Сіяти легко, просто, вигідно

Сіяти легко, просто, вигідно

/ Актуальні статті / Понеділок, 15 січня 2018 11:48

Наприкінці листопада минулого року провідна світова компанія спільно з банками-партнерами — АТ «ОТП Банк» і ПАТ «ПроКредит Банк» оголосила про запуск програми «ЛегкоПосівна». Вона надає сільгоспвиробникам зручну та вигідну можливість пільгового кредитування на придбання насіння й ЗЗР компанії «Сингента». І це дуже знаковий практичний крок у сфері підтримки малого та середнього аграрного бізнесу в Україні.

Попереду холодна зима, однак для агровиробників це гарячий час планування та прийняття важливих стратегічних рішень щодо майбутнього агарного сезону. Більшість підприємств заздалегідь планують всі необхідні роботи та агрозаходи, визначаються зі шляхами фінансування своєї діяльності, зокрема посівної кампанії. Адже з ранньої весни потрібно вкласти чималі кошти та ресурси, а перші доходи більшість підприємств у галузі рослинництва зможе отримати лише з першими урожаями, в кращому разі в середині літа. Традиційно питання фінансування залишається одним із найактуальніших та найгостріших для українських агровиробників. А задіяння ефективного фінансового механізму дозволяє належним чином забезпечити роботу протягом технологічного циклу, інвестувати в якісні продукти, рішення та агрозаходи. І, відповідно, отримувати кращі результати, впевнено та поступально розвивати свій агробізнес.

 

Думати, як фермер

У рамках масштабного проекту «Фінансові рішення» від компанії «Сингента» з’явилася нова можливість для аграріїв. Програма «ЛегкоПосівна» вже доступна до посівної кампанії 2018 року та діє у всіх областях України. Фахівці наголошують, що з цією програмою у сільгоспвиробника з’явиться доступ до більш дешевого фінансування, що дозволить суттєво заощадити час та гроші. І це дійсно так. На прес-зустрічі констатували, що тут представлені організації з дуже високими технологіями у свої сферах — аграрній та фінансовій. І поєднання їх у плідному партнерстві значно спрощує та полегшує фінансово-матеріальні механізми посівної кампанії для учасників програми.

«Компанія «Сингента» притримується стратегії — думати, як фермер. І ця програма саме так розроблена, і саме тому вона називається «ЛегкоПосівна», — підкреслила Хелен Феірлемб, керівник відділу «Фінансові Рішення» у країнах СНД компанії «Сингента» в Україні. — Наш задум був у тому, аби ця програма була легка, проста та вигідна для усіх сільгоспвиробників. Фермери не дуже люблять працювати з банками чи документами, тому наше завдання зробити так, аби вони легко могли використовувати всі фінансові інструменти на свою користь».

Загалом механізм дії програми «ЛегкоПосівна» простий, прозорий та надійний. Аграрій, який купує продукцію компанії «Сингента» через офіційних дистриб’юторів, отримує можливість отримати пільгові кредитні ставки для придбання насіння та ЗЗР за вигіднішими цінами відповідно до прайс-листа обраного дистриб’ютора. Окрім очевидних фінансових переваг, програма «ЛегкоПосівна» суттєво спрощує сільгоспвиробникам підготовку до весняно-польових робіт, адже всі процедури узгоджені між партнерами й максимально оптимізовані під потреби агровиробника.

«ЛегкоПосівна» — програма можливостей для сільгоспвиробників. Ми переконані, вона не залишить байдужими наших клієнтів, — говорить Хелен Феірлемб. — Що отримає сільгоспвиробник від участі у ній? По-перше, це приємні умови кредитування. Наші банки-партнери надаватимуть фінансування за вигідними відсотковими ставками на придбання ЗЗР та насіння компанії «Сингента», починаючи від 7,0 % річних на гривневі та від 4 % річних на валютні кредити. Відсутні будь-які додаткові комісії. Учасник може бути впевнений у прозорості та зручності інструменту».

