Amazone: раціональна філософія на Agritechnica-2019

Amazone: раціональна філософія на Agritechnica-2019

/ Актуальні статті / П'ятниця, 03 січня 2020 10:24

На традиційно масштабній виставковій експозиції Agritechnica-2019 відома компанія Amazone представила близько 30 рішень, які доповнюють та вдосконалюють вже наявний продуктовий портфель бренду. Зокрема, міжрядні культиватори Schmotzer, право на виробництво яких Amazone придбала на початку цього року. Та особливо багатим на новинки був сегмент технологій для внесення матеріалів, який доповнило одразу 7 свіжих упроваджень.

Новинки раціонального обприскування

Далеко не перший рік Amazone розвиває технологію пофорсуночного обприскування AmaSelect. Нагадаємо про особливість цієї інновації: замість стандартного тримача форсунок встановлюється модуль, на який монтується 4 форсунки різних типів. Оптимальні робочі параметри кожного з них оператор задає через ISOBUS-термінал. Під час роботи система через електроклапани в модулях автоматично переключається між форсунками, відповідно до норми виливу та поточної швидкості руху. 2017 року отримано новий модуль — опційний комплект для встановлення форсунок із проміжком 25 см (було тільки 50 см), а також технологію HeigthSelect, яка самостійно регулювала висоту штанги відповідно до типу форсунок і проміжку між ними. Зараз можливості AmaSelect розширились трьома новими функціями.

Перша нова можливість AmaSelect називається Row. На просапних культурах вона дозволяє вносити ЗЗР чітко на рослини в рядах, завдяки чому обсяг внесених засобів зменшується мінімум на 40%.

 

23 414 90 2

Приклад роботи AmaSelect Row: класичне обприскування та стрічкове кукурудзи з міжряддям 75 см

 

Функцію забезпечують нові форсунки SpotFan 40-03 з оптимальним для цього завдання кутом обприскування 40˚. Тобто, вони встановлюються на модуль AmaSelect, а потім на моніторі вибирається режим рядного обприскування, який їх активує, при цьому на дисплеї в окремому меню задається міжряддя, кут обприскування та висота. Одним натисканням кнопки на моніторі можна повернутись до стандартного режиму обприскування. Підтримувані міжряддя функції «Row» залежать від специфікації AmaSelect: тільки 50 см — для стандартної комплектації на 50 см і 75/70 см — для комплектації з відстанню між форсунками 25 см. У випадку з міжряддям 70 см встановлюється додаткове обладнання.

Згідно з офіційними даними Amazone, функція AmaSelect Row за міжряддя 50 см (тест на цукровому буряку) дозволяє зменшити обсяг ЗЗР на 40-50%, а за міжряддя 75 см (тест на кукурудзі та картоплі) — на 50-65%.

CurveControl — друга свіжа функція AmaSelect. Її завдання — під час повороту обприскувача забезпечити однаковий обсяг внесеного продукту на зовнішньому й внутрішньому радіусах. Реалізує вона його так. Датчики на штангах визначають радіус та швидкість повороту. CurveControl співвідносить їх з характеристиками типів форсунок, що в даний момент встановлені на обприскувачі, заданою нормою виливу та іншими робочими параметрами й на основі цього визначає фактичну норму виливу для кожного модуля на штангах. Після цих обчислень система задіює певні форсунки чи групу форсунок на модулях, залишаючи тиск у системі в оптимальному діапазоні. Усі ці процеси відбуваються миттєво.

 

23 414 91 2

Обприскування без функції CurveControl та з ним

 

Функція CurveControl доступна для інтеграції в систему AmaSelect на причіпних обприскувачах UX та самохідних Pantera.

AmaSelect отримала ще одну цікаву функцію, яка називається Spot. Вона забезпечує точкове обприскування, керуючись при цьому не зображеннями з камер на штангах, а знімками дронів.

Дрон із камерою RGB високої роздільної здатності робить знімки поля з прив’язкою до GPS-координат. На основі цих зображень створюється карта, яка завантажується в спеціальне програмне забезпечення. Воно, використовуючи алгоритми штучного інтелекту, визначає на світлинах окремі бур’яни й цілі забур’янені ділянки в однорідних посівах. Після цього, з врахуванням особливостей системи AmaSelect, програма створює карту-завдання, відповідно до якої надалі працює техніка. Для роботи функції Spot обприскувач із AmaSelect має бути оснащеним вищезгаданими форсунками SpotFan 40-03.

Окремою новинкою сегмента обприскування стала AmaSense Weather, яка на цьогорічній виставці була відзначена срібною нагородою.

