Плюсуй переваги разом з інноваційним фунгіцидом для зернових культур Адексар® СЕ Плюс

Плюсуй переваги разом з інноваційним фунгіцидом для зернових культур Адексар® СЕ Плюс

/ Актуальні статті / П'ятниця, 22 березня 2019 10:45

Україна є одним із найбільших виробників зерна у світі, який успішно покриває не тільки власні потреби, а й щорічно демонструє потужний експортний потенціал, посідаючи, відповідно, четверте та п’яте місця за обсягами продажів зерна ячменю та пшениці на зовнішніх ринках.

Однак, незважаючи на це, показники урожайності зернових колосових залишаються на доволі низькому рівні і значно поступаються високорозвиненим країнам Євросоюзу.

Для прикладу, у 2017 році середня урожайність пшениці в Україні сягнула найвищих показників за часи незалежності і була на рівні 4,2 т/га, тоді як країни ЄС в середньому зібрали по 5,9 т/га. Причиною такої ситуації є не лише різні погодні умови та системи удобрення, а й різні підходи до захисту посівів від шкодочинних об’єктів, зокрема хвороб.

05 396 50 1

Якщо проаналізувати систему фунгіцидного захисту зернових в Україні, то вітчизняні аграрії вибудовують її головним чином на препаратах триазольної групи, доповнюючи їх стробілуриновмісними. Тоді як у країнах ЄС домінантне положення мають фунгіциди групи SDHI (інгібітори сукцинатдегідрогенази). Її доповнюють стробілурини, а сегмент SDHI лише починає розвиватися. Ці фунгіциди характеризуються високою ефективністю і широким спектром контрольованих хвороб, мають лікувальну дію і тривалу до 30-40 днів превентивну. Це дозволяє західноєвропейським аграріям бути впевненими в ефективному захисті посівів зернових культур, а також пластичними в плануванні системи захисту з урахуванням як особливостей сорту, так і погодних умов.

Зазирнувши глибше в сегмент SDHI, виявиться, що найбільш популярною речовиною цього класу, яку використовують фермери країн ЄС для захисту зернових культур, є Ксеміум® (флуксопіроксад) компанії BASF. Частка ринку в цього сегменті коливається у межах 40-50% в різних країнах. Саме тому, з урахуванням досвіду високорозвинених європейських країн, на ринку України з’явився продукт Адексар® СЕ Плюс. Він поєднує у собі три діючих речовини з групи SDHI (Ксеміум®), тріазолів та стробілуринів. Продукт дуже успішно завойовує своє місце на ринку України. Це підтверджує динаміка площ оброблених цим препаратом за останні декілька років. Площа на яких застосовується препарат, з моменту появи його на ринку виросла майже в 7 разів і сягнула 300 тис. га.

 

Рис. 2. Динаміка зростання площ застосування препарату Адексар® СЕ Плюс

05 396 50 2

 

Окрім захисних властивостей Адексар® СЕ Плюс володіє AgCelence®-ефектом. Це проявляється не тільки в збереженні листової поверхні і подовженні її функціонування, а й підвищенні концентрації хлорофілу, стимулюванні нітрогеназної активності (засвоєння азоту), ефективнішому використанні запасів продуктивної вологи, підвищенні стійкості до стресових умов тощо, що, своєю чергою, сприяє підвищенню урожайності, розкриттю генетичного потенціалу зернових культур.

 

Ефективність роботи препарату підтверджена незалежними європейськими організаціями, а також досвідом випробування в умовах України на локаціях агроцентрів компанії BASF. Ефективність наведена за період 40 днів після внесення

05 396 51 1

Результати досліджень демонструють високу ефективність проти основних хвороб пшениці та ячменю. Дієвість проти септоріозу листя пшениці зберігається на високому рівні (85%) навіть упродовж 40 днів після внесення препарату за норми 1,0 л/га за рівня розвитку хвороб на контролі 23% та вище.

 

Рис. 3. Контроль септоріозу листя пшениці. 
Дослідження 2012-2018 рр., Україна, кількість дослідів n=14

05 396 51 2

05 396 52 1

 

Аналогічні результати отримані і щодо контролю сітчастої плямистості ярого ячменю. Внесення Адексар® СЕ Плюс у мінімальній дозі препарату 0,5 л/га забезпечило ефективність у межах 84% протягом 30 днів після застосування.

 

Рис. 4. Контроль сітчастої плямистості ярого ячменю. 
Дослідження 2012-2018 рр., Україна, кількість дослідів n=8

05 396 51 3

05 396 52 2

 

Однак робота будь-якого препарату оцінюється не тільки за показниками ефективності, а й урожайністю та економічною віддачою. Дослідження, де основними параметрами оцінки були прибавка урожайності від застосування препарату, її вартість у грошовому еквіваленті, а також витрати, які були понесені на препарат та його застосування, їх окупність, підтвердили високу рентабельність Адексар® СЕ Плюс. Дані наведені в таблицях говорять самі за себе. В 2016-2018 роках, які характеризувалися низьким пресингом хвороб у посівах озимої пшениці по всій території України, було отримано прибавку урожайності, головним чином за рахунок AgCelence®-ефекту, в середньому 5,8 ц/га. Вона окуповує витрати на застосування фунгіциду Адексар® СЕ Плюс в 2,5 раза і забезпечує майже вдвічі більший чистий прибуток порівняно з його найближчим конкурентом на основі азолу та SDHI.

05 396 52 3

05 396 52 4

Більш об’єктивну економічну оцінку Адексар® СЕ Плюс було отримано під час захисту посівів озимого ячменю за стабільно високого пресингу хвороб упродовж 2016-2018 рр. Використання цього фунгіциду в нормі 0,5 л/га сприяло формуванню прибавки урожайності на рівні майже 15 ц/га, що окуповує витрати на закупівлю і внесення фунгіциду більше ніж у 12 разів. Це є беззаперечним підтверженням високої ефективності та економічної привабливості фунгіциду Адексар® СЕ Плюс.

 

Коментарі

05 396 51 4Андрій БУРИЛАС, ТОВ «Захід Агро МХП»

— На посівах озимої пшениці ми стикаємось із такими хворобами, як борошниста роса, септоріоз, іржа і піренофороз. Застосовували в своїх системах захисту інші препарати, але вони не завжди забезпечували контроль усього спектра захворювань. Тому наш вибір зупинився на Адексар® СЕ Плюс. Так само і на посівах озимого ячменю. Застосували його в нашій технології, і він показував кращий контроль плямистостей ячменю порівняно з тими препаратами, що ми брали раніше.

 

05 396 51 5Олексій КОВАЛЬЧУКголовний агроном ТОВ «Арчі»

— Препарат Адексар® СЕ Плюс із трьома діючими речовинами дуже добре контролює плямистості, іржу, гельмінтосоріоз. Якщо раніше ми використовували по три фунгіцидні препарати за сезон, то зараз Адексар® СЕ Плюс сам справляється замість них.

 

 

05 396 51 6Зиновій МАКСИМИШИНдиректор ПП «Агрофірма «Дзвони»

— Наша технологія передбачала чотириразовий фунгіцидний захист. Це дорого. І не тільки через вартість препаратів, але й за рахунок самих процесів внесення. Тому Адексар® СЕ Плюс для нас — справжня знахідка. З ним ми обмежуємось триразовим фунгіцидним захистом. За 10-ти бальною шкалою відношення ціни до якості я б йому поставив 9,9 бала. Якщо ви хочете бути конкурентними на цьому ринку та не тільки спостерігачами, а й активними учасниками — тільки з Адексар® СЕ Плюс у вас є майбутнє.

 

05 396 51 7Геннадій ТЕРЗИдиректор ТОВ «Комсомолець»

— Ми завжди пробуємо все нове та інноваційне. Робота препарату Адексар® СЕ Плюс — це темно-зелені рослини і здорові листки у нас на полі. А це і є підтвердженням того, що вибір зроблено правильний.

 

 

05 396 52 5В’ячеслав НЕБОГАголовний агроном СВК «Родина»

— Препарат Адексар® СЕ Плюс володіє як захисною функцією, так і лікувальною. Якщо вже є зараження, він зупиняє хворобу і надалі захищає урожай. Окрім цього, стимулює ріст рослини, що не менш важливо в посушливі роки.

Часто в умовах півдня бувають засухи, і Адексар® СЕ Плюс ­сприяє кращому подоланню стресу рослиною. Це позитивно впливає не тільки на величину врожаю, але й на якість зерна. Впевнено скажу: у відношенні ціна-якість за 10-ти бальною шкалою оцінка препарату — 9 із плюсом.

 

05 396 52 6Микола ЗОЛОТИЙголовний агроном ПП «Обрій»

— На полях, де застосовували Адексар® СЕ Плюс, була істотна прибавка врожаю. Сам собою препарат добре контролює хвороби. Це найважливіше. Але він також має фізіологічний вплив на рослину — покращує так би мовити «самопочуття» її. Із застосуванням Адексар® СЕ Плюс ми заробляємо гроші.

  • Адексар® СЕ Плюс – це фунгіцид, який містить найбільш ефективні діючі речовини з груп тріазоли, стробілурини і карбоксаміди. Характеризується найвищою ефективністю проти хвороб пшениці і ячменю серед SDHI фунгіцидів.
  • Різний механізм дії (контактний, системний, трансламінарний) і розподіл діючих речовин у рослині забезпечують пролонговану до 40 днів профілактичну дію і відмінний лікувальний ефект.
  • Захищає як уже сформовану листову поверхню, так і нові прирости. Посилює фізіологічні процеси у рослині.
  • Адексар® СЕ Плюс найкраще серед SDHI фунгіцидів розкриває потенціал продуктивності зернових колосових і є найбільш економічно привабливим.

svidome

 28 січня 2022
Уповноважені банки з моменту старту програми «Доступні кредити 5-7-9%» видали представникам малого та середнього підприємництва кредитів на майже 85 млрд грн.
Уповноважені банки з моменту старту програми «Доступні кредити 5-7-9%» видали представникам малого та середнього підприємництва кредитів на майже 85 млрд грн.
28 січня 2022
 28 січня 2022
Створення підприємства з виробництва літальних і наземних безпілотних апаратів передбачене в межах індустріального парку LANIVTSI у Тернопільській області.
Створення підприємства з виробництва літальних і наземних безпілотних апаратів передбачене в межах індустріального парку LANIVTSI у Тернопільській області.
28 січня 2022
 28 січня 2022
Через енергетичну кризу й подорожчання газу частина українських тепличних господарств тимчасово, або повністю, припинили роботу. Великі господарства шукають альтернативні шляхи розв’язання проблеми. Так, наприклад, на Уманському тепличному комбінаті збудували котельню, що працюватиме на щепі.
Через енергетичну кризу й подорожчання газу частина українських тепличних господарств тимчасово, або повністю, припинили роботу. Великі господарства шукають альтернативні шляхи розв’язання проблеми. Так, наприклад, на Уманському тепличному комбінаті збудували котельню, що працюватиме на щепі.
28 січня 2022
 28 січня 2022
Найближчим часом Канада та Україна офіційно розпочнуть перемовини про розширення чинної Угоди про вільну торгівлю.
Найближчим часом Канада та Україна офіційно розпочнуть перемовини про розширення чинної Угоди про вільну торгівлю.
28 січня 2022
 28 січня 2022
Садівники просять державу скасувати ПДВ на фрукти та доплачувати господарствам, коли ті вимушені продавати вирощене нижче від собівартості. Інакше галузі загрожує колапс.
Садівники просять державу скасувати ПДВ на фрукти та доплачувати господарствам, коли ті вимушені продавати вирощене нижче від собівартості. Інакше галузі загрожує колапс.
28 січня 2022
 28 січня 2022
Українське сухе молоко дорожчає, але, як і раніше, ціни набагато нижчі від світових і дуже часто вони не дотягують навіть до поточного рівня собівартості сушіння. Сухе незбиране молоко теж дорожчає, але повільніше, ніж сухе знежирене молоко (СЗМ).
Українське сухе молоко дорожчає, але, як і раніше, ціни набагато нижчі від світових і дуже часто вони не дотягують навіть до поточного рівня собівартості сушіння. Сухе незбиране молоко теж дорожчає, але повільніше, ніж сухе знежирене молоко (СЗМ).
28 січня 2022
До відкриття ринку землі лишилося ЧИТАТИ

Please publish modules in offcanvas position.