Осінь — пора підбивати підсумки сезону

Осінь — пора підбивати підсумки сезону

/ Актуальні статті / Четвер, 10 жовтня 2019 10:25

Погодні умови 2019 року тримали аграріїв у напрузі: якщо на Бессарабії була аномальна спека та посуха, то Західна Україна потерпала від дощів. Але навіть за таких екстремальних умов наші фермери намагалися дотримуватися схем живлення і захисту культур, і кожен має свою власну історію успіху. Саме таким цінним досвідом компанія «ТерраТарса», як виробник та постачальник спеціальних комплексних добрив, хотіла б поділитися з вами.

ТОВ «Інтерра», с. Павлівка, Чаплинський район, Херсонська область; (спеціалізація: овочі, зернові культури).

Сергій Олександрович МИРНЕНКОголовний агроном:

«Овочі. Передусім хочемо відзначити, що стрічкою краплинного зрошення T-Tape з щілиноподібним емітером ТМ Rivulis і добривами від компанії «ТерраТарса» ми користуємося вже не перший рік. У своїх схемах вирощування томатів на початкових фазах у розсадному відділі використовували Спідфол Аміно Старт із розрахунку 150-200 мл на 200 л робочого розчину. Таким чином ми отримали приживлюваність розсади на 100% і зняли стрес при пересадці, а коренева система розвивалася дуже швидко, що надалі сприяло підвищенню урожайності. У цьому році томат на краплинному зрошенні показав 120 т/га, що є достойним результатом.

Екстремальні погодні умови внесли свої корективи, вплинувши на тривалість фаз розвитку рослин. У зв’язку з цим хочемо виділити роботу таких препаратів, як Спідфол Аміно Вегетація і Новалон Фоліар 20-20-20 та їх високу ефективність у нарощуванні вегетативної маси культур і активізації фотосинтезу. В умовах надлишкових опадів і затяжної холодної погоди (що сприяє інтенсивному розвитку захворювань, зокрема судинних) відзначаємо ефективну дію імуномодулятора Спідфол Марін, який підвищує стійкість не тільки до несприятливих погодних умов, але й формує імунітет до фітопатогенної мікрофлори. На площах, де застосовували цей біостимулятор, практично були відсутні захворювання, а також спостерігалося посилення і продовження дії фунгіцидів.

На зміну дощам і прохолодній погоді прийшло різке підвищення денних температур, що було обмежуючим фактором для засвоєння рослинами кальцію. Тому для підвищення стійкості культур до високих температур і захисту від верхівкової гнилі ми використали поєднання двох продуктів в одній баковій суміші: Спідфол Аміно Кальмаг та Спідфол Кальцій.

 

19 410 31

Сергій Олександрович Мирненко, головний агроном

 

У схемах вирощування коренеплодів ми всім рекомендуємо подачу Новалон Сід Трітмент через стрічку краплинного зрошення. Завдяки цьому продукту ми активізували роботу кореневої системи, стимулювали поглинання поживних речовин, що перебувають у прикореневій зоні, і відзначили значне збільшення розмірів коренеплоду одночасно з підвищенням якісних характеристик.

Якщо говорити про цибулю, то з метою зміцнення листової пластинки і підвищення стійкості до хвороб ми здійснюємо листкові підживлення спеціаль­ними добривами Спідфол Кальцій і Паверфол Цинкат.

Польові культури. Обробка насіння спеціальними добривами вже стала для нас обовʼязковим агрономічним прийомом. Новалон Сід Трітмент є найбільш збалансованим комплексом, який ми обрали для себе, враховуючи його оригінальний хімічний склад та власні випробування. Цей препарат дозволяє отримати дружні і сильні сходи. На оброблених ранньою весною площах пшениці ми відзначаємо відсутність розвитку такого проблемного захворювання як альтернаріозна плямистість. І як результат — урожайність 86 ц/га!

Застосування біостимулятора Спідфол Марін на ранніх етапах розвитку сої дозволило повністю уникнути ураження несправжньою борошнистою росою в кінці червня, коли температура впродовж доби коливалася від +12° до +35°, що чинило сильну стресову дію на культуру. Активний розвиток вегетативної маси і максимальне зав’язування бобів на сої наше господарство забезпечувало за допомогою добрива з біостимулюючим ефектом Спідфол Аміно Вегетація, що дозволило нам на крапельному зрошенні отримати 52 ц/га!»

ПП ПНВФ «Юніс», с. В. Єрчики, Сквирський район, Київська область.

Олександр Володимирович МИКОЛАЙЧУКголовний агроном:

«З компанією «ТерраТарса» ми працюємо вже третій сезон. Хочу відзначити високий професіоналізм команди «ТерраТарса» як виробника. Незважаючи на свій багаторічний агрономічний досвід, я завжди прислухаюся до рекомендацій щодо живлення та тенденцій у сфері вирощування культур.

