Сучасні стандарти захисту рослин від KUHN

Сучасні стандарти захисту рослин від KUHN

/ Актуальні статті / Середа, 12 червня 2019 10:38

В сезон 2019 провідний світовий виробник сільгосптехніки заходить із широкою лінійкою обприскувачів, серед яких виділимо новинки: причіпну модель LEXIS 3000 і самохідну — KUHN STRONGER 4000.

Аграрний сектор упевнено переходить до нових стандартів при обприскуванні посівів сільгоспкультур. Давно вже минули ті часи, коли із бур’янами, шкідниками та збудниками захворювань рослин намагалися боротися, буквально заливаючи поля робочим розчином. Незрідка — використовуючи препарати сумнівної якості. Сучасний захист рослин орієнтований на три критерії ефективної роботи: продуктивність, точність та економічність. Власне поняття внесення препаратів нині несе більш економічне, аніж агрономічне навантаження. У більшості випадків немає проблеми обрати дієвий препарат чи систему захисту. Натомість перед агрономом постає завдання оптимізувати загальну рентабельність вирощування культури на конкретному полі. І в цій справі не обійтися без сучасних обприскувачів, оснащених системами для точного та до краплі розрахованого внесення пестицидів та мікродобрив.

Компанія KUHN справедливо вважається одним із піонерів на ринку найсучаснішого електронного оснащення техніки для захисту рослин та широкого впровадження елементів точного землеробства.

Tochne zem 2019 131 2

Це виявляється вже у конструктивних особливостях нових моделей, спроможних працювати із посекційним та пофорсунковим відключенням при роботі на краях поля, чітким дозуванням норм внесення, точній навігації, стабільному тиску, незалежно від навантаження на двигун та в багатьох інших елементах. Річ у тім, що ефективне застосування точних технологій дає змогу заощаджувати до 10-15% робочого розчину, при цьому використовуючи його максимально раціонально. Рівномірне покриття площ при обприскуванні у потрібній нормі дає змогу уникнути фітотоксичних явищ або ж навпаки — пропусків, а отже — вийти на реальну врожайність поля без форс-мажорів. Себто, це економія ресурсів та додатковий прибуток в межах одного технологічного рішення.

Кількість видів та модифікацій моніторів та інших технічних рішень KUHN для точного землеробства дає змогу обрати підходящий варіант під будь-який бюджет та рівень потреб. Це повний спектр рішень для контролю технологічного процесу. Розглянемо детальніше найпопулярніші технічні рішення.

RPB — це «найменший» та найпростіший комп’ютер.

Він контролює три основні робочі параметри — норму виливання рідини, робочий тиск та робочу швидкість. Також технічне рішення цього блоку дає змогу в автоматичному або ручному режимах відключати секції обприскувача. Проте на український ринок обприскувачі з таким комп’ютером не постачають.

Tochne zem 2019 129 1

REB 3. Цей комп’ютер, у порівнянні з попереднім, для контролю основних робочих параметрів використовує не лише датчик тиску робочої рідини в системі, а й витратомір, що дає змогу суттєво підвищити ступінь контролю робочого процесу. Крім того, він оснащений низкою функцій не лише для контролю робочого процесу, а й для керування різними системами самої машини. За допомогою цього блоку управління оператор може керувати обприскуванням, змінювати висоту розташування штанги відносно ґрунту, відключати секції за сигналом GPS, керувати забором рідини, пінним маркером, освітленням, гідросистемою обприскувача, дишлом, проблисковим маячком, поворотною віссю, процесом омивання, контролювати рівень рідини в баку. Також можна підключити цей комп’ютер до спеціального джойстика або до бортових комп’ютерів.

Visioreb — найсучасніший у лінійці KUHN бортовий комп’ютер із 7-дюймовим HD сенсорним дисплеєм.

Цей комп’ютер, окрім можливостей попереднього, можна використовувати як курсовказівник.

Tochne zem 2019 129 2

Також компанія пропонує монітор ССІ 200, який дає змогу керувати обприскувачем за допомогою системи ISOBUS. Крім того, якщо трактор не оснащений монітором ISOBUS, проте має розкладку проводів під цю систему, то фермер може без проблем скористатися монітором від KUHN.

Модельний ряд обприскувачів виробництва компанії KUHN є одним із найширших на ринку, і включає в себе повний спектр агрегатів, починаючи із самохідних машин і закінчуючи садовими обприскувачами. Фактично щороку виробник виводить на ринок нові чи оновлені моделі. Серед таких, представлених буквально нещодавно ми виділимо причіпний обприскувач LEXIS 3000 та ще одну новинку — потужний самохідний обприскувач KUHN STRONGER 4000 HD.

Розглянемо їхні основні конструктивні переваги та наголосимо, що широкі базові можливості цих машин суттєво зростають за умови роботи за технологіями точного землеробства.

Місткість основного баку причіпних обприскувачів KUHN LEXIS 3000 становить 3000 л (фактично 3180 л) плюс додатково бак для промивання вміщує
ще 320 л рідини.

Це легка і високопрохідна модель, яка мінімізує ущільнення грунту, а співвідношення об’єму баку та ваги машини є найкращим на ринку причіпних обприскувачів. Центр ваги LEXIS розташовано максимально низько до землі.. Ширина колії технологічно змінюється від 1,5 до 2,25 метрів.

