«Майстерня аграрія»: на захисті вашого врожаю

«Майстерня аграрія»: на захисті вашого врожаю

/ Актуальні статті / Середа, 10 липня 2019 10:37

7 червня компанія «Сингента» провела традиційний літній агроцентр «Майстерня аграрія» на базі ФГ «Грига» (Полтавська обл.). Девіз події «Загартовані природою» найкраще відповідає на ті природно-кліматичні виклики, що постійно постають перед аграріями України.

Однак для професіоналів аграрної справи погані погодні умови — можливість проявити власні найкращі технологічні можливості та управлінські якості. Зі свого боку, компанія «Сингента» завжди готова підставити плече, надати сільгоспвиробникам ті рішення й продукти, які дозволять боротися за гідний урожай за будь-якої погоди. Провідні фахівці компанії розповіли аграріям, яким чином можна підвищити рентабельність польових культур, а також презентували дієві рішення для запобігання основних погодно-кліматичних ризиків, що можуть спіткати землеробів під час проведення робіт.

 

Захист насіння — фундамент урожаю

«Основний фундамент урожайності закладається під час висіву насіння, тож обробка посівного матеріалу є першим кроком на шляху до високих результатів сільськогосподарської діяльності», — завжди підкреслює Світлана Чоні, канд. с.-г. наук, менеджер технічної підтримки компанії «Сингента». І агровиробники все більше усвідомлюють, що захист насіннєвого матеріалу для знищення внутрішньої чи зовнішньої інфекцій є виключно важливим елементом у технологіях вирощування. Якісні протруйники від компанії «Сингента» насіння контролюють необхідний спектр хвороб у конкретному агроценозі та шкідників, окрім того, вони стимулюють розвиток кореневої системи рослини.

Загалом якісна обробка насіння належним чином підібраними сучасними препаратами забезпечує високий рівень реалі­зації генетичного потенціалу рослини за рахунок захисту від широкого спектра хвороб та шкідників і підвищення стійкості до стресових факторів.

Присутні змогли побачити результат якісної та безпечної обробки насіння протруйниками компанії «Сингента» в технологіях вирощування різних культур.

13 404 16 2

У польовому класі Seedcare значна увага приділялась новому поколінню протруйників, які, втім, вже встигли гарно себе зарекомендувати. Максим® Форте — формула максимального захисту насіння. Наявність Формули М у складі препарату забезпечує ідеальне покриття насінини. Трикомпонентний потужний фунгіцидний протруйник гарантує підвищену ефективність проти збудників усіх головних хвороб на насінні та всередині нього і у ґрунті.

Трикомпонентний протруйник для зернових колосових культур Селест® Макс найкраще відповідає тим кліматичним умовам, у яких працюють місцеві аграрії, адже був розроблений з урахуванням характерних рис клімату України. Препарат ефективно вирішує питання захисту насіння, забезпечуючи найбільш оптимальний баланс інсектицидного та фунгіцидного захисту.

Вайбранс™ 500 — на варті захисту кукурудзи. Її урожайність на 60% формується до 7 фази листків, тому захист насіння та сходів є одним із ключових етапів вирощення рослини. Потужна обробка насіння кукурудзи, яка поєднує у собі Вайбранс™ 500, Максим® ХL та Форс® Зеа — це повний інсекто-фунгіцидний захист найвищої якості.

Так, дія седаксану забезпечує контроль сажкових хвороб. Випробування у польових та лабораторних умовах, на гібридах із різним рівнем стійкості до сажкових хвороб підтвердило високу ефективність протруювання як у мінімальний, так і в максимальний нормах (4 та 24 мл). Важливо зазначити,
седаксан не чинить ретардантного ефекту та не пригнічує культуру. При цьому фахівці відмічають стимуляцію розвитку кореневої системи, а також одночасне цвітіння качана та волоті, що за посушливих умов забезпечує гарний урожай.

Комбіноване протруювання кукурудзи із застосуванням Вайбранс™ забезпечує: контроль летючої сажки; стимулювальний ефект на розвиток кореневої системи; максимальний рівень захисту від ризоктоніозної кореневої гнилі та захист у монокультурі.