У сезоні 2018/2019 ми вносили продукти ТМ Агрітек і кристалічний борний продукт на основі поліборату Спідфол Бор. Деякі агрономи побоюються використовувати кристалічні продукти через їхню розчинність, проте можу запевнити всіх, хто має такі сумніви, що Спідфол Бор ідеально розчиняється і позитивно впливає на pH бакової суміші, роблячи її нейтральною. Зокрема, з метою запобігання дефіциту бору на ріпаку ми внесли добриво в фазі стрілки і на момент початку цвітіння лабораторні дослідження показали, що дефіцит за цим елементом відсутній. Це дозволило нам зібрати 30 ц/га.

Загалом, ми застосовуємо продукти «ТерраТарса» на всіх наших культурах (соняшник, пшениця, ріпак, кукурудза) і плануємо подальшу співпрацю.

ФГ «Обрій», с. Новокарбівка, Любашівський район, Одеська область

Володимир Анатолійович СОЛОМ’ЯНИЙголовний агроном:

«Компанію «ТерраТарса» знаємо давно і дуже задоволені співпрацею. Передусім хочемо дати позитивну оцінку такого продукту як Новалон Сід Трітмент. Цим препаратом обробляємо посівний матеріал із розрахунку 1 кг на тонну насіння зернових культур. Ефект — яскраво виражена вторинна коренева система порівняно з конкурентними продуктами і контролем. У 2018 році, попри дуже суху осінь, коренева система була досить розвиненою, що дозволило отримати рівномірні сходи навіть при дефіциті вологи. Також до зернових, але вже в більш пізні фази розвитку, працюємо кристалічним продуктом Спідфол Бор. Раніше ми використовували рідкі борні продукти від інших виробників і бували випадки фальсифікату. Кристалічний продукт важче підробити, та й до того ж Спідфол Бор — добриво на основі поліборату, підкислює бакову суміш до рівня pH 6, а це означає, що можна ефективно вносити одночасно фунгіциди та інсектициди. Так ми економимо кошти. Більш того, Спідфол Бор має в своєму складі прилипачі, що дозволяє пролонгувати роботу препарату до 28 днів. Також це добриво від «ТерраТарса» не містить натрію та інших токсичних елементів, на відміну від таких продуктів як тетраборат натрію або октаборат натрію.

 

19 410 32 1

Володимир Анатолійович Солом’яний, головний агроном

 

Ще хотіли б відзначити лінійку спеціальних добрив для листкового підживлення Новалон Фоліар. Зокрема, по ячменю в фазу прапорцевого листка здійснили обробку Новалон Фоліар 9-12-40. Всупереч тому, що було досить сухо в цей пе­ріод, калій добре засвоївся і стабільно спрацювали фунгіциди. Урожайність — 52 ц/га «по колу», в той час, як наші сусіди отримали лише до 42 ц/га максимум.

Соняшник — через 5 діб після внесення гербіциду «піднімали» за допомогою суміші Новалон Фоліар 10-45-15 та Спідфол Марін.

Оскільки третину полів у нас займає кукурудза, до внесення цинку ми підходимо дуже відповідально. Працюємо Грінфорт Поліцинк — це унікальний продукт на основі хелату цинку. Його можна вносити одночасно із засобами захисту рослин або іншими добривами. Такою баковою сумішшю ми обробляємо поля, де рослини слабкі. Якщо ж культура виглядає здоровою і не потребує додаткового захисту, застосовуємо Паверфол Цинкат — це оксид цинку у вигляді наночасточок. Його вносимо як монопродукт. Цинк покращує запилення, отже, і виповненість качана. Цей елемент слід внести до появи 7-го листка, оскільки саме до цієї фази вегетації відбувається формування кількості рядів у качані, памʼятайте про це».

ТОВ «Сираївське», с. Сираї, Козелецький район, Чернігівська область

Олег Юрійович СТАРІКОВдиректор:

«2019 рік став непростим через нестачу вологи. Така ситуа­ція була характерна для всього нашого регіону. Але, навіть за дефіциту опадів, важливо памʼятати про систему живлення рослин. У сезоні 2018/2019 ми активно працювали такими продуктами як Новалон, Паверфол Борон і лінійкою продуктів ТМ Агрітек. Ці добрива позитивно себе зарекомендували як по розчинності, так і по сумісності із ЗЗР в одній баковій суміші.

Якщо говорити про урожайність, то в 2018 і 2019 роках прибавка на пшениці з добривами «ТерраТарса» була +3 ц/га. Однак на сезон 2019/2020 наше підприємство вирішило повністю відмовитися від злакових та олійних культур, і всі площі будуть засіяні лише кукурудзою. На наступний сезон плануємо й далі працювати з уже перевіреними часом добривами «ТерраТарса», а також закласти демо-поля з новими для нас продуктами, зокрема Паверфол Цинкат і Новалон Сід Трітмент для передпосівного комплексу».

ФГ «Балкани», смт. Сарата, Саратський район, Одеська область

Анатолій Михайлович ВОЛКАНОВголовний агроном:

«Впродовж чотирьох років ми порівнювали різні добрива для позакореневого підживлення і зупинилися на лінійці Новалон Фоліар, а також вже стало обов’язковим правило передпосівної обробки насіння Новалон Сід Трітмент. Ці продукти дозволяють стабільно отримувати приріст 7-8 ц/га на зернових і
3-5 ц/га на ріпаку.

