Еталонний захист ріпаку

Еталонний захист ріпаку

Висока ефективність фунгіцидних технологій BASF перевірена полем

Ріпак — культура в Україна знана й популярна. І, звичайно, поточне збільшення площ та валового збору насіння корелює зі зростанням досвіду в вирощуванні і захисті. А досвід агровиробників по всій Україні доводить: технології захисту й продукти компанії BASF стали справжнім еталоном професійного захисту ріпаку. Відгуки фахівців щодо результатів застосування таких препаратів, як Карамба® Турбо, Альтерно®, Піктор® у їхніх господарствах є переконливим цьому свідченням.

 

Михайло МАКОЇД, головний агроном ТОВ «Агро Рось», Тернопіль­ська обл., Підволочиський р-н, с. Качанівка

— Ріпак у нас займає одне з чільних місць у господарстві. Можна навіть сказати, що перше, адже це ранні гроші. Зараз успішні агровиробники все більше орієнтуються на кращий баланс ціни та якості. І тому використання продуктів компанії BASF актуально та важливо. Ми зважено і креа­тивно підходимо до вибору препаратів, ведемо моніторинг, який підтверджує доцільність роботи саме продуктами BASF.

ripak 4Щодо фунгіцидного захисту ріпаку, то ми використовуємо низку препаратів. Піктор® — по цвітінню, він м’яко працює, чітко та надійно контролює хвороби водночас. Питань до нього немає, а от до подібних продуктів інших компаній вони виникають. Ми вже третій рік його застосовуємо і задоволені, жодних проблем.

Що стосується Альтерно®, то цей продукт теж гарно бореться із захворюваннями, зокрема тим же альтернаріозом, він має ефект продовженої дії. Займає перше місце в системі фунгіцидного захисту під час, скажімо, вирощування кормових бобів. Ми порівнювали з препаратами інших відомих виробників, і зрозуміли, що Альтерно® — ліпший варіант. Та ж сама цінова політика BASF щодо цього продукту працює на його користь.

Ми давно та широко співпрацюємо з цією компанією. Загалом у фунгіцидних продуктах BASF найкраще збалансовані діючі речовини, вивірене поєднання двох чи трьох компонентів посилює дію препарату, гарантує високу якість.

 

Віктор ШУБЧИК, головний технолог ТОВ НВА «Перлина Поділля», Хмельницька обл., Білогірський р-н, смт Білогір’я

— У нас 1500 га землі відведені під ріпак. У його вирощуванні я випробував чимало, придивлявся до різних технологій. І зробив зважений вибір на користь такого елементу системи захисту ріпаку, як Карамба® Турбо. Залежно від фази розвитку ріпаку, з осені вносив цей препарат у нормах від 0,7 до 1,4 л/га. Були такі площі, що робив і повторне внесення, бо культура дуже вже переросла. Навесні на деяких полях використовую Карамба® Турбо в нормі 0,8 л/га, а на деяких, окрім вищеназваної обробки, працюватиму ще й Альтерно® у нормі 0,7 л/га. А по цвітінні застосовую Піктор® у нормі 0,5 л/га.

Зазвичай ми вносимо в бакових сумішах разом із мікроелементами, інсектицидами тощо. Саме таку схему фунгіцидного захисту ріпаку я розробив. Випробував різні, але найбільше мені сподобалась саме ця. Вона припала до душі, бо я бачу найкращий результат від її застосування. У нас різні поля, а середня урожайність становить десь у межах 35 ц/га. На деяких площах і за 40, і за 45 ц отримували.

У продуктах компанії BASF дуже гарні формуляції, вони гарно працюють, чудово себе поводять у бакових сумішах. І ціна їх відповідає якості. Якщо сказати просто: те, чого ми хочемо від препаратів BASF, ми отримуємо. Я гадаю, що, наприклад, кращого морфорегулятора з фунгіцидною дією, ніж Карамба® Турбо, та фунгіциду Альтерно® на ринку просто не існує.

