Нікола Лемкен: «Майже 10% нашої продукції замовляють українські аграрії»

Нікола Лемкен: «Майже 10% нашої продукції замовляють українські аграрії»

/ Актуальні статті / Четвер, 25 січня 2018 12:07

Машини та агрегати Lemken вже давно перетворилися на справдешній народний бренд в українському агросекторі, як і в багатьох країнах світу. І це при тому, що продукція провідного німецького виробника належить до елітного сегменту світової сільгосптехніки. У чому секрет успіху компанії, і як Lemken вдається з кожним роком не просто зберігати здобуті позиції, а й нарощувати оберти, виводячи на ринок чергові інноваційні розробки? Це точно знає власниця компанії — пані Нікола Лемкен, яка з нами охоче поспілкувалася під час виставки Agritechnica-2017 у Ганновері.

 

  • Пані Лемкен, історію вашої компанію сьогодні знає, мабуть, кожен український аграрій, тим більше, що багато хто з них мав змогу особисто побувати на ваших заводах. Чи могли б ви наголосити на ключових поворотних моментах розвитку виробництва?

— Я не буду вам розповідати всю нашу історію (сміється — Ред.), вона дуже довга та насичена подіями. Але маю сказати, що перші плуги та культиватори Lemken почали виготовляти ще в далекому 1718 році. І довгий час Lemken була лідером саме у сегменті ґрунтообробної техніки, створюючи, зокрема, неперевершені плуги. Однак ми розвивалися, і ще у 80-х роках минулого століття наш керівник конструкторського відділу Готфрід Гізен поставив собі й команді за мету поєднати в одному агрегаті функції і сівби, і грунтообробітку. А вже у 1993 році ми придбали компанію Hassia і згодом почали виробляти посівні агрегати. І, як ви знаєте, у 2005 році компанія Lemken вивела на світовий ринок причіпні та навісні обприскувачі.

 

  • 01 02 368 369 64Це, мабуть, не дуже просто — так стрімко відкрити нові напрями виробництва, і що головне — зробити це успішно?

— Так, але якщо ви робите щось добре, то у вас обов’язково все вийде. Тим більше, коли обставини цьому сприяють. Скажімо, завдяки об’єднанню Німеччини ми отримали можливість вийти на східноєвропейські ринки. Це дало поштовх для того, щоб компанія почала створювати широкозахватні агрегати для фермерів із цього регіону. Ми взагалі стали першими серед європейських виробників, хто вийшов на ринок Східної Європи, і завоював тут беззаперечну довіру аграріїв.

 

  • І як ми чудово знаємо — передусім в Україні. Яке місце посідає наша країна у структурі продажів Lemken?

— Загалом ринок Східної Європи — понад 20% нашого загального фінансового обігу. І близько 10% з них припадає саме на український. Ми пишаємося тим, що ваші фермери оцінили переваги як наших агрегатів і технологій, так і співпрацю з дилерами компанії. Для нас дуже важливо, що клієнт відчуває солідний підхід із нашого боку і може на нас розраховувати.

 

  • Щодо солідності, то тут годі сперечатися, адже авторитет Lemken є беззаперечним на світовому ринку сільгосптехніки. Якими є потужності компанії сьогодні?

— Наш річний фінансовий обіг нині сягає 350 млн євро, а в компанії працює 1400 працівників.

 

  • Ми так розуміємо, що плани на 2018 рік передбачають суттєве зростання?

— Інакше і бути не може! (сміється — Ред.). Зараз ми виводимо на ринок цілу низку унікальних інноваційних агрегатів: Машина року-2018 — посівний агрегат Azurit, сівалка Solitair 25, плуг Diamant 11 Evolution та інші новинки. Наше головне завдання сьогодні — дати змогу аграріям з усього світу підвищити ефективність роботи, в тому числі правильно використовуючи конструктивні переваги агрегатів. Щодо нових розробок, то слід зауважити, що для того щоб створити та вивести на ринок нову модель, потрібно в середньому 3-4 роки. Зараз ми працюємо над створенням комбінованого посівного агрегату, вже відомих агрегатів із більшою шириною захвату і над концепцією самохідного обприскувача Lemken.

 

  • Як вам це вдається? Маю на увазі забезпечувати гарантовану якість вашої техніки?

— Це комплексний підхід, що містить кілька складових. По-перше, маємо потужний конструкторський відділ, у якому працює понад 100 інженерів найвищого рівня. Він, своєю чергою, має потужне відділення, яке спеціалізується на сучасній електроніці. Більшість фахівців, котрі створюють нові моделі Lemken, прийшли до нас безпосередньо з аграрного сектору, тобто із полів. Вони знають і розуміють, що саме потрібно фермеру.

По-друге, частина успіху Lemken — це найвища якість металу. Не буду детально розповідати про технологію легування та інші нюанси, але зазначу, що ми знаємо, якої якості мають бути робочі органи ґрунтообробних агрегатів. До того ж, попри те, що усі процеси виробництва на заводах Lemken комп’ютеризовані, однак за ними спостерігають спеціалісти найвищої кваліфікації, котрі додатково контролюють якість.

