Понад 100 випробувань гібридів АСПРІЯ

/ Актуальні статті / П'ятниця, 23 січня 2015 14:00
altІрина САДОВАспеціально для "АС"
"Я вже навчився збирати по 15-17 тонн кукурудзи - навчіть мене збирати по 20", - так сказав один із фермерів, розпочинаючи програму партнерства із командою Фредеріка Шавіньї. 

 

Нинішнього року селекційна група компанії By Frederic на 100 полях випробовувала свої гібриди АСПРІЯ, намагаючись найточніше догодити виробникам у кожному окремому регіоні України. Які ж результати отримали?
 
Нова стратегія селекціонера
«Досі ми звично працювали із дистриб’юторами, передаючи аграріям насіння, отримували від клієнтів лише стандартні зворотні результати про свій продукт, вологість та врожайність. За нинішніх умов на ринку — цього мало, — розповідає керівник департаменту реклами та маркетингу By Frederic Сергій Сілін. — Ми хочемо спостерігати, як на різних етапах поводять себе наші гібриди, робити необхідний аналіз та динамічні висновки». Розуміли, кожен господар вносить якийсь свій нюанс у вирощування, застосовує новинки. То як же гібриди поводитимуть себе у різних умовах, при застосуванні різних препаратів, а головне — у кожній окремій кліматичній зоні?
 
Щоби зрозуміти це, обрали понад 100 демонстраційних полів під посіви гібридів кукурудзи та соняшнику практично в усіх областях України. У середньому по 4 в кожній, аби прозондувати поведінку гібридів на півночі-півдні та заході-сході. Часто ж навіть відстані у 30-40 км потребують зовсім інших умов висіву і догляду, твердять селекціонери компанії.
 
Для прискіпливих і прогресивних споживачів
Принципово було також отримати чітке порозуміння власне із господарями демоділянок. Спеціально шукали порядних клієнтів, які надзвичайно прискіпливо ставляться до своїх полів, стежать за прогресом. І головне — порівняють результати нових гібридів із показниками конкурентів, продукти яких теж є на їх полях. При чому йшлося про насіння лідерів ринку, бо By Frederic ставить для себе тільки найвищі планки, щоби відповідати найвищим стандартам.

alt

Отримали величезний масив результатів (на жаль, за винятком полів у Донецькій та Луганській областях, які потрапили в зону АТО).
 
«Менеджери, закріплені за своїми регіонами, зафіксували перші сходи на підшефних полях, — ділиться подробицями програми Сергій Сілін, — фотографували, виставляли GPS-координати, створили інтерактивну карту усіх демополів на сайті компанії — будь ласка, будь-коли онлайн усі можуть подивитися результати нашої спільної роботи». Тут загалом вважають, що тільки максимальна відкритість на ринку може привести до успіху.
 
Дебюти АСПРІЇ
Робота напряму, безпосередньо із виробником, з агрономами дала непересічні результати. Скажімо, на один із внесених препаратів деякі нові гібриди, при чому у зовсім різних регіонах, дали цікаву зовнішню агресивну реакцію — посиніння листків і т.п. Потім культура знов набрала сили і дала непоганий результат. Проте такі факти для нас важливі. Проби та фото ми оперативно направили фахівцям шполянського селекційного центру, де французькі та українські генетики у спеціальних лабораторіях відповідно оцінюють такі прояви і беруть до уваги для подальшої роботи.
 
Наступний етап реалізації проекту настав, коли з’явилися початки, почалося запилення. Можна було збирати клієнтів  — як нинішніх, так і потенційних — щоби представити новачків ринку.
 
«Ми зрозуміли, що господарі агропідприємств,фермери не дуже охоче їдуть у віддалені куточки,тому намагалися зібрати їх по-сусідськи, на демополях в їхніх регіонах», — говорить Сергій Сілін. Дебютувала АСПРІЯ на 14 літніх семінарах, конференціях, Днях поля.
 
Характерні результати
Етап збирання врожаю дав максимум інформації з демополів як за основними параметрами, так і за деталями кожного регіону. Найкращим урожаєм порадували Хмельницька та Вінницька області, де кукурудза дала по 15,95 ц/га, соняшник — по 47,7 ц/га. Помітили, що для керівників агрогосподарств цього регіону характерним є використання прогресивних інтенсивних технологій. І якщо в середньому по Україні, наприклад, під кукурудзу вкладалося в гектар ріллі по 7-8 тис. грн, то у них натомість — по 12 тис. Але відповідно і отримують.
 
