Белт® — тепер для усіх найбільших просапних

Белт® — тепер для усіх найбільших просапних

/ Актуальні статті / Понеділок, 11 червня 2018 10:42

Личинки лускокрилих — гусениці — найбільш комфортно почуваються там, де їхній живильний ресурс необмежений, наприклад, під час заселення сільськогосподарських культур. За масового розмноження популяції здатні знищити ціле поле протягом лічених днів.

Величезні площі різних культур у всьому світі щорічно потерпають від цієї групи шкідників. Ще більш ускладнюють ситуацію прояви стійкості шкідливих лускокрилих до традиційних препаратів. Наприклад, поширені популяції капустяної молі Plutella xylostella, томатної мінуючої молі Tuta absoluta, бавовникової совки Helicoverpa armigera, які проявляють стійкість водночас до фосорганічних, піретроїдних і карбаматних інсектицидів.

Препарат Белт® (діюча речовина флубендіамід) є представником порівняльно нового інсектицидного класу діамідів і єдиним серед них — підкласу діамідів фталевої кислоти. Первісним взірцем для діамідних інсектицидів була речовина, що міститься в американському чагарнику Ryaniaspeciosa, яка діє на шкідників подібним чином, проте заснований на її дії рослинний інсектицид ріанодин має суттєвий недолік — він рівною мірою токсичний як для комах, так і для птахів, риб та людей.

 

Як працює Белт®

11 378 47 1
Діюча речовина Белта — флубендіамід — спрямована на м’язові волокна шкідника. Вона впливає на ріанодинові рецептори міофібрил. У результаті в останніх вивільняється надмірна кількість кальцію, що веде до неконтрольованого постійного скорочення міозину вздовж волокон актину, паралічу і загибелі.

 

Дослідження Байєр показали, що на противагу природному ріанодину Белт® діє вибірково проти гусениць, і не впливає негативно на бджіл та інших корисних комах, зокрема хижих клопів та паразитичних перетинчастокрилих. Він також безпечний для оператора і навколишнього середовища — ссавців, птахів, дощових черв'яків — за умови застосування у рамках офіційних рекомендацій. Белт® є важливим інструментом у контексті концепції Інтегрованої Системи Захисту рослин.

Цей продукт характеризується швидкою і довготривалою дією. Не менш важливим є факт, що Белт® робить істотний внесок у розвиток антирезистентної стратегії. На відміну від чотирьох відомих раніше класів інсектицидів, націлених передусім на нервову систему комах, Белт® діє на м'язову систему, а точніше на так звані ріанодінові рецептори в м'язових волокнах. Дія Белт® проявляється протягом 1-2 годин після застосування. Внаслідок поїдання оброблених листків гусениці втрачають м'язовий контроль, припиняють живлення, у них розвивається параліч, який закінчується загибеллю. Додатковими перевагами препарату є швидке поглинання листям.

 

Белт® на сої

Стрімке зростання попиту на сою не знижує актуальності питань щодо ефективності її вирощування і відповідальності стандартам якості. Серед факторів впливу на ці показники — успішність контролю шкідників, у тому числі з ряду лускокрилих.

Першу загрозу посівам може нести лучний метелик Loxostegesticticalis. Цей багатоїдний вид пошкоджує сою у роки спалахів чисельності, які підпорядковані 11-річним циклам сонячної активності. Личинки шкідника схильні до активних групових міграцій у пошуках живлення, і посіви сої поблизу місць його резервацій опиняються під загрозою уже наприкінці весни-на початку літа. У роки масового розмноження небезпеку культурі несе також стебловий метелик Ostrinia nubilalis, проте соя не відноситься до культур, яким він надає перевагу.

Набагато частіше на полях сої можна зустріти шкідників із родини совок — гамму Autographa gamma і бавовникову Helicoverpa armigera. Останній вид шкодить найчастіше, причому живиться і листям, і бобами, що дозрівають. Також поживитися листям сої любить ріп’яшниця Vanessa cardui.

11 378 46 2

Специфічним шкідником бобів (і, відповідно, пізнього періоду вегетації) є акацієва вогнівка Etiella zinckenella.

 

Белт® на кукурудзі

Останніми роками Україна увійшла до клубу світових експортерів кукурудзи. «Царицю полів» також не оминула небезпека від лускокрилих шкідників. Крім уже згаданих лучного і стеблового метеликів (останній часто є головним шкідником кукурудзи в багатьох зонах вирощування), культуру серйозно пошкоджує також згадана раніше бавовникова совка.

11 378 47 3

 

Белт® на соняшнику

Значення цієї олійної для українських аграріїв важко переоцінити. «Сонячній квітці» також загрожують лучний метелик і бавовникова совка. Якщо перший атакує рослини в першій половині вегетації, то совці смакують кошики під час цвітіння і формування насіння. У роки спалахів їх чисельності тільки препарат із потужним нокдаун-ефектом здатен проконтролювати кількість небезпечних гусениць. Необхідно пам’ятати — під час цвітіння треба дуже відповідально ставитися до вибору препаратів і обирати найбільш безпечні для запилювачів, зокрема медоносних бджіл.

 

Белт® на овочевих

Площам під томатами і капустою, далеким від соєвих, соняшникових і кукурудзяних мільйонів гектарів, дуже важливий контроль за лускокрилими шкідниками. Капустяна і томатна молі, а також чисельні совки — капустяна, томатна (карадрина) і всюдисуща бавовникова — чи не найбільша загроза цих культур.

11 378 47 2

 

Особливості застосування

 

  • норма витрати на польових культурах — 0,1-0,15 л/га, на овочевих — 0,1 л/га;
  • головний спосіб дії — кишковий;
  • нокдаун-ефект яскраво виражений;
  • сумісність висока (перевіряти на фізико-хімічну сумісність/однорідність розчину);
  • фітотоксичність не спостерігається;
  • пенетранти, сурфактанти для важкозмочуваних культур рекомендується додавати Меро®, 0,4 л/га.

 

1

 21 жовтня 2018
На території глибоцького району Чернівецької області проживає відомий садовод Сафрон Фарфуляк.
На території глибоцького району Чернівецької області проживає відомий садовод Сафрон Фарфуляк.
21 жовтня 2018
 20 жовтня 2018
Протягом січня-вересня поточного року Україна експортувала 73 тонни сушених овочів на суму 552 тис. доларів.
Протягом січня-вересня поточного року Україна експортувала 73 тонни сушених овочів на суму 552 тис. доларів.
20 жовтня 2018
 20 жовтня 2018
На Волині завершується будівництво корівника, проектною потужністю на 280 голів, галереї, молочного блоку і лагуни.
На Волині завершується будівництво корівника, проектною потужністю на 280 голів, галереї, молочного блоку і лагуни.
20 жовтня 2018
 20 жовтня 2018
Досвід іноземних фахівців вивчатимуть науковці Тернопільщини.
Досвід іноземних фахівців вивчатимуть науковці Тернопільщини.
20 жовтня 2018
 19 жовтня 2018
Держпродспоживслужба та міжнародні організації завершили перевіряти продовольчі точки.
Держпродспоживслужба та міжнародні організації завершили перевіряти продовольчі точки.
19 жовтня 2018

Please publish modules in offcanvas position.