«Клуб новаторів агробізнесу» успішно працює по всій Україні

«Клуб новаторів агробізнесу» успішно працює по всій Україні

/ Актуальні статті / Четвер, 02 серпня 2018 10:42

Ще на початку весни, 22 березня 2018 року відбулось перше засідання «Клубу новаторів агробізнесу». Проект компанії BASF об’єднав 26 провідних господарств із 20 регіонів України, які прагнуть бути на вістрі інноваційного розвитку. Агарний сезон-2018 видався дуже непростим, але вже зараз можна говорити — «Клуб новаторів агробізнесу» працює та досягає результатів.

Аграрії предметно тестують інноваційні продукти й передові виробничі рішення у своїй господарствах. Великий практичний досвід та натхненна праця, потужна технологічна й інформаційна підтримка в рамках проекту роблять «Клуб новаторів агробізнесу» реальною платформою розвитку для конкретних господарств та агросектору в цілому. Відтак, слово, за яким стоїть справа, самим учасникам проекту зі всієї України.

 

Вироблено BASF — перевірено полем

14 381 64 2Роман ПРУДКАЙ, агроном ТОВ АПКС «Насташка», Рокитнянський р-н, Київська обл., с. Насташка

— Ми обробляємо 2 672 га землі, маємо потужне тваринництво. Наше господарство займається вирощуванням зернових і технічних культур: пшениці, ячменю, гороху, сої, соняшнику, кукурудзи.

Що стосується кукурудзи, зокрема, то вона виступає у сівозміні як монокультура. На ділянці площею 9 га ми внесли Акріс® у день посіву 24 квітня із подальшим прикоткуванням. Норма внесення становила 3 л/га. Препарат спрацював так, як решта ґрунтових гербіцидів цього року. Тобто посушливі погодні умови внесли свої корективи, і щодо результатів хотілося б трішки кращого. Можу відзначити, що в порівнянні з конкурентними продуктами Акріс® добре спрацював на лободі і щириці.

Також на цій ділянці 15 травня ми внесли страховий гербіцид Кельвін® Плюс у нормі 0,4 л, та 3 л ПАР Метолат. У порівнянні з конкурентними гербіцидами він набагато краще справився з падалицею соняшнику, лободою та щирицею. Також Кельвін® Плюс відмінно забрав злакові бур’яни.

Крім того, нещодавно внесли Архітект™ у нормі 1,5 л/га на посівах соняшнику на площі 13 га. Робота в рамках «Клубу новаторів агробізнесу» цікава і, звичайно, буде виходити в практичну площину. В результаті за всіма дослідами все буде зважено, проаналізовано і прийнято рішення щодо використання на виробничих посівах.

 

14 381 64 3Валерій ЛІНЕВИЧ, голова правління СВК «Вівсяницький», Вінницька обл., Козятинський р-н, с. Вівсяники

— Обробляємо 3120 га землі. Сіємо озиму пшеницю, соняшник, цукрові буряки, кукурудзу на зерно та силос, горох. СВК «Вівсяницький» — самодостатнє господарство. У нас, фактично, кожна культура прибуткова.

Так, цього року посіяно 260 га соняшнику. І на 150 га ми робимо досліди для себе: застосували Архітект™ у нормі 1,2 л/га, а також регулятор росту Медакс® Топ, 0,8 л. Крім того, зробили суміш Медакс® Топ та Абакус®. Будемо ще давати літр по 10-му листку. Загалом хочемо бачити різні варіації, щоб обрати найкраще.

Восени побачимо результати, хоча й зараз видно. Пройшло 10 днів із моменту застосування Архітект™ — і вже соняшник значно менший. Ми стабільно отримуємо урожай соняшнику в межах 40-42 ц/га. Гадаю, що з цим препаратом можемо розраховувати на 45-47. При тому, що не вносимо дуже багато поживних речовин.

Надзвичайно важливо поспілкуватися із фахівцями BASF, дізнатись про щось нове та цікаве, отримати зважений аналіз можливих позитивних чи негативних наслідків. Я гадаю, так воно має бути. І робота в рамках «Клубу новаторів агробізнесу» робить наше спілкування ще більш тісним та предметним, практично корисним.

 

14 381 65 3Юрій ПАЛАМАРЧУК, головний агроном ПАТ «Дашківці», Вінницька обл., Літинський р-н, с. Дашківці

— Господарство обробляє 4 200 га земельних угідь. Провідними культурами у нас є озима пшениця, кукурудза, ріпак. Особливість нашого господарства в тім, що десь 30 % землі — це піски та супіски.

У нас зараз сильні енергетичні потужності, тож можемо оперативно здійснювати всі необхідні агрозаходи. Техніка вирішує дуже багато: якщо є чим працювати, то можна говорити про технології.

