Які інноваційні рішення представила компанія LEMKEN під час BLUE INNOVATION DAY-2021

Які інноваційні рішення представила компанія LEMKEN під час BLUE INNOVATION DAY-2021

/ Актуальні статті / Четвер, 16 грудня 2021 10:22

У листопаді цього року вже традиційно компанія LEMKEN зібрала у себе на Agro Farm у Альпені представників профільних видань з усієї Європи в рамках BLUE INNOVATION DAY-2021. У буквальному перекладі назва заходу означає: «День синіх (блакитних) інновацій», безпосередньо натякаючи на те, що провідний німецький виробник сільгосптехніки підготував чергову порцію новинок на майбутній сезон.

Компанія LEMKEN належить до тих виробників сільгосптехніки, які не потребують особливої реклами: 240 років успішної роботи на ринку — це не жарти. Щоб у цьому переконатися, достатньо приїхати до першого-ліпшого вітчизняного господарства площею понад 500 га. І там, на машинному дворі чи в полі, ми обов’язково побачимо машину чи агрегат, забарвлені у світло-небесний колір. І будьте певні: не почуємо на неї жодних нарікань.

Така виняткова якість продукції, звісно ж, досягається не на порожньому місці, оскільки в околицях Альпена розташовано потужну дослідницько-виробничу базу компанії з виробничими майданчиками, конструкторськими відділами, навчальним центром та випробувальним полігоном. На заводах компанії використовують найсучасніше роботизоване обладнання. На кожному етапі виробництва забезпечують максимальну якість та контроль процесів, у чому українська делегація мала змогу переконатися особисто.

Сезон-2021, попри всі коронавірусні та пов’язані з цим логістичні негаразди, став черговим роком зростання LEMKEN. Обіг компанії перевершив позначку в 400 млн євро, і сьогодні усі її виробничі потужності заповнені аж до квітня 2022 року. Достатньо сказати, що щотижня із заводу виїжджає 320 (!) нових машин.

На нашу думку, причини такої ефективної роботи LEMKEN є комплексними. Окрім блискучої конструкторської школи та процесу виробництва це також постійний контакт із фермерами та врахування їхніх побажань, а також якісна робота дилерів LEMKEN. Тому усі представлені на BLUE INNOVATION DAY-2021 потрапили, так би мовити, у точку.

 

LEMKEN Solitair 9+ Duo

Через рік після успішного виходу на ринок пневматичної рядової сівалки Solitair 9+ компанія LEMKEN представила її оновлену версію Duo з робочою шириною 3 та 4 м та з розділеним насіннєвим бункером, що дає змогу одночасно вносити насіння та добрива чи провадити проміжний висів.

При цьому місткість бункера Solitair 9+ Duo становить 1850 л із співвідношенням обсягу 50/50 або 60/40. Тож можливі два варіанти внесення.

23 462 77 2

У виконанні Single Shot насіння або добрива після виходу із секцій бункера через два електроприводні дозатори зводяться разом. Потім вони надходять висівною трубою до дводискових сошників і укладаються в борозну. Таким чином можна вносити стартову дозу добрив для озимих або повну дозу для ярих культур. У розподільники інтегровано функцію автоматичного перемикання технологічної колії.

Система Double Shot розширює можливості укладання. Обидва компоненти подаються до дводискового сошника через здвоєні розподільники по двох висівних трубах окремо. Внесення відбувається або в один ряд, як за використання технології Single Shot, або роздільно та поперемінно в два ряди внаслідок швидкої зміни патрона технологічної колії у розподільнику. Такий метод дає змогу вносити насіння двох різних видів на оптимальній для них глибині висіву або вносити добрива в міжряддях паралельно із сівбою.

 

Сівалка LEMKEN Solitair DT

Оновлена сівалка Solitair DT від LEMKEN отримала цілу низку вдосконалень, спрямованих на розширення агротехнічних можливостей аграрія. Модель сконструйовано таким чином, щоб дати змогу агроному оптимально налаштувати висів, залежно від складності умов роботи чи завдання.

Початковий обробіток ґрунту в конструкції здійснює шинний ущільнювач ґрунту. Відразу за ним встановлено коротку дискову борону з новими напівсферичними дисками, діаметром 465 мм, причому кожен диск захищений від ударів та перевантажень листовими пружинами. У разі потреби замість напівсферичних робочих органів можна встановити хвилясті диски, щоб, наприклад, знизити інтенсивність обробітку. І нарешті після дискової борони можна застосувати шинний коток, або ж доповнити його трапецієвидним котком для попереднього ущільнення посівних рядів.