 

Нові рішення у контролі листових хвороб

За даними діагностичних центрів компанії «Сингента», протягом останніх років на території України сформувалася п’ятірка найбільш шкодочинних хвороб зернових культур: септоріоз пшениці, борошниста роса, сітчаста плямистість ячменю, темно-бура плямистість, бура іржа пшениці. Загалом недобір урожаю від них, за приблизними оцінками спеціалістів компанії, становив минулого року понад 0,5 млн т.

Інноваційний фунгіцид Елатус™ Ріа, над яким фахівці «Сингенти» працювали понад 12 років, уже другий сезон в полях України. Ключова складова продукту — нова діюча речовина з хімічного класу піразол-карбоксамідів під торговою маркою солатенол.

13 404 16 1

Експерти констатують: якщо перерахувати кількість препарату, яку ми даємо на один гектар, то за норми внесення 0,6 л/га Елатус™ Ріа ми забезпечуємо повну норму Альто® Супер та 50 г/га солатенолу. Тобто отримуємо дуже потужний фунгіцид для надійного контролю найширшого кола патогенів, які розвиваються на листках зернових культур, а у контролі таких хвороб, як септоріоз, піренофороз, іржі він взагалі не має рівних.

Солатенол™ через конкурентне інгібування блокує утворення фумарату, щільно замикаючись на ділянці зв’язування сукцинату. Цей ідеальний замок (кращий, ніж більшість інших SDHI) забезпечує його видатну ефективність проти патогенних мікроорганізмів, особливо плямистостей листя, наприклад септоріозу, піренофорозу, іржі. Солатенол™ не проявляє перехресної резистентності до зовнішнього інгібітора хінону, наприклад азоксистробіну або триазолів.

Елатус Ріа має високу спорідненість із восковим шаром листя, що забезпечує чудову фотостабільність, стійкість до опадів, тривалий контроль над хворобами. Висока внутрішня активність солатенолтм демонструє його гарну ефективність відносно широкого кола патогенів.

 

Інсектициди — у шкідників жодних шансів

Зважаючи на запити ринку, науковці компанії «Сингента» розробили інноваційний і високотехнологічний комбінований інсектицид універсальної дії проти комплексу шкідників кукурудзи — Ампліго®. Препарат має широкий спектр дії на шкідливих комах із понад 15 родин та виявляє високу ефективність проти шкідників ряду лускокрилих, зокрема, проти кукурудзяного стеблового метелика і бавовникової совки вона становить 90-100%.

13 404 17 3

Завдяки поєднанню у складі препарату лямбда-цигалотрину (синтетичні піретроїди) і хлорантраніліпролу (антрініламіди), він забезпечує потужний миттєвий ефект і тривалий період захисту — понад 3 тижні. Діючі речовини справляють контактно-кишкову дію на шкідників, окрім того, хлорантраніліпрол має ще й овіцидну дію та трансламінарні властивості. Надійно захищаючи рослини кукурудзи від пошкоджень комахами-фітофагами, Ампліго® одночасно не допускає ураження їх грибковими захворюваннями: фузаріозом, пухирчастою сажкою та іншими збудниками. А рівень мікотоксинів у зерні знижується у рази.

Відповідно до рекомендацій фахівців компанії, інсектицидом Ампліго® посіви кукурудзи слід обробляти в період масового відкладання яєць — на початку відродження личинок. По вегетації рослини кукурудзи часовий інтервал застосування препарату перебуває у межах стадій розвитку культури BBCH 34-77. Одноразово його вносять проти поколінь фітофагів, які шкодять генеративним органам, а саме: проти стеблового метелика I генерації і бавовникової совки II генерації — перед або відразу після появи волоті в культурі. За потреби допускається дворазове внесення. При цьому першу обробку проводять проти бавовникової совки I генерації у фазі 10-14 листків кукурудзи, другу — в одноразовому застосуванні.

 

Коментарі

13 404 17 1Іван БОНДАР, керівник ФГ «Лаванда» (Полтавська обл.)

— Маємо в обробітку 800 га, на яких вирощуємо кукурудзу, соняшник, просо та сорго. Тому для нас критично важливо користуватись високоякісними пестицидами, а продукти компанії «Сингента» відповідають цим максимальним вимогам. Наше господарство тісно співпрацює із «Сингентою», використовуючи посівний матеріал та засоби захисту цього виробника. Щороку вони дають відмінні результати, але окремо виділю гібриди соняшнику й кукурудзи компанії, які завжди дають відмінні показники врожайності. З пестицидами від «Сингенти» взагалі маємо лише позитивні результати застосування, але серед препаратів особливо відзначу Елюміс® 105 OD, МД та Ампліго® 150 ZC, ФК, які використовуємо на кукурудзі, Амістар® Екстра 280 SC, к. с. — для соняшнику.

