Зі Сфера® Макс уся поверхня під максимальним захистом

/ Актуальні статті / П'ятниця, 17 квітня 2015 12:52
До галузі буряківництва в Україні особливе ставлення, саме на території нашої держави з минулого століття ця високотехнологічна культура почала та пройшла динамічний процес розвитку її технологій вирощування й переробки. Звичайно, і зазнали значних коливань посівні площі: від 1,7 млн га в 80-х роках до 200-300 тис. в наш час. 

 

Зрозуміло, і підвищилася урожайність за рахунок інтенсифікації виробництва, проте вимоги, які ставить ринок сьогодні, змушують виробників солодких коренів шукати нові рішення у технологіях.
 
Про актуальне
За рахунок чого існують рослини цукрових буряків? Звичайно, за рахунок обміну речовин та фотосинтезу. Розвиток та ріст коренеплоду рослини цукрових буряків невід’ємно пов’язані та залежать від швидкості і якості формування листового апарату. Це можна пояснити наступним чином: чим більше та швидше рослина буряків здатна утворити листків, тим краще та інтенсивніше розвивається коренева система. Листовий апарат відіграє важливу роль у цих процесах, під час яких формуються запаси вуглеводів. Генетичною особливістю рослини цукрових буряків є те, що протягом першого року свого життя впродовж близько двох місяців рослина здатна сформувати розетку, в якій може бути до 60 листків, кожен з яких може жити близько 25 днів.
 
Якщо проаналізувати вміст цукру в коренеплодах цукрових буряків та розвиток листової поверхні, то можна виділити певну закономірність: рослина із добре сформованою листовою поверхнею здатна накопичити максимальну концентрацію цукрів у коренеплоді. Тому дотримуючись цієї закономірності, зберігаючи здоровою листову поверхню, можемо впливати та отримувати не тільки кількісний показник урожайності у вазі коренеплодів, а також більшу прибутковість у вигляді виходу цукру з одиниці площі.
 
Зазвичай після ураження культури листовими захворюваннями відбувається суттєве зменшення концентрації цукрів у них, що призводить до втрати кількох відсотків цукристості. Часто це стає наслідком різних технологічних помилок — невдало підібраної системи захисту, порушення сівозміни, генетичних особливостей гібридів тощо. Умови ведення бізнесу на сьогодні вимагають раціонального використання ресурсів, проте не завжди такі умови є слушними до технологій вирощування та не завжди дозволяють отримати заплановані результати. Перешкоджають цьому різні фактори, проте у цій статті ми розглянемо вплив деяких листових захворювань на урожай солодких коренів і можливі рішення щодо контролю.
 
alt  alt
 
Ось якщо для прикладу взяти просте листове захворювання борошниста роса (збудник Erysiphe betae), здається нічого особливого, проте ця хвороба може з’явитись на посівах цукрових буряків найпершою, навіть за різких коливань температури та вологості повітря. А сам гриб здатний уражувати листя, стебла та проявляється у вигляді білого борошнистого нальоту, що, в свою чергу, спричиняє зниження ефективності фотосинтезу. Наслідками таких уражень не потрібно нехтувати — призводять до втрат до 30% урожаю та цукристості до 3%.
 
Ще одне захворювання Рамуляріоз (збудник гриб Ramularia beticola), яке інколи важко правильно ідентифікувати та часто плутають із церкоспорозом. Збудник захворювання в основному розвивається за вологої та прохолодної погоди, яка часто характерна для періоду закінчення вегетації, та призводить до втрат 30% урожаю.
 
Іржа (збудник Uromyces betae) часто пізно уражує посіви і в окремих випадках, коли ураження є значними і ранніми — втрати врожаю можуть становити до 10-15%.
 
Церкоспороз (збудник Cercospora beticola) починає уражувати листя з початком вегетації, особливо у вологу і теплу пору. Збудник поширюється досить швидко розвивається по посівах і здатен в короткий строк знищити листову поверхню, внаслідок чого знижується продуктивність фотосинтезу, що провокує втрату листової поверхні, а також — процес відростання нової листової поверхні взамін втраченої, що значно знижує цукристість. Саме відростання в основному впливає на скорочення урожайності, може призвести до втрати близько 50% врожаю та знизити цукристість більш ніж на 8%.
 
Сфера® Макс — лідер з ефективності на ринку фунгіцидів!

alt

Правильне використання високоефективних фунгіцидів є одним із ключових елементів з цілого комплексу агротехнічних заходів, які зменшують ймовірність ураження. Навіть використання генетично стійких гібридів та сортів цукрових буряків не дає стовідсоткової гарантії. В таких системах найважливішими моментами є правильний підбір та грамотне використання високоефективних фунгіцидів, що стало в багатьох регіонах звичайною практикою і невід’ємним фактором отримання високих врожаїв. Одним із таких на ринку є фунгіцид від компанії «Байєр Кроп Сайєнс» Сфера® Макс, який дає господарникам впевненість у надійності захисту від основних збудників листових хвороб цукрових буряків. Про це свідчать результати численних досліджень, що проводяться у практичних польових умовах. Ось і в цій публікації ділимось з Вами черговими прикладами таких результатів.
 
Як відомо, щорічно компанія проводить цілу низку досліджень у різних регіонах України, по кліматичних зонах, в яких знаходяться Агро Арени, та різних господарствах. Нижче приводимо минулорічні результати таких досліджень, які були отримані на Байєр Агро Арені у с. Кам’янки Підволочиського району Тернопільської області. Коротко охарактеризувати можна це місце так — кліматична зона достатнього зволоження з високим рівнем ризиків щодо ураження та розвитку хвороб.
 