Препарати компанії BASF займають у нашому арсеналі захисту рослин приблизно 70 %. Це повністю фунгіцидний захист на озимій пшениці — Капало®, Абакус®, Осіріс® Стар, на сої, ріпаку. На соняшнику у нас повний захист — фунгіцидний і гербіцидний: Євролайтнінг®, працювали Ретенго®. На кукурудзі на половині площі використовуємо гербіциди BASF. На ріпаку — Нопасаран®, обов’язково фунгіцид Піктор®. Спеціалісти компанії серйозно допомагають своїми рекомендаціями із застосування.

У рамках «Клубу новаторів агробізнесу» підключився до нашої групи в WhatsApp, дуже цікаво. Так, зараз колеги активно обговорюють застосування Архітект™ на соняшнику в таких температурних умовах.

Я теж заклав досліди з Архітект™ та ґрунтовим гербіцидом Акріс® на соняшнику з 15 квітня. Особисто для мене цікаво порівняти роботу Євролайтнінг® та Акріс® на одному полі. Зараз на соняшнику 5 пар справжніх листків, і вже зараз видно, де ґрунтовий гербіцид, а де Євролайтнінг®. Звичайно, повністю говорити ще зарано. Хоча я бачу таку тенденцію: там, де був внесений ґрунтовий гербіцид Акріс®, і де мав вноситися Євролайтнінг®, соняшник був нижчий. Та зараз, після внесення Євролайтнінг®, він вирівнявся, один і той самий гібрид. Я з різними комбінаціями гербіцидів працював, експериментував. А робота в «Клубі новаторів агробізнесу» дуже цікава.

 

14 381 65 5В'ячеслав ПОЛОЗ, заступник директора з агровиробництва ПСП «Праця», Чернігівська обл., Корюківський р-н, с. Сядрине

— Наше агроформування молоде, йому лише 5 років. Але ми активно розвиваємося, зараз у свою структуру включили ще 4 господарства. На сьогодні в обробітку маємо 15 тис. га землі, із них 12 тис. ріллі.

ПСП «Праця» розташоване в Корюківському районі на Чернігівщині. Для вирощування сільськогосподарських культур умови важкі, тому що всі 12 тис. га землі — глибокі піски. До того ж у нас зона ризикованого зволоження. Попри складні умови маємо стабільні результати, і в своєму регіоні є лідерами. Так, збираємо 8,5 т/га кукурудзи в сухому зерні, пшениці з року в рік — по 5,5 т, з пивоварного ячменю дійшли до 6 т/га. Начебто не так і багато, та в нашій складній зоні це гарні результати.

В мене в господарстві приблизно 70 % препаратів компанії BASF. Це і Адексар® СЕ Плюс, і Пульсар®, і Базагран® М, і Піктор®, і Архітект™, протруйники Систіва® та Іншур® Перформ… Це справді гарна компанія, за допомогою якої ми досягаємо добрих результатів, а наша робота є економічно вигідною.

Я сам брав Систіва® на пробу. В порівнянні з іншими протруйниками значно відрізняється коренева система ячменю, сама рослина розвивається краще. Адексар® СЕ Плюс вніс на озимій пшениці, він мені дуже сподобався. Навіть у спеку під час роботи по прапорцевому листку я відзначив м’якість його дії. Препарат не завдає стресу культурі і забезпечує довготривалий ефект.

Вніс також Архітект™ буквально пару днів тому у нормі 1,2 л/га. Вона мені здається найбільш економічно вигідною. Я хочу знайти для себе класні, інноваційні та економічно вигідні препарати для господарства.

А «Клуб новаторів агробізнесу» — це дуже цікава ідея. Люди зі всієї України можуть предметно спілкуватись між собою, поділитись інформацією щодо власної ситуації на полях. Допомагають колеги, створена група у WhatsApp. Ми звертаємося до фахівців BASF — і з одним кліком можемо отримати ґрунтовну відповідь.

 

14 381 65 4Віталій ПОЛІЩУК, головний агроном ПСП «Саверці», Житомирська обл., Попільнянський р-н, с. Саверці

— Господарство має в обробітку 4 300 га землі. Що стосується культур, то вирощуємо все: цукрові буряки, зернові, соняшник, технічні. Загалом за всіма показниками в нашому районі та області «Саверці» — одне із передових господарств. І що стосується соціально-культурної сфери, ми намагаємося все робити для села та його мешканців.

Компанія BASF займає левову частку в наших засобах захисту рослин, не менше 50%. Особливо це стосується фунгіцидного захисту зернових, продуктів для вирощування сої, зокрема, успішно використовуємо інокулянт ХайКот Супер Соя. Немає нарікань на Адексар® СЕ Плюс на ячмені, він на цій культурі закономірно має бути внесений. На ріпаки стовідсотково внесли Піктор® цього року.