 

13 404 17 2Валерій ІВКО, власник ФОП «Івко» (Полтавська обл.)

— У господарстві вирощуємо кукурудзу, соняшник, озиму пшеницю та сою. У компанії «Сингента» купуємо насіння і ЗЗР. Наш досвід свідчить, що кращого посівного матеріалу соняшнику, аніж у «Сингенти» годі шукати! Так само досить відмінні гібриди кукурудзи цього виробника. Серед пестицидів відзначу високу ефективність дії гербіцидів Елюміс® 105 OD, МД та Пріма® Форте 195, с. е., які мають чудову дію навіть за складних погодних умов. Попри те, що вже маю певні вподобання, завжди намагаюсь знайомитись із новими продуктами від «Сингенти» і застосовувати їх у своєму господарстві.

 

Анна ГОРОБЧУК, спеціально для газети "Агробізнес Сьогодні"

1

 14 жовтня 2019
Незважаючи на поганий сезон, ціни поки незмінні. Цього року вітчизняні пасічники недорахувалися половину меду.
Незважаючи на поганий сезон, ціни поки незмінні. Цього року вітчизняні пасічники недорахувалися половину меду.
14 жовтня 2019
 14 жовтня 2019
Ініціатива команди президента щодо запровадження обігу земель сільськогосподарського призначення викликає категоричне несприйняття серед українців. Загроза пустити вітчизняні чорноземи з молотка об'єднала країну. 73% українців різного віку, професій, майнового стану й політичних уподобань не бажають, щоб земля перетворилася на товар.
Ініціатива команди президента щодо запровадження обігу земель сільськогосподарського призначення викликає категоричне несприйняття серед українців. Загроза пустити вітчизняні чорноземи з молотка об'єднала країну. 73% українців різного віку, професій, майнового стану й політичних уподобань не бажають, щоб земля перетворилася на товар.
14 жовтня 2019
 13 жовтня 2019
На поточному тижні в Україні знову почали дорожчати тепличні огірки. Основною причиною подорожчання стало сезонне скорочення пропозиції огірка в українських господарствах.
На поточному тижні в Україні знову почали дорожчати тепличні огірки. Основною причиною подорожчання стало сезонне скорочення пропозиції огірка в українських господарствах.
13 жовтня 2019
 13 жовтня 2019
Одна з найстаріших та авторитетніших ягідних селекційних компаній — Driscoll представила свій новий сорт лохини — Світест Батч (Sweetest Batch). Це нове доповнення до колекції ягід Світест Батч Limited Edition компанії буде доступне у вибраних містах обмежений час. 
Одна з найстаріших та авторитетніших ягідних селекційних компаній — Driscoll представила свій новий сорт лохини — Світест Батч (Sweetest Batch). Це нове доповнення до колекції ягід Світест Батч Limited Edition компанії буде доступне у вибраних містах обмежений час. 
13 жовтня 2019
 13 жовтня 2019
У Чорноліському лісовому господарстві Знам`янського району на Кіровоградщині у нинішньому році зібрали перший урожай бананів.
У Чорноліському лісовому господарстві Знам`янського району на Кіровоградщині у нинішньому році зібрали перший урожай бананів.
13 жовтня 2019
 13 жовтня 2019
Костянтин Опарин з м. Черкас вирощує декілька сортів лимонів, лайм, памело, мандарини, апельсини, інжир, каву, бергамот, ацеролу, гранати, ківі та багато інших екзотичних фруктів. Усього в колекції садівника налічується близько 50 видів екзотичних рослин.
Костянтин Опарин з м. Черкас вирощує декілька сортів лимонів, лайм, памело, мандарини, апельсини, інжир, каву, бергамот, ацеролу, гранати, ківі та багато інших екзотичних фруктів. Усього в колекції садівника налічується близько 50 видів екзотичних рослин.
13 жовтня 2019

Please publish modules in offcanvas position.