У випробуванні було задіяно декілька традиційних фунгіцидних систем із рівноцінними препаратами, які традиційно використовуються сьогодні у виробництві. Найкращий рівень з контролю Церкоспорозу та Рамуляріозу після проведених обстежень був виявлений на варіанті з фунгіцидом Сфера® Макс, (діагр. 1. фото 2), причому рівень ураження Церкоспорозом на контролі становив 17%, а Рамуляріозом — близько 12%.
 
Діаграма 1. Контроль захворювань після обробки фунгіцидами в посівах цукрових буряків,
облік на 14 день, %. Агро Арена Захід 2014 рік — перша обробка фунгіцидами
(фаза розвитку ВВСН 38); друга — (ВВСН 42)
alt
 
Також фунгіцид Сфера® Макс, окрім чудової ефективності з контролю хвороб, ще й показав прекрасний «зелений ефект» (фото 2), чого не було в основного конкурента (фото 3). Результат виявився вражаючим, бо прибавка до врожаю сягала 370 ц/га відносно контролю, а стосовно конкурента — від 55 ц/га. Переводячи всю прибавку урожаю в кількість цукру на 1 га, отримали майже 5 т. При сьогоднішній його вартості це доволі серйозні кошти, які можна втратити тільки внаслідок неякісного захисту. Звичайно, конкуренти завжди можуть сперечатись з такими твердженнями, проте не тільки власний досвід використовує компанія для розуміння ефективності. Щороку в різні господарства, завдяки зусиллям співробітників та бажанню співпраці з боку виробничників, попадає безкоштовно велика кількість зразків нових зареєстрованих до використання в Україні препаратів. Нижче коротко про результати такої співпраці.
 
Діаграма 2. Урожайність та цукристість коренеплодів цукрових буряків, Агро Арена Захід
alt
 
Досвід із виробництва
Олександр ТИМОШЕНКО, головний агроном господарства СТОВ «Цукровик», с. Линовиця Прилуцький р-н Чернігівська обл.
- Співпраця з представником компанії «Байєр Кроп Сайєнс» Віталієм Ярмошенко, окрім участі у різних семінарах та днях поля, ще й дозволила нам отримати у 2013 році безкоштовні зразки фунгіциду Сфера® Макс для проведення таких досліджень, результати яких, відверто кажучи, мене вразили, оскільки всі варіанти досліду були майже з частково або повністю відмерлим листовим апаратом, а лише на одному варіанті була здорова та чиста непошкоджена листова поверхня — варіант зі Сфера® Макс.
 
Діаграма 3. Урожайність коренеплодів цукрових буряків у різних системах фунгіцидного захисту
СТОВ «Цукровик» 2013 рік
alt
 
Досвід виробників у 2014 році в черговий раз підтверджує високу ефективність та відповідно і результати урожайності (Діаграма 4). Такі результати були отримані в одному з господарств Вінницької області, куди були надані зразки фунгіциду. Саме умови 2014 року, які сприяли розвитку збудників хвороб і змусили виробників провести три фунгіцидні обробки, дали можливість повністю на практиці зробити висновки господарству щодо правильності вибору системи фунгіцидного захисту, а Сфера® Макс повністю розкрити свій потенціал і отримати прибавку 196 ц/га.
 
Діаграма 4. Урожайність коренеплодів цукрових буряків у системі фунгіцидного захисту
у господарстві Вінницької області, ц/га
alt
 
Виходячи з наведених прикладів та досвіду використання фунгіциду в Агро Арені, так і у виробничих умовах України, а також як свідчення ефективності фунгіциду — урожайності цукрових буряків, можна сміливо стверджувати, що Сфера® Макс — замкнутий простір для хвороб та надійний захист Вашого врожаю!

1

 18 жовтня 2019
В Україні майже завершується посівна озимого ріпаку. Аграрії вже засіяли цією культурою більше 1 млн га або 97% до прогнозу.
В Україні майже завершується посівна озимого ріпаку. Аграрії вже засіяли цією культурою більше 1 млн га або 97% до прогнозу.
18 жовтня 2019
 18 жовтня 2019
Впровадження технології сепарування гною дозволило свинокомплексу ТОВ «Рантьє» (Дніпропетровська обл.), що входить до агрокомплексу KSG Agro, майже всемеро скоротити витрати на електроенергію у ході утилізації відходів.
Впровадження технології сепарування гною дозволило свинокомплексу ТОВ «Рантьє» (Дніпропетровська обл.), що входить до агрокомплексу KSG Agro, майже всемеро скоротити витрати на електроенергію у ході утилізації відходів.
18 жовтня 2019
 18 жовтня 2019
Головною причиною для підвищення цін залишається обмежена пропозиція огірка на ринку.
Головною причиною для підвищення цін залишається обмежена пропозиція огірка на ринку.
18 жовтня 2019
 18 жовтня 2019
Комітет з питань аграрної та земельної політики Верховної Ради на ранковому засіданні відхилив проект закону №2178 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення».
Комітет з питань аграрної та земельної політики Верховної Ради на ранковому засіданні відхилив проект закону №2178 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення».
18 жовтня 2019
 18 жовтня 2019
В місті Бровари Київської області було офіційно відкрито медоварню ТОВ "Медовий спас", на якій виготовлятимуть медовий напій "Сікера".
В місті Бровари Київської області було офіційно відкрито медоварню ТОВ "Медовий спас", на якій виготовлятимуть медовий напій "Сікера".
18 жовтня 2019
 18 жовтня 2019
Українські підприємства, за підсумками 2018/19 маркетингового року, збільшили виробництво соєвої олії на 38%, соєвого шроту – на 35,4%.
Українські підприємства, за підсумками 2018/19 маркетингового року, збільшили виробництво соєвої олії на 38%, соєвого шроту – на 35,4%.
18 жовтня 2019

Please publish modules in offcanvas position.