Як учасники «Клубу новаторів агробізнесу» ми вже працюємо, закладаємо досліди. Так, ґрунтовий гербіцид Акріс® внесли у квітні. На соняшнику він гарно показав себе у порівнянні з конкурентним продуктом. З огляду на побачене вже зараз я однозначно думаю про ширше використання Акріс® у виробництві.

На кукурудзі ми пробуємо Кельвін® Плюс. Він має свої переваги перед конкурентами, зокрема, спричиняє менше пригнічення культури, рослина швидше відходить від стресу. А питання фітотоксичності для нас дуже важливе.

Ми готові співпрацювати, досліджувати новинки. Воно ж дуже цікаво: випробувати, порівняти. І, звісно, обрати найкраще, щоби максимально збільшити урожайність. А препарати BASF нас ніколи ще не підводили. 

 

У цього проекту — майбутнє!

14 381 65 1Вадим ПОТЬОМКІНпрезидент «Клубу новаторів агробізнесу»

— Робота «Клубу новаторів агробізнесу» продовжується. Ми надали нашим клієнтам доступ до новітніх продуктів компанії BASF, у всіх регіонах України в передових господарствах закладені досліди з низкою препаратів на різних культурах. У нас добре налагоджений зворотній зв’язок, отримані результати будуть підсумовані, проаналізовані і винесені на наступне засідання Клубу. Все буде підкріплене фактами, конкретними цифрами, узагальнене та втілене в конкретні рекомендації. І загалом вже зараз можна сказати, що наші продукти підтвердили свою ефективність.

 

14 381 65 2Костянтин КАРПАЧкерівник групи збуту Центрального регіону компанії BASF

— Ми дуже цінуємо цей проект, за ним бачимо майбутнє. Агровиробники, які беруть участь у «Клубі новаторів агробізнесу», не просто отримують доступ до новітніх продуктів BASF. Опрацьовуючи новітні технології, вони тісно спілкуються із провідними фахівцями BASF, зі своїми колегами, які сповідують новаторський підхід у агровиробництві. Фермер, який досягнув максимуму в своїй роботі на цьому етапі, потребує інформаційного прориву, синергії з інноваційними продуктами та підходами.

1

 15 липня 2019
У п’ятницю, 12 липня, у Мінагрополітики відбулося засідання робочої групи з розвитку органічного виробництва, під час якого обговорено стан підготовки нормативно-правових актів відповідно до Закону України № 2496-VIII «Про основні принцип та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції», який вводиться в дію 2 серпня цього року.
У п’ятницю, 12 липня, у Мінагрополітики відбулося засідання робочої групи з розвитку органічного виробництва, під час якого обговорено стан підготовки нормативно-правових актів відповідно до Закону України № 2496-VIII «Про основні принцип та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції», який вводиться в дію 2 серпня ...
15 липня 2019
 15 липня 2019
Сьогодні, 15 липня, заводу «Ельворті» виповнюється 145 років з моменту заснування. За час свого існування компанія стала провідним виробником сільгосптехніки на території України.
Сьогодні, 15 липня, заводу «Ельворті» виповнюється 145 років з моменту заснування. За час свого існування компанія стала провідним виробником сільгосптехніки на території України.
15 липня 2019
 15 липня 2019
Поточного тижня в Україні на ринку картоплі спостерігається зростання цін. 
Поточного тижня в Україні на ринку картоплі спостерігається зростання цін. 
15 липня 2019
 15 липня 2019
Нові вимоги до безпечності та якості молока і молочних продуктів набули чинності в Україні 12 липня.
Нові вимоги до безпечності та якості молока і молочних продуктів набули чинності в Україні 12 липня.
15 липня 2019
 15 липня 2019
Група виробників Запорізької області, що вирощують болгарський перець, об’єднались задля створення спільної великої партії товару. 
Група виробників Запорізької області, що вирощують болгарський перець, об’єднались задля створення спільної великої партії товару. 
15 липня 2019
 15 липня 2019
Про стан і перспективи вітчизняного виробництва свіжої фруктової і ягідної продукції, а також її поставок за кордон ішлося під час нещодавньої прес-конференції на тему «Підсумки експорту свіжих фруктів і ягід 2018-2019. Прогноз врожаю (і українського експорту) на сезон 2019-2020», яка відбулась у інформаційному агентстві «Інтерфакс-Україна», що в Києві.
Про стан і перспективи вітчизняного виробництва свіжої фруктової і ягідної продукції, а також її поставок за кордон ішлося під час нещодавньої прес-конференції на тему «Підсумки експорту свіжих фруктів і ягід 2018-2019. Прогноз врожаю (і українського експорту) на сезон 2019-2020», яка відбулась у інформаційному агентстві «Інтерфакс-Україна», ...
15 липня 2019

Please publish modules in offcanvas position.