AMATECHNICA — для тих, хто прагне кращого

AMATECHNICA — для тих, хто прагне кращого

/ Актуальні статті / П'ятниця, 10 серпня 2018 10:40

Нещодавно більше сотні українських фермерів мали нагоду відвідати польовий захід, який раз на два роки проводить компанія AMAZONE. Окрім різноманітних розваг, фермери з усієї Європи, кількість яких досягла 6000, наочно мали змогу оцінити роботу найновіших агрегатів компанії, ознайомитись із технологічними рішеннями, а за бажанням придбати техніку з аукціону. 

Воно і не дивно, що захід збирає таку кількість людей. Адже компанія AMAZONE, за даними досліджень DLG, стоїть на першому місці за популярністю у Європі серед виробників причіпного обладнання, в загальному рейтингу поступаючись тільки найпотужнішим виробникам самохідної техніки. Адже 20% від загальних продажів компанії припадає на ринок Німеччини, а 80% — експорт.

Організатори підійшли до питання традиційно, влаштувавши своєрідний «Октоберфест» для аграріїв, вдало поєднавши бізнес із розвагами. Тут навіть ходила своя валюта — AmaCash, яку можна отримати за участь у конкурсах, а потім обміняти на пиво чи наїдки. Неабиякий ажіотаж серед відвідувачів викликав онлайн аукціон. Під час нього було реалізовано більше 30 одиниць нової та вживаної техніки, а за процесом спостерігав один із співвласників компанії AMAZONE — Крістіан Драйєр. Варто відмітити, що власників компанії та їх сім’ї можна було неодноразово зустріти під час проведення заходу. Така традиція, адже керують вони цим бізнесом із 1883 року, вже в четвертому поколінні.

 

14 381 120 1

 

Екскурсія Бременом

Українську делегацію після презентації компанії АМAZONE та огляду одного з заводів, чекала екскурсія містом Бремен.Навіть для тих, хто раніше вже подорожував Німеччиною, це було, без сумніву, цікаво. Назва міста Бремен одразу викликає асоціації із Бременськими музиками, і, дійсно, на центральній площі розташований пам’ятник, а у всіх сувенірних крамничках можна знайти найрізноманітніші варіанти сувенірів на цю тему.

За розмірами місто входить до десяти найбільших міст Німеччини, а завдяки своєму розташуванню на берегах ріки Вейзер і сполученню із Північним морем має надзвичайно насичену подіями історію та унікальну архітектуру. На гербі міста розмістили ключ, і місцеві жителі кажуть, що Гамбург — це ворота в світ, а Бремен — ключ від них.

 

Досягнення компанії

Під час проведення зустрічі із журналістами співвласник компанії AMAZONE Крістіан Драйєр зазначив:

14 381 120 2— 2017 рік пройшов для AMAZONE надзвичайно успішно, компанія збільшила свій річний оборот коштів до 457млн євро, що на 12,6% більше попереднього року. На сьогодні в активі нараховується вісім чинних заводів, ще один на стадії будівництва. П’ять із них розташовані на території Німеччини. Більша частина комплектуючих для агрегатів — це власні запчастини.

На заводі в Гасте організоване виробництво пластикових деталей, їх виробляють у три зміни і забезпечують ними всі заводи. В рік випускається близько 7 млн штук. Загалом на підприємствах працює 1850 чоловік, 200 з яких практиканти. Реалізовує свою продукцію компанія за допомогою 70 імпортерів у всьому світі. Зі слів керівника відділу продажу у країни Східної Європи (Україну, Білорусь, Молдову, Болгарію, Румунію та країни Балтії) Йенса Майснера, важливою складовою розвитку підприємства є інвестиції у розвиток, щороку вони становлять близько 5% річного обороту. Це дає свої результати.

