soniashnyk

Еталонний захист ріпаку

Еталонний захист ріпаку

/ Актуальні статті / Вівторок, 26 березня 2019 10:50

Висока ефективність фунгіцидних технологій BASF перевірена полем

Ріпак — культура в Україна знана й популярна. І, звичайно, поточне збільшення площ та валового збору насіння корелює зі зростанням досвіду в вирощуванні і захисті. А досвід агровиробників по всій Україні доводить: технології захисту й продукти компанії BASF стали справжнім еталоном професійного захисту ріпаку. Відгуки фахівців щодо результатів застосування таких препаратів, як Карамба® Турбо, Альтерно®, Піктор® у їхніх господарствах є переконливим цьому свідченням.

 

Михайло МАКОЇД, головний агроном ТОВ «Агро Рось», Тернопіль­ська обл., Підволочиський р-н, с. Качанівка

— Ріпак у нас займає одне з чільних місць у господарстві. Можна навіть сказати, що перше, адже це ранні гроші. Зараз успішні агровиробники все більше орієнтуються на кращий баланс ціни та якості. І тому використання продуктів компанії BASF актуально та важливо. Ми зважено і креа­тивно підходимо до вибору препаратів, ведемо моніторинг, який підтверджує доцільність роботи саме продуктами BASF.

ripak 4Щодо фунгіцидного захисту ріпаку, то ми використовуємо низку препаратів. Піктор® — по цвітінню, він м’яко працює, чітко та надійно контролює хвороби водночас. Питань до нього немає, а от до подібних продуктів інших компаній вони виникають. Ми вже третій рік його застосовуємо і задоволені, жодних проблем.

Що стосується Альтерно®, то цей продукт теж гарно бореться із захворюваннями, зокрема тим же альтернаріозом, він має ефект продовженої дії. Займає перше місце в системі фунгіцидного захисту під час, скажімо, вирощування кормових бобів. Ми порівнювали з препаратами інших відомих виробників, і зрозуміли, що Альтерно® — ліпший варіант. Та ж сама цінова політика BASF щодо цього продукту працює на його користь.

Ми давно та широко співпрацюємо з цією компанією. Загалом у фунгіцидних продуктах BASF найкраще збалансовані діючі речовини, вивірене поєднання двох чи трьох компонентів посилює дію препарату, гарантує високу якість.

 

Віктор ШУБЧИК, головний технолог ТОВ НВА «Перлина Поділля», Хмельницька обл., Білогірський р-н, смт Білогір’я

— У нас 1500 га землі відведені під ріпак. У його вирощуванні я випробував чимало, придивлявся до різних технологій. І зробив зважений вибір на користь такого елементу системи захисту ріпаку, як Карамба® Турбо. Залежно від фази розвитку ріпаку, з осені вносив цей препарат у нормах від 0,7 до 1,4 л/га. Були такі площі, що робив і повторне внесення, бо культура дуже вже переросла. Навесні на деяких полях використовую Карамба® Турбо в нормі 0,8 л/га, а на деяких, окрім вищеназваної обробки, працюватиму ще й Альтерно® у нормі 0,7 л/га. А по цвітінні застосовую Піктор® у нормі 0,5 л/га.

Зазвичай ми вносимо в бакових сумішах разом із мікроелементами, інсектицидами тощо. Саме таку схему фунгіцидного захисту ріпаку я розробив. Випробував різні, але найбільше мені сподобалась саме ця. Вона припала до душі, бо я бачу найкращий результат від її застосування. У нас різні поля, а середня урожайність становить десь у межах 35 ц/га. На деяких площах і за 40, і за 45 ц отримували.

У продуктах компанії BASF дуже гарні формуляції, вони гарно працюють, чудово себе поводять у бакових сумішах. І ціна їх відповідає якості. Якщо сказати просто: те, чого ми хочемо від препаратів BASF, ми отримуємо. Я гадаю, що, наприклад, кращого морфорегулятора з фунгіцидною дією, ніж Карамба® Турбо, та фунгіциду Альтерно® на ринку просто не існує.

 

Ігор ЛІЩИНСЬКИЙ, головний агроном ПАП «Агропродсервіс», Тернопільська обл., Тернопільський р-н, с. Настасів

— Посіви ріпаку у нас сягають приблизно 4,5 тис. га. І ми досягли гарної урожайності цієї важливої для господарства культури не на рівному місці, а завдяки застосуванню у технології захисту продуктів компанії BASF.

ripak 12Наприклад, уже років п’ять працюємо із Карамба® Турбо, вносимо його з осені в бакових сумішах. Норми варіюємо залежно від ситуації на полі. Загалом за подвійної обробки витрачаємо десь близько літра препарату на гектар ріпаку. Карамба® Турбо для нас цікавий насамперед як морфорегулятор. Хоча, звичайно, він гарно і хвороби контролює. Це один із найкращих продуктів на осіннє внесення по ріпаку. Про це свідчить і великий попит на Карамба® Турбо — його завжди не вистачає.

Альтерно® у нас зазвичай запланований на перше весняне внесення у нормі 0,8-1 л/га. Це сильний фунгіцид, який до того ж має помірну рістрегулювальну дію. Для нас це ідеально підходить, і ми його використовуємо вже третій поспіль рік.

А Піктор® вносимо в середині цвітіння, він за останні роки теж зайняв чільне місце у системі фунгіцидного захисту ріпаку, а також соняшнику. Чудово контролює хвороби стручків, склеротинію, альтернарію. До того ж Піктор® дешевший, якщо порівнювати з конкурентними продуктами від провідних виробників.

Мене приваблює якість препаратів компанії BASF. Ті питання, які перед ними поставлені, вони вирішують. Єдина проблема з ними полягає у тому, що їх не завжди можна отримати, бо мають великий попит.