Розробники програми зазначають, що в ній можуть взяти участь виробники, які бажають отримати кредитування, починаючи від 1,5 млн грн. Для тих, хто обмежений заставою, розроблена можливість кредитування виключно під заставу майбутнього врожаю або Фінансову Аграрну Розписку. Максимальні суми кредитування у такому випадку досягають 30 млн грн. Залежно від банку-партнера вся процедура оформлення кредиту від моменту подачі документів займає до 9 робочих днів на суму до 8 млн грн та орієнтовно від 2 до 4 тижнів, якщо сума є більшою .

«Для участі у програмі сільгоспвиробникові потрібно подати заявку на кредитування до обраного (-их) банку-партнера, пройти процедуру фінансово-економічного аналізу, після чого отримати погодження і встановлений кредитний ліміт у хоча б одному з банків-партнерів. Після того як кредитний ліміт затверджено, фермер надає банкові-партнеру рахунок на купівлю продуктів «Сингента» від офіційного дистриб’ютора, який співпрацює з нами за програмою фінансування. Далі виробник отримує кредитний транш за пільговою кредитною ставкою і сплачує рахунок відповідному дистриб’юторові. Все досить просто», — резюмує Хелен Феірлемб.

 

Аграрно-фінансові технології

Фахівці констатують, що, з одного боку, обмеження у доступі до інструментів фінансування для операторів ринку все ще існують, а з іншого — є суттєві позитивні зміни. За останні 7-10 років банки значно розширили лінійки своїх власних і партнерських програм фінансування, намагаючись у такий спосіб покращити умови кредитування для придбання засобів захисту рослин, насіння, добрив, палива, сільськогосподарської техніки й обладнання для українських аграріїв. З деякими банками компанія «Сингента» вже мала досвід успішної співпраці за низкою проектів.

І недарма під час зустрічі з журналістами профільних ЗМІ прозвучала така яскрава фраза: «Позитивна новина полягає у тім, що жорстких умов для отримання кредитування на посівну кампанію у рамках програми практично немає». Дійсно, у рамках програми «ЛегкоПосівна» «Сингента» розділяє з виробником витрати на фінансування насіння й ЗЗР, а відтак, може забезпечити аграріям пільгові процентні ставки від АТ «ОТП Банк» та ПАТ «ПроКредит Банк».

24 367 25

Програма «ЛегкоПосівна» передбачає декілька стандартних підходів щодо оформлення кредиту, погоджених між компанією «Сингента» та банками-партнерами, які пропонують сільгоспвиробникові гнучкий графік погашення кредиту, 0 % за видачу кредиту та не потребує першого внеску. Термін кредитування — до 12 місяців.

В АТ «ОТП Банк» переконані, що синергія зусиль із «Сингентою» у рамках програми «ЛегкоПосівна» дозволить українським фермерам купувати якісну продукцію компанії-лідера ринку на вигідних умовах, розвиваючи свій агробізнес.

«Основним драйвером ВНП наразі є сільське господарство. Наш банк має значний досвід у фінансуванні сільськогосподарських підприємств, адже ми надаємо широкий спектр банківських послуг агробізнесу з 1998 року. Ми, як і інші банки, починали з кредитування великого агробізнесу, холдингів тощо. Та почали думати, які проблеми є у невеликого та середнього фермера, адже без розуміння цього не вибудувати якісну та максимально вигідну для цієї категорії агровиробників програму, — наголосила Алла Бініашвілі, член Правління АТ «ОТП Банк». — На початку 2017-го ми запустили проект «Агро Фабрика». Ця програма фінансування адаптована до потреб малого та середнього агробізнесу. В процесі роботи над проектом ми виявили основні проблеми аграріїв при співпраці з банками. Всі скаржилися на довгий розгляд кредитного проекту, великий пакет документів та вимогу повного покриття кредиту заставою. У результаті ми вивели унікальну формулу продукту «Швидко + Просто + Без застави». «АгроФабрика» щільно перетинається із принципами функціонвуання програми «ЛегкоПосівна». Попереднє рішення про фінансування приймається протягом 1 дня. Ми готові фінансувати без твердої застави. Альтернативою може виступати або майбутній урожай, або «Аграрна розписка»». Представник АТ «ОТП Банк» підкреслила, що завдяки партнеру — компанії «Сингента» пропонуються дуже привабливі фінансові умови для фермерів, зокрема, низькі кредитні ставки — менше 10 %, у той час, коли на ринку вони становлять 16-19% річних у гривні.