Згідно з даними англійської служби патентів, компанія AMAZONE займає 14 місце в світі, поступаючись кількістю розробок монстрам хімічної промисловості, але випереджаючи, наприклад, CLAAS. Компанія отримала 32 медалі за останні 11 виставок Agritechnica, зокрема у 2017 році — три за новинки та інновації в області сільськогосподарської техніки. Перша медаль за інновацію Swing Stop Pro, у якій технологія активного гасіння горизонтальних коливань штанги обприскувача поєдналась із швидким регулюванням норми внесення на кожній окремій форсунці. Друга Agrirouter — додаток, Інтернет-платформа, що забезпечує обмін даними між машинами та програмним забезпеченням різних виробників, дозволяючи контролювати процеси в виробництві, оптимізувати їх. Третя — за рішення SmartService 4.0, що надає можливість проводити тренінги, консультації у реальному часі, бути на зв’язку з сервісним представником компанії, в онлайн-режимі під час проведення складного ремонту техніки сервісним спеціалістом дилера.

Цікавим є те, що ряд виробників причіпної техніки закупають у AMAZONE деталі для своїх машин. З 1995 року компанія почала випускати рішення для точного землеробства, і вже реалізовано понад 1 млн систем точного обприскування GPS-Switch.

 

Високотехнологічне виробництво

Оглядаючи заводи AMAZONE, одразу в очі кидається німецька педантичність у підході до організації праці та оптимізації самого виробництва. Багато уваги приділяють кваліфікації. Співробітники постійно проходять тренінги, а особливо ті, хто працює зі складним обладнанням, як-то лазерна різка металу чи на зварювальних роботах.

Проте ці складові виробництва максимально автоматизовані. Всі операції виконуються виключно роботами, роль людини полягає у підготовці до процесу та налаштуванні комп’ютера. Ряд агрегатів виготовляються за технологіями, які дозволяють робити мінімальну кількість зварних швів. Звісно, вони трохи дорожчі.

Високі стандарти встановлюються до фарбування агрегатів. Попередньо всі складові машин проходять обробку — зварні шви зачищаються, шліфуються, проводять піскоструйну очистку та, звісно, контроль. На метал наноситься захисний антикорозійний шар, який запобігає корозії навіть у разі пошкодження фарби. Ця процедура відбувається поетапно в більше 10 ваннах, за різних температур, далі — грунт, залежно від технології, висушує­ться у спеціальних камерах, і наступає заключний етап — нанесення фарби. Загалом цикл для однієї деталі триває близько 8 годин. При цьому вимоги однакові для усіх заводів — високий антикорозійний захист, покриття рівномірним шаром фарби у кутках, пустотах, стиках та по краях, відсутність потьоків, крапель.

 

14 381 121 1

Делегація українських фермерів у навчальному центрі AMAZONE

 

Сертифікація агрегатів

У країнах ЄС діє закон — заборонена експлуатація обприскувачів без обов’язкової сертифікації, щось на зразок проходження технічного огляду. Під час екскурсії заводом ми спостерігали, як в AMAZONE тестують свої готові агрегати. Для цього організовані спеціальні зони та в наявності відповідне обладнання. Важливим елементом у цій оцінці є дотримання норм виливу. Якість проведення тестувань оцінили в TÜV (німецьке сертифікаційне підприємство, яке вже понад 150 років проводить експертизу різноманітних технічних засобів), визнали сертифікат, який видає AMAZONE за результатами власних тестувань, та дозволили компанії проводити технічний огляд і для інших виробників обприскувачів. А це ще раз підкреслює високі стандарти виробництва та контролю готової продукції.

Окремим пунктом варто відмітити сертифікацію та тестування розподільників добрив. З одного боку, агрегати проходять ретельний огляд, під час якого в спеціальних боксах оцінюють якість роботи розподільника та видають висновок. З іншого, створений спеціальний центр із вивчення літальних властивостей твердих добрив, що дає можливість робити налаштування розподільників добрив відповідно до робочих умов і властивостей самих добрив.

Фермеру, маючи доступ до Інтернету, через спеціальну програму достатньо задати вихідні дані щодо добрив та показники, які йому необхідно отримати в результаті розподілення добрив, і він миттєво отримує параметри налаштувань заслінки розподільного апарату. Якщо ж у лабораторії немає даних щодо конкретних добрив, то необхідно надіслати 5 кг для проведення досліджень, та абсолютно безкоштовно отримати необхідні параметри. Хоча, звісно, в наших реаліях і самі добрива досить неоднорідні, та і відправити їх у Німеччину для тестувань справа нелегка.