 

Ігор ЛІЩИНСЬКИЙ, головний агроном ПАП «Агропродсервіс», Тернопільська обл., Тернопільський р-н, с. Настасів

— Посіви ріпаку у нас сягають приблизно 4,5 тис. га. І ми досягли гарної урожайності цієї важливої для господарства культури не на рівному місці, а завдяки застосуванню у технології захисту продуктів компанії BASF.

ripak 12Наприклад, уже років п’ять працюємо із Карамба® Турбо, вносимо його з осені в бакових сумішах. Норми варіюємо залежно від ситуації на полі. Загалом за подвійної обробки витрачаємо десь близько літра препарату на гектар ріпаку. Карамба® Турбо для нас цікавий насамперед як морфорегулятор. Хоча, звичайно, він гарно і хвороби контролює. Це один із найкращих продуктів на осіннє внесення по ріпаку. Про це свідчить і великий попит на Карамба® Турбо — його завжди не вистачає.

Альтерно® у нас зазвичай запланований на перше весняне внесення у нормі 0,8-1 л/га. Це сильний фунгіцид, який до того ж має помірну рістрегулювальну дію. Для нас це ідеально підходить, і ми його використовуємо вже третій поспіль рік.

А Піктор® вносимо в середині цвітіння, він за останні роки теж зайняв чільне місце у системі фунгіцидного захисту ріпаку, а також соняшнику. Чудово контролює хвороби стручків, склеротинію, альтернарію. До того ж Піктор® дешевший, якщо порівнювати з конкурентними продуктами від провідних виробників.

Мене приваблює якість препаратів компанії BASF. Ті питання, які перед ними поставлені, вони вирішують. Єдина проблема з ними полягає у тому, що їх не завжди можна отримати, бо мають великий попит.

 

Ігор ЧАКІР, агроном ПП «Агро Соя» Одеська обл., Татарбунарський р-н, с. Нерушай

— Ми працюємо на півдні Одещини, де проблема вологозабезпечення стоїть дуже гостро. Але технологію вирощування ріпаку намагаємося витримати наскільки це можливо, працюючи якісними продуктами. Останні роки були дещо легші в плані вологи — і ми в середньому отримували 34 ц/га.

Звичайно, на ріпаку ми успішно використовуємо фунгіциди компанії BASF. Перший препарат для нас — це морфорегулятор із фунгіцидною дією Карамба® Турбо, ним користуємося уже років п’ять. З осені норма та кількість обробок залежить від кількості опадів. Як правило, перший раз обробляємо у фазі 4 листочків у мінімальній нормі, а вдруге по вегатації, коли достатньо опадів для росту ріпаку. На мою думку, серед усіх ретардантів у Карамба® Турбо найбільш яскраво виражений морфорегулювальний ефект. Він вирішує наше основне завдання на осінь. Цей агроприйом виправдовує себе як з агрономічної, так і економічної точок зору.

Пробували Альтерно®, а по цвітінню наш основний продукт протягом останніх чотири роки — Піктор®. Ми не робили спеціальних дослідів для порівняння, але якось трапилося так, що наш обприскувач вийшов із ладу, і на частину площі фунгіцид просто не потрапив. Різниця між ділянками, обробленими Піктор® та необробленими, просто кидалась у вічі.

Не лише на ріпаку ми працюємо препаратами компанії BASF. У нас великий портфель їх продуктів, особливо фунгіцидного напряму. Наприклад, усі посівні площі ячменю у нас оброблені Адексар® СЕ Плюс. BASF — це передусім якісні продукти, які показують результат. Тому ми й робимо на них ставку.

 

Головний агроном Сергій Іванович, КФХ «Рой», Дніпропетровська обл., Синельниківський р-н, с. Лубянка

— Загалом ми сіємо десь близько тисячі гектарів ріпаку, залежно від погодних умов у нашому регіоні.

ripak 8Альтерно® на ріпаку почали використовувати позаминулого року. І зараз він займає ключове місце в системі фунгіцидного захисту. Цей продукт якісно забирає альтернаріоз, сприяє збереженню стручка в належному стані, він рівномірно дозріває, не осипається. І ми зрештою 30-40 ц/га отримуємо, це враховуючи особливості нашої зони. А раніше збирали 20-25 ц/га. Так що Альтерно® себе повністю виправдовує у системі захисту, до того ж він і досить доступний.

