Захист врожаю пшениці: Грінфорт та форвардні контракти від Украгроком

Захист врожаю пшениці: Грінфорт та форвардні контракти від Украгроком

/ Актуальні статті / Четвер, 30 липня 2020 11:21

2020 рік запам’ятається Україні та всьому світові своєю унікальністю та непередбачуваністю. Окрім економічної кризи, нафтового колапсу, пандемії, росту безробіття та макроекономічних показників, аграрний сектор теж перебуває у турбулентній зоні. Як українським аграріям захистити себе у непростих умовах і зберегти очікувану рентабельність?

Українські видання на рівні зі світовими попереджають аграріїв про можливі загрози восени 2020 року. Страх посилюється через маніпулювання такими словами, як «закриття довгих позицій» та покращенням погодних умов з обох боків Атлантики.

І якщо з Атлантикою та погодою навколо неї все більш-менш зрозуміло, то з «довгими позиціями» ситуацію треба прояснити. Усе це приправлене погодними умовами, засухою і тотальними пересіваннями.

Чи є шанс у ситуації, що склалася, завершити сезон без збитків і навіть заробити? На ці запитання відповіла Євгенія Плічко, заступник комерційного директора ТОВ «УКРАГРОКОМ».

Сьогодні компанія ТОВ «УКРАГРОКОМ» пропонує своїм клієнтам укласти форвардний контракт на вирощену сільськогосподарську продукцію. Як бонус, забезпечує безплатним для клієнта страхуванням. Ця програма називається «Форвард + Захист урожаю-2020».

Щоб розібратися в ситуації детальніше, нагадаємо, що таке форвардний контракт і які його особливості. Основна ідея форвардного контракту – заздалегідь домовитися про купівлю-продаж продукції, у нашому випадку – зерна. У такому договорі сторони прописують умови поставки і попередню ціну.

Зазвичай саме слово «форвард» викликає у виробників пересторогу, особливо у тих, хто ніколи ним не користувався. Насправді цей інструмент є безпечним і прозорим – світова ціна формується за зрозумілими критеріями і чинниками, а рентабельність за ще не зібраним урожаєм можна прорахувати вже під час підписання контракту.

Звісно, є періоди, коли виробникові найвигідніше укласти форвардний договір. З огляду на досвід вважаємо, що це червень – початок липня. Хоча все індивідуально, тому, щоб укласти найбільш вигідну угоду, доцільно звернутися по пораду до професіоналів.

Таких сьогодні на ринку України має компанія ТОВ «УКРАГРОКОМ». Завдяки 20-річному досвіду, професійній команді аналітиків і прямим контрактам зі світовими трейдерами, компанія пропонує виробникам ефективний механізм для отримання прибутку.

Щоб досягти бажаного рівня рентабельності виробництва, компанія пропонує виробникові укласти форвардний договір на продаж зернових та олійних культур урожаю 2020 року.

Поки посіви розвиватимуться, представники компанії надаватимуть цінові пропозиції залежно від зміни ціни на світовому ринку й ринку України на ту чи іншу культуру, яку клієнт задекларує у заявці на укладення форвардного договору. Ціну зазначаємо еквівалентно у доларах США за тонну разом із ПДВ, що дає можливість уникнути ризику девальвації гривні, на умовах постачання «доставлено в порт».

Ozimi zernovi 2020 65 1

На підставі заявки клієнт укладає з компанією форвардний договір із додатковою угодою про намір поставити визначену культуру у визначеній кількості. Якщо цінова пропозиція влаштує клієнта, він надсилає підтвердження на електронну пошту. Після цього укладають додаткову угоду, в якій фіксують ціну, кількість товару, строки поставки, місце постачання.

ТОВ «УКРАГРОКОМ» пропонує також додатковий сервіс – за згодою виробника страхує врожай, що буде поставлений за форвардним договором. Урожай страхуємо на суму вартості товару, що еквівалентна сумі вартості ЗЗР та МКД власної торговельної марки «ГРІНФОРТ», за рахунок компанії «УКРАГРОКОМ». Страхування врожаю проводимо на визначеній ділянці поля, з якої зібраний врожай буде поставлений за форвардним договором.

