Суміш гербіцидів Дуал® Голд + Гезагард® для застосування на посівах сої. Чи доцільне їх використання?

Суміш гербіцидів Дуал® Голд + Гезагард® для застосування на посівах сої. Чи доцільне їх використання?

/ Актуальні статті / Четвер, 11 квітня 2019 10:28

Площа під соєю в Україні зараз досягла свого максимуму і стала більш-менш стабільно високою. За різними прогнозами, посіви під цією культурою становлять близько 1,6-1,8 млн га, водночас суттєвого їх зменшення найближчими роками не очікується.

Звісно, на сою є попит і на світовому ринку, але ні для кого не секрет, що в світі значну частину площ займає ГМ-соя, яка є стійкою до гліфосатів, а тому не потребує великої кількості витрат на захист. В Україні поки що ГМ-соя, як і інші ГМ-культури знаходиться під державною забороною, хоча площа таких «нелегальних» посівів збільшується з року в рік.

У цій статті мова піде про захист звичайної високопродуктивної сої. Для того щоб її виростити й отримати гарний урожай, необхідно виконати цілу низку вимог, одна з яких — використання ґрунтових гербіцидів. Давайте розглянемо, навіщо на сої взагалі потрібно застосовувати ґрунтові гербіциди?

Річ у тім, що соя має дуже розтягнутий так званий гербокритичний період, який, залежно від вологи, температури та освітлення, може тривати до 2 місяців. Він продовжується від посіву до утворення 3-го справжнього листка сої. Саме в цей час треба максимально захистити сою від бур’янів, адже вона дуже повільно росте, як кажуть у народі, «сидить» і дуже потерпає від конкуренції за воду та поживні речовини з бур’янами. Крім того, від посіву до появи 3-го трійчастого листка соя генетично закладає свій майбутній потенціал урожайності і, якщо їй «заважають» бур’яни, вона значно знижує майбутній урожай.

06 397 74 1

Давайте уважно подивимося, з чого складається гербокритичний період сої, і чому дуже важливо на такому етапі застосовувати ґрунтові гербіциди:

1. Фаза проростання триває до 5 діб, залежно від температури та вологи. Всім відомо, що для того щоб прорости, соя повинна поглинути вологи набагато більше від маси власного насіння. Проростання ж відбувається, коли температура ґрунту на глибині знаходження насіння сягне 10-12ºС. Чим вищі температура і вологість, тим швидше соя проростає.

2. Фаза сходів закінчується утворенням так званих примордіальних листків 1 пари листків сої, і триває до 10-16 діб.

3. Перший складний трійчастий листок розкривається через 12-16 діб після появи сходів, а кожний наступний наростає протягом 14-16 діб.

Післясходові гербіциди, яких на сої не так і багато, особливо в протидводольному сегменті захисту, можна використовувати від 1-го до 3-го трійчастого листка. Деякі господарства вносять навіть до 5-го, тому що соя у цей період є більш стійкою до дії післясходових гербіцидів.

Отже, з огляду на все вищенаведене маємо результат — соя від моменту посіву до появи першого трійчастого листка лишається на 2-3 тижні на­одинці з бур’янами. Саме тому необхідно використовувати ґрунтові гербіциди, і це продиктовано вимогами часу. Крім того, як уже зазначалося, у цей період соя закладає свій майбутній потенціал урожайності. Серед польових культур така її особливість дещо подібна до цукрового буряку, який має гербокритичний період від сходів до 4 перших тижнів вегетації.

06 397 75 1

Колись давно, років 15 тому, в практику господарств увійшли гербіциди на основі ацетохлору, які з успіхом використовувалися по всій Україні на різних культурах. Це був дешевий і досить дієвий захист. Однак із часом у господарствах почали помічати доволі серйозну фітотоксичність на посівах соняшнику та сої після застосування таких продуктів. Багато хто закривав очі на таку фітотоксичність, всі про неї чули, але ніхто не хотів собі зізнатись у тому, що такий ефект дуже впливає на показники врожаю. Зараз, коли інокуляція сої є стандартним заходом у технології вирощування цієї культури, у багатьох господарствах побачили не тільки зовнішні ознаки фітотоксичності, але й виявили за допомогою провідних установ, що ацетохлори суттєво впливають на життєдіяльність бульбочкових бактерій. Отже, виникла необхідність використовувати ґрунтові гербіциди з інших хімічних груп або шукати для себе інші діючі речовини.

Компанія «Сингента» в своєму портфелі має добре відомі гербіциди Дуал® Голд, Гезагард® та Примекстра® TZ Голд, які з успіхом застосовуються на багатьох культурах. У чому ж їх успіх? Якщо ми подивимося на діючу речовину S-метолахлор, що входить до складу препаратів Примекстра® TZ Голд та Дуал® Голд як основний протизлаковий компонент, то на відміну від ацетохлорів, які в тому числі відносяться до хімічної групи хлорацетамідів, S-метолахлор не має фітотоксичності на різні культури (соняшник, сою, цукровий буряк), отже, використання цих продуктів не шкодить культурі та розвиту бульбочкових бактерій.

Водночас, якщо гербіцид Примекстра® TZ Голд у різні роки, особливо під час інтенсивних та рясних опадів, мав час від часу невелику фітотоксичність, то суміш препаратів Дуал® Голд із Гезагард® без проблем використовують уже довгий час без нарікань. До того ж господарства мають змогу обрати для себе зручні норми застосування залежно від гумусу, видового складу бур’янів та гаманця.

