Систіва®! — перший фунгіцид для боротьби з хворобами ячменю, для якого не потрібен обприскувач!

/ Актуальні статті / П'ятниця, 23 січня 2015 14:27
П.В. МАТЕРИНСЬКИЙканд. с.-г. наук
С.М. ЧОЛОВСЬКИЙканд. с.-г. наук
Дотепер із грибними хворобами, що пошкоджують листкову поверхню ячменю, боролися виключно обприскуванням посівів фунгіцидами. 

 

У зв’язку з цим аграріям доводилося постійно проводити моніторинг фітопатологічного стану посівів і за появи перших симптомів ураження хворобами здійснювати обробку. Однак швидкість реагування на проблему значною мірою залежить від технічного стану обприскувача, наявності фунгіцидів, а також погодних умов.
 
З появою на ринку фунгіциду Систіва® робота аграріїв значно спрощується. Систіва® — перший фунгіцид, який ефективно і протягом тривалого періоду — від проростання зерна до появи прапорцевого листка — контролює найбільш шкодочинні хвороби ячменю (рис. 1). Однак, на відміну від традиційних фунгіцидів, він наноситься на насіння під час передпосівної підготовки. Таким чином, застосувавши Систіва® перед посівом, можна уникнути проведення першої фунгіцидної обробки, яка зазвичай припадає на період кущення-початок виходу рослин у трубку (ВВСН 25-32). Як наслідок, маємо економію паливно-мастильних матеріалів, зменшується навантаження на техніку, раціональніше використовуються матеріальні і трудові ресурси у піковий період весняних польових робіт.
 
Рис. 1. Вплив Систіва® на зниження ураження рослин ячменю
ринхоспоріозом (А) та сітчастою плямистістю (Б)
alt
 
Довготривалий фунгіцидний ефект препарату забезпечує нова діюча речовина з групи карбоксамідів — Ксеміум (флуксопіроксад). Завдяки яскраво вираженим ліпофільним та гідрофільним властивостям вона легко проникає через клітинні оболонки, розчиняється в клітинному соку і переміщується по флоемі і ксилемі, забезпечуючи ефективний захист вже сформованих органів рослини, а також нових приростів. Саме завдяки відмінним системним властивостям досягається ефективний контроль сітчастої і лінійної плямистостей, ринхоспоріозу тощо. Ще однією перевагою фунгіциду Систіва® є те, що поряд із контролем плямистостей листя ми отримуємо ефективний захист від кореневих гнилей і снігової плісняви, тобто хвороб, які призводять до значного зрідження посівів, особливо озимого ячменю, а отже, недобору врожаю.
 
Таблиця 1. Ефективність контролю сітчастої плямистості на ярому ячмені (сорт Турингія)
alt
Джерело: Інститут захисту рослин, Білорусь, 2010-2011 рр.
 
Систіва® гарантує не лише відмінні фунгіцидні властивості. Цей препарат належить до продуктів, які виробляються під брендом AgCelence®. Яскравими представниками цієї групи є фунгіциди, які вже здобули довіру споживачів, — Абакус®, Піктор®, Ретенго® та ін. Тобто, використовуючи Систіва®, сільськогосподарські товаровиробники отримують більше, ніж звичайний захист від хвороб, адже діюча речовина цього фунгіциду здатна стимулювати фізіологічні процеси у рослині. Це підвищує їхню стійкість до стресових умов, покращує фотосинтетичну діяльність, активізує засвоєння азоту, збільшує рівень урожайності тощо.
 
У ході реєстраційних досліджень на базі Інституту захисту рослин НААН в умовах Хмельницької області використання Систіва® дозволило підвищити польову схожість посівів озимого ячменю майже на 7%. Якщо врахувати, що норма висіву становила 4 млн схожих насінин/га, то це додаткових 280 тис. рослин/га (рис. 2) або потенційно 3-7 ц/га зерна, залежно від умов вирощування.
 
Рис. 2. Вплив Систіва® на польову схожість озимого ячменю сорту Харківський 29
(Інститут захисту рослин НААН, Хмельницька обл. 2012 р.)
alt
 
Також при використанні Систіва® спостерігається покращення розвитку кореневої системи, що сприяє кращому забезпеченню рослин поживними речовинами і вологою, стимулює продуктивне кущення та формування вищого рівня урожайності (рис. 3).
 