Площу ділянки поля обчислюємо на підставі даних про кількість товару, що має бути поставлений за форвардним договором, урожайність культури: середнє значення за даними форми 29 СГ за останніх п’ять років або довідки державної установи. Стан посівів коригуємо на момент страхування із покриттям 80% визначеної врожайності.

У разі настання страхового випадку покриваємо збитки на втрачену кількість урожаю за ціною форвардного договору за курсом, що передує даті підписання акта страхового відшкодування. Збитки відшкодовуємо після постачання товару за форвардним договором і виконання зобов’язань за кредитним договором у разі наявності заборгованості.

 

Максимальна технологія захисту та живлення

Ozimi zernovi 2020 66

 

Програми передбачають можливість постачати сільськогосподарську продукцію як попередню оплату за продукцію ТМ «ГРІНФОРТ» на сезон 2020–2021. У такому випадку виробник декларує, яку кількість продукції поставить як попередню оплату за продукти ТМ «ГРІНФОРТ», і скільки слід оплатити коштами.

На сільськогосподарську продукцію, поставлену в рахунок погашення заборгованості і в рахунок попередньої оплати за продукти ТМ «ГРІНФОРТ», нараховуватимуть фінансові надбавки до ціни сільськогосподарської продукції залежно від напряму постачання, строків постачання, культури, що надаватимуть у формі рібейтів.

Додамо, що для рентабельного вирощування і реалізації врожаю потрібно озброїтися знаннями щодо якісної і повної технології захисту і живлення. Детальний опис цієї технології пропонуємо далі.

Захист озимих зернових починається із протруєння насіннєвого матеріалу (очищеного і відкаліброваного насіння):

 • фунгіцидний захист: Грінфорт Стар (1,5–2,0 л/т) або Грінфорт КТ170 (2,0–3,0 л/т);
 • інсектицидний захист: Грінфорт Конфі (0,4–0,5 л/т);
 • препарат росторегулювальної дії: Райза від компанії «Даймса» (0,5–0,7 л/т).

 

Від появи сходів і до входження в зиму, якщо виникає потреба додатково захистити посіви від шкідників (особливо від злакової мухи та попелиць):

 • інсектицидний захист: Грінфорт ІЛ200 (0,20–0,25 л/га).

Ozimi zernovi 2020 65 2

 

Під час виходу із зимівлі за стабілізації температур близько до біологічного нуля (контроль найпоширеніших хвороб за великої різниці денних і нічних температур о цій порі року):

 • фунгіцидний захист: Грінфорт АС у нормі 0,5–0,7 л/га або Грінфорт Супер – 0,5 л/га (якщо потенціал посівів незначний, можна застосувати Грінфорт КД500 (0,5 л/га));
 • інсектицидний захист: препарати Грінфорт ІЛ200 (0,20–0,25 л/га) або Грінфорт Циперметрин (0,15 л/га);
 • ліквідація дефіциту фосфору в рослинах: Грінфорт 14-44-9 + МЕ в нормі 2,0–2,5 кг/га (листкове живлення за нестабільних температур).

 

Захист пшениці озимої від бур’янів (під час планування цього заходу важливо зважати на попередника та обробіток ґрунту: від цих факторів залежить, коли і які бур’яни з’являтимуться впродовж вегетаційного періоду культури):

 • період від трьох листів до виходу прапорцевого листка озимої пшениці (за умови нестабільних температур): Грінфорт ТМ750 (20–25 г/га) з ад’ювантом Тесталип (0,3–0,4 л/га);
 • якщо посіви істотно засмічені лободою, амброзією та хрестоцвітими бур’янами: Грінфорт ТМ750 (20–25 г/га) підсилити гербіцидом Грінфорт Харні (10–15 г/га);
 • здебільшого для винищення бур’янів і падалиці соняшнику, стійкого до сульфонілсечовин, і за системою Клерфілд: Грінфорт Преміум (0,4–0,6 л/га).

 

Наступний етап захисту пшениці озимої припадає на період появи другого міжвузля культури:

 • фунгіцидний захист: Грінфорт Супер (0,5 л/га) або Грінфорт ФФ250 (0,5 л/га);
 • інсектицидний захист: Грінфорт ІЛ200 (0,20–0,25 л/га) або Грінфорт Циперметрин (0,15 л/га);
 • зважаючи на те що в цей період рослини перебувають у фазі активного росту, а температурні показники стабільні, для листкового живлення доцільно застосувати хелатне добриво Грінфорт Універсальний 19-19-19 + МЕ (2,0–2,5 кг/га);
 • усунення проблем із поганою якістю води: добриво Грінфорт Універсальний 8-8-8 + МЕ (2,0–3,0 л/га) – підкислює робочий розчин і підживлює рослини.

