Озима пшениця SAATBAU PROBSTDORFER припала до смаку українським хліборобам

Озима пшениця SAATBAU PROBSTDORFER припала до смаку українським хліборобам

/ Актуальні статті / Вівторок, 07 вересня 2021 10:11

Сорти австрійської селекції вже не назвати гостем на українській землі. Вони давно стали рідними для багатьох господарств у різних куточках України. Що і не дивно: врожайність, стійкість до складних погодно-кліматичних умов, неперевершена якість зерна роблять їх справжньою родзинкою наших ланів. Про особливості успішного вирощування сортів озимої пшениці Saatbau PROBSTDORFER в різних регіонах України розповідають справжні майстри насіннєвої справи.

Остисті в пріоритеті

Загалом власний досвід дозволяє мені стверджувати, що остисті сорти озимої пшениці компанії SAATBAU PROBSTDORFER більш пристосовані для вирощування в умовах Полтавщини, ніж безості. Я б особливо зазначив сорти Ангелус й Ауреліус, які мають високу якість зерна та добру зимостійкість.

А от безості сорти дещо вибагливі до вологозабезпечення. І в досить складних і нестабільних погодних умовах Полтавщини один рік показують себе добре, а іншого можуть потерпати від браку вологи. Цьогоріч, скажімо, опади були, і вийшло все як треба. А коли засуха приходить, то остисті сорти селекції SAATBAU PROBSTDORFER справляються на «відмінно.

 

15 16 454 455 52 1

Ауреліус надзвичайно прогресивний сорт озимої пшениці, який відрізняється особливо гарним коефіцієнтом кущення та якісним зерном

 

Вище від середнього рівня

Щодо стійкості до хвороб, то сорти компанії SAATBAU PROBSTDORFER показують себе вище від середнього рівня. Це якщо взяти весь наш полігон, де ми вирощуємо дуже широку лінійку озимої пшениці різних виробників. Є, наприклад, слабостійкі до хвороб сорти, які однозначно потребують посиленого фунгіцидного захисту. А сорти SAATBAU PROBSTDORFER, як показують досліди, достатньо стійкі до патогенів.

 

Конкурентні по обидва боки Дніпра

Так, є така думка, що озима пшениця іноземної селекції може добре почуватися й давати високі врожаї по правий берег Дніпра. А от на лівобережжі для неї начебто занадто складні погодно-кліматичні умови. У цьому є певний сенс. Та я скажу, що це стосується більше безостих сортів тієї ж компанії SAATBAU PROBSTDORFER. Такі безості сорти, як Фаунус. Фабіус й інші, показують себе на Поділлі, західній Україні, де є волога і не дуже холодно буває. У нас їм складніше, бо тут і зима, і засуха можуть бути. А от остисті сорти австрійської селекції досить конкурентні й по цей бік Дніпра, до Півдня України включно. В наших умовах вони мені подобаються — і не тільки мені. Хочу особливо зазначити попит на борошно з їх зерна.

 

Золоте борошно

Ті самі Ангелус, Ауреліус мають просто неперевершені хлібопекарські якості, чудово підходять для випікання тортів, печива тощо. Виробники та споживачі люблять борошно з цих двох сортів найбільше. І вже дійшло до того, що в Миргороді, де відомий курорт, булочки з борошна цієї пшениці визнали цілющими. Сама компанія тут ні до чого — це виробники борошна так вирішили. На упакуванні написано, що ці смачні булочки зроблено з борошна сортів SAATBAU PROBSTDORFER Ангелус й Ауреліус — і дуже корисні для здоров’я. Люди, які відпочивали в Миргороді, куштували, із захватом розказували мені, що справді випічка має лікувальний ефект для шлунку, не черствіє п’ять днів і все таке інше. Така слава про Ангелус й Ауреліус пішла. Я думаю, що це просто дуже якісне борошно.

Зізнаюсь, я і сам приїхав, щоб узяти мішок борошна — щоб жінка паски спекла. І я те борошно взяв із великим трудом, хоча це мої друзі, самі насіння в мене беруть. Бо там черга за борошном із сортів SAATBAU PROBSTDORFER розписана на два тижні наперед. Усе ж мені не відмовили — і паски смачні були!

