Компанія АМАКО на Агро-2019

Компанія АМАКО на Агро-2019

/ Актуальні статті / Четвер, 11 липня 2019 10:38

Компанія АМАКО продемонструвала, як правильно налагодити взаємовідносини з клієнтами у сфері сервісного обслуговування.

Під час Агро-2019 на стенді АМАКО було як завжди людно. По-перше, на цьогорічній виставці офіційний дилер AGCO та інших преміум-брендів презентував цілу купу новинок, починаючи від самохідного обприскувача і закінчуючи інноваційними жатками й фермерськими тракторцями. По-друге ж, чимало партнерів АМАКО встигли оцінити якісні зміни в структурі сервісного обслуговування компанії.

Ось про них і поговоримо докладніше, оскільки впродовж останнього часу компанія здійснила справжній прорив у цьому напрямі.

— Як ви знаєте, АМАКО входить до групи компаній, котра працює у понад 40 країн, і у представництвах якої трудиться більш як 5000 постійних співробітників. Це величезна впорядкована структура з потужним організаційним та фінансовим забезпеченням. Зокрема, в Україні працює понад 250 постійних співробітників АМАКО. Раніше більшість персоналу у нас становили продавці техніки, що було ніби логічно. Однак нині ми здійснили вирішальний перехід на нову модель роботи, оптимізувавши структуру компанії, — розповідає директор із післяпродажного обслуговування та регіонального розвитку АМАКО Євген Дорофєєв.

Мова йде про те, що у штаті компанії зросла частка спеціалістів, котрі займаються безпосередньо сервісним перед— та післяпродажним обслуговуванням клієнтів. Причому ці дві команди сервісних спеціалістів розділені за напрямами, що дає змогу більш ефективно планувати їх роботу.

13 404 104 2

— Для чого ми це робимо? Передусім тому що чудово розуміємо, що клієнта цікавить головне — аби трактор чи комбайн, придбаний у нас, виконував свою роботу якісно і без зупинок. Машина не повинна стояти в полі, працювати в півсили чи очікувати, коли з-за океану привезуть запчастини. До її кабіни повинен сісти підготовлений оператор, який знає, яку кнопку і коли вмикати, і на якій передачі виконувати ту чи іншу операцію. Якщо ми цього не забезпечимо, то клієнт у нас більше нічого не придбає, — посміхається Євген Дорофєєв.

Тому в АМАКО була розроблена й успішно впроваджена в життя практика так званих сервісних контрактів, котрі розподіляються на два основні типи.

Сервісні контракти першого типу передбачають співпрацю з тими господарствами, котрі мають декілька одиниць техніки. Він пропонує стандартні умови сервісного обслуговування із конкретними зобов’язаннями з боку дилера. За його умовами технічна несправність машини має бути усунута впродовж 1-2 днів. Така угода слугує надійною гарантією для фермера, що до його трактора чи комбайна гарячої пори оперативно приїдуть сервісні інженери й усунуть проблему.

Сервісні контракти другого типу мають на меті забезпечення цілодобової підтримки з боку дилера агрокомпанії, яка має досить велику кількість амаківської техніки. В цьому разі встановлюється заздалегідь обумовлена абонплата, що слугуватиме гарантією цілої низки організаційних та фінансових переваг.

— По-перше, клієнт знатиме, що будь-якої миті він зв’яжеться зі спеціально прикріпленою до його компанії відповідальною людиною, котра оперативно повирішує проблемні питання. По-друге, ми беремо на себе зобов’язання утримувати у постійній наявності обсяг запасних частин, призначених для забезпечення його парку техніки. Тобто впродовж лічених годин будь-яка запчастина потрапить до господарства. Таким чином, ми звільняємо клієнта від потреби закуповувати та зберігати необхідні комплектуючі. Також за потреби ми навіть створюємо власні склади на території господарств для максимально оперативного їх використання у сезон. Зокрема, такі угоди у нас укладені з відомими холдингами «Мрія», «Агро-Холдинг МС», «Агріком» тощо. Понад те, ми готові довести, що перехід на сервісний контракт у відносинах з АМАКО є набагато вигідніший для агровиробників у порівнянні з традиційними, — наголошує Євген Дорофєєв.

