Трактори Massey Ferguson 7700: новий потенціал універсальної серії

Трактори Massey Ferguson 7700: новий потенціал універсальної серії

/ Актуальні статті / Понеділок, 11 грудня 2017 11:38

Цьогоріч український ринок тракторів у діапазоні потужності 170-260 к.с. доповнився представниками оновленої серії Massey Ferguson (MF) 7700, які вже встигли стати одними з найпопулярніших продуктів у клієнтів «Волинської Фондової Компанії» (ВФК), офіційного дистриб'ютора техніки корпорації AGCO.

Тягове зусилля

Не секрет, що тягове зусилля є одним з основних мірил ефективності для будь-якого трактора. Воно складається із трьох показників: потужності, її передачі до рушіїв та від них на ґрунт і ваги машини (залежно від польових умов на тягове зусилля перетворюється 40-70% загальної маси трактора).

 

23 366 74 2

 

Вага

Нове покоління 7-ої серії тракторів MF вирізняється низкою корисних впроваджень, які дозволяють їм виконувати широкий спектр робіт. «MF 7700 має посилені передній і задній мости, що не тільки дозволило оснащувати ці трактори спареними колесами, а й підвищило максимально допустиму масу машин до 14 т. Цебто моделі MF 7700 за мінімальної ваги 7,15-7,8 т можуть нести на собі понад 6 т баластів і обладнання, — відзначає начальник відділу збуту та сервісного обслуговування ВФК у м. Житомир Руслан Потапенко. — На численних демонстраціях ми спостерігали ситуацію, коли для виконання важкий робіт аналогічним тракторам вистачає потужності, але бракує ваги, і вони починають підстрибувати. Інша справа MF 7700: завдяки посиленим мостам, суттєвій корисній вазі, а також оптимальному поєднанню маси і потужності він ефективно виконує найскладніші завдання».

 

Потужність

Трактори MF 7700 оснащені вдосконаленими 6-циліндровими «серцями» AGCO POWER об'ємом 6,6 та 7,4 л, що номінально видають 125/170 — 176/240 (кВт/к.с.) за 2100 об./хв. Максимальна ж потужність 136/185-191/260(кВт/к.с.) вивільняється вже при 1950 об./хв. Характерною рисою модернізованих AGCO POWER є їхня здатність різко збільшувати крутний момент, коли оберти двигуна знижуються із 2100 до 1500 об./хв. При подальшому падінні цього показника до 1200-1500 об./хв. досягається максимальний крутний момент: 860-1000 Нм (залежно від моделі). У нових двигунах особливий акцент зроблено на підвищення ефективності згорання кожного граму дизелю. Для цього, зокрема, було встановлено модернізовану систему подачі пального Common Rail, потужний турбонаддув, інтеркулер, а також EEM (англ. Electronic Engine Management) — нову систему електронного управління двигуном, яка точно регулює обсяг і періодичність впорскування пального відповідно до кількості обертів двигуна та навантаження на нього. MF 7700 мають бак для пального об'ємом 470 л.

 

Передача потужності до рушіїв

За ефективну передачу потужності від двигуна до рушіїв великою мірою відповідає трансмісія. MF 7700 на вибір господарів можуть оснащуватись двома типами трансмісій Dyna. Перша з них механічна Dyna-6, що працює за технологією подвійного зчеплення Powershift. У трансмісії встановлена подвійна муфта, перший диск якої відповідає за перемикання непарних передач, другий — парних. Працюючи незалежно один від одного (коли один робить — інший вимкнений), вони забезпечують плавне та чітке перемикання передач: відбувається розгін на першій, одночасно готується друга; працює друга — готується третя, і так 6 передач в усіх 4 діапазонах (24х24).

Другим типом є автоматична безступенева трансмісія Dyna-VT, в якій втілено вдосконалену систему передачі потужності. Dyna-VT цікава тим, що, крім простого управління, вона гарантує плавне зчеплення і точне перемикання швидкостей без розриву потоку потужності. За рахунок чого, зокрема, в тяжких умовах забезпечується стабільна робота без перевитрати палива. Останньому сприяє і система DTM (Dynamic Tractor Management — англ.) яка відповідно до навантаження на трактор забезпечує оптимальні оберти двигуна в діапазоні 1000-2100 об./хв.