14 381 122 2Микола та Роман Артеменки, ФГ «Світанок» Харківська обл.:

— На подібних заходах AMAZONE вже не вперше, цього разу поїхав із сином, щоб також навчався. Минулого разу, після відвідування семінару на заводі, сподобався причіпний обприскувач AMAZONE UG 3000 Special, в результаті його придбали. Також працюємо 6-метровою механічною зерновою сівалкою AMAZONE D9-6000 ТС. За сезон наробляє 1000-1200 га, або 150-200 га за світловий день. Усього в обробітку маємо 1800 га землі. Плануємо вдосконалити сівалку, встановивши гумові котки для прикочування грунту, щоб закривати вологу.

Нещодавно придбали навісний розподільник добрив AMAZONE ZA-M 1001, агрегатуємо його з трактором New Holland TD5.110. Шукали розподільник добрив, який автоматично регулює кількість внесення залежно від швидкості руху. Вносимо в основному по мерзлоталому. Двома розкидачами обробляємо до 600-700 га за день, в результаті закриваємо підживлення озимини за 2-3 дні.

На трактори встановлена GPS-навігація, відповідно, він заїжджає кожні 24 метри, в результаті працюємо швидко і точно. Але найважливіше для нас було рівномірність внесення добрив. Інші агрегати за собою залишають смугу з добривами, а по боках немає нічого. Тому передусім важлива рівномірність внесення і AMAZONE в цьому далеко пішли. І сьогодні, я вважаю, що вони роблять одні з найкращих розподільників добрив. З власного досвіду бачимо, що після внесення по мерзлоталому смуг без добрив нема. Якщо вказано, що захват 24 м, то відповідно і дотримує­ться заданої норми.

В цілому, в роботі було цікаво подивитись всі машини, демонстрація у дії — це зовсім інше, ніж статична експозиція. Наразі цікавить ґрунтообробна техніка. Бачили в роботі дискову борону AMAZONE Catros — зацікавила. Будемо підбирати під трактор 230 к.с. — орієнтуємось на 4-метровий агрегат.

 

Агрегати майбутнього, або чим працювати завтра

Зі слів члена правління AMAZONE-WERKE, керівника відділу реалізації Андреаса Хемайєра, компанія AMAZONE має досить широкий асортимент техніки, але тим не менш ведуться розробки нових машин, деякі з них вже працюють у тестовому режимі. Після чого будуть доступні для замовлення. Акцент зроблено на широкозахватну техніку. Наприклад, посівний комплекс із внесенням добрив Cirrus. Модифікація третього покоління отримає ширину понад 6 м. Також це стосується агрегатів для точного висіву, звісно, дискові ґрунтообробні знаряддя шириною до 12 м.

 

14 381 121 2

 

Багато 6-метрових посівних комбінаціій Cirrus вже працюють в Україні. Цікавим оновленням став дводисковий сошник TwinTeC+. Він без проблем може працювати на важких, твердих та неоднорідних ґрунтах. Гарно справляється із вологим ґрунтом, у порівнянні з конкурентами може вийти в поле на декілька днів раніше. Два диски сошника діаметром 380 мм досить щільно прилягають один до одного, що сприяє плавній роботі та високій прохідності соломи і ґрунту. Простір між дисками захищає кований щиток, який запобігає залипанню та засміченню сошника. Закривають борозну прикочувальні котки Control+ шириною 50, 65 та 80 мм. Тиск силою від 15 до 100 кг на кожен висівний агрегат регулюється безступінчато та індивідуально гідравлічною системою. Це забезпечує дотримання глибини висіву культури незалежно від рельєфу поля. Із сошниками TwinTeC+ швидкість роботи сівалки варіюється у межах 10-20 км/год. Налаштовувати сівалку є можливість як із кабіни трактора або ж на пульті безпосередньо на ній. Котушкова система дозування насіння дає змогу проводити висів із нормою від 1,8 до 400 кг/га.

