ПП «Аскер»: Урожайний дует від Väderstad

ПП «Аскер»: Урожайний дует від Väderstad

/ Актуальні статті / Понеділок, 04 жовтня 2021 10:22

Чому в господарстві зробили ставку на причіпну техніку Väderstad, поєднуючи сівалку точного висіву Tempo F8 і дисковий культиватор Carrier 650.

Господарство «Аскер» розташоване неподалік від Миколаєва в селі Зелений Яр. Приємні враження від мальовничої місцевості, на жаль, багато в чому нівелюють посушливі погодні умови, що фактично ідуть один за одним. Хіба що нинішній сезон можна вважати винятком. Тому не дивно, що керівник господарства Геннадій Іванов просто змушений на більшій частині своїх 1400 га почергово висівати соняшник і ранні зернові, прагнучи утримати нормальну рентабельність агровиробництва.

Геннадій Володимирович — один із тих аграріїв, хто свого часу не побоявся піти у новий для себе сектор, почавши з переробки зерна. Технологія, організація процесів, технічне оснащення — це все довелося освоїти самостійно, метикуючи як найбільш раціонально витратити кожну копійку.

 

18 457 70 2

Геннадій Іванов, директор ПП «Аскер»

 

Ми просто мусимо сіяти соняшник, бо саме ця культура дає у наших умовах нормальну рентабельність і можливість розвивати господарство. Тому по соняшнику не маємо права на помилку в жодному елементі технології, а особливо у сівбі. Я вважаю, що від висіву залежить не менш ніж 25–30% загального успіху вирощування культури. Відповідно, кілька років тому в нас постало питання вибору нової сівалки, — розповідає Геннадій Іванов.

Звісно, що продати сівалку точного висіву новому клієнту прагнули чимало продавців, наввипередки пропонуючи різноманітні моделі. Однак директор ПП «Аскер» довіряє не словам, а власним очам, тому ретельно відвідував польові демонстрації та придивлявся, чим сіють сусіди.

Побачив Tempo на Дні поля в нас на Миколаївщині. Звернув увагу на те, як швидко вона сіє. Спеціально розкопував землю й побачив, що насінини вона справді кладе як треба — одна в одну. Зрозумів, що таку машину варто брати. А коли познайомився з регіональним менеджером Väderstad Дмитром Трощинським і побачив, що компанія має реально якісний сервіс й індивідуальний підхід до клієнта, то всі вагання відпали остаточно, — пояснює Геннадій Володимирович.

У перший же рік роботи восьмирядної напівпричіпної Tempo F8, яку агрегатують із 150-сильним трактором, фермер був більш ніж приємно вражений, бо «отримали на 99% дружні сходи», що стало доброю традицією в усі наступні роки. Зазначимо, що для забезпечення оптимальної точності глибини сівалку Tempo F оснащено гідравлічними опорними колесами, які розташовуються між висівними секціями, завдяки чому забезпечується стабільність ходу, навіть за умов горбистої поверхні. Завдяки широкому профілю опорних коліс зберігається задана глибина висіву, незалежно від типу ґрунту. Великий діаметр коліс забезпечує плавний рух навіть на високих швидкостях.

 

ДОВІДКА «АС»

Tempo F — це напівпричіпна високошвидкісна сіялка точного висіву, що доступна в моделях на 6 та 8 рядків і з можливістю одночасного внесення добрив або без. Розташування та конструкція опорних коліс забезпечують високу точність глибини за будь-яких умов, що гарантує рівномірні сходи. Tempo F обладнана високопродуктивною системою внесення добрив із можливістю індивідуального посекційного вимкнення, як результат — оптимізується принцип унесення та збереження добрив.

 

Ми ж намагаємося посіяти соняшник якомога раніше, бо навіть пару днів затримання в нашому регіоні можуть стати фатальними для рослин. Тому продуктивність Tempo F8 нас також вразила — ми нею спокійно закриваємо 100 га протягом доби, враховуючи переїзди з поля на поле, завантаження насіння й добрив тощо. Під соняшником у нас в різні роки від 300 до 600 га, і ця сівалка дає змогу відсіятися фактично за 3–4 дні, — стверджує власник ПП «Аскер».

