Практичні впровадження Great Plains

Практичні впровадження Great Plains

/ Актуальні статті / Середа, 08 січня 2020 10:51

На виставці Agritechnica-2019 компанія Great Plains презентувала доповнення лінійки сівалок точного висіву, декілька свіжих рішень, направлених на покращення експлуатації ґрунтообробних і посівних знарядь, а найголовніше — нове покоління універсальних дискових ґрунтообробних агрегатів Turbo-Max®, які працюють за вертикальною технологією обробітку ґрунту.

 

Нова генерація Turbo-Max®

Представлений на виставкому стенді Turbo-Max® незмінно привертав увагу відвідувачів, що не дивно, адже ця машина належить до нового покоління знакового для вертикальної технології обробітку ґрунту сімейства дискових знарядь.

Характерна риса свіжої генерації — система Implement Command™. «Це рішення ми пропонуємо клієнтам, які готові платити за комфорт, адже відтепер можна проводити всі налаштування з кабіни трактора, — пояснює менеджер із продукції ТОВ «Грейт Плейнз Юкрейн» Віталій Хіврич. — Тобто, вирівнювання знаряддя, регулювання кута атаки батарей, глибина обробітку, притискне зусилля на котки та крила тощо — все, що раніше робилось зовні, нині, за наявності Implement Command™, виконується через монітор. Turbo-Max® нового покоління оснащується цією системою опційно, але, за бажанням, на старіші машини Implement Command™ також може бути встановлена».

 

23 414 85 3

Новий Turbo-Max® із системою Implement Command™

 

Ще однією відмінністю нового покоління Turbo-Max® від попереднього є діапазон ширини захвату. Так, якщо старі версії машини були доступні з робочою шириною від 3,6 до 12 м, то оновлений Turbo-Max® можна придбати у виконанні від 2,6 до 14,6 м. Звичайно, завод працює над новими розробками.

Нагадаємо, що Turbo-Max® оснащений двома рядами батарей прямих дисків із хвилястою різальною частиною. Завдяки тому, що «хвилі» на дисках виконані під кутом до лінії радіуса, занурення в ґрунт відбувається під прямим кутом до лінії горизонту. Отже, машина має високу проникну та різальну здатності, що мінімально зменшує ризик заминання рослинних решток і ущільнення ґрунту. Обробіток здійснюється на глибину від 3 до 12 см. Батарейне виконання робочих органів мінімізує чутливість знаряддя до різної щільності ґрунту по ширині захвату машини, тобто глибина обробітку по всій ширині захвату буде витримана. Цьому сприяє і вага: близько 1111 кг на 1 м ширини захвату, або 132 кг на диск. Кут атаки батарей є змінним, завдяки чому Turbo-Max® можна використовувати і для осіннього, і для весняного обробітку: 0-3˚— для складних умов: сухий ґрунт і необхідність лишити максимум рослинних решток на поверхні; робота по вологих рештках кукурудзи, соняшнику, ріпаку; обробіток поля з великою кількістю бур’яну; 4-6˚ — для передпосівного створення максимально рівного насіннєвого ложа, а також для заробки якомога більшої кількості решток рослин у ґрунт. При цьому, завдяки особливостям конфігурації, якщо передня батарея повертається в один бік, то задня повертає в протилежний. Враховуючи амплітуду хвиль на дисках, можемо досягти суцільного обробітку ґрунту за нормальних умов. Це сприяє більшій ефективності роботи та забезпечує стабільний хід машини.

 

Обробіток і картування за один прохід

Іншою важливою новинкою сегмента ґрунтообробної техніки стала технологія TrueView™. «Ця система дозволяє одночасно з обробітком ґрунту створювати карту поля за основними загальними характеристиками верхнього родючого шару, — підкреслює Віталій Хіврич. — Головним елементом цієї системи є модуль із кількома датчиками, які встановлюються за робочими органами. Загалом датчики визначають такі характеристики ґрунту: щільність, обсяг органічної речовини, температуру та вологість. Дані від сенсорів обробляються компʼютером і викладаються у вигляді карти поля, за допомогою якої можна робити набагато меншу кількість забору ґрунту для аналізу. Надалі дані можуть передаватись у систему для управління господарством. TrueView™ передбачає встановлення кілька датчиків на машину, залежно від ширини захвату.