Але як для кожного дослідника, у цьогорічному експерименті були й особливо цікаві моменти. Команду авторів гібридів АСПРІЯ навіть не на стільки вразили високі результати областей, де була дуже гарна, сприятлива для рослин погода. Там показник урожайності зафіксували майже однаковий із сильними конкурентами, хіба що подекуди на 5-7% нижчий. Зате у несприятливих регіонах Херсонської, Миколаївської, Запорізької, частини Кіровоградської і навіть до Полтавської областей, в яких умови склалися найгірші — бракувало світла, тепла, вологи — гібриди АСПРІЯ показали себе помітно краще за інші. Навіть за сильної посухи дали порівняно пристойні врожаї. Пояснити це можна, зокрема, високою якістю генетики, яка враховує моменти стійкості до високих та низьких температур, посухи, спрямована на швидку вологовіддачу, забезпечує стійкість перед хворобами.
 
Нині, коли узагальнюються минулорічні підсумки і складаються плани на майбутнє, компанія знову обрала стратегію 100 демополів. Навіть при тому, що вона досить клопітна і потребує значних інвестицій у насіння. Упевнені, такі вкладання виправдовують себе і додають впевненості на ринку. «Просте підтвердження, — констатує Сергій Сілін, — більшість наших партнерів, хто мав демополя, не тільки засіватиме їх знову, але й придбали випробуване насіння АСПРІЯ для товарних посівів. Вважаємо, що завдяки новому підходу ми, зокрема, суттєво покращили і свою систему продажів».
 
Філософія: найвлучніше догодити клієнтові
Головне ж, дотримувалися філософії, про яку постійно нагадує Фредерік Шавіньї — дати клієнту саме такий продукт, який йому потрібен і на якому фермер зможе максимально заробити. А відтак — розвиватися. Тож якщо буде добре фермеру — буде добре і нам.
 
Селекціонери компанії, зокрема, говорять, що їм надзвичайно цікаво вловлювати моменти різких змін клімату, які зараз спостерігаються і часто дарують галузі неприємні сюрпризи. Наприклад, Черкаська область, яку звикли вважати зоною лісостепу, за температурним режимом і кількістю опадів поступово переходить у степову зону. Потрібно швидко реагувати, бо споживач все одно хоче якісного зерна, оптимального вмісту крохмалю, білку, — все має враховуватися при роботі над новими гібридами. У рослин має бути підвищена стійкість до посухи, спеки, кризових умов і температур. Гібриди АСПРІЯ схильні до того, щоби їх висівати не у стандартні терміни, а раніше, є холодостійкими.
 
altУважного індивідуального підходу, вимагає до себе кукурудза як культура багатоцільова, адже має різні напрямки, сфери застосування (корми, олія, фураж тощо) — враховують це під час роботи над гібридами. Кажуть, саме зараз в роботі принцип greenstay — «залишатися зеленим», тобто йдеться про дозріле зерно на зеленому стеблі. Є ж господарства, які не просто після збирання качана залишають рослинні рештки на полі, але й можуть ще й сміливо використовувати їх як фураж, на корм, як добавку до силосу тощо.
 
Ще один сучасний фактор, який важливо врахувати, — перехід на монокультуру. Багато у кого є проблеми із дотриманням сівозміни. Кукурудза від АСПРІЯ пристойно витримує навантаження монокультури. Гібриди стійкі до захворювань, зокрема, пильних типів головні. Щодо соняшнику, то він стійкий до різних вірусних хвороб, які передаються з покоління в покоління через те, що вирощується монокультура. Гібриди добре реагують на внесення мінеральних добрив, на поливи.
 
Зрозуміло, що перспективні гібриди з уже реальною на сьогодні урожайністю від 130 і до 170 ц/га потребують чіткого дотримання технологічних карт, обов’язкових умов.
 