Цікаво було побачити в роботі напівпричіпний 7-корпусний поворотний плуг Hektor. Загалом він може мати від 6 до 8 корпусів, які розташовані один від одного на відстані 1 м. Висота рами 82 см забезпечує безперебійну роботу агрегату навіть за наявності великої кількості пожнивних залишків. Ці плуги мають механічне регулювання ширини захвату від 36 до 48 см. Захист від надмірних перевантажень на корпус плуга забезпечують зрізні болти, але при цьому їх потужності достатньо для роботи на твердих та сухих ґрунтах. Форма корпусів забезпечує високу якість роботи за невеликої потреби в тяговому зусиллі трактора — до 350 к.с. Варто відмітити нову поворотну систему, що забезпечує точний рух у колії та задає оптимальну тяглову траєкторію плуга.

 

14 381 123 4

Поворотний плуг AMAZONE Hektor

 

Для господарств, яким потрібен комбінований агрегат, що може робити як глибокий обробіток, у тому числі на полях із великою кількістю пожнивних залишків, так і поверхневий або передпосівний, необхідно звернути увагу на Ceus. Він поєднує у собі якості борони та культиватора, і, що саме цікаве, дає можливість вибору, працювати дисками чи лапами. Ширина агрегату варіюється від 4 до 7 м, робоча швидкість — від 8 до 15 км/год. Робоча зона агрегату починається із двох рядів дисків діаметром 510 мм, що закріплені через гумові демпфери на рамі. Вони, подрібнюючи та перемішуючи рослинні рештки з ґрунтом, дозволяють проводити поверхневий обробіток на глибину від 4 до 15 см. Відстань між дисками в ряду сягає 25 см, кут атаки передніх 17 і 14 задніх, що в комплексі дає рівномірний обробіток усієї поверхні та оптимальне перемішування рослинних решток із ґрунтом. Підшипники не потребують обслуговування.

 

14 381 122 3

Дискова борона AMAZONE Catros+ 8003-2TX

 

Друга зона — це розташовані ззаду дисків стійки культиватора C-Mix-Super, що забезпечують обробіток на глибину до 30 см. Заглиблюючись, лапи одночасно збільшують ефективність роботи дисків. Стійки розміщені на відстані 40 см. Як запобіжник використовується система AMAZONE C-Mix-Super із зусиллям 600 кг. Третя зона — вирівнювальні елементи, це можуть бути або диски, або ж пружинні вирівнювачі. Закінчує обробіток коток, зворотньо ущільнюючи ґрунт, підтягуючи та зберігаючи вологу. Додатково агрегат можна оснастити мінісівалкою для сівби сидератів GreenDrill або ж системою XTender для внесення мінеральних добрив.

 

14 381 123 1

Комбінований дисколаповий агрегат AMAZONE Сeus 5000-2TX Super

 

Звісно, увагою не можна оминути нові дискові борони Catros+ 2TX розміром від 7 до 12 м. При цьому транспортна ширина агрегату становить 3 м. Це оновлена серія, де секції машини розділені між собою. Вже в базовій комплектації кожна секція машини копіює ґрунт за рахунок гідравліки та незалежної підвіски дисків. На культиватор встановлено два гідроакумулятори, один із яких контролює притискання секцій, другий компенсує коливання дишла культиватора, що запобігає розгойдуванню агрегату на великій швидкості, та забезпечує рівномірність обробітку ґрунту.

Робоча швидкість — від 12 до 18 км/год. Комплектується дисками діаметром 510 мм, що розташовані в два ряди, кожен з них на окремій стійці на відстані 25 см. В агрегаті використовуються підшипники, які не потребують обслуговування. Глибина обробітку коливається у межах від 5 до 14 см, регулює­ться гідравлічно. Для замовлення доступні 8 видів котків, але найбільш популярними в Україні є KW або нові Matrix, що дозволяють працювати як у посушливих умовах, так і в вологому грунті.

 

14 381 123 2

Дискова борона AMAZONE Catros+ 12003-2TS

 

Заслуговує уваги самохідний обприскувач Pantera 4502. На нього встановлений бак на 4800 л та штанга з шириною захвату від 21 до 40 м. Унікальне тандемне шасі забезпечує максимальну стабільність штанги на високій швидкості та на схилах. Керування може відбуватись тільки передніми колесами або ж усіма, що забезпечує радіус розвороту в 4,5 м. Можливий рух «крабовим ходом». За типами шасі розрізняють Pantera-W та Pantera-H зі змінною шириною колії або висотою. Швидкість руху — до 50 км/год. Повністю автоматичне ведення штанги над рослиною забезпечується технологією DistanceControl. У вигляді опцій встановлюється AmaSwitch для пофорсуночного або AmaSelect для посекційного відмикання форсунок.