2019 рік став непростим через нестачу вологи. За вологості 80-100 мм станом на 1 березня 2019 року мав сенс лише передпосівний обробіток насіння Новалон Сід Трітмент із розрахунку 1 кг/т насіння. І саме завдяки цьому продукту, незважаючи на посуху, нам вдалося отримати врожайність 2,7 т/га «по колу» по зернових, в той час, як сусідні господарства намолотили від 1,2 до 1,8 т/га; по ріпаку наш результат — 1,6 т/га, у інших фермерів регіону — від 0,8 до 1,3 т/га.

 

19 410 32 2

Анатолій Михайлович Волканов, головний агроном

 

На осінню посівну 2019 дотримуємося вже перевіреної часом стратегії. Спочатку обробляємо насіння Новалон Сід Трітмент: ріпак — 2 кг/т; зернові — 1 кг/т. Далі, за умови дружніх сходів по ріпаку, у фазі 4-6 листків: Новалон Фоліар 10-45-15 — 1,5 кг/ га + Спідфол Марін — 0,5 л/га + Спідфол Бор — 1 кг/га + сульфат магнію — 2,5 кг/га. Така система живлення підготує рослину до комфортної перезимівлі. Важливо, що у добриві Новалон Фоліар фосфор є у формі дигідрофосфату калію і фосфату амонію, що дозволяє підкислити робочий розчин, а два антагоністи (фосфор і магній) не випадають в осад. Більше того, в таку бакову суміш можна (і потрібно) додавати фунгіциди та інсектициди, тим самим вносити добрива і ЗЗР за одну обробку».

 

Добрива від компанії «ТерраТарса» широко відомі як на Заході, так і на Сході, як на Півдні, так і на Півночі України. Ці продукти вирізняє збалансований склад, хімічна чистота, 100% розчинність та висока ефективність. Професіоналізм та надійність нашої команди у поєднанні з високоякісними добривами вже понад 20 років підтримують українських аграріїв, допомагаючи отримувати високі врожаї навіть за несприятливих умов.

З питань консультацій та придбання добрив звертайтесь до наших торгових представників.

 

logo terra tarsa«ТерраТарса» — схвалено рослинами!

17bbffa263551ac879b30ab411df2d7c

 06 липня 2020
2 липня 2020 року у Верховній Раді України зареєстровано законопроект №3775 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо зниження ставки податку на додану вартість для молока та молочних продуктів».
2 липня 2020 року у Верховній Раді України зареєстровано законопроект №3775 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо зниження ставки податку на додану вартість для молока та молочних продуктів».
06 липня 2020
 06 липня 2020
Агрохолдинг HarvEast відправив на експорт першу партію жовтого гороху нового врожаю обсягом 9,9 тис. тонн.
Агрохолдинг HarvEast відправив на експорт першу партію жовтого гороху нового врожаю обсягом 9,9 тис. тонн.
06 липня 2020
 06 липня 2020
Ціни на лохину залишаються на досить високому рівні, незважаючи на побоювання щодо значного падіння цін на ягоди через пандемію коронавируса та зниження купівельної спроможності населення.
Ціни на лохину залишаються на досить високому рівні, незважаючи на побоювання щодо значного падіння цін на ягоди через пандемію коронавируса та зниження купівельної спроможності населення.
06 липня 2020
 06 липня 2020
Станом на 2 липня 2020 року, аграрії шести областей України (Херсонської, Одеської, Миколаївської, Запорізької, Донецької і Дніпропетровської) приступили до збирання зернових та зернобобових культур.
Станом на 2 липня 2020 року, аграрії шести областей України (Херсонської, Одеської, Миколаївської, Запорізької, Донецької і Дніпропетровської) приступили до збирання зернових та зернобобових культур.
06 липня 2020
 06 липня 2020
Минулого тижня Єврокомісія прийняла рішення № 642/2010 встановити нульове імпортне мито на всі зернові культури, включаючи м'яку пшеницю, пшеницю дурум, жито, кукурудзу та сорго, яке набирає чинності з 3 липня 2020 року та діятиме до подальших змін.
Минулого тижня Єврокомісія прийняла рішення № 642/2010 встановити нульове імпортне мито на всі зернові культури, включаючи м'яку пшеницю, пшеницю дурум, жито, кукурудзу та сорго, яке набирає чинності з 3 липня 2020 року та діятиме до подальших змін.
06 липня 2020
 06 липня 2020
Днями агрохолдинг «ТАС Агро» розпочав зернозбиральну кампанію 2020 року. Жнива стартували зі збору озимого ячменю у Південному кластері (Миколаївська область).
Днями агрохолдинг «ТАС Агро» розпочав зернозбиральну кампанію 2020 року. Жнива стартували зі збору озимого ячменю у Південному кластері (Миколаївська область).
06 липня 2020

Please publish modules in offcanvas position.