 

15 16 454 455 53 2

Поєднання високої якості зерна з відмінною якістю борошна та стабільними агрономічними показниками

 

Належна увага

Щодо вирощування озимої пшениці селекції SAATBAU PROBSTDORFER, то тут особливих нюансів немає. Хіба що, коли рік вологий, то обов’язкова дворазова, як мінімум, обробка фунгіцидами. Особливо це стосується безостих сортів. Наші люди звикли взагалі ні разу не обробляти й отримувати якусь пшеницю. То у вологий рік високоінтенсивні сорти австрійської селекції все ж потребують належної уваги, якщо хочеш мати високий урожай.

 

Подвиг для пшениці

Ми вже кілька років вирощуємо їх інтенсивні сорти озимої пшениці та ячменю. Зокрема, в нашому регіоні дуже добре показав себе Амандус — шикарний сорт. Я торік його посіяв, і він дуже добре себе показав за тяжких умов, коли все горіло. Ми зібрали 48 ц/га — це був подвиг для пшениці. Цього року в чотирьох господарствах на вирощуванні теж мав хорошу середню врожайність, був серед лідерів.

Є господарство в Арцизі, там через брак вологи осінню були дуже погані сході, зріджені. Директор навіть відмовився проводити інсектицидну обробку проти мухи, мовляв, з цього поля нічого не буде. Але ми це поле не дискували, лишили — і нині там зібрали 65 ц/га. Хороше кущення, великий виповнений колос і маса тисячі насінин — 52 г компенсували зріджені сходи.

 

Стійкий результат

З безостих пшениць Тацітус особливо добре себе проказав як на зрошенні, так і на богарі, придатний для нашої зони. А Домінікус на зрошенні дає дуже хороший результат. Також торік я придбав супереліту сорту Паннонікус. Ми посіяли три сорти після попередника горох: Паннонікус із густотою 2 млн, Центуріон — 2,5 млн та сорт вітчизняної селекції — 3,5 млн. З осені Паннонікус мав не дуже презентабельний вигляд. Та в результаті вітчизняна лежала вся, Центу­ріон дав 78 ц/га, а Паннонікус — 80 ц/га за маси тисячі насінин 56 г. Просто чудово.

 

Густота й економіка

Ми закладали досліди по пшениці з густотою від 700 тис. нас./га — до 2,5 млн/га. Висновок такий: найоптимальніша густота для нашого регіону становить 2 млн. За такої густоти практично не було абортації, дуже сильний коефіцієнт кущення. Взагалі, коли у мене були пару раз проблеми з випадінням після приморозків, шкідників тощо, то завжди мав компенсацію. І зрідженість сходів не вплинула негативно на врожайність. Якщо розглядати економіку посіву, то сорти SAATBAU PROBSTDORFER дещо дорожчі. Але, внаслідок зменшеної майже вдвічі густоти посіву їх сіяти економічно вигідніше, ніж вітчизняні сорти.

 

Ячмінний вибір

По ячменю закладали досліди з густотою 500 тис. нас./га, 1,5 та 2 млн насінин/га.

500 тис. нас./га та 1,5 млн показали однакову врожайність, але нижчу, ніж за густоти 2 млн. Хоча, на мій погляд, 2 млн — це вже загущений посів. Гадаю, оптимальним буде 1,7–1,8 млн, цьогоріч буду сіяти з цією густотою.

До речі, ми три роки вирощуємо ячмінь Ханнелоре, його в нас багато купують. Шикарний дворядний ячмінь, не вилягає. Всі сорти цього року лежали, а Ханнелоре і Монро стояли. До речі, сорт Монро достиг раніше і дав навіть кращі показники, бо захопив більше активних температур під час вегетації. Із шестирядних ячменів Хайді має стабільність, добре зерно й товсте стебло. А щодо Марісси, то вона менш уразлива до хвороб. Ми пропустили першу фунгіцидну обробку через погодні умови, але хвороб не було.

 

Чисті переваги

Щодо загалом до сортів, з якими я працюю, то вони підібрані під нашу зону. Їх уже вирощують тут, себто адаптовані до наших умов. Важливий момент: усі ці сорти невисокі, відповідно, не уразливі до вилягання. А вилягання — це втрата врожайності, як не крути. Зазначу, все насіння SAATBAU PROBSTDORFER вироблено на сучасному, якісному обладнанні. Такої якості неможливо досягти в умовах господарства. Наприклад, нинішнього року елеватори не брали ячмінь із високим умістом егілопсу. Це вже стала серйозною проблемою на Півдні. Я вже бачив поля, де росте тільки егілопс, пшениці вже там немає — і гербіцид бур’ян цей не бере. При підготовці насіння в господарстві його не позбавитись. А «Південний насіннєвий завод» — це завжди якісне, чисте насіння без бур’яну.

