Ефективний захист овочів і картоплі як гарант безпечності врожаю для споживачів

Ефективний захист овочів і картоплі як гарант безпечності врожаю для споживачів

/ Актуальні статті / Понеділок, 10 січня 2022 10:07

Кожен сезон вирощування овочів для виробників не буває легким і на 100% прогнозованим. Сезон 2021 року не став винятком.

Протягом останніх років змінюється активність шкідників на овочевих культурах. Загрозу з боку лускокрилих шкідників відчувають навіть на півночі. У зимовий період останні кілька років спостерігаються нетипові температури, що призводить не лише до зростання чисельності шкідників в агроценозах, а й до процесів гібридизації різних популяцій, результатом якої є підвищення родючості, життєздатності, шкідливості й агресивності шкідників.

Зимовий період 2019–2020 рр. був дуже м’яким. З грудня 2020-го по січень 2021-го суттєвого зниження температури в більшості регіонів України також не спостерігалося. Відповідно, перезимівля шкідників відбувалася за сприятливих температурних умов. У таких погодних умовах і процеси мінералізації рослинних решток потребують значно більше часу, внаслідок чого лишаються зимуючі інфекції збудників хвороб. Холодна весна та надмірні опади сприяли розвитку бактеріозів і багатьох грибних патогенів. Як наслідок сезон 2021 року став справжнім випробуванням для сільгоспвиробників і не менш складним щодо захисту рослин.

5

Слід пам’ятати, що рослинництво — це завжди комплекс взаємопов’язаних процесів, і порушення будь-якого етапу вирощування може призвести до негативних наслідків. Кожен з елементів технології є однаково важливим і окремо сам не може забезпечити успіху.

Чи важливо використовувати якісне насіння та посадковий матеріал? Так, безумовно!

Чи можна говорити про високу ефективність вирощування без сучасних засобів механізації? Думаю, не варто. Для прикладу: несправний картоплезбиральний комбайн, травмуючи бульбу під час збирання, одночасно руйнує доцільність багатьох витрат на технологію вирощування культури, а перспектива тривалого зберігання такої травмованої бульби, без сумніву, опиниться під загрозою. Так, холодна весна сезону-2021 та затримання в розвитку рослин не дозволили картоплі повноцінно зміцнити шкірку бульб. Як наслідок, картопля від звичайних 5–7% механічних пошкоджень під час збирання вже має 40–60%, а іноді й більше.

До того ж і норми внесення добрив теж мають бути обґрунтованими, й розрахунок щодо їх кількості має бути тільки на основі ретельного аналізу. Слід розуміти, що вибір ЗЗР в плануванні системи захисту є дуже відповідальним етапом технології, коли потрібно зважати на багато різних показників. Важливо знати не тільки хімічний склад пестициду, зазначений на етикетці, як-от діюча речовина (надалі — д. р.), а й реальні можливості готової формуляції. Насамперед слід усвідомити, що оригінальний, якісний продукт — це комплекс компонентів, до складу яких входять і д. р., і саме готова формуляція препарату, яка пройшла низку багаторічних випробувань, може забезпечити очікуваний результат. Тут варто зазначити, що високе інфекційне навантаження сезону-2021 зі складними погодними умовами на додаток виявили багато недоліків щодо ефективності серед так званих препаратів-аналогів.

Компанія «Сингента», як завжди — за комплексний підхід до справи й намагається надавати справжню підтримку та допомогу виробникам овочів в ефективній боротьбі проти комплексу шкідливого впливу з боку специфічних шкідників, хвороб і бур’янів. Нові розробляння від компанії «Сингента» не лише високоефективні, а, що важливо, безпечні для довкілля. Кожен із продуктів «Сингента», рекомендованих для захисту овочів від шкідників і хвороб з урахуванням їх властивостей, завжди має чіткі настанови щодо застосування.

Своє особливе місце в системі захисту овочевих культур має і ґрунтовий фунгіцид ЮНІФОРМ®. З 2013 року «Сингента» пропонує цей сучасний унікальний продукт для захисту овочів через систему крапельного поливу. Так, на полях томатів, перцю, картоплі й інших культур, де було планово застосовано ґрунтовий фунгіцид ЮНІФОРМ®, вдалося не лише уникнути ураження кореневої системи рослин, а й запобігти їх первинному ураженню фітофторозом.