Рис. 3. Вплив Систіва® на біометричні показники рослин ярого ячменю:
1 — Кінто® Дуо, 2,0 л/т; 2 — Кінто® Дуо, 2,0 л/т + Систіва®, 1,5 л/га
alt
 
Якщо для українських аграріїв фунгіцид Систіва® є новинкою і лише розпочинає завойовувати свій ринок, то польські і білоруські товаровиробники вже оцінили переваги цього продукту. Зокрема, за даними польських науковців, використання фунгіциду Систіва® з нормою витрати 0,75 л/т для передпосівної обробки насіння озимого та ярого ячменю забезпечує ефективний контроль сітчастої плямистості і сприяє підвищенню урожайності зерна на 13-23% (рис. 4).
 
Рис. 4. Ефективність фунгіциду Систіва® проти сітчастої плямистості
у посівах ячменю в умовах Республіки Польща
alt
Джерело: Досліди Польща, 2013 р., ярий ячмінь n=3, озимий ячмінь n=4
 
Однак з метою контролю поширення хвороб у посівах ячменю протягом усього періоду вегетації польські науковці рекомендують поєднувати обробку посівного матеріалу препаратом Систіва® із внесенням Осіріс™ Стар з нормою витрати 1,5 л/га після появи прапорцевого листка. Така композиція дозволяє підвищити урожайність ячменю на 28-35%.
 
Високу ефективність передпосівної обробки насіння фунгіцидом Систіва® відмічають і білоруські науковці Інституту захисту рослин. За їхніми даними, використання фунгіциду Систіва® з нормою витрати 0,75 л/т дозволяє підвищити урожайність озимого ячменю майже на 9 ц/га, або на 15%. Не менш ефективною є обробка насіння ярого ячменю. Так, в умовах СПК «Ольговське» (Білорусь) використання Систіва®, 0,75 л/т забезпечило підвищення урожайності ярого ячменю сорту Батька на 18,9 ц/га, або на 52%. Водночас поєднання протруювання насіння препаратом Систіва® з наступним внесенням фунгіциду Рекс® Дуо, 0,6 л/га у фазі початку виходу колосу (ВВСН 49-51) дало можливість додатково отримати майже 26 ц/га зерна ярого ячменю (рис. 5).
 
Рис. 5. Ефективність фунгіциду Систіва® у посівах ячменю в умовах Республіки Білорусь
Джерело: Досліди Білорусі, 2012-2013 р., озимий ячмінь — сорт Ціндерела, ярий ячмінь — сорт Батька
 
У сезоні 2015 року виробники ячменю в Україні одночасно із провідними господарниками європейських країн на власному полі матимуть можливість переконатися, що Систіва® — це інноваційний продукт для захисту посівів ячменю, який забезпечує:
 
  • ефективний захист посівів у період від сівби до прапорцевого листка проти широкого спектра хвороб (сітчастої і лінійної плямистостей, ринхоспоріозу, борошнистої роси, кореневих гнилей, снігової плісняви тощо) незалежно від погодних умов;
  • підвищення урожайності;
  • стійкість рослин проти стресових умов (посуха, заморозки, морози);
  • активізацію процесів фотосинтезу і засвоєння азоту;
  • раціональне використання техніки і трудових ресурсів.
 
Використовуйте Систіва®! Будьте на вершині успіху!
Щедрих Вам урожаїв!

1

 19 вересня 2019
Тільки за останні 2,5 тижня в Україну завезли 4 тисячі тонн картоплі.
Тільки за останні 2,5 тижня в Україну завезли 4 тисячі тонн картоплі.
19 вересня 2019
 19 вересня 2019
Більше половини роботи в сільському і лісовому господарстві можуть виконувати роботи. 
Більше половини роботи в сільському і лісовому господарстві можуть виконувати роботи. 
19 вересня 2019
 19 вересня 2019
Попри суттєве скорочення посівних площ, Україна все ще входить до п’ятірки найбільших світових виробників жита.
Попри суттєве скорочення посівних площ, Україна все ще входить до п’ятірки найбільших світових виробників жита.
19 вересня 2019
 19 вересня 2019
Компанія "Бестер" з Київщини уклала контракт на постачання чорної ікри власного виробництва до США.
Компанія "Бестер" з Київщини уклала контракт на постачання чорної ікри власного виробництва до США.
19 вересня 2019
 19 вересня 2019
За підсумками поточного року потужності об'єктів, що генерують електроенергію з відновлюваних джерел, в Україні можуть досягти 5,473 ГВт.
За підсумками поточного року потужності об'єктів, що генерують електроенергію з відновлюваних джерел, в Україні можуть досягти 5,473 ГВт.
19 вересня 2019
 18 вересня 2019
Для безпечного запуску ринку землі слід ліквідувати Держгеокадастр, оцифрувати його функції і об’єднати два кадастри та один реєстр.
Для безпечного запуску ринку землі слід ліквідувати Держгеокадастр, оцифрувати його функції і об’єднати два кадастри та один реєстр.
18 вересня 2019

Please publish modules in offcanvas position.