23 462 76 2

У конструкції Solitair DT передбачено корозієстійкі дозатори з окремими електроприводами, кожен з яких подає насіннєвий матеріал в окремий розподільник. Висівні котушки зібрано в комплекти, завдяки цьому їх вже не треба підключати і відключати, а у сошниковому брусі DT використовуються перевірені дводискові сошники OptiDisc із роликом ведення на глибині та паралелограмним кріпленням.

Насіннєвий бункер DT вміщує до 5100 л і доступний у здвоєному виконанні. Це дає змогу використовувати DT для сівби з добривом або різним висівним матеріалом. Так само як і під час експлуатації попередньої новинки можливі два варіанти сівби. Перший — у виконанні Single Shot добриво вноситься разом із висівним матеріалом у загальну насіннєву борозну. Другий — технологія Double Shot за допомогою окремих тукових дводискових сошників викладає добриво в одну лінію під обрій висіву.

 

Нова система управління плугом LEMKEN Juwel 8i

Оранка з управлінням плугом по ISOBUS набуває дедалі більшої популярності серед аграріїв, оскільки просте налаштування повороту, нахилу, ширини захвату та робочої глибини за допомогою терміналу заощаджує час і дає змогу гнучкіше реагувати на зміни властивостей ґрунту.

Нову модифікацію навісного напівоборотного плуга Juwel з ISOBUS відтепер пропонуватимуть з оптимізованою системою управління iQ plough та новим інтуїтивно зрозумілим інтерфейсом користувача через сумісний з ISOBUS термінал трактора. На терміналі відображається налаштована ширина передньої борозни для оранки поза борозною. Завдяки механічному регулюванню глибини на опорному колесі, Juwel 8i є недорогою початковою моделлю плуга з ISOBUS.

Новий Juwel 8i з електрогідравлічним пристроєм обороту дає змогу запрограмувати до восьми різних сценаріїв, які можна реалізовувати за різних умов роботи. Наприклад, одним дотиком пальця можна запустити такий сценарій, що остання борозна під час оранки поворотної смуги завжди буде мілкою, щоб не допустити утворення глибокої поперечної борозни. Незалежне гідравлічне регулювання кута нахилу плуга ліворуч і праворуч дає змогу досягти оптимальної якості оранки за будь-яких умов.

23 462 77 3

 

Новий стерньовий культиватор LEMKEN Karat 10

У конструкції нового трибалкового культиватора Karat 10 зубці розташовано симетрично осі тяги, що надає агрегату надзвичайну легкість ходу, гарантуючи інтенсивне перемішування пожнивних решток. Також тут істотно знижено необхідне тягове зусилля та бічне зношення.

Фактично, новий LEMKEN Karat 10 потребує меншої тяги, споживає менше пального у перерахунку на гектар та набагато краще розпушує ґрунт, подрібнює та перемішує пожнивні рештки. При цьому запропоновано більше варіантів комплектації та типів лап, що забезпечує широкий спектр використання агрегата. Якісна глибина обробітку новинки може налаштовувати в діапазоні від 5 до 30 см.

Також стрілчасті лапи для поверхневого обробітку ґрунту стали ширшими, й у разі потреби можна використовувати спеціальні наральники для глибшого обробітку. Нові спеціально закручені напрямні пластини підвищують ефективність перемішування, а для поверхневого обробітку ґрунту Karat 10 оснащено лемешами DeltaCut, що можуть бути виконані з твердих сплавів.

 

Передній бак SprayHub для просапного культиватора Steketee

Механічне знищення бур’янів між рядами з одночасним смуговим обприскуванням у ряду дає змогу суттєво скоротити норму витрати добрив для просапних культур. Тому компанія LEMKEN оснастила свій вже знаменитий міжрядний культиватор Steketee переднім баком SprayHub. Оскільки за такого способу обприскування здійснюється лише концентровано у рядах культурних рослин, комбінація двох операцій дає змогу заощадити від 40 до 60% робочого розчину.

23 462 77 1

Для цього передній бак оснащено власною системою регулювання, мішалкою та системою очищення. Він працює через ISOBUS, а також підтримує інтуїтивно зрозуміле керування через програму MegaSpray. Бак SprayHub має об’єм 1100 або 1500 л.

Крім просапної техніки обладнання SprayKit може використовуватися і з іншими навісними знаряддями та має функцію механічного перемикання окремих секцій. На наступному етапі заплановано впровадити перемикання на один ряд, що забезпечить можливість автоматичної роботи системи Section Control через GPS.