«Дуже важливо, що нам вдалося налагодити таке партнерство. Є компанії, які надають продукти й технології, профільні можливості — у партнерстві з фінансовими організаціями можна зробити вдвічі більше. В нашому партнерстві ми створюємо платформу для фінансової підтримки агробізнесу, для розвитку управління фінансами, якісного ривка в управлінні бізнесом. Адже тут представлені організації з дуже високими технологіями у своїх сферах — аграрній та фінансовій, — розповідає Віктор Пономаренко, Голова Правління ПАТ «ПроКредит Банк». — Перший кредит для сільськогосподарського підприємства був виданий у 2008 році, а сьогодні частка кредитного портфеля банку для агробізнесу досягла 45 % від загального. Ми маємо багаторічний досвід роботи у цієї галузі та добре розуміємо, що графік посівної розписаний по днях, тому затримка з виділенням фінансування може спричинити збій у роботі підприємства на весь рік. Ми приймаємо рішення швидко, як правило, цей термін не перевищує 5 робочих днів. Участь у програмі «ЛегкоПосівна» дозволить нам видавати кредити на вигідніших умовах. Таким чином, ми дотримуємося своєї основної мети — сприяння розвитку якісного, етичного бізнесу в Україні».

Дійсно, поєднання сучасних аграрних технологій та фінансових рішень від компанії «Сингента» в партнерстві з провідними банківськими установами відкриває нові горизонти перед вітчизняними агровиробниками. А програма «ЛегкоПосівна» — це просте та ефективне рішення для отримання пільгового фінансування та сталого розвитку агробізнесу.

 

Олекса СТЕРНІЙ, спеціально для газети "Агробізнес Сьогодні"

1

 16 лютого 2019
Угорська порода свиней - мангалиця на Закарпатті стає все більш популярна.
Угорська порода свиней - мангалиця на Закарпатті стає все більш популярна.
16 лютого 2019
 15 лютого 2019
Найбільша світова виставка органічних продуктів Biofach стартувала  у Нюрнберзі 13 лютого. Лише за перший день у Національному павільйоні відбулося більше 300 ділових зустрічей. Нашою продукцією серйозно зацікавилися представники Нідерландів, Данії, Франції, Іспанії, Канади, Бельгії, США, Нової Зеландії, Японії і т.д. — це найбільші ринки збуту.
Найбільша світова виставка органічних продуктів Biofach стартувала  у Нюрнберзі 13 лютого. Лише за перший день у Національному павільйоні відбулося більше 300 ділових зустрічей. Нашою продукцією серйозно зацікавилися представники Нідерландів, Данії, Франції, Іспанії, Канади, Бельгії, США, Нової Зеландії, Японії і т.д. — це найбільші ринки ...
15 лютого 2019
 15 лютого 2019
Цікавою нішевою культурою для бізнесу — є трюфель. Який набирає популярності в Україні, і за кордоном гурмани з задоволенням ласують українським трюфелем.
Цікавою нішевою культурою для бізнесу — є трюфель. Який набирає популярності в Україні, і за кордоном гурмани з задоволенням ласують українським трюфелем.
15 лютого 2019
 15 лютого 2019
Державна продовольчо-зернова корпорація України розпочала реалізацію програми закупівель зерна врожаю поточного року.
Державна продовольчо-зернова корпорація України розпочала реалізацію програми закупівель зерна врожаю поточного року.
15 лютого 2019
 15 лютого 2019
Компанія LEMKEN, що спеціалізується на професійному рослинництві, знову розширила свій бізнес попри непросту в цілому ситуацію минулого року.
Компанія LEMKEN, що спеціалізується на професійному рослинництві, знову розширила свій бізнес попри непросту в цілому ситуацію минулого року.
15 лютого 2019
 15 лютого 2019
Враховуючи сприятливі погодні умови поточного року підживлення посівів озимих зернових та ріпаку розпочато у 14 областях України.
Враховуючи сприятливі погодні умови поточного року підживлення посівів озимих зернових та ріпаку розпочато у 14 областях України.
15 лютого 2019

Please publish modules in offcanvas position.