 

Останній етап захисту культури у період появи колосу:

 • фунгіцидний захист: Грінфорт АС (0,5–0,7 л/га) або Грінфорт Док (0,6–0,9 л/га) у баковій суміші;
 • інсектицидний захист: Грінфорт ІЛ200 (0,20–0,25 л/га) або Грінфорт Циперметрин (0,15 л/га);
 • листкове підживлення (з огляду на завершення циклу вегетації): хелатне кристалічне добриво Грінфорт Універсальний 5-20-32 + МЕ (2–3 кг/га).

 

Тож у складній світовій ситуації, коли важко спрогнозувати майбутнє, найкраще рішення – розмежувати і знизити свої ризики. У контексті аграрної сфери та з огляду на переживання аграріїв форвардна програма доречна як ніколи.

Компанія ТОВ «УКРАГРОКОМ» до всіх своїх клієнтів ставиться як до Партнерів і першочерговим завданням у бізнесі вбачає забезпечення максимальної рентабельності сільськогосподарських виробників.

ТОВ «УКРАГРОКОМ» – подбаймо про врожай разом!

logo ukragrokom1

17bbffa263551ac879b30ab411df2d7c

 14 серпня 2020
Станом на 13 липня, українські сільгоспвиробники вже зібрали 36,7 млн тонн зернових і зернобобових культур з площі 9,3 млн га (61% до прогнозу). Загалом аграрії зібрали 39,2 млн тонн зернових, зернобобових культур та ріпаку (+ 3,9 млн тонн за тиждень) з площі 10,4 млн га.
Станом на 13 липня, українські сільгоспвиробники вже зібрали 36,7 млн тонн зернових і зернобобових культур з площі 9,3 млн га (61% до прогнозу). Загалом аграрії зібрали 39,2 млн тонн зернових, зернобобових культур та ріпаку (+ 3,9 млн тонн за тиждень) з площі 10,4 млн га.
14 серпня 2020
 14 серпня 2020
У серпневому звіті аналітики USDAзнизили прогноз світового виробництва пшениці до ​​766,02 млн тонну 2020/21 МР у порівнянні з 769,3 млн тонн у липневій оцінці, що, тим не менш, як і раніше вище показника минулого сезону (764,1 млн тонн).
У серпневому звіті аналітики USDAзнизили прогноз світового виробництва пшениці до ​​766,02 млн тонну 2020/21 МР у порівнянні з 769,3 млн тонн у липневій оцінці, що, тим не менш, як і раніше вище показника минулого сезону (764,1 млн тонн).
14 серпня 2020
 14 серпня 2020
АТ «Аграрний фонд» повертається до класичної моделі форвардних закупівель зерна, працюватиме через Аграрну біржу і обов’язково буде страхувати майбутній врожай.
АТ «Аграрний фонд» повертається до класичної моделі форвардних закупівель зерна, працюватиме через Аграрну біржу і обов’язково буде страхувати майбутній врожай.
14 серпня 2020
 14 серпня 2020
Через посуху в липні-серпні поточного року, прогнозується зниження врожаю соняшника та його якості.
Через посуху в липні-серпні поточного року, прогнозується зниження врожаю соняшника та його якості.
14 серпня 2020
 14 серпня 2020
З початку поточного сезону експорт українського кукурудзяного крохмалю збільшився на 64%, в порівнянні з аналогічним періодом минулого року.
З початку поточного сезону експорт українського кукурудзяного крохмалю збільшився на 64%, в порівнянні з аналогічним періодом минулого року.
14 серпня 2020
 14 серпня 2020
Маски, антисептики та дистанція – фахівці закликають підприємства, що зберігають зерно, слідкувати за дотриманням заходів безпеки на час пандемії.
Маски, антисептики та дистанція – фахівці закликають підприємства, що зберігають зерно, слідкувати за дотриманням заходів безпеки на час пандемії.
14 серпня 2020

Please publish modules in offcanvas position.