 

14 381 123 3

Самохідний обприскувач AMAZONE PANTERA 4502-H

 

Як новинку Amazone презентували новий ISOBUS-термінал AmaTron 4 власної розробки, за аналогією із планшетом. Він пропонує підвищений комфорт у використанні завдяки 8-дюймовому мультисенсорному дисплею. Керування відбувається за допомогою 12 клавіш, а також 12 сенсорних кнопок на дисплеї, які дозволяють вибирати огляд машин, GPS-вид та основний огляд. AMAZONE пропонує різноманітні платні ліцензії на ПО для AmaTron 4. Системи автоматичного ввімкнення на розворотній смузі і перемикання секцій GPS-Switch basic і GPS-Switch pro, документування та менеджмент задач GPS-Maps&Doc, система паралельного водіння GPS-Track. Функція AmaCam для камери заднього виду. Ці додатки вже інстальовані, і доступно 50 годин тестового використання, після чого можна зробити висновок, що із зазначених функцій необхідно надалі.

Описати все побачене в одній статті неможливо. Багато цікавої і корисної інформації отримуєш під час екскурсії заводами. Є речі, які хочеться переймати. Уважність до деталей, оптимізація виробничих процесів можуть стати надзвичайно корисними і в українських реаліях. Безумовно, варто віддати належне власникам AMAZONE, які маючи широченний асортимент продукції, орієнтований на багато країн світу, не зупиняються, генерують та втілюють у життя нові ідеї. Дивлячись на це, однозначно розумієш, що AMAZONE задаватиме темп та формуватиме тренди ще протягом довгого періоду часу. Тож до зустрічі на нових показах та презентаціях!

 

Георгій БІЛИЙ, спеціально для газети "Агробізнес Сьогодні"

17bbffa263551ac879b30ab411df2d7c

 02 червня 2020
За останній тиждень травня 2020 року банки-партнери видали 75 кредитів за програмою «Доступні кредити 5-7-9%» на загальну суму в 55,5 млн грн.
За останній тиждень травня 2020 року банки-партнери видали 75 кредитів за програмою «Доступні кредити 5-7-9%» на загальну суму в 55,5 млн грн.
02 червня 2020
 02 червня 2020
Кабмін запровадив нові розміри податків на продаж тракторів, спецтехніки та інших транспортних засобів.
Кабмін запровадив нові розміри податків на продаж тракторів, спецтехніки та інших транспортних засобів.
02 червня 2020
 02 червня 2020
Попит на сою в Україні настільки високий, що ринок уже зараз відчуває дефіцит товару, незважаючи на те, що до кінця сезону залишається ще три місяці.
Попит на сою в Україні настільки високий, що ринок уже зараз відчуває дефіцит товару, незважаючи на те, що до кінця сезону залишається ще три місяці.
02 червня 2020
 02 червня 2020
Рясні опади покращують стан посівів та прогноз врожаю ріпаку в Україні, яка є основним його експортером до ЄС, втім, ціни на ріпак нового врожаю в порту залишаються на рівні $400/тонна.
Рясні опади покращують стан посівів та прогноз врожаю ріпаку в Україні, яка є основним його експортером до ЄС, втім, ціни на ріпак нового врожаю в порту залишаються на рівні $400/тонна.
02 червня 2020
 02 червня 2020
В Міністерстві розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України створено робочу групу, що займатиметься питаннями регулювання генетично модифікованих організмів. До складу групи увійшли експерти міністерства, а також представники провідних галузевих організацій та асоціацій.
В Міністерстві розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України створено робочу групу, що займатиметься питаннями регулювання генетично модифікованих організмів. До складу групи увійшли експерти міністерства, а також представники провідних галузевих організацій та асоціацій.
02 червня 2020
 02 червня 2020
Середня температура першого місяця літа 2020 року буде вищою за середню багаторічну норму на 1,0-1,5°С.
Середня температура першого місяця літа 2020 року буде вищою за середню багаторічну норму на 1,0-1,5°С.
02 червня 2020

Please publish modules in offcanvas position.