Гібриди Аспрія орієнтуються ще на одну актуальну як на сьогодні вимогу від споживача — енергоємність культури. Це коли йдеться про вирівняність підв’язки качанів, оптимальну товщину стебла, густоту стояння, витриману так, щоби сприяла ефективній роботі комбайна, без зайвих навантажень та ривків (кожен же господар рахує копійку витрат пального). Скрупульозно рахують кількість кілокалорій на досушування до товарної кондиції. Грамотний клієнт враховує все, він основний оцінювач гібриду — тому АСПРІЯ намагається дати йому відповіді на усі запити.
 
Платформа для сучасного спілкування
Проект 100 демополів до того ж дає нові можливості для спілкування між собою сучасних менеджерів. Вони бачать себе не просто людьми, які зарилися у проблеми одного поля, а дивляться у перспективу, стежать за ситуацією на ринку, вміють не тільки оцінити якість продукту, але й кваліфіковано проконсультувати, представити його ринкову якість, пояснити причини проблем, які з ним можливо трапляються.
 
Спеціалісти зауважують: якщо раніше демопосіви влаштовувалися лише у наукових установах, інститутах, то нині — масово безпосередньо у господарствах з різними умовами. 100 демоділянок для АСПРІЇ говорять самі за себе, даючи найцінніше зворотнім зв’язком виробника і споживача.

Коментарі
 
Василь ГОНЧАРТОВ «Авангард», Одеська обл.
- У нас і раніше був досвід співпраці на демополях. А цього року відповіли і на пропозицію посіяти 6 гібридів соняшнику АСПРІЯ. За тим, як спеціалісти компанії цікавилися станом поля, рослин, зрозумів, що маю справу із порядними професіоналами. У нас була страшна посуха, практично не було вологи. Але все одно отримали в середньому на цих гібридах 17,1 ц/га, в той час район — 10 ц/га. Однозначно: буду брати і на товарні посіви ці гібриди. Вже навіть проплатив за 300 посівних одиниць. І ще купуватиму. Довіряю.
 
Домовилися, що і нинішнього року засіємо демополя на 10-15 гібридів. Хай підемо ва-банк, але отримаємо реальні результати, щоби можна було робити чіткі висновки для виробництва. Мої побажання представники селекціонерів вислухали, обіцяли врахувати. Раджу додатково обробити ще Круїзером, щоби жоден таракан не чіпав. Ці гібриди рівномірно дозрівають, мають крупні кошички, невисокі, ранньостиглі. Точно потрапляють саме під наші кліматичні умови. Проблем із збиранням не було. Застосовували гербіцид Євролайтинг, поле було практично чисте, тому комбайн не перевантажували. Без втрат збираються. Це ранні гібриди. Період вегетації у нашій зоні — 100 днів. У серпні вже можна збирати. Тоді переробні заводи стоять без сировини. Можна зіграти на ціні. Ми виграли, бо віддали на переробку без усяких черг і за прийнятною ціною. І ще частину на складах бережу. Мені достатньо, щоби не брати нічого в борг чи кредит.
 
Ярослава ГОЙСАЛЮКканд. с.-г. наук, агроном-дослідник ТОВ «Агрокультура Захід»
- Наш агрохолдинг має великі демополя, з багатьма партнерами співпрацюємо, шукаючи оптимальні і найефективніші гібриди на свої великі площі у різних регіонах. 2014 року ми розпочали цікаве співробітництво і з компанією Фредеріка Шавіньї. Нами було закладено демопосів соняшнику на загальній площі 83,4 га, 83 гібриди соняшнику 12 насіннєвих компаній, серед яких було представлено ділянки чотирьох гібридів соняшнику АСПРІЯ, три з яких за Clearfield технологією і один — за звичайною. Усі ці гібриди належать до ранньостиглої групи стиглості. З них найвищий результат за урожайністю показав гібрид AS33104 — 3,28 т/га, при вологості на час збирання 8,4%. Демопосів соняшнику здійснювався з 28 по 30 квітня 2014 р. у с. Білий Камінь Золочівського району Львівської області з нормою висіву 65тис/га. Щодо удобрення: внесили перед посівом і заробляли 180кг/га карбаміду та 120кг N8P20K30 — вносився одразу з посівом сівалки Massey Ferguson. Інші три гібриди АСПРІЯ: AS33103, AS33102 та AS33101 показали середню врожайність 2,6т/га при середній вологості даних гібридів 11%. Збирання врожаю демосоняшнику відбувалось з 30.09. по 01.10.2014.
 