13 404 105 1

До речі, його слова підтверджує красномовна цифра у понад 70 сервісних контрактів з окремими господарствами, укладених впродовж року.

Слід окремо розповісти про базові умови сервісних контрактів, на які передбачливі власники господарства завжди звертають ретельну увагу. До них входить регламентоване обслуговування, регулярна діагностика техніки, поточні ремонти машин та інспектування після завершення сезонних робіт.

Тобто після того як, наприклад, комбайни завершать жнива, до головного інженера господарства зателефонує сервісний спеціаліст АМАКО і домовиться про огляд та обслуговування техніки. Не потрібно стояти у чергах, відкладати на потім чи морочитись із запчастинами. Дилер про все завчасно поінформує та підготує машини до наступного сезону. До речі, це зазвичай означає відчутні знижки на запчастини, якщо їх замовляють не в гарячу пору і не сьогодні на завтра.

— Окрім цього, ми практикуємо в межах наших сервісних контрактів додаткові види підтримки клієнтів, котрі вписуються у концепцію up-time — скорочення простоїв техніки. Скажімо, передбачене оперативне надання замість машин із серйозними несправностями робочих аналогів, тобто якщо ремонт машини займає більше 72 годин, ми пропонуємо нашому клієнту підмінну техніку, щоб не зупинялись виробничі процеси, — акцентує увагу директор із післяпродажного обслуговування та регіонального розвитку АМАКО.

При цьому компанія поглиблює роботу у напрямі перед— та післяпродажного обслуговування техніки для інженерів і операторів господарств. Це обов’язкові навчання та тренінги з метою максимально ефективної експлуатації машин і агрегатів. При цьому за потреби такі заходи проводяться декілька разів протягом сезону.

13 404 105 2

— Оператор сільгоспмашин нині вважається однією із найбільш дефіцитних професій. Плинність кадрів тут дуже висока. Буває, що навчаєш працювати на щойно придбаних тракторах чи комбайнах одних людей, а через пару місяців у кабінах сидять зовсім інші люди. Ми готові їх оперативно готувати за скороченою програмою буквально перед посівною чи жнивами. При цьому всі тренінги відбуваються у рамках сервісного контракту, — підключається до розмови Петро Костанецький, директор відділення східного регіону АМАКО.

Мої співрозмовники наголошують, що всі ціни на запасні частини та технічні операції, вказані у контракті, є фіксованими впродовж усього часу їх дії. Себто ані коливання курсів валют, ані сезонне подорожчання комплектуючих на них не позначиться.

— Також у нас діє програма тестування, реалізації та сервісного обслуговування машин із напрацюванням. Наші спеціалісти оглядають їх, провадять необхідне обслуговування і на підставі їх висновків укладається угода. Клієнт знає, що цей трактор хоч і не новий, однак його стан підтверджений експертами, і у нього є сервісна історія. На відміну від привезеної хтозна звідки і хтозна ким нашвидкоруч техніки з-за океану. Крім того, якщо машина відпрацює без проблем 8000 мотогодин, регламентованих угодою, і перебуває у доброму стані, ми готові провадити її сервісне обслуговування і надалі. Ця програма діє на трактори, комбайни й самохідні обприскувачі, — розповідає головний інженер східного регіону АМАКО Андрій Гарбузюк.

Аналогічними високими темпами розвивається і механізм роботи відділу продажу запчастин АМАКО. Його керівник Віталій Мороз наголошує, що на сьогодні у постійній наявності на складах компанії перебувають запчастини сукупною вартістю 13 млн дол. США. Загалом же сервісна мережа компанії складається із 17 регіональних складів та 14 майстерень.

13 404 105 3

— Та головне, що ми якісно поліпшили декілька ключових моментів, на яких базувалася наша робота. Передусім оптимізували нашу роботу з постачальниками запчастин. Ми переглянули номенклатурний портфель різних постачальників, ціни на аналогічні запчастини, їх якість і визначили пріоритетних партнерів, з якими ведемо бізнес. Це дає змогу тісніше співпрацювати з цими компаніями, цілковито проконтро­лювати якість продукції, отримати більш привабливу вартість запчастин для кінцевого споживача, тобто нормалізувати роботу. При цьому кожен із наших менеджерів отримав змогу досконально вивчити кожну категорію продуктів завдяки концентрації на визначених постачальниках. Скажімо так, ми відібрали найкраще, що було на ринку як з точки зору якості, так і ціни. Відповідно, маємо змогу тепер запропонувати більш сприятливі умови агровиробникам, — стверджує Патрік Бертоша, керівник відділу закупівель запчастин.