І по-третє, у компанії налагоджено роботу відділу продажів таким чином, щоб мати повноцінний зворотній зв’язок з аграріями, і миттєво реагувати на потреби клієнтів. Наше правило під час спілкування з клієнтами: кожен, хто звертається до нас із проблемою, повинен отримати відповіді на усі свої запитання та залишитися повністю задоволеним співпрацею.

 

  • Дещо неочікуване запитання: яким буде плуг Lemken через 20, 30 чи 50 років?

— Дійсно, неочікуване! Але скажу, що у будь-якому разі аграрії його охоче використовуватимуть, і він буде надійним та ефективним у роботі! Якщо ж спробувати відповісти буквально, то, гадаю, на той час Lemken виготовлятиме агрегати, робочі органи яких будуть виконуватися із нових надміцних матеріалів. Разом з цим, справа не лише в техніці, але і в технології. Ми орієнтуємося на те, аби наші клієнти мали змогу оптимізувати процеси, заощаджуючи таким чином час, зусилля і кошти, наприклад, автоматизувати розворот агрегату тощо. Скажімо, ми зараз працюємо у такому перспективному напрямі для аграрного сектору, як виробництво метеостанцій, і скажу, що бачимо в цьому великі можливості для збільшення ефективності агробізнесу загалом та кожного з фермерів зокрема.

 

  • Одним із найважливіших аспектів стабільної роботи аграрного господарства є рівень сервісного обслуговування...

— Так, сервісне обслуговування кожної моделі Lemken завжди має бути лише за найвищими стандартами. Тому компанія ретельно та комплексно розвиває цей напрям, у тому числі і в співпраці з нашими українськими дилерами. Особливо важливий сервіс для країн, де посівні площі в господарствах значні, наробітки на одиницю техніки великі, тому місцеві фермери потребують оперативної підтримки для кваліфікованого обслуговування агрегатів. Ми орієнтуємо сервісних фахівців Lemken у кожній із країн, де працює наша техніка, на власні стандарти, регулярно організовуємо для них навчання у Німеччині, оскільки де б не продавалися агрегати Lemken, якість їх обслуговування повинна бути завжди однаково найвищого рівня.

Ще один напрям, який сьогодні активно розвиваємо: можливість самостійного вибору та замовлення комплектуючих до нашої техніки через сервісну онлайн-мережу. Кожен фермер повинен мати змогу без проблем замовити потрібні запасні частини кількома кліками, не витрачаючи час на їх пошук та замовлення іншими шляхами.

 

Ігор ПАВЛЮК, спеціально для газети "Агробізнес Сьогодні"

1

 16 лютого 2019
Угорська порода свиней - мангалиця на Закарпатті стає все більш популярна.
Угорська порода свиней - мангалиця на Закарпатті стає все більш популярна.
16 лютого 2019
 15 лютого 2019
Найбільша світова виставка органічних продуктів Biofach стартувала  у Нюрнберзі 13 лютого. Лише за перший день у Національному павільйоні відбулося більше 300 ділових зустрічей. Нашою продукцією серйозно зацікавилися представники Нідерландів, Данії, Франції, Іспанії, Канади, Бельгії, США, Нової Зеландії, Японії і т.д. — це найбільші ринки збуту.
Найбільша світова виставка органічних продуктів Biofach стартувала  у Нюрнберзі 13 лютого. Лише за перший день у Національному павільйоні відбулося більше 300 ділових зустрічей. Нашою продукцією серйозно зацікавилися представники Нідерландів, Данії, Франції, Іспанії, Канади, Бельгії, США, Нової Зеландії, Японії і т.д. — це найбільші ринки ...
15 лютого 2019
 15 лютого 2019
Цікавою нішевою культурою для бізнесу — є трюфель. Який набирає популярності в Україні, і за кордоном гурмани з задоволенням ласують українським трюфелем.
Цікавою нішевою культурою для бізнесу — є трюфель. Який набирає популярності в Україні, і за кордоном гурмани з задоволенням ласують українським трюфелем.
15 лютого 2019
 15 лютого 2019
Державна продовольчо-зернова корпорація України розпочала реалізацію програми закупівель зерна врожаю поточного року.
Державна продовольчо-зернова корпорація України розпочала реалізацію програми закупівель зерна врожаю поточного року.
15 лютого 2019
 15 лютого 2019
Компанія LEMKEN, що спеціалізується на професійному рослинництві, знову розширила свій бізнес попри непросту в цілому ситуацію минулого року.
Компанія LEMKEN, що спеціалізується на професійному рослинництві, знову розширила свій бізнес попри непросту в цілому ситуацію минулого року.
15 лютого 2019
 15 лютого 2019
Враховуючи сприятливі погодні умови поточного року підживлення посівів озимих зернових та ріпаку розпочато у 14 областях України.
Враховуючи сприятливі погодні умови поточного року підживлення посівів озимих зернових та ріпаку розпочато у 14 областях України.
15 лютого 2019

Please publish modules in offcanvas position.