Це — датчик, який збирає інформацією щодо поточної температури та вологості повітря в посівах. Його використання впродовж певного часу дозволяє побачити мікроклімат окремих ділянок поля, що потрібно для планування зон із різним потенціалом урожайності загалом та вищої точності прогнозів поширення хвороб зокрема.

Цей датчик був розроблений Amazone як компонент системи NEVONEX від Bosch. Він може інформувати агронома, коли умови обприскування наближаються до критичних і краще зупинити роботу. Незабаром функціонал буде розширено.

 

Раціональне внесення добрив:

 

розподілення полем

Філософія Amazone щодо раціонального внесення матеріалів особливо добре помітна на агрегатах TS, численні технологічні впровадження в яких перетворили звичайний розкидач на точний розподільник добрив. Серед таких рішень варто назвати систему Auto TS, яка під час роботи на краях поля задіює короткі лопатки розподільчого пристрою; технологію Argus Twin, яка зберігає задану траєкторію польоту гранул добрив у разі відхилень (нерівномірність матеріалу, робота на схилі, гальмування тощо); функцію DynamicSpread, яка розбиває захват на 64 або 128 віртуальні секції; систему FlowCheck, яка забезпечує постійну витримку заданої норми на обох висівних дисках, а також попереджує оператора про холостий хід чи засмічення розподільчого пристрою; технологію WindControl, яка на основі інформації з датчика на борту розподільника компенсує силу вітру, корегуючи оберти висівних дисків із навітряного та підвітряного боків тощо.

 

23 414 91 3

Точка вимкнення без HeadlandControl та з ним

 

Цьогоріч цей арсенал доповнився новою функцією HeadlandControl. Її суть полягає ось в чому. Зазвичай, на підготовчому етапі до внесення добрив система розподільника створює на карті-завданні SwitchOff-Point точки-координат, досягнувши яких розподільник самостійно вимикається, а також протилежні за функцією точки SwitchOn-Point. Трапляються випадки, коли Off-Point знаходиться на поворотній смузі. У такому разі трактор із розподільником устигають пройти половину повороту до моменту вимкнення подачі добрив. Це призводить до надмірного внесення матеріалу з зовнішнього боку повороту та недостатнього — з внутрішнього. Функція HeadlandControl допомагає позбутися таких ситуацій. Насамперед вона переносить SwitchOff-Point із поворотної смуги на технологічну колію. Коли розподільник заходить на поворотну смугу, вдосконалений DynamicSpread вимикає секції у певному порядку — від дальніх до ближніх. Під час проходження прямого відрізку поворотної смуги HeadlandControl активує висівний диск, що опинився на внутрішньому радіусі повороту, таким чином обробляючи зону поворотної смуги. Після виходу з неї віртуальні секції активуються у тому ж порядку, що й під час вимкнення. Загалом такий підхід вирішує дві проблеми: нерівномірне внесення матеріалу та удобрення поворотної смуги. Функція HeadlandControl доступна для навісних розподільників ZA-TS.

 

одночасно висіваються гранульовані добрива

До Agritechnica-2019 Amazone підготувала нову високошвидкісну сівалку широкорядного висіву Precea (4 та 6 рядів, міжряддя 45-80 см) - наступницю висівних агрегатів ED та EDX.

Одним із найцікавіших упроваджень є система FertiSpot, що пропонує дещо інший спосіб внесення добрив. Зазвичай на сівалках точного висіву сухі добрива вносяться у додаткову борозну суцільною смугою. Фахівці Amazone пропонують оптимізувати цей процес, розбивши смугу на невеликі відрізки, розміщені навпроти насінин. Тобто, з «рівняння» прибирається зона між рослинами. Мотивується це тим, що корені дістаються цієї зони відносно пізно, й за цей час ризики того, що добриво промиється, або іншим чином втратить свій потенціал, доволі високі. Крім того, за результатами досліджень, проведених науковцями Університету прикладних наук м. Кельн (TH Köln), цей підхід потенційно дозволяє без втрати врожайності скоротити обсяг використання добрив на 25% і на чверть зменшити кількість зупинок для дозаправки.

 

23 414 92 1

Система FertiSpot

 

Ідея цікава, але як вона реалізовується? За FertiSpot, між дозувальним пристроєм і сошником встановлюється невелика кругла ємність, всередині якої обертається лапа, що розбиває добриво на порції й подає їх далі у борозну. Лапа отримує привід від електромотора, швидкість роботи якого система регулює залежно від норми висіву та швидкості руху сівалки. У цілому він здатний працювати в діапазоні 7- 40 Гц, завдяки чому цілком можливо працювати на високих швидкостях.