Причому в господарстві не використовують найвищі швидкісні можливості Tempo F8, обмежуючись швидкість 13–15 км/год. Та, за словами Геннадія Іванова, випробовували машину і на 16–17 км/год, отримавши аналогічні відмінні результати висіву. Нагадаємо, що цьому сприяє унікальний висівний пристрій Gilstring Seed Meter. Машина повністю контролює переміщення насіння — від висівного пристрою до сім’яложа. Завдяки цьому вібрації чи схили не впливають на точність висіву. До того ж Tempo здійснює сівбу з абсолютною точністю у трьох вимірах: уздовж, углиб і впоперек.

Своєю чергою, технологія точного пострілу PowerShoot, яка використовує дію надлишкового тиску повітря, повністю контролює рух насіння від висівного пристрою до його потрапляння в ґрунт, примусово спрямовуючи насінину у визначену точку, незалежно від швидкості руху сівалки.

Окрім високої продуктивності сівби, точності розподілення й однакової глибини висіву насіння хочу зазначити те, як наша Tempo витримує задану густоту висіву. Якщо це 45 тис./га, то це таки 45, а не 42 чи 48! Відколи ми її почали використовувати, то відразу ж відчули економію на посівматі. Раніше мусили купувати насіння із запасом, а тепер — один в один. Скільки мішків запланували висіяти, стільки й буде, — наголошує фермер.

Та, звісно ж, окрім економії, визначальною на користь Tempo F8 стала прибавка до врожайності соняшнику. За словами керівника ПП «Аскер», вона становить від 1 до 2 ц/га.

Для нашого регіону це дуже відчутна прибавка. Звісно, що в дощовитий рік можна виростити і 3 т/га соняшнику на окремих полях. Але нормальна врожайність тут уважається 15–17 ц/га, а в посушливий рік можна змолотити й по 12–13 ц/га. Тому навіть додаткових 100 кг для нас дуже важливі. Скажу більше — Tempo вже давно у нас себе окупила. П’ять років поспіль ми маємо завдяки їй додатково мінімум по 25 т соняшнику. Тому рахуйте самі! — стверджує Геннадій Іванов.

Аналогічно він відгукується і про дисковий культиватор Carrier 650, завдяки якому вдалося цілковито подолати проблему роботи на пересушених скам’янілих ґрунтах із великою кількістю твердих пожнивних решток.

 

ДОВІДКА «АС»

Carrier — це дисковий культиватор для лущення стерні, підготовки посівного ложа, ущільнення, розподілення та подрібнення рослинних решток. Широкий діапазон переднього ґрунтообробного знаряддя, дисків і котків дозволяє культиваторам Carrier вирішувати різноманітні завдання сучасного землеробства — від поверхневого до мілкого обробітку ґрунту
з одночасним перемішуванням рослинних решток.

 

З одного боку, ми обирали Carrier з огляду на відмінні результати Tempo, бо розуміли, що у Väderstad неякісної техніки просто не може бути. Та з іншого — пильно придивлялися до цього культиватора в реальних польових умовах. Нині маю сказати, що це — просто бомба, один із найкращих ґрунтообробних агрегатів на ринку! У нас же тут такі ґрунти, що звичайну дискову борону взагалі може розірвати, — емоційно розповідає керівник ПП «Аскер».

За його словами, Carrier спокійно закриває у два сліди найскладніші ділянки полів, обробляючи по 80–100 га за робочу зміну. Паралельно під обробіток уносить спочатку нітро­амофоску, а потім селітру, що дає змогу підготувати ґрунт до вирощування наступної культури. Причому агрегат ходить зі швидкістю 15–18 км/год, споживаючи не більше як 6 л/га пального.

 

18 457 71

Дисковий культиватор Carrier 650 якісно обробляє ґрунт перед сівбою

 

Усі «палки» від соняшнику подрібнюються і загортаються в ґрунт, а коток акуратно розрівнює поверхню. Хочеш — сій, хочеш — боронуй, на полі — краса та порядок. Тут можна використовувати в доповнення до дисків штригельну борону, ножовий коток, вирівнювальну планку, тобто підібрати оптимальну технологію обробітку залежно від умов і планів на конкретному полі, — коментує Геннадій Володимирович.

