ЗЗіРка українських ланів: бренд ALFA Smart Agro святкує 5-річчя стратегії Розумної агрономії

ЗЗіРка українських ланів: бренд ALFA Smart Agro святкує 5-річчя стратегії Розумної агрономії

/ Актуальні статті / П'ятниця, 12 листопада 2021 11:00

З моменту відкриття Білоцерківського заводу препаративних форм сповнилось п’ять років. За цей час бренд ALFA Smart Agro не просто здобув визнання агровиробників, а став справжнім ринковим лідером. І завдяки роботі українських агрохіміків сам ринок виходить на якісно новий рівень.

Ще кілька років тому ми могли тільки мріяти про гідну конкуренцію з провідними світовими брендами у сфері виробництва засобів захисту рослин. А 2021 року препарати ALFA Smart Agro вийшли на провідну позицію за обсягами застосування на українських ланах. Уперше до трійки лідерів ринку ЗЗР України, де традиційно чільні місця посідають мультинаціональні гравці, увійшла вітчизняна компанія. А сам ринок фактично вийшов на якісно інший щабель. Адже донині за відсутності потужних місцевих виробників говорити про повноцінне формування національного ринку не доводилось.

 

Хліборобська зірка

В астрономії Альфою називають найяскравішу зірку сузір’я. А щодо роботи на землі, то очевидним лідером українського ринку ЗЗР стала ALFA Smart Agro. Препарати цієї компанії посідають перше місце за обсягами застосування в період із листопада 2020-го по серпень 2021 року (без урахування продуктів для обробки насіння, сезон продажу яких ще тривав на момент підрахунку). Друга позиція рейтингу належить компанії Syngenta, на третьому місці — Bayer. Фахівці пояснюють, що в перерахунку на одноразове внесення площа посівів, захищених препаратами ALFA Smart Agro, перевищує 10 млн гектарів. Це відповідає приблизно 11% загального обсягу посівів у перерахунку на одноразове внесення ЗЗР, який становить 91,23 млн гектарів.

 

Очевидне лідерство

«Площа застосування ЗЗР в перерахунку на одноразове внесення є найбільш об’єктивним показником для оцінювання ринку засобів захисту рослин, яким користуються провідні аналітичні агентства світу, — каже Тетяна Мосендз, комерційний директор ALFA Smart Agro. — Тільки так ми бачимо, у яких виробників справді найсильніші позиції. Бути серед лідерів цього рейтингу — це чіткий сигнал для ринку про те, що попит на продукти ALFA Smart Agro в Україні стрімко зростає».

 

21 460 34 2

Тетяна Мосендз, комерційний директор ALFA Smart Agro

 

Оскільки препарати для захисту рослин залежно від складу, норм застосування й виробника суттєво відрізняються за вагою та вартістю, для точнішого оцінювання використовують саме площу застосування в перерахунку на одноразове внесення. Також ураховують норми застосування кожного реалізованого продукту. Загалом були проаналізовані дані близько 2000 найменувань препаратів, які застосовують українські агровиробники.

 

Вигідна якість

А щодо грошового еквівалента, то тут лідерами ринку ЗЗР України традиційно є мультинаціональні бренди. Це зрозуміло, адже вартість їхньої продукції зазвичай є дорожчою. Тут варто зазначити, що із самого початку ALFA Smart Agro обрали чітку стратегію: надати українському агровиробнику такі продукти, які будуть так само ефективними та якісними, як і препарати провідних міжнародних компаній. Та водночас вигіднішими — тобто раціональнішими в аспекті цінової політики, норм унесення на гектар тощо. Фахівці наголошують, що робота у зваженому ціновому сегменті дозволяє задовольнити потреби більшості українських господарств у якісному в захисті їх посівів. Вивірені оригінальні формуляції, багатокомпонентні комбінації діючих речовин розраховано на те, щоб ефективніше та економічно доцільніше конкурентних продуктів усувати конкретні проблеми, які постають перед агровиробниками в полі.