 

Коментарі

15 16 454 455 52 2

Володимир ГРИГАкерівник фермерського господарства «Грига» (с. Василівка, Полтавський р-н, Полтавська обл.) 

— Маємо досліди та досвід. Ми вирощуємо широкий спектр зернових, олійних культур і провадимо насінництво. Маємо дуже велике сортове різноманіття, в господарстві на дослідних ділянках висіяно сорти десятка іноземних селекційних компаній. І, звичайно, ми з інтересом і задоволенням проводимо досліди для компанії SAATBAU PROBSTDORFER.

Більше з тим, на власних товарних ділянках сіяли озиму пшеницю Ангелус та озимий ячмінь Ханнелоре. Ячмінь хороший, з відмінними показниками якості. А щодо пшениці Ангелус, то вона у нас і зараз є, особливо цей сорт нас задовольняє хлібопекарськими показниками — це зерно дуже високої якості.

 

15 16 454 455 53 1

Олександр БІРЮКОВкерівник ТОВ «Південний насіннєвий завод», (с. Новоградківка, Овідіопольський р-н, Одеська обл.)

— SAATBAU PROBSTDORFER із південною засмагою. Наша основна діяльність — виробництво насіння пшениці, ячменю, гороху, проса і льону з повним очищенням на насіннєвій лінії виробництва AKY (Туреччина), сертифікацією та фасуванням для продажу сільгоспвиробникам.

Ми постачаємо якісне насіння у всі регіони України й, зрозуміло, що наші сорти повністю відповідають умовам вирощування в ризикованих зонах землеробства, таких як Південь України. Одним з основних постачальників насіннєвого матеріалу для нас є компанія SAATBAU PROBSTDORFER.

svidome

 22 вересня 2021
Кабінет Міністрів підтримав законопроєкт «Про внесення змін до деяких законів України щодо плати за використання автомобільних доріг загального користування», який запроваджує плату за проїзд вантажних автомобілів по дорогам державного значення.
Кабінет Міністрів підтримав законопроєкт «Про внесення змін до деяких законів України щодо плати за використання автомобільних доріг загального користування», який запроваджує плату за проїзд вантажних автомобілів по дорогам державного значення.
22 вересня 2021
 22 вересня 2021
Сьогодні, 22 вересня, уряд ухвалив постанову про вимоги щодо підготовки та проведення земельних торгів для продажу земельних ділянок та набуття прав користування ними (оренди, суперфіцію, емфітевзису) з доопрацюванням 1 день.
Сьогодні, 22 вересня, уряд ухвалив постанову про вимоги щодо підготовки та проведення земельних торгів для продажу земельних ділянок та набуття прав користування ними (оренди, суперфіцію, емфітевзису) з доопрацюванням 1 день.
22 вересня 2021
 22 вересня 2021
В Україні необхідно на рівні закону повернути в бюджетний кодекс пункт про те, що на підтримку АПК з бюджету в рік надають не менше 1% аграрного ВВП.
В Україні необхідно на рівні закону повернути в бюджетний кодекс пункт про те, що на підтримку АПК з бюджету в рік надають не менше 1% аграрного ВВП.
22 вересня 2021
 22 вересня 2021
За підсумками восьми місяців, в Україні було вироблено 6 млн 35,2 тис. т молока усіх видів, що на 6,2% менше проти відповідного періоду минулого року. Це обумовлено стрімким скорочення обсягів в господарствах населення та недостатнім забезпеченням з боку промислового сектору.
За підсумками восьми місяців, в Україні було вироблено 6 млн 35,2 тис. т молока усіх видів, що на 6,2% менше проти відповідного періоду минулого року. Це обумовлено стрімким скорочення обсягів в господарствах населення та недостатнім забезпеченням з боку промислового сектору.
22 вересня 2021
 22 вересня 2021
В АТ «Державна продовольчо-зернова корпорація» фіксують суттєві порушення в усіх сферах діяльності за період з листопада 2020 року по вересень 2021 року.
В АТ «Державна продовольчо-зернова корпорація» фіксують суттєві порушення в усіх сферах діяльності за період з листопада 2020 року по вересень 2021 року.
22 вересня 2021
 22 вересня 2021
Росія продовжила заборону на імпорт низки продовольчих товарів з України.
Росія продовжила заборону на імпорт низки продовольчих товарів з України.
22 вересня 2021
До відкриття ринку землі лишилося ЧИТАТИ

Please publish modules in offcanvas position.