Гібриди