 

Стратегія розумної агрономії

Основою бізнес-моделі стала стратегія Розумної агрономії, якій підпорядковано всі рішення та процеси в компанії — в керуванні, розроблянні нових продуктів, виробництві. Саме завдяки Розумній агрономії українські аграрії отримали доступ до унікальних препаратів. А на ринку ЗЗР України відбулися тектонічні зміни, які стають підґрунтям для подальшого поступального розвитку агросектору загалом.

«Стратегія Розумної агрономії знайшла своє віддзеркалення в слові Smart. Від самого початку ми ставили за мету створення „розумних” продуктів — ефективніших, зручних у застосуванні, з інноваціями у формуляції, технології виробництва. А суперціль — зробити захист посівів в Україні раціональнішим, — зауважує Тетяна Мосендз. — Щоб втілити мрію, ми побудували власне виробництво, створили потужний R&D центр і оновили портфель продукції на 60%. Щоразу, коли R&D надає пропозицію розроблення нового продукту, перше, що ми обговорюємо: „Чи відповідає він концепції Розумної агрономії?” Такий підхід дозволив ALFA Smart Agro досягти серйозних результатів, якими ми всі пишаємося».

21 460 34 1

І такий підхід дає позитивний ефект для аграрного ринку. Вітчизняне виробництво ЗЗР було створено фактично з нуля. Зокрема завдяки інвестиціям ALFA Smart Agro. Якщо брати недавню історію, то за часів СРСР заводи з виробництва пестицидів були розташовані в Білорусії та Росії, в Україні не було відповідних потужностей та компетенцій. Тетяна Мосендз зазначає: «Можна стверджувати, що завдяки ALFA Smart Agro в країні сформувалася галузь виробництва ЗЗР. Що означає зменшення залежності від іноземних виробників, суттєве зростання податкових надходжень, а також інвестиції в розвиток аграрної науки».

 

Науковий вимір

Працює найсучасніша хімічна лабораторія ALFA Smart Agro, яка розробляє та вдосконалює формуляції препаратів і шукає нові унікальні комбінації пост-патентних діючих речовин. Для тестування діючих речовин і їх сумішей побудовано сучасний фітотрон із можливістю моделювання різних кліматичних зон, у розробленні кожного препарату проводять комплекси лабораторних, вегетаційних і польових дослідів, щоб надати найякісніше та найефективніше рішення українським агровиробникам.

 

21 460 35 2

Хімічна лабораторія ALFA Smart Agro

 

БЗФП дає країні ЗЗР

Зримим утіленням вітчизняних досягнень в агрохімічній галузі можна вважати Білоцерківський завод препаративних форм. На сьогодні БЗПФ є найбільшим виробником засобів захисту рослин в Україні. За підсумками 2021 року, обсяг виготовленої продукції становитиме близько 10 тис. тонн. За п’ять років своєї роботи Білоцерківський завод препаративних форм збільшив обсяги виробництва майже втричі, зокрема, на 30% протягом останнього року. Збільшення обсягів відбувається разом зі зростанням попиту на препарати ALFA Smart Agro та виходом компанії на зовнішні ринки.

 

Експортний потенціал

Нині 12 продуктів ALFA Smart Agro представлено в Молдові, 9 — в Білорусі. Досить показовим є факт виходу на білоруський ринок, де потужно розвинутий власний агрохімічний сектор. Низка продуктів компанії — на реєстрації в країнах ЄС, зокрема в Польщі та Румунії. Експортний потенціал досить значущий, адже ALFA Smart Agro — це, без перебільшення, агрохімія світового рівня. БЗПФ здатний виготовляти технологічно найскладніші види ЗЗР. Наприклад, такі продукти, як протруйник Авіценна, фунгіцид Артіс Плюс, інсектицид Разит практично неможливо виготовити в інших країнах, але це дозволяють зробити виробничі потужності БЗПФ. А унікальна багаторівнева система контролю якості продукції MultiControl гарантує якість на рівні найкращих міжнародних стандартів.

 

21 460 35 1

Лабораторія контролю якості ALFA Smart Agro

 

Інвестиції non-stop

Сьогодні на БЗПФ виготовляють 85% продукції ALFA Smart Agro, і в планах компанії — перевести на підприємство виробництво 100% продукції. Наразі триває підготовка до введення в експлуатацію виробництва гранульованих гербіцидів. Загалом інвестиції у БЗПФ є безперервним процесом — протягом останніх років їх сума становила близько $12 000 000. Також слід зазначити, що тільки за останніх 5 років ALFA Smart Agro сплатила до бюджетів різного рівня понад 1 000 000 000 грн податків.