3

Для захисту картоплі розроблено окрему ЮНІФОРМ®-технологію, до якої входить не лише використання самого препарату, а й спеціально розроблені під цю технологію розпилювачі й відповідні рекомендації. ЮНІФОРМ® є унікальним продуктом із широким спектром дії, який надійно захищає рослини від збудників кореневої та прикореневої гнилі.

Ґрунтова формуляція ЮНІФОРМ® блокує можливість розвитку таких фітопатогенів, як пітіум, ризоктонія, антракноз, фузаріоз, гельмінтоспоріоз, фітофтороз і склеротинія. Величезний досвід застосування ЮНІФОРМ® для захисту овочів через систему крапельного поливу відзначено високою ефективністю продукту проти гнилей кореневої системи. Вигоди у використанні ЮНІФОРМ® у такий спосіб виправдовують інвестиції. Яскравим прикладом ефективності ЮНІФОРМ® щодо захисту кореневої системи та бульб картоплі є результати демополя, досліди на якому було проведено у 2021 році на базі компанії «Агріко Україна». Картоплярі особисто могли переконатися в перевагах запропонованої системи захисту від «Сингента».

Список переваг застосування ЮНІФОРМ® насправді вагомий:

• Рівномірність розподілення діючих речовин у кореневій зоні;
• Подача діючої речовини в ґрунт безпосередньо до кореневої системи рослини;
• Створення для коренів рослин сприятливого середовища;
• Зменшення концентрації патогенів і як наслідок — зниження захворюваності рослин.

Боротьба з хворобами овочів із застосуванням добре відомих фунгіцидів, таких як РИДОМІЛ® ГОЛД та РЕВУС® ТОП, має чіткий регламент. Такі рекомендації від компанії «Сингента» завжди базуються на численних комплексних дослідженнях спектра біологічної ефективності продуктів і моніторингу розвитку хвороб.

Навіть такий добре відомий фунгіцид, як РИДОМІЛ® ГОЛД, у складі якого є системна діюча речовина металаксил-М і контактна манкоцеб, рекомендований для застосування в той час, коли рослини інтенсивно нарощують наземну вегетативну масу. І ця рекомендація пов’язана з можливістю металаксилу-М швидко поширюватися рослиною як акропетально, так і базипетально, потрапляючи також у новий приріст, завдяки чому захищається вся рослина, подовжується період захисної дії та унеможливлюється потреба повторної обробки в разі дощу. Друга діюча речовина препарату — манкоцеб, що допомагає пригнічувати патогени на поверхні рослин. Однак манкоцеб не може проникати під кутикулу рослинної тканини. Саме тому компанія «Сингента» створила готовий продукт РИДОМІЛ® ГОЛД, який виробники застосовують для ефективної боротьби з фітопатогенною мікрофлорою.

Спалах фітофторозу на полях Півдня України став справжнім випробуванням для овочівників, але й тут на певних етапах патогенезу є можливість протидіяти хворобі. Таким дієвим інструментом проти розбурханого захворювання вкотре стала бакова суміш РИДОМІЛ® ГОЛД + ШИРЛАН®. Так званий стоп-ефект можливий завдяки одночасній дії трьох різних механізмів з боку активних інгредієнтів.

Тож, як бачимо, розуміючи призначення ЗЗР та дотримуючись регламентів їх застосування, можна побудувати надійну та ефективну систему захисту.

2

Для комплексної боротьби проти різних грибних патогенів (альтернаріозів, стемфіліозів та ін.) компанія «Сингента» пропонує фунгіцид КВАДРІС® ТОП, який уже добре себе зарекомендував. Завдяки поєднанню двох компонентів в одну формуляцію цей продукт виявляє потужну контактно-системну дію. Наукові дослідження та промислове застосування КВАДРІС® ТОП підтверджують його високу ефективність і широкий спектр з профілактичними, лікувальними й антиспорулянтними властивостями. Це дає можливість додавати препарат до системи захисту овочевих культур і картоплі на всіх етапах вегетації рослин.