 

23 414 85 2

Датчик системи TrueView™

 

Поки що система доступна лише для встановлення на Turbo-Max®, але виробник проводить активну роботу над пристосуванням цієї опції до низки інших ґрунтообробних знарядь Great Plains.

 

Акценти широкорядного висіву

Без уваги відвідувачів не залишилося свіже покоління сівалок Great Plains для просапних культур: добре відомі в Україні 8-рядна PL 5500 та продуктивніша — 16(31)-рядна (залежно від ширини міжряддя) PL 5800.

 

23 414 84 2

Нова сівалка широкорядного висіву PL5800

 

Обидві машини мають ідентичні висівні секції 25-ої серії. Їхня геометрія — конструкція високої міцності. До рами висівні секції кріпляться через паралелограмну підвіску з амплітудою вертикального копіювання рельєфу до 25 см. Ширина навіски — незначна, завдяки цьому на моделях, що працюють за технологією Twin-Row ™, зʼявилось міжряддя 20 см. Притискне зусилля продукують дві пружини, які тиснуть на секцію з силою до 250 кг, залежно від необхідності. Баки для насіння PL 5500 розміщені на кожній секції: вони мають обʼєм 105 л і оснащені амортизаторами й ущільнювачами під кришками. На PL 5800 посівний матеріал подається зі центрального баку обʼємом 2890 л або 5286 л. За транспортування зерна до висівного апарата відповідає пневматична система з вентилятором позитивного тиску, який, за принципом ежектора, витягує насіння з бункера і транспортує лише до тих висівних апаратів, які потребують поповнення запасу. Система не вимагає жодних регулювань, окрім встановлення оптимальних обертів вентилятора. Також зручнішою стала очистка центрального бункера для насіння.

Візитною карткою обох машин є вдосконалений висівний апарат 5000-ої серії позитивного тиску Air-Pro®. Окрім попередніх нововведень, як-от: збільшена горловина подачі насіння, змінений дизайн заслінки, електропривід автоматичного регулювання обертів висівних дисків відповідно швидкості руху машини, зокрема окремих секцій, свіжа версія є пристосованою до висіву арахісу. В наших умовах це означає, що вона здатна якісно висівати сою в нормі до 700 тис. шт. на га. Висівні диски виготовлені з полімеру, який перешкоджає накопиченню статичного заряду, і доступні у багатьох варіаціях для якісного висіву основних с/г культур. Висівна трубка Clear-Shot не має вирізу під датчик контролю: сенсор контролює рух зерна через напівпрозору стінку, що мінімізує ризики затримки чи забивання насіння. Після потрапляння в борозну насіння притискається до дна полімерним елементом Keeton.

Борозну для насіння створюють дводискові сошники, диски яких встановлені зі зміщенням один до одного. Це рішення зменшує загальний опір знаряддя, знімає частину осьового навантаження з підшипника, а також дозволяє одному диску заточуватись об сусідній. До речі, в основі сошника — радіальний підшипник 205 з потрійним ущільненням. Колеса контролю глибини встановлені на незалежній підвісці з ходом, який забезпечує максимальну глибину посіву до 9 см. Прикочувальні колеса розміщені на коротких плечах (рамах), завдяки чому поліпшилась якість закриття борозни на поворотах: прикочувальні колеса точно копіюють траєкторію руху сошника. PL 5500 може додатково оснащуватись дисковим ножем у різних варіаціях, залежно від ґрунтових умов, та очисниками рядів.