І кожен рік знаменується суттєвим зростанням обсягів й асортименту продукції. Так, 2022 року на ринок вийдуть:

• Грейвіс — регулятор росту (ріпак);
• Логус — інсектицид (соняшник, ріпак);
• Оскар Пауер — гербіцид (соя, кукурудза, соняшник);
• Альвіус — гербіцид (кукурудза);
• мікродобрива ТМ VECTA — 6 новинок.

 

Зіркові здобутки

У кожного з цих продуктів є своя інноваційна «родзинка» та важливі переваги для аграріїв. Загалом, фахівці зазначають, що одним із головних досягнень ALFA Smart Agro є зростання рівня довіри до ЗЗР українського виробництва. Цьогоріч в Україні очікується рекордний урожай основних культур. І те, що в Україні левова частка посівів нині оброблена саме препаратами ALFA Smart Agro, можна вважати символічним.

svidome

 26 листопада 2021
Станом на 25 листопада українські аграрії завершили збирання гречки, яку обмолочено на площі 84,2 тис. га намолочено 110 тис. тонн зерна при урожайності 13 ц/га. Найвища її урожайність на Київщині – 17,1 ц/га.
Станом на 25 листопада українські аграрії завершили збирання гречки, яку обмолочено на площі 84,2 тис. га намолочено 110 тис. тонн зерна при урожайності 13 ц/га. Найвища її урожайність на Київщині – 17,1 ц/га.
26 листопада 2021
 26 листопада 2021
Державне солевидобувне підприємство «Артемсіль» звернулося до Міністерства інфраструктури України з приводу вирішення питання щодо забезпечення підприємства достатньою кількістю вагонів та встановлення більш низької вартості перевезення вантажів.
Державне солевидобувне підприємство «Артемсіль» звернулося до Міністерства інфраструктури України з приводу вирішення питання щодо забезпечення підприємства достатньою кількістю вагонів та встановлення більш низької вартості перевезення вантажів.
26 листопада 2021
 26 листопада 2021
Ідеальна суцільна робота: подрібнення, зрізання та змішування, а за вибором — ще й зворотне ущільнення. Новий 6-рядний культиватор Cobra від AMAZONE вирізняється універсальністю в роботі. Машина створена з шириною захвату 6 м і 7 м.
Ідеальна суцільна робота: подрібнення, зрізання та змішування, а за вибором — ще й зворотне ущільнення. Новий 6-рядний культиватор Cobra від AMAZONE вирізняється універсальністю в роботі. Машина створена з шириною захвату 6 м і 7 м.
26 листопада 2021
 26 листопада 2021
Корейські фахівці провели інспектування українських підприємств – виробників харчових продуктів, зацікавлених у експорті м’яса птиці та продуктів з нього на територію Республіки Корея.
Корейські фахівці провели інспектування українських підприємств – виробників харчових продуктів, зацікавлених у експорті м’яса птиці та продуктів з нього на територію Республіки Корея.
26 листопада 2021
 26 листопада 2021
У Вінницькій області 29 суб’єктів господарювання отримають субсидії з розрахунку на одиницю оброблювальних угідь за вирощування гречки.
У Вінницькій області 29 суб’єктів господарювання отримають субсидії з розрахунку на одиницю оброблювальних угідь за вирощування гречки.
26 листопада 2021
 26 листопада 2021
На початку третьої декади листопада більшість товарних партій живця реалізовували по 46-47 грн/кг, тож середьноринкова позначка підвищилася на 5% проти минулотижневої – до 46,8 грн/кг.
На початку третьої декади листопада більшість товарних партій живця реалізовували по 46-47 грн/кг, тож середьноринкова позначка підвищилася на 5% проти минулотижневої – до 46,8 грн/кг.
26 листопада 2021
До відкриття ринку землі лишилося ЧИТАТИ

1636028604

Please publish modules in offcanvas position.