Висока продуктивність роботи моделі забезпечується як місткістю баку, так і довжиною штанги, яка може сягати 24 м. При цьому стійкість її положення забезпечується за допомогою унікальної системи KUHN STABILI, що постійно утримує штангу в положенні паралельно поверхні ґрунту. Нова алюмінієва штанга MEA2 шириною від 18 до 24 м обладнана підвіскою EQUILIBRA, що забезпечує гарантовану стабільність за найскладніших умов роботи.

Tochne zem 2019 130

Вже в базовому оснащенні KUHN LEXIS наявні системи, призначені для роботи із точним землеробством. Це автоматизоване відключення секцій за допомогою KUHN GPS із максимальною точністю GPS-антени. Спеціальна система спостереження, розрахована на доступність для кожного оператора: один натиск пальця на зображену на моніторі ділянку поля, і обприскувач надалі автоматично відкриватиме чи закриватиме секції в межах цієї ділянки.

Панель управління MANUSET, яка використовується під час роботи LEXIS дає змогу на 50% знизити час для здійснення налаштувань. Багатофункціональне кермо сприяє інтуїтивному управлінню агрегатом за допомогою клапанів практично усіма робочими процесами в системах обприскувача.

На LEXIS також може бути встановлена система з електричним управлінням крана з кабіни трактора. При закачуванні води оператор може автоматично задати об’єм для закачування рідини в бак та автоматично проводити промивку обприскувача.

Самохідний обприскувач KUHN STRONGER з усіма необхідними для якісного захисту рослин можливостями точного землеробства: системою GPS, регулювання норми внесення, автоматичного відключення секції, гідравлічного автопілоту, корекції сигналу і моніторингу площі. Модель доступна у двох варіантах: KUHN STRONGER 4036 (з шириною штанги 36 м) і KUHN STRONGER 4000 (40 м). Об’єм баку нової машини французького виробника сягає 4 тис. л. Машина обладнана двигуном Stage IIIA MWM (280 к.с.) об’ємом 7,2-л, який працює разом із гідростатичною трансмісією нового покоління.

Tochne zem 2019 131 1

Новий самохідний обприскувач KUHN STRONGER оснащений спеціально під потреби середніх та великих господарств на території Східної Європи. Машина характеризується винятковою продуктивністю: достатньо порахувати потенціл 36— чи 40-метрової штанги, помножений на швидкість внесення препаратів, яка може сягати неймовріних цифр за безвітярної погоди — до 33-34 км/год! При цьому KUHN STRONGER має вражаючий кліренс — один із найбільших на ринку — гарантовані 180 см від поверхні поля. Ясна річ, що 4000 літрів у баку для робочого розчину дають змогу суттєво скоротити кількість зупинок під час роботи.

Саме тому на машині із такими потужними характеристиками технології точного землеробства показають себе найкращим чином, демонструючи високу ефективність. Машина біжить полем на хорошій швидкості за наперед визначеним маршрутом, не втрачаючи ані миті на непотрібні маневри, причому без перекриттів та пропусків. При цьому відключення секцій та впевнена робота на обсівах та в інших проблемних місцях дозволяє заощаджувати і дорогоцінний час, і робочий розчин, і пальне.

1

 14 вересня 2019
Проведені консалтинговою компанією Pro-Consulting маркетингові дослідження показують, що інвестувати у вирощування нуту в Україні вигідно вже сьогодні. За даними розрахунків, рентабельність такого виробництва становитиме 52%.
Проведені консалтинговою компанією Pro-Consulting маркетингові дослідження показують, що інвестувати у вирощування нуту в Україні вигідно вже сьогодні. За даними розрахунків, рентабельність такого виробництва становитиме 52%.
14 вересня 2019
 14 вересня 2019
Європейський Союз анонсував проект щодо покращення законодавства України у сфері тваринництва, включаючи питання здоров'я та благополуччя тварин.
Європейський Союз анонсував проект щодо покращення законодавства України у сфері тваринництва, включаючи питання здоров'я та благополуччя тварин.
14 вересня 2019
 13 вересня 2019
Для фермерів стали доступними удосконалені обприскувачі KUHN, що збільшують ефективність внесення робочого розчину пестицидів і добрив.
Для фермерів стали доступними удосконалені обприскувачі KUHN, що збільшують ефективність внесення робочого розчину пестицидів і добрив.
13 вересня 2019
 13 вересня 2019
У Верховній Раді України зареєстровано законопроект №2140 від 12 вересня «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вжиття заходів стосовно захисту бджільництва».
У Верховній Раді України зареєстровано законопроект №2140 від 12 вересня «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вжиття заходів стосовно захисту бджільництва».
13 вересня 2019
 13 вересня 2019
Вартість використання вагонів-зерновозів «Укрзалізниці» в 2019/20 МР на аукціонах «ProZorro.Продажі» при групових відправленнях становить на 51% більше базової ставки і на 6% вище маршрутної.
Вартість використання вагонів-зерновозів «Укрзалізниці» в 2019/20 МР на аукціонах «ProZorro.Продажі» при групових відправленнях становить на 51% більше базової ставки і на 6% вище маршрутної.
13 вересня 2019
 13 вересня 2019
Апеляційний орган Світової організації торгівлі (СОТ) відхилив апеляцію України щодо програної РФ суперечці про мита на нітрат амонію.
Апеляційний орган Світової організації торгівлі (СОТ) відхилив апеляцію України щодо програної РФ суперечці про мита на нітрат амонію.
13 вересня 2019

Please publish modules in offcanvas position.