Carrier оснащено 450-міліметровими або 470-міліметровими дисками TrueCut. Такі диски обробляють ґрунт, ретельно подрібнюючи поверхневий шар і створюючи сприятливе насіннєве ложе. 450-міліметровий диск має маленькі вирізи, завдяки яким здійснюється інтенсивний обробіток за невеликої глибини. Своєю чергою, 470-міліметровий диск TrueCut ліпше працює з більшою кількістю пожнивних решток, а його більші вирізи забезпечують глибше проникнення в ґрунт.

Також фермер звертає увагу на надійність конструкції Carrier.

Це техніка не на три дні поробити, як у нас раніше була. Уважайте, що за рік він якісно робить по 3000–3500 га. І все нормально і з робочими органами, і зі стійками, і з рамою, — каже він.

Поряд із тим Геннадій Іванов зазначає підходи до роботи з боку сервісних інженерів і менеджерів Väderstad.

Вони завжди приїжджають вчасно, коли потрібно щось налаштувати чи подивитися. І видно, що люди назубок знають свою справу, свою техніку, і це дуже добре для нас. Так само менеджери — і Дмитро Трощинський, і Олексій Тимошенко — постійно телефонують, приїжджають, щось запитують, радять. Тому, скажу щиро, з Väderstad мати справу справді приємно і ще й вигідно для мене як для агровиробника.

 

Ігор КОВАЛЕНКО, спеціально для Агробізнесу Сьогодні

svidome

 19 жовтня 2021
Активне збирання та гарна врожайність сої та соняшника в Україні утримують ціни від сезонного падіння, оскільки ціни на рослинні олії, особливо пальмову, залишаються на високих рівнях.
Активне збирання та гарна врожайність сої та соняшника в Україні утримують ціни від сезонного падіння, оскільки ціни на рослинні олії, особливо пальмову, залишаються на високих рівнях.
19 жовтня 2021
 19 жовтня 2021
Компетентні органи України та Лівії погодили двосторонню форму ветеринарного сертифіката на експорт племінної великої рогатої худоби з України до Лівії.
Компетентні органи України та Лівії погодили двосторонню форму ветеринарного сертифіката на експорт племінної великої рогатої худоби з України до Лівії.
19 жовтня 2021
 19 жовтня 2021
В Україні, станом на 18 жовтня, озимих зернових культур посіяно 5,7 млн га, або 72% до прогнозу. Лідерами за темпами сівби озимих зернових культур є аграрії Сумщини та Полтавщини, які завершили сівбу озимого клину.
В Україні, станом на 18 жовтня, озимих зернових культур посіяно 5,7 млн га, або 72% до прогнозу. Лідерами за темпами сівби озимих зернових культур є аграрії Сумщини та Полтавщини, які завершили сівбу озимого клину.
19 жовтня 2021
 19 жовтня 2021
Вчора, 18 жовтня, Мінагрополітики й Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру підписали тристоронній Меморандум про співпрацю з Національним агентством з питань запобігання корупції.
Вчора, 18 жовтня, Мінагрополітики й Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру підписали тристоронній Меморандум про співпрацю з Національним агентством з питань запобігання корупції.
19 жовтня 2021
 19 жовтня 2021
Станом на 1 жовтня 2021 року поголів'я основних видів сільськогосподарських тварин в Україні зменшилося на 1,7-6,7%, порівняно з аналогічною датою 2020 року.
Станом на 1 жовтня 2021 року поголів'я основних видів сільськогосподарських тварин в Україні зменшилося на 1,7-6,7%, порівняно з аналогічною датою 2020 року.
19 жовтня 2021
 19 жовтня 2021
Пшеничні ринки минулого тижня доволі стримано відреагували на жовтневий звіт USDA, і ціни навіть незначно знизилися, однак наприкінці тижня зростання біржових котирувань прискорилося на тлі подорожчання кукурудзи та інших сільгоспкультур.
Пшеничні ринки минулого тижня доволі стримано відреагували на жовтневий звіт USDA, і ціни навіть незначно знизилися, однак наприкінці тижня зростання біржових котирувань прискорилося на тлі подорожчання кукурудзи та інших сільгоспкультур.
19 жовтня 2021
До відкриття ринку землі лишилося ЧИТАТИ

Please publish modules in offcanvas position.