Боротьба з хворобами овочів із застосуванням добре відомих фунгіцидів, таких як РИДОМІЛ® ГОЛД та РЕВУС® ТОП, має чіткий регламент. Використання пестицидів саме проти визначених цільових об’єктів завжди забезпечує максимальну ефективність і можливість уникнути додаткових обробок. Додавання до програми захисту картоплі та томату препарату РЕВУС® ТОП, який має профілактичну й лікувальну активність проти Phytophthora infestans, Alternaria solani й A. Alternata, дозволяє ефективно захищати посадки від фітофторозу й альтернаріозу та отримувати максимальну прибавку врожаю. Ефективність препарату РЕВУС® ТОП проти зазначених патогенів відзначалася в усі роки проведення випробувань у лабораторних і польових умовах на штучному й природному інфекційних фонах.

Зустрічаючись з овочівниками на семінарах і Днях поля, фахівці компанії не лише розповідають про новинки від «Сингента», а й завжди наголошують на важливості мінімізації залишків пестицидів у продукції для кінцевого споживача. Однак без належного виконання з боку виробників усіх агротехнічних заходів без використання досліджених препаратів і дотримання регламенту їх застосування зробити це досить важко.

Мати безпечний для споживання продукт цілком можливо, але тільки за умови дотримання технології та правильного застосування ЗЗР. Безпека харчування людей завжди має бути головним критерієм і пріоритетом у побудові систем захисту рослин. Порушення регламентів застосування ЗЗР не повинно бути ані на виробництві, ані на присадибних ділянках.

svidome

 26 січня 2022
Сьогодні, 26 січня, Верховна Рада України ухвалила за основу законопроєкт №6070-1, метою якого є врегулювання організації роботи пов’язаної з реєстрацією тракторів, дорожньо-будівельних і меліоративних машин, сільськогосподарської техніки тощо.
Сьогодні, 26 січня, Верховна Рада України ухвалила за основу законопроєкт №6070-1, метою якого є врегулювання організації роботи пов’язаної з реєстрацією тракторів, дорожньо-будівельних і меліоративних машин, сільськогосподарської техніки тощо.
26 січня 2022
 26 січня 2022
«Прозорро.Продажі» розробили та запустили окремий відкритий модуль аналітики з ключовими показниками щодо проведення в Україні земельних аукціонів.
«Прозорро.Продажі» розробили та запустили окремий відкритий модуль аналітики з ключовими показниками щодо проведення в Україні земельних аукціонів.
26 січня 2022
 26 січня 2022
У постанові Кабінету Міністрів України №40 від 19 січня 2022 року затверджено нові умови для заходу іноземних суден у річкові порти України.
У постанові Кабінету Міністрів України №40 від 19 січня 2022 року затверджено нові умови для заходу іноземних суден у річкові порти України.
26 січня 2022
 26 січня 2022
Озимі культури в Україні протягом другої декади січня перебували в стані зимового спокою.
Озимі культури в Україні протягом другої декади січня перебували в стані зимового спокою.
26 січня 2022
 26 січня 2022
Минулого тижня ф’ючерси на пальмову олію на біржі в Малайзії виросли на 7,3% до рекордних 5322 рінггитів/т або $1271 за т слідом за цінами на нафту. Проте головним драйвером зростання стала новина про обмеження експорту сирої пальмової олії з Індонезії, яка є її найбільшим світовим виробником та експортером, реалізуючи щороку майже 50 млн т.
Минулого тижня ф’ючерси на пальмову олію на біржі в Малайзії виросли на 7,3% до рекордних 5322 рінггитів/т або $1271 за т слідом за цінами на нафту. Проте головним драйвером зростання стала новина про обмеження експорту сирої пальмової олії з Індонезії, яка є її найбільшим світовим виробником та експортером, реалізуючи щороку майже 50 млн т.
26 січня 2022
 26 січня 2022
На продовольчому ринку України спостерігається стійка тенденція до зростання цін практично на всі продукти харчування, яка спостерігатиметься й надалі.
На продовольчому ринку України спостерігається стійка тенденція до зростання цін практично на всі продукти харчування, яка спостерігатиметься й надалі.
26 січня 2022
До відкриття ринку землі лишилося ЧИТАТИ

Please publish modules in offcanvas position.