На обидві машини — PL 5800 і PL 5500 — можна встановити систему для внесення рідких продуктів. Матеріал подається насосом із механічним або гідравлічним приводом із двох баків сукупним обʼємом 1136 л на 55-ій та 1514 л або 2890 л(опційно)— на 58-ій моделі. Потрібна норма виставляється шайбами з калібрувальними отворами. У ґрунт добриво може потрапляти через Keeton (невеликі норми) або трубку з нержавіючої сталі під насіннєпровід. Рідкі добрива вносяться опційною системою AccuShot. Матеріал подається через форсунку, яка, залежно від типу продукту, впорскує його на насінини, під насінини або поруч із ними. Місце закладання добрива відносно насіння можна регулювати.

 

Новація для механічних зернових сівалок

Great Plains працює над вдосконаленням і механічних зернових сівалок, наприклад 3S-3000, 3S4000, GP1500(2000). Так, нещодавно ці машини отримали новий висівний апарат, який був представлений на Agritechnica-2019.

 

23 414 85 1

Новий висівний апарат для зернових сівалок

 

«Головна особливість новинки — можливість регулювати «підбарабання», а саме зазор між котушкою та нижнім клапаном («підбарабанням») в одній точці на всю довжину секції сівалки, — зазначає Віталій Хіврич. — Крім того, нові котушки виготовлені з двох частин із різними комірками для висіву основних та дрібнонасіннєвих культур. Потік зерна з бункера скеровується на певну котушку заслінкою, якою можна повністю перекрити ряд, якщо є така необхідність. Таким чином, для сівби ріпаку, наприклад, не потрібно буде купувати додатковий комплект оснащення».

 

Дмитро РАДІОНОВ, спеціально для Агробізнесу Сьогодні

17bbffa263551ac879b30ab411df2d7c

 10 липня 2020
Фермер з Бессарабії Дмитро Євдокимов цьогоріч отримав щедрий урожай гібрида суниці садової (полуниці) та суниці лісової – «суницеполуниці» сорту Купчиха.
Фермер з Бессарабії Дмитро Євдокимов цьогоріч отримав щедрий урожай гібрида суниці садової (полуниці) та суниці лісової – «суницеполуниці» сорту Купчиха.
10 липня 2020
 10 липня 2020
У першому півріччі 2020 року споживання електроенергії в Україні зменшилось на 4,9% – до 58,6 млрд кВт-год, у порівнянні із аналогічним періодом минулого року (61,6 млрд кВт-год).
У першому півріччі 2020 року споживання електроенергії в Україні зменшилось на 4,9% – до 58,6 млрд кВт-год, у порівнянні із аналогічним періодом минулого року (61,6 млрд кВт-год).
10 липня 2020
 09 липня 2020
Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства повністю перезапускає експортно-кредитне агентство, яке з липня місяця поточного року вже почне підписувати перші договори по страхуванню ризиків українських компаній-експортерів.
Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства повністю перезапускає експортно-кредитне агентство, яке з липня місяця поточного року вже почне підписувати перші договори по страхуванню ризиків українських компаній-експортерів.
09 липня 2020
 09 липня 2020
У південних та східних областях України на окремих площах спостерігається денне в’янення соняшника, який увійшов у фазу масового цвітіння.
У південних та східних областях України на окремих площах спостерігається денне в’янення соняшника, який увійшов у фазу масового цвітіння.
09 липня 2020
 09 липня 2020
У поточному році сезон кавунів розпочався з найвищих за останні п’ять років цін. Так, на даний час середня ціна на гурті на кавуни українського виробництва становить 11 грн за кг.
У поточному році сезон кавунів розпочався з найвищих за останні п’ять років цін. Так, на даний час середня ціна на гурті на кавуни українського виробництва становить 11 грн за кг.
09 липня 2020
 09 липня 2020
Персонал на елеваторах поступово зменшуватиме вплив на роботу складного обладнання, лише контролюючи точність виконання заданих параметрів.
Персонал на елеваторах поступово зменшуватиме вплив на роботу складного обладнання, лише контролюючи точність виконання заданих параметрів.
09 липня 2020

Please publish modules in offcanvas position.