 

23 414 92 2

Система FertiSpot: 1) вхід потоку добрив із бункера»; 2) лапа розбиває потік та порції; 3-4) порції добрив подаються на сошник

 

одночасно з висівом подаються рідкі добрива

Ще однією новинкою в цьому сегменті став дозувальний бункер для рідких добрив Fertiliser Delivery Cart (FDC) 6000, який може агрегатуватись із причіпними сівалками точного висіву EDX 9000-TC та прямого висіву Condor 12001-C/15001-C та Primera DMC.

FDC 6000 оснащений двома полімерними ємностями об’ємом по 3000 л, рівні заповнення яких відображаються на моніторі в кабіні трактора. Ємності заповнюються насосом із приводом від бензогенератора продуктивністю 500 л/хв. Рідина подається до сошників сівалки мембранно-поршневим насосом продуктивністю 40-300 л/га. При цьому для попередження забивання вона проходить через фільтри грубої та тонкої очистки. Вилив корегується комп’ютером на основі заданої норми та поточної швидкості руху. До речі, верхня межа швидкості становить 20 км/год. Поруч із основними ємностями стоять баки для чистої води об’ємом по 150 л.

 

23 414 92 3

Бункер-дозатор для рідких добрив FDC 6000

 

Усі ці елементи встановлено на короткій рамі з одновісним шасі, на яке змонтовано колеса з широкою контактною поверхнею (шини 700/50/26,5). Фронтальна частина рами — дишло з кріпленнями для агрегатування з трактором через нижні тяги (кат. 2-5). Альтернативою є тягова серга та кульове з’єднання. Агрегатування з сівалкою змінюється через нижні тяги, встановлені в задній частині машини. Це забезпечує комбінації з FDC 6000 високу маневреність: поворотну смугу сівалка та бункер проходять в один слід.

 

23 414 92 4

FDC 6000 із сівалкою точкого висіву EDX 9000-ТС

 

Підсумки

Форсунка, яка вмикається точно над рослиною; гранули добрив, що, попри вітер, рівномірно й точно покривають край поля; стартові добрива, які закладаються сівалкою в потрібному обсязі у потрібний шар та ще багато чого іншого — ці технології стали гідним доповненням лінійки рішень для оптимізації сільгоспвиробництва, яскравими представниками продуктів раціональної філософії Amazone.

 

Дмитро РАДІОНОВ, спеціально для Агробізнесу Сьогодні

17bbffa263551ac879b30ab411df2d7c

 10 липня 2020
Протягом січня-квітня 2020 року Україною поставлено на зовнішні ринки 191,7 тонни живої та свіжої (охолодженої) риби на 238,9 тис. доларів.
Протягом січня-квітня 2020 року Україною поставлено на зовнішні ринки 191,7 тонни живої та свіжої (охолодженої) риби на 238,9 тис. доларів.
10 липня 2020
 10 липня 2020
Фермер з Бессарабії Дмитро Євдокимов цьогоріч отримав щедрий урожай гібрида суниці садової (полуниці) та суниці лісової – «суницеполуниці» сорту Купчиха.
Фермер з Бессарабії Дмитро Євдокимов цьогоріч отримав щедрий урожай гібрида суниці садової (полуниці) та суниці лісової – «суницеполуниці» сорту Купчиха.
10 липня 2020
 10 липня 2020
У першому півріччі 2020 року споживання електроенергії в Україні зменшилось на 4,9% – до 58,6 млрд кВт-год, у порівнянні із аналогічним періодом минулого року (61,6 млрд кВт-год).
У першому півріччі 2020 року споживання електроенергії в Україні зменшилось на 4,9% – до 58,6 млрд кВт-год, у порівнянні із аналогічним періодом минулого року (61,6 млрд кВт-год).
10 липня 2020
 09 липня 2020
Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства повністю перезапускає експортно-кредитне агентство, яке з липня місяця поточного року вже почне підписувати перші договори по страхуванню ризиків українських компаній-експортерів.
Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства повністю перезапускає експортно-кредитне агентство, яке з липня місяця поточного року вже почне підписувати перші договори по страхуванню ризиків українських компаній-експортерів.
09 липня 2020
 09 липня 2020
У південних та східних областях України на окремих площах спостерігається денне в’янення соняшника, який увійшов у фазу масового цвітіння.
У південних та східних областях України на окремих площах спостерігається денне в’янення соняшника, який увійшов у фазу масового цвітіння.
09 липня 2020
 09 липня 2020
У поточному році сезон кавунів розпочався з найвищих за останні п’ять років цін. Так, на даний час середня ціна на гурті на кавуни українського виробництва становить 11 грн за кг.
У поточному році сезон кавунів розпочався з найвищих за останні п’ять років цін. Так, на даний час середня ціна на гурті на кавуни українського виробництва становить 11 грн за кг.
09 липня 2020

Please publish modules in offcanvas position.