Наприкінці наголосимо на тому, що нова сервісна стратегія АМАКО — це не просто декларації намірів, якими так славиться наш край, а вже запроваджена система, що працює. Кожен виробник, який приходить за новою технікою чи бажає отримати якісне сервісне обслуговування уже наявної, незалежно від бренду та продавця, отримує в АМАКО саме той формат взаємовідносин, який його влаштовує. А з урахуванням кількості новинок та просто відмінних агрегатів у лінійці пропозицій цього дилера нині саме час доукомплектувати парк техніки господарства разом із сервісним контрактом на максимально вигідних умовах.

 

Ігор ПАВЛЮК, спеціально для газети "Агробізнес Сьогодні"

1

 14 жовтня 2019
Незважаючи на поганий сезон, ціни поки незмінні. Цього року вітчизняні пасічники недорахувалися половину меду.
Незважаючи на поганий сезон, ціни поки незмінні. Цього року вітчизняні пасічники недорахувалися половину меду.
14 жовтня 2019
 14 жовтня 2019
Ініціатива команди президента щодо запровадження обігу земель сільськогосподарського призначення викликає категоричне несприйняття серед українців. Загроза пустити вітчизняні чорноземи з молотка об'єднала країну. 73% українців різного віку, професій, майнового стану й політичних уподобань не бажають, щоб земля перетворилася на товар.
Ініціатива команди президента щодо запровадження обігу земель сільськогосподарського призначення викликає категоричне несприйняття серед українців. Загроза пустити вітчизняні чорноземи з молотка об'єднала країну. 73% українців різного віку, професій, майнового стану й політичних уподобань не бажають, щоб земля перетворилася на товар.
14 жовтня 2019
 13 жовтня 2019
На поточному тижні в Україні знову почали дорожчати тепличні огірки. Основною причиною подорожчання стало сезонне скорочення пропозиції огірка в українських господарствах.
На поточному тижні в Україні знову почали дорожчати тепличні огірки. Основною причиною подорожчання стало сезонне скорочення пропозиції огірка в українських господарствах.
13 жовтня 2019
 13 жовтня 2019
Одна з найстаріших та авторитетніших ягідних селекційних компаній — Driscoll представила свій новий сорт лохини — Світест Батч (Sweetest Batch). Це нове доповнення до колекції ягід Світест Батч Limited Edition компанії буде доступне у вибраних містах обмежений час. 
Одна з найстаріших та авторитетніших ягідних селекційних компаній — Driscoll представила свій новий сорт лохини — Світест Батч (Sweetest Batch). Це нове доповнення до колекції ягід Світест Батч Limited Edition компанії буде доступне у вибраних містах обмежений час. 
13 жовтня 2019
 13 жовтня 2019
У Чорноліському лісовому господарстві Знам`янського району на Кіровоградщині у нинішньому році зібрали перший урожай бананів.
У Чорноліському лісовому господарстві Знам`янського району на Кіровоградщині у нинішньому році зібрали перший урожай бананів.
13 жовтня 2019
 13 жовтня 2019
Костянтин Опарин з м. Черкас вирощує декілька сортів лимонів, лайм, памело, мандарини, апельсини, інжир, каву, бергамот, ацеролу, гранати, ківі та багато інших екзотичних фруктів. Усього в колекції садівника налічується близько 50 видів екзотичних рослин.
Костянтин Опарин з м. Черкас вирощує декілька сортів лимонів, лайм, памело, мандарини, апельсини, інжир, каву, бергамот, ацеролу, гранати, ківі та багато інших екзотичних фруктів. Усього в колекції садівника налічується близько 50 видів екзотичних рослин.
13 жовтня 2019

Please publish modules in offcanvas position.