Пріма™ Форте — перша серед кращих!

Пріма™ Форте — перша серед кращих!

/ Актуальні статті / Четвер, 25 жовтня 2018 10:40

Пріматм Форте — порівняно новий гербіцид, адже він продається усього лише останні два роки, впродовж яких ми отримували тільки позитивні відгуки про препарат. А це завдяки тому, що нам вдалося нарешті запропонувати сільгоспвиробникам досконалий комплексний продукт, який контролює широкий спектр однорічних та багаторічних дводольних бур’янів, має викорінювальну дію на осоти й, окрім того, ґрунтову, що запобігає появі на полі нових хвиль бур’янів.

Пріматм Форте в деталях

Давайте разом із Вами ще раз уважніше розглянемо цей препарат. Пріматм Форте — трикомпонентний гербіцид, до складу якого входять три діючі речовини: 2,4-Д ефір (180 г/л), флорасулам (5 г/л) і амінопіралід (10 г/л). До того вони з різних класів, що, по-перше, дає змогу контролювати майже всі широколистяні бур’яни, а по-друге, запобігає виникненню будь-якої резистентності або слабочутливості з боку бур’янів.

2,4-Д і флорасулам є усім добре відомими діючими речовинами, а от амінопіралід, що входив до складу гербіциду, який «Сингента» продавала декілька років тому, викликає у деяких господарників недовіру й неоднозначне ставлення. Одразу хочемо розвіяти будь-які сумніви щодо цієї діючої речовини. Амінопіралід — саме та сполука, яка має викорінювальну дію проти осотів, однак у складі Пріма Форте цієї д. р. удвічі менше у перерахунку на гектар, ніж у гербіциді, що ми продавали 2 роки тому. Попри це викорінювальна дія проти осотів збереглася і значно зменшилася післядія на наступні культури у сівозміні.

19 386 34 3За рахунок синергізму трьох діючих речовин Пріма Форте чудово справляється із такими складними бур’янами, як лобода біла, будь-яка падалиця соняшнику (звичайна, сульфо- та ІМІ-стійка), амброзія, всі види осотів (разом із кореневою системою), молочай лозяний, хвощ польовий та багато інших. Крім того, Пріма Форте має ґрунтову дію, що проявляється протягом 30 днів після внесення препарату й особливо важлива для контролю падалиці соняшнику, яка може з’являтися та сходити хвилями.

Таким чином, з усього вище наведеного бачимо, що Пріма Форте — ідеальний гербіцид для ланок сівозміни соняшник-зернові, коли перший є найбільш поширеним попередником. Проте, звісно, не тільки для таких сівозмін. Ми з вами вже знаємо, що Пріма Форте може застосовуватися і на кукурудзі. Тут вона є чудовим партнером для базових грамініцидів, наприклад Мілагро® 240. Суміш Мілагро® 240 (0,16-0,2 л/га) + Пріма Форте (0,5-0,7 л/га) є перевіреною і комплексно контролює усі бур’яни на полі. Звичайно, на кукурудзі ми рекомендуємо використовувати гербіцид Елюміс® для контролю широкого спектра бур’янів, але якщо на таких полях спостерігається значна засміченість лободою та осотами, то кращого варіанту, ніж застосування Пріма Форте не існує. Адже Елюміс® швидко знищує лише зелену частину осотів, а лобода на момент внесення може вкритися захисними оболонками. Завдяки покращеній формуляції та трьом потужним компонентам Пріма Форте діє дуже швидко, й ефект проявляється через вигини рослин, втрату форми і загального здорового вигляду бур’янів, що характерно для гормональних препаратів. Однак під час внесення гербіциду Пріма Форте на кукурудзі потрібно зважати на фазу розвитку культури, щоб запобігти можливому ушкодженню її генеративних органів. Нагадуємо, що вікно застосування на кукурудзі — від 3-го до 5-го листків, і не раніше чи пізніше.

 

Контроль найширшого спектра бур’янів

19 386 34 1

 

Пріматм Форте попри все!

Завдяки досконалій формуляції Пріма Форте здатна протистояти складним погодним умовам під час внесення. Вона ефективна вже при +5 °С, хоча оптимальною температурою використання є від +8 до +25 °С, коли культура і бур’яни розвиваються рівномірно. При цьому Пріма Форте за рахунок зменшення у 2,5 разу 2,4-Д ефіру та удвічі амінопіраліду у перерахунку на гектар є досить «лагідною» до культури, не спричиняє фітотоксичності та пошкоджень. На зернових цей препарат треба застосовувати від початку кущення до 2-го міжвузля культури, а на кукурудзі — від 3 до 5 листка.

Ще однією перевагою Пріма Форте є чудова здатність змішуватися з іншими препаратами, які можуть застосовуватися одночасно. Так, на зернових гербіцид Пріма Форте добре діє з такими препаратами, як Тілт® Турбо, Амістар® Екстра, Енжіо® та Моддус®. Пріма Форте — чи не єдиний гормональний препарат, який може поєднуватися у баковій суміші з регуляторами росту, такими як Моддус®. До її появи інші гормональні гербіциди під час змішування з ретардантами могли спричиняти фітотоксичність і пошкодження культури.

 

Пріма Форте: системна дія на осоти

19 386 34 2

 

Легкість застосування

Тепер нагадаємо про норму використання препарату. Базовою є 0,5 л/га, яку слід вважати прийнятною для більшості польових ситуацій, до того ж зберігається ґрунтова дія на наступні хвилі бур’янів. Шкодочинні рослини повинні мати стадію від 2 до 8 листків. Якщо на полі спостерігаються перерослі дводольні бур’яни, і є велика кількість багаторічників, ми рекомендуємо використовувати норму 0,7 л/га. При цьому після застосування гербіциду Пріма Форте на посівах зернових на полі в якості наступної культури можна вирощувати:

 

 • через 1 місяць — зернові, кукурудзу, сорго (у разі необхідності пересіву);
 • восени цього ж року (після весняного внесення) — озимі зернові, озимий ріпак, злакові трави;
 • за норми витрати 0,5 л/га навесні наступного року — ярі зернові, ярий ріпак, кукурудзу, сорго, соняшник, картоплю, люцерну, цибулю, цукрові буряки, льон, капусту;
 • у разі 0,7 л/га і випаданні опадів — не менше ніж 300 мм за цей період через 11 місяців — ярі зернові, ярий ріпак, кукурудзу, сорго, соняшник, картоплю, люцерну, цибулю, цукрові буряки, льон, капусту;
 • не раніше ніж через 14 місяців — сочевицю, нут, сою, кормові боби, горох, моркву.

 

За потреби пересіву після застосування препарату на тому самому полі можна вирощувати кукурудзу, сорго, ярі зернові, трави. Однак перед пересівом необхідно провести глибокий обробіток ґрунту. Таким чином, бачимо, що тільки бобові культури можна висівати через 14 місяців після внесення гербіциду Пріма Форте. У сівозміні з зерновими таке трапляється вкрай рідко.

 

Агроекономіка

За необґрунтованої системи захисту, тобто невдалого вибору гербіциду або строків і норм застосування, бур’яни можуть призвести до суттєвих втрат урожаю. Так, за даними Веселовського І. В. та ін. (1988), втрати врожайності зерна за наявності 1 шт./м² бур’яну становлять:

 

 • гірчак шорсткий — 17 кг/га;
 • гірчиця польова — 14 кг/га;
 • дескурайнія Софії — 23 кг/га;
 • лобода біла — 27 кг/га;
 • осот рожевий — 68 (!) кг/га;
 • жабрій звичайний — 17 кг/га;
 • підмаренник чіпкий — 24 кг/га;
 • ромашка непахуча — 17 кг/га;
 • фіалка польова — 17 кг/га;
 • щириця звичайна — 34 кг/га.

 

Дослідниками Асмусом А. А., Під­сєваловим М. І. та Михлєєвим В. І. (2005) підтверджено, що за наявності 10 шт./м² підмаренника чіпкого в екстенсивному посіві пшениці урожайність зменшується на 200 кг/га, а в інтенсивному втрати врожаю набагато більші. Для чого наведені ці розрахунки? Тепер ми можемо економічно обґрунтувати витрати на гербіцид. Отже, за наявності вже 3 шт./м² лише однорічних бур’янів, як-от лобода біла чи підмаренник, ми втрачаємо 50-80 кг/га врожаю зерна. З огляду на це можемо констатувати, що гербіцид Пріма Форте окупається на 100 %, тому що його вартість на 1 га еквівалентна близько 50 кг/га зерна пшениці.

 

В.О. МАКСИМОВИЧтехнічний менеджер 
із підтримки гербіцидів на польових культурах

1

 22 серпня 2019
Навколо міста Глухів Сумської області тривають роботи зі збирання льону.
Навколо міста Глухів Сумської області тривають роботи зі збирання льону.
22 серпня 2019
 22 серпня 2019
Компетентні органи України та Японії погодили міжнародний ветеринарний сертифікат для експорту м'яса птиці з України до Японії. 
Компетентні органи України та Японії погодили міжнародний ветеринарний сертифікат для експорту м'яса птиці з України до Японії. 
22 серпня 2019
 22 серпня 2019
Урожай картоплі цього сезону буде найнижчим за останні 10-15 років. 
Урожай картоплі цього сезону буде найнижчим за останні 10-15 років. 
22 серпня 2019
 22 серпня 2019
В Україні аграрії мають всі можливості для збільшення посівів рису, щоб повністю забезпечувати власні потреби, а у перспективі – наповнювати зовнішні ринки. 
В Україні аграрії мають всі можливості для збільшення посівів рису, щоб повністю забезпечувати власні потреби, а у перспективі – наповнювати зовнішні ринки. 
22 серпня 2019
 22 серпня 2019
З початку 2019/20 маркетингового року лінійні елеватори Державної продовольчо-зернової корпорації України прийняли на зберігання більше півмільйона тонн зернових нового врожаю.
З початку 2019/20 маркетингового року лінійні елеватори Державної продовольчо-зернової корпорації України прийняли на зберігання більше півмільйона тонн зернових нового врожаю.
22 серпня 2019
 22 серпня 2019
Майже у всіх регіонах України садівники приступили до збирання першого та найпопулярнішого осіннього сорту яблук «Гала». 
Майже у всіх регіонах України садівники приступили до збирання першого та найпопулярнішого осіннього сорту яблук «Гала». 
22 серпня 2019

Please publish modules in offcanvas position.