівняли вартість чорного та білого буханця в Україні та ЄС.
Експерти порівняли вартість чорного та білого буханця в Україні та ЄС.
19 вересня 2018
 19 вересня 2018
Міністерство юстиції на технічному рівні запровадило механізм, який не дозволяє реєстратору вчинювати реєстраційні дії за межами своєї області і таким чином порушувати закон.
Міністерство юстиції на технічному рівні запровадило механізм, який не дозволяє реєстратору вчинювати реєстраційні дії за межами своєї області і таким чином порушувати закон.
19 вересня 2018
 19 вересня 2018
Виробники збільшують закупівельні ціни на сировину і водночас підвищують вартість готової продукції.
Виробники збільшують закупівельні ціни на сировину і водночас підвищують вартість готової продукції.
19 вересня 2018

Наші видання

Please publish modules in offcanvas position.