 

Ігор ЧАКІР, агроном ПП «Агро Соя» Одеська обл., Татарбунарський р-н, с. Нерушай

— Ми працюємо на півдні Одещини, де проблема вологозабезпечення стоїть дуже гостро. Але технологію вирощування ріпаку намагаємося витримати наскільки це можливо, працюючи якісними продуктами. Останні роки були дещо легші в плані вологи — і ми в середньому отримували 34 ц/га.

Звичайно, на ріпаку ми успішно використовуємо фунгіциди компанії BASF. Перший препарат для нас — це морфорегулятор із фунгіцидною дією Карамба® Турбо, ним користуємося уже років п’ять. З осені норма та кількість обробок залежить від кількості опадів. Як правило, перший раз обробляємо у фазі 4 листочків у мінімальній нормі, а вдруге по вегатації, коли достатньо опадів для росту ріпаку. На мою думку, серед усіх ретардантів у Карамба® Турбо найбільш яскраво виражений морфорегулювальний ефект. Він вирішує наше основне завдання на осінь. Цей агроприйом виправдовує себе як з агрономічної, так і економічної точок зору.

Пробували Альтерно®, а по цвітінню наш основний продукт протягом останніх чотири роки — Піктор®. Ми не робили спеціальних дослідів для порівняння, але якось трапилося так, що наш обприскувач вийшов із ладу, і на частину площі фунгіцид просто не потрапив. Різниця між ділянками, обробленими Піктор® та необробленими, просто кидалась у вічі.

Не лише на ріпаку ми працюємо препаратами компанії BASF. У нас великий портфель їх продуктів, особливо фунгіцидного напряму. Наприклад, усі посівні площі ячменю у нас оброблені Адексар® СЕ Плюс. BASF — це передусім якісні продукти, які показують результат. Тому ми й робимо на них ставку.

 

Головний агроном Сергій Іванович, КФХ «Рой», Дніпропетровська обл., Синельниківський р-н, с. Лубянка

— Загалом ми сіємо десь близько тисячі гектарів ріпаку, залежно від погодних умов у нашому регіоні.

ripak 8Альтерно® на ріпаку почали використовувати позаминулого року. І зараз він займає ключове місце в системі фунгіцидного захисту. Цей продукт якісно забирає альтернаріоз, сприяє збереженню стручка в належному стані, він рівномірно дозріває, не осипається. І ми зрештою 30-40 ц/га отримуємо, це враховуючи особливості нашої зони. А раніше збирали 20-25 ц/га. Так що Альтерно® себе повністю виправдовує у системі захисту, до того ж він і досить доступний.

Що стосується Карамба® Турбо, то цей препарат має властивості морфорегулятора й фунгіциду. І в цьому плані це просто чудовий продукт, без усяких сумнівів. Якщо ріпак переростає, його нічим не зупиниш, окрім препаратів компанії BASF. Якщо ти вніс згідно з рекомендаціями Карамба® Турбо, попав у фазу 6 листків, то цього достатньо, про переростання можеш забути. Єдина проблема в тому, що коли з початком сезону ріпак починає переростати у всіх, цей препарат у великому дефіциті на ринку, бо користується величезним попитом.

У продуктів BASF є суттєва перевага: ти вніс той чий інший препарат, і не треба днювати й ночувати біля поля, гадати: спрацює він чи ні? Я знаю, що він подіє належним чином. Головне, правильно застосувати.

 27 січня 2020
Європейський Союз схвалив ліцензії на імпорт 926 тонн пшениці в рамках річної квоти (TRQ) на зернові.
Європейський Союз схвалив ліцензії на імпорт 926 тонн пшениці в рамках річної квоти (TRQ) на зернові.
27 січня 2020
 27 січня 2020
Кабінет міністрів України затвердив зміни до методики формування спроможних територіальних громад.
Кабінет міністрів України затвердив зміни до методики формування спроможних територіальних громад.
27 січня 2020
 27 січня 2020
Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 4 грудня 2019 р. № 1141 «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України», з 29 березня 2020 року набувають чинності зміни щодо подачі документації із землеустрою до електронного Державного фонду.
Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 4 грудня 2019 р. № 1141 «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України», з 29 березня 2020 року набувають чинності зміни щодо подачі документації із землеустрою до електронного Державного фонду.
27 січня 2020
 27 січня 2020
Через збільшення європейського імпорту молочних продуктів, вітчизняні виробники можуть просто зникнути. Якщо сьогодні не вживати дієвих кроків з порятунку молочної галузі, то вже за кілька років український ринок заполонить імпортна продукція.
Через збільшення європейського імпорту молочних продуктів, вітчизняні виробники можуть просто зникнути. Якщо сьогодні не вживати дієвих кроків з порятунку молочної галузі, то вже за кілька років український ринок заполонить імпортна продукція.
27 січня 2020
 27 січня 2020
В 2019 році загальний промисловий вилов риби та інших водних біоресурсів у рибогосподарських водних об'єктах і на континентальному шельфі України збільшився на 2,2% порівняно з 2018 роком.
В 2019 році загальний промисловий вилов риби та інших водних біоресурсів у рибогосподарських водних об'єктах і на континентальному шельфі України збільшився на 2,2% порівняно з 2018 роком.
27 січня 2020
 27 січня 2020
У світі тенденція споживати органічні продукти вже давно набула популярності, однак в Україні далеко не кожен покупець на полицях супермаркетів обирає харчі з позначкою «органік».
У світі тенденція споживати органічні продукти вже давно набула популярності, однак в Україні далеко не кожен покупець на полицях супермаркетів обирає харчі з позначкою «органік».
27 січня 2020

Please publish modules in offcanvas position.