Кожна компанія-виробник насіння має гідні гібриди, дуже цікава й АСПРІЯ. Наступного року будемо ще спостерігати за прогресом цих гібридів, висіваючи в нас у господарстві, щоб отримати повні та чіткі висновки в динаміці.
 
Степан ВОЛИНЕЦЬТОВ «Корвет», Вінницька обл.
- Раніше ми не висівали демополів. А тепер спробували і сподобалося. Аналізували, як себе поводять в однакових умовах 5 гібридів. Сіяли 29 квітня, збирали 31 жовтня на площі 2,8 га. Гібрид кукурудзи АS 33001 з урожайністю в 110 ц/га був найкращим на моїх демоділянках. Я задоволений і виповненістю зерна, і качанами хорошими, і рівномірністю сходів. Вологість мав 16%. Показав себе добре, хоча була посуха. Інші показники отримав такі: на гібриді АS 33016 — 80 ц/га, AS 33017 — 100 ц/га, AS 33002 — 75 ц/га. Ми вносили карбамід по 150 кг, грунтовий гербіцид Харнес і страховий Тітус. Наше завдання було зрозуміти, з яким насінням у нашому регіоні отримати кращі результати. Тому будемо і надалі співпрацювати з компанією Шавіньї. Спостерігали і за соняшником, який сіяли 1 травня і збирали 18 вересня. Отримали хороші врожаї. Радимо раніше не сіяти, бо ще трапляються морози. Гібриди гарно себе показали: соняшник AS33103 дав урожайність 3,76 т/га, інший гібрид AS33104 — 3,04 т/га, AS33101 — 3,17 т/га. Будемо знову закладати демополя. Це, крім усього, ще й можливість повчитися.

1

 14 вересня 2019
Проведені консалтинговою компанією Pro-Consulting маркетингові дослідження показують, що інвестувати у вирощування нуту в Україні вигідно вже сьогодні. За даними розрахунків, рентабельність такого виробництва становитиме 52%.
Проведені консалтинговою компанією Pro-Consulting маркетингові дослідження показують, що інвестувати у вирощування нуту в Україні вигідно вже сьогодні. За даними розрахунків, рентабельність такого виробництва становитиме 52%.
14 вересня 2019
 14 вересня 2019
Європейський Союз анонсував проект щодо покращення законодавства України у сфері тваринництва, включаючи питання здоров'я та благополуччя тварин.
Європейський Союз анонсував проект щодо покращення законодавства України у сфері тваринництва, включаючи питання здоров'я та благополуччя тварин.
14 вересня 2019
 13 вересня 2019
Для фермерів стали доступними удосконалені обприскувачі KUHN, що збільшують ефективність внесення робочого розчину пестицидів і добрив.
Для фермерів стали доступними удосконалені обприскувачі KUHN, що збільшують ефективність внесення робочого розчину пестицидів і добрив.
13 вересня 2019
 13 вересня 2019
У Верховній Раді України зареєстровано законопроект №2140 від 12 вересня «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вжиття заходів стосовно захисту бджільництва».
У Верховній Раді України зареєстровано законопроект №2140 від 12 вересня «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вжиття заходів стосовно захисту бджільництва».
13 вересня 2019
 13 вересня 2019
Вартість використання вагонів-зерновозів «Укрзалізниці» в 2019/20 МР на аукціонах «ProZorro.Продажі» при групових відправленнях становить на 51% більше базової ставки і на 6% вище маршрутної.
Вартість використання вагонів-зерновозів «Укрзалізниці» в 2019/20 МР на аукціонах «ProZorro.Продажі» при групових відправленнях становить на 51% більше базової ставки і на 6% вище маршрутної.
13 вересня 2019
 13 вересня 2019
Апеляційний орган Світової організації торгівлі (СОТ) відхилив апеляцію України щодо програної РФ суперечці про мита на нітрат амонію.
Апеляційний орган Світової організації торгівлі (СОТ) відхилив апеляцію України щодо програної РФ суперечці про мита на нітрат амонію.
13 вересня 2019

Please publish modules in offcanvas position.