06 397 75 2

Оскільки використання ґрунтових гербіцидів на сої — це необхідність та вимога часу, як ми вже зрозуміли, то, звісно, світові компанії намагаються вивести на ринок свої діючі речовини, в тому числі нові. Проте, як показали багаторічні досліди, кожна з них має свій рівень фітотоксичності на сою, особливо на перших етапах розвитку культури, коли закладає­ться майбутній урожай. Як наслідок, фітотоксичність потім впливає на врожайність і в деяких випадках досить суттєво. Серед усіх представників ґрунтових протизлакових гербіцидів саме Дуал® Голд не має жодного фітотоксичного впливу на сою.

Інший також доволі відомий препарат — це Гезагард®, який дуже добре працює проти основних видів дводольних бур’янів, зокрема таких проблемних, як хрестоцвіті, нетреба та амброзія. Для розширення спектра дії проти злакових бур’янів, особливо мишіїв, ми рекомендуємо додавати до Гезагард® гербіцид Дуал® Голд. У такий спосіб отримуємо відпрацьовану бакову суміш: Дуал® Голд (1,3-1,6 л/га) + Гезагард® (2,0-2,5 л/га). Незважаючи на те, що реєстраційна норма гербіциду Гезагард® 2,0-5,0 л/га, норма 2,5-3,0 л/га у суміші з Дуал® Голд є достатньою для ефективного контролю більшості бур’янів на полі. Крім того, дія Гезагард® спостерігається до 1,5 місяця, а це означає, що одним внесенням ми практично «закриваємо» весь гербокритичний період сої.

Отже, обираючи для захисту сої суміш ґрунтових гербіцидів Дуал® Голд та Гезагард®, ви отримаєте комплексний контроль однорічних злакових і дводольних бур’янів, можливість підібрати норми застосування компонентів суміші, залежно від видового складу бур’янів і гаманця, матимете змогу спати спокійно, не думаючи про будь-яку фітотоксичність як на культуру, так і на розвиток бульбочкових бактерій, та «закриєте» для себе весь гербокритичний період сої.

 

В. О. МАКСИМОВИЧтехнічний менеджер із підтримки
 гербіцидів на польових культурах, компанія «Сингента»

17bbffa263551ac879b30ab411df2d7c

 12 серпня 2020
Головними умовами приватизації Уряд вбачає збереження та збільшення робочих місць, сплати податків, а також інвестиції у відповідне підприємство.
Головними умовами приватизації Уряд вбачає збереження та збільшення робочих місць, сплати податків, а також інвестиції у відповідне підприємство.
12 серпня 2020
 12 серпня 2020
10 серпня 2020 року у Верховній Раді зареєстровано законопроєкт №3975, який надає право Кабміну утворювати, ліквідовувати та реорганізовувати районні ради у разі зміни адміністративно-територіального устрою, у визначеному урядом порядку.
10 серпня 2020 року у Верховній Раді зареєстровано законопроєкт №3975, який надає право Кабміну утворювати, ліквідовувати та реорганізовувати районні ради у разі зміни адміністративно-територіального устрою, у визначеному урядом порядку.
12 серпня 2020
 12 серпня 2020
У січні-липні 2020 року експорт української молочної продукції склав 65,7 тис. т. на загальну суму 137,9 млн дол., що на 25% менше, ніж за минулорічнй період в грошовому еквіваленті.
У січні-липні 2020 року експорт української молочної продукції склав 65,7 тис. т. на загальну суму 137,9 млн дол., що на 25% менше, ніж за минулорічнй період в грошовому еквіваленті.
12 серпня 2020
 12 серпня 2020
Міністерство охорони здоров’я України затвердило оновлені державні санітарні правила і норми щодо максимально допустимих рівнів окремих забруднювачів у харчових продуктах.
Міністерство охорони здоров’я України затвердило оновлені державні санітарні правила і норми щодо максимально допустимих рівнів окремих забруднювачів у харчових продуктах.
12 серпня 2020
 12 серпня 2020
Black Sea Grain & Oil Trade-2020 року – унікальна як за масштабами, так і за наповненням подія, де кожен знаходить те, що шукає. Доповіді провідних аналітиків світу, особисті зустрічі з найбільшими агрооператорамі, холдингами, трейдерами, партнерами, колегами і друзями, робота і відпочинок в одному форматі – все це Black Sea Grain & Oil Trade-2020.
Black Sea Grain & Oil Trade-2020 року – унікальна як за масштабами, так і за наповненням подія, де кожен знаходить те, що шукає. Доповіді провідних аналітиків світу, особисті зустрічі з найбільшими агрооператорамі, холдингами, трейдерами, партнерами, колегами і друзями, робота і відпочинок в одному форматі – все це Black Sea Grain & Oil ...
12 серпня 2020
 12 серпня 2020
Прогнозоване падіння закупівельних цін на ріпак в Україні прискорилося внаслідок різкого зниження котирувань на європейських біржах на тлі зміцнення курсу долара відносно євро до рівня 1,175 $/, збільшення пропозицій на ринку ЄС та підвищення прогнозів виробництва каноли в Канаді завдяки сприятливим погодним умовам.
Прогнозоване падіння закупівельних цін на ріпак в Україні прискорилося внаслідок різкого зниження котирувань на європейських біржах на тлі зміцнення курсу долара відносно євро до рівня 1,175 $/, збільшення пропозицій на ринку ЄС та підвищення прогнозів виробництва каноли в Канаді завдяки сприятливим погодним умовам.
12 серпня 2020

Please publish modules in offcanvas position.