 

Steketee IC-Weeder із функцією розпізнавання окремих рослин

І нарешті LEMKEN представила без перебільшення унікальну технологію, котру можна сміливо назвати майбутнім аграрної галузі. Це автоматична просапна машина для внутрішньорядного прополювання IC-Weeder у версії AI, яка точно розпізнає культурні рослини. Спрощено кажучи, ця машина на солідній швидкості рухається рядами висіяної культури (поки що лише цукрових буряків) та з ідеальною точністю механічно знищує бур’яни. Це просто фантастика, надто ж якщо побачити це на власні очі.

23 462 78 1

Для самостійного розпізнавання рослин комп’ютер IC-Weeder AI «запам’ятав» широкий перелік ознак рослин, а далі виводить на їх основі складні взаємозв’язки. Steketee IC-Weeder оснащено камерами для кожного окремого ряду. Це дає можливість безперервної роботи незалежно від освітлення. Під час роботи камери передають на бортовий комп’ютер зображення зі швидкістю 30 кадрів за секунду, забезпечуючи коефіцієнт розпізнавання рослин понад 95%. Серповидні ножі з пневматичним приводом входять у ряд і прополюють землю на відстані до двох сантиметрів до кожної рослини. Гідравлічна паралельна рульова рама забезпечує надійне ведення машиною.

На завершення додамо, що усі представлені сьогодні інноваційні рішення LEMKEN будуть доступні для агровиробників уже в наступному сезоні. Гадаємо, що кожен український фермер знайде для себе в переліку продукції німецького виробника те рішення, котре реально допоможе йому підвищити рентабельність вирощування сільгоспкультур. Ми ж побажаємо компанії LEMKEN та нашим читачам завжди розуміти одне одного та спільно досягати найвищих результатів!

svidome

 26 січня 2022
Сьогодні, 26 січня, Верховна Рада України ухвалила за основу законопроєкт №6070-1, метою якого є врегулювання організації роботи пов’язаної з реєстрацією тракторів, дорожньо-будівельних і меліоративних машин, сільськогосподарської техніки тощо.
Сьогодні, 26 січня, Верховна Рада України ухвалила за основу законопроєкт №6070-1, метою якого є врегулювання організації роботи пов’язаної з реєстрацією тракторів, дорожньо-будівельних і меліоративних машин, сільськогосподарської техніки тощо.
26 січня 2022
 26 січня 2022
«Прозорро.Продажі» розробили та запустили окремий відкритий модуль аналітики з ключовими показниками щодо проведення в Україні земельних аукціонів.
«Прозорро.Продажі» розробили та запустили окремий відкритий модуль аналітики з ключовими показниками щодо проведення в Україні земельних аукціонів.
26 січня 2022
 26 січня 2022
У постанові Кабінету Міністрів України №40 від 19 січня 2022 року затверджено нові умови для заходу іноземних суден у річкові порти України.
У постанові Кабінету Міністрів України №40 від 19 січня 2022 року затверджено нові умови для заходу іноземних суден у річкові порти України.
26 січня 2022
 26 січня 2022
Озимі культури в Україні протягом другої декади січня перебували в стані зимового спокою.
Озимі культури в Україні протягом другої декади січня перебували в стані зимового спокою.
26 січня 2022
 26 січня 2022
Минулого тижня ф’ючерси на пальмову олію на біржі в Малайзії виросли на 7,3% до рекордних 5322 рінггитів/т або $1271 за т слідом за цінами на нафту. Проте головним драйвером зростання стала новина про обмеження експорту сирої пальмової олії з Індонезії, яка є її найбільшим світовим виробником та експортером, реалізуючи щороку майже 50 млн т.
Минулого тижня ф’ючерси на пальмову олію на біржі в Малайзії виросли на 7,3% до рекордних 5322 рінггитів/т або $1271 за т слідом за цінами на нафту. Проте головним драйвером зростання стала новина про обмеження експорту сирої пальмової олії з Індонезії, яка є її найбільшим світовим виробником та експортером, реалізуючи щороку майже 50 млн т.
26 січня 2022
 26 січня 2022
На продовольчому ринку України спостерігається стійка тенденція до зростання цін практично на всі продукти харчування, яка спостерігатиметься й надалі.
На продовольчому ринку України спостерігається стійка тенденція до зростання цін практично на всі продукти харчування, яка спостерігатиметься й надалі.
26 січня 2022
До відкриття ринку землі лишилося ЧИТАТИ

Please publish modules in offcanvas position.