 

23 366 75 2

 

Також трактори MF 7700 цікаві й системою автоматичного керування диференціалом, який самостійно вимикається за швидкості понад 14 км/год., при піднятому навісному обладнанні, натисканні на одну/дві педаль(і) гальма, вмиканні стоянкового гальма тощо. Більше того, вона поєднана з системою повного приводу, що забезпечує MF 7700 максимальну тягу в польових умовах.

 

Передача потужності на ґрунт

«Вагомою перевагою MF 7700 є підвіска переднього мосту QuadLink, яка забезпечує постійний контакт передніх рушіїв із поверхнею і не потребує обслуговування, — наголошує керівник Вінницької філії ВФК Олександр Богуцький. — Вона працює так: коли колесо починає «провисати», датчики положення фіксують це, подають сигнал на один із двох гідравлічних циліндрів, розташованих між рамою та мостом — і він автоматично дотискає це колесо до землі. Це рішення поліпшило передачу тягового зусилля на ґрунт, зменшило витрату палива та посприяло плавному ходу й меншому куту повороту».

 

23 366 75 1

 

Передачі потужності на ґрунт сприяють і поєднання спеціальної конструкції корпусу та колісної бази довжиною 3 м, і рівномірне розподілення ваги (50/50) між передніми та задніми мостами, і колісні баласти, і нові противаги для навіски, які мінімально збільшують габарити машини (також є можливість їх інтегрувати безпосередньо в раму трактора), і великі шини (діаметр задніх до 2,05 м), і можливість встановлювати спарені колеса тощо.

 

Доведення практикою

Всі ці впровадження дозволяють MF 7700 ефективно працювати в важких умовах без перевитрати палива. Але як цей потенціал реалізовується на практиці?

«Це було добре видно під час польової демонстрації MF 7722 на широких шинах (номінально 147/200 кВт/к.с.) у ФГ «Озера» (Хмельницька обл.). Тоді він, агрегатований із плугом (5+1), мав орати (глибина 27 см) на вологих полях, вкритих суглинковими ґрунтами. Умови дуже складні, і нам самим було цікаво, як трактор себе в них покаже, — згадує Олександр Богуцький. — MF не підвів. Вибираючись на гору з середньою швидкістю 8 км/год., його двигун не був перевантажений, «підстрибувань» не було, буксування мінімальне, а на кожну кВт/год. він тоді витрачав 195 г палива».

 

Робота зі знаряддями

ВВП

У MF 7700 контролер трансмісії керує та контролює роботу ВВП, що забезпечує плавніше ввімкнення ВВП і зменшує вірогідність пошкодження трактора та знаряддя від його неправильного вмикання. Задній ВВП (540/1000 об./хв.) при трансмісії Dyna-6 працює за швидкості двигуна 1890/2000 об./хв., але також доступні варіації із режимами 540 eco (при 1520 об./хв.) і 1000 eco (при 1530 об./хв.). Управління ВВП можна перевести в режим «авто», за якого на швидкості понад 25 км/год. та при піднятті навіски він автоматично вимикається. Опційно на MF 7700 можна встановити передній шестишліцевий ВВП 1000 об./хв. (при 1920 об./хв.).

 

23 366 75 3

 

 

Гідравліка

«Одна з найголовніших переваг MF 7700 — гідравлічна система з закритим центром CCLC із робочим тиском 200 бар та продуктивністю 110, 150, або 190 л/хв., яка в певний момент створює потрібний обсяг оливи для певного навантаження. За неї можна використовувати до 8 (5/3) гідророзподільників. Більше того, завдяки Power Beyond, яка забезпечує потік оливи безпосередньо з насоса, можна підключати додаткові дистанційні гідророзподільники», — звертає увагу Руслан Потапенко.

Завдяки такій гідравліці MF 7700 може похизуватись потужними задньою та передньою навісками, які здатні підняти до 9,6 і 4 т відповідно. Важливо, що задня навіска оснащена амортизаційною системою ATC (Active Transport Control — англ.), яка зменшує ударні навантаження та автоматично регулюється під вагу знаряддя. Крім того, на ці трактори також можна встановити фронтальні навантажувачі вантажопідйомністю від 2,9 до 3,9 т.

 

Офіс механізатора

Багатий потенціал мають MF 7700, але всі ці можливості були б марними без ергономічної кабіни. Оновлена 7-ма серія тракторів MF має простору кабіну з оглядовістю на 360˚, встановлену на механічній або активно-механічній (жорсткість демпфірування регулюється оператором) підвісці. Сидіння оператора є поворотним і розташоване на пневматичній підвісці. У кабіні MF 7700 встановлено нову приладову панель зі збільшеним інформаційним екраном (70 х 52, SIS) та поліпшеною роздільною здатністю. Легкості управління додає і зручне розташування елементів управління на правому підлокітнику. Більше того, MF 7700 можуть оснащуватись консоллю CCD, яка дозволяє управляти функціями трактора, відображати зображення із задньої бортової камери, підключати та керувати знаряддями через ISOBUS, а також використовувати системи точного землеробства.

 

Підсумки

«Поруч із вище зазначеним на користь MF 7700 грає багате базове оснащення і широкий вибір доступних за ціною опцій. Найкращий для себе варіант господар може обрати серед трьох варіантів комплектації Essential (стандарт), Efficient та Exclusive, які різняться між собою за кількістю стандартно встановлених і опційно доступних технологій, — резюмує Олександр Богуцький. — Багатофункціональність, економічність, легкість в експлуатації та обслуговуванні… — все це робить MF 7700 оптимальним трактором для багатьох господарств, і багато з них вже встигло оцінити його».

 

Дмитро РАДІОНОВ, спеціально для газети "Агробізнес Сьогодні"

 

«Волинська фондова компанія»

logo vfk

43006, м. Луцьк, вул.Вахтангова,16
Безкоштовні телефонні лінії:

0800 21-11-99 (Продаж техніки)

0800 21-11-88 (Продаж запчастин)

0800 21-11-22 (Сервісне обслуговування)

* Дзвінки зі стаціонарних та мобільних
телефонів у межах України безкоштовні

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

1

 21 лютого 2019
У поточному році розраховуємо на те, що Україна отримає можливість експорту черешні до КНР. 
У поточному році розраховуємо на те, що Україна отримає можливість експорту черешні до КНР. 
21 лютого 2019
 21 лютого 2019
Артишок є невибагливою культурою щодо використання води: на гектар він потребує на тисячу кубометрів води менше, ніж традиційні овочі.
Артишок є невибагливою культурою щодо використання води: на гектар він потребує на тисячу кубометрів води менше, ніж традиційні овочі.
21 лютого 2019
 21 лютого 2019
У сезоні 2018/19 ЄС знизив виробництво ріпаку до 19,6 млн тонн порівняно з середнім п’ятирічним показником 22,1 млн тонн.
У сезоні 2018/19 ЄС знизив виробництво ріпаку до 19,6 млн тонн порівняно з середнім п’ятирічним показником 22,1 млн тонн.
21 лютого 2019
 21 лютого 2019
На Львівщині презентують перший в Україні центр навчання фермерів. Підготовка відбуватиметься за участі Центру зайнятості та Міжнародної фінансової корпорації. 
На Львівщині презентують перший в Україні центр навчання фермерів. Підготовка відбуватиметься за участі Центру зайнятості та Міжнародної фінансової корпорації. 
21 лютого 2019
 21 лютого 2019
На українському ринку триває зростання цін на білоголову капусту. 
На українському ринку триває зростання цін на білоголову капусту. 
21 лютого 2019
 21 лютого 2019
З виділених за бюджетною програмою «Фінансова підтримка розвитку фермерських господарств в 2018 році» 210 млн грн фермери освоїли 204,3 млн грн.
З виділених за бюджетною програмою «Фінансова підтримка розвитку фермерських господарств в 2018 році» 210 млн грн фермери освоїли 204,3 млн грн.
21 лютого 2019

Please publish modules in offcanvas position.