Що стосується Карамба® Турбо, то цей препарат має властивості морфорегулятора й фунгіциду. І в цьому плані це просто чудовий продукт, без усяких сумнівів. Якщо ріпак переростає, його нічим не зупиниш, окрім препаратів компанії BASF. Якщо ти вніс згідно з рекомендаціями Карамба® Турбо, попав у фазу 6 листків, то цього достатньо, про переростання можеш забути. Єдина проблема в тому, що коли з початком сезону ріпак починає переростати у всіх, цей препарат у великому дефіциті на ринку, бо користується величезним попитом.

У продуктів BASF є суттєва перевага: ти вніс той чий інший препарат, і не треба днювати й ночувати біля поля, гадати: спрацює він чи ні? Я знаю, що він подіє належним чином. Головне, правильно застосувати.

svidome

 30 вересня 2020
За оперативними даними з областей наразі загальна кількість заявок на отримання дотації на голову ВРХ молочного напряму продуктивності складає 285 на суму 44 840 грн за 8 968 корів. Кількість заявок на отримання дотації на бджолосім’ю складає майже 9 тис. на суму 96 млн грн.
За оперативними даними з областей наразі загальна кількість заявок на отримання дотації на голову ВРХ молочного напряму продуктивності складає 285 на суму 44 840 грн за 8 968 корів. Кількість заявок на отримання дотації на бджолосім’ю складає майже 9 тис. на суму 96 млн грн.
30 вересня 2020
 30 вересня 2020
З 1 січня 2021 року починає діяти обов’язкова умова позначення одиниць SI на продукції під час її виробництва та введення в обіг. У зв’язку з тим, що процес внесення змін до етикетки для ЗЗР на практиці займає до 6 місяців, це може призвести до фактичної втрати ринку – компанії не встигнуть перелаштувати процеси: залишилося майже три місяці.
З 1 січня 2021 року починає діяти обов’язкова умова позначення одиниць SI на продукції під час її виробництва та введення в обіг. У зв’язку з тим, що процес внесення змін до етикетки для ЗЗР на практиці займає до 6 місяців, це може призвести до фактичної втрати ринку – компанії не встигнуть перелаштувати процеси: залишилося майже три місяці.
30 вересня 2020
 30 вересня 2020
Станом на 28 вересня поточного року, сільгоспвиробники з усіх областей України вже засіяли понад 2,2 млн га основними озимими культурами із прогнозованих 8,2 млн га (27%).
Станом на 28 вересня поточного року, сільгоспвиробники з усіх областей України вже засіяли понад 2,2 млн га основними озимими культурами із прогнозованих 8,2 млн га (27%).
30 вересня 2020
 30 вересня 2020
Забезпечення безпеки роботи команди, виведення на ринок нових продуктів, розрахованих на складні кліматичні умови, вдала мультиканальна мультибрендова стратегія продажів, а також акцент на програми навчання, агрономічну та фінансову підтримку клієнтів – керівники Corteva Agriscience розповіли про принципи роботи компанії в сезоні 2020 року, а також поділилися планами на 2021 рік.
Забезпечення безпеки роботи команди, виведення на ринок нових продуктів, розрахованих на складні кліматичні умови, вдала мультиканальна мультибрендова стратегія продажів, а також акцент на програми навчання, агрономічну та фінансову підтримку клієнтів – керівники Corteva Agriscience розповіли про принципи роботи компанії в сезоні 2020 року, а ...
30 вересня 2020
 30 вересня 2020
За 1,5-2 роки робота митниці буде автоматизована – заберуть «людський фактор» впливу.
За 1,5-2 роки робота митниці буде автоматизована – заберуть «людський фактор» впливу.
30 вересня 2020
 30 вересня 2020
Фахівці Держпродспоживслужби та представники компетентного органу Мексиканських Сполучених Штатів обговорили питання посилення співпраці між країнами, зокрема щодо акредитації України для відкриття ринку Мексики для української курятини. 
Фахівці Держпродспоживслужби та представники компетентного органу Мексиканських Сполучених Штатів обговорили питання посилення співпраці між країнами, зокрема щодо акредитації України для відкриття ринку Мексики для української курятини. 
30 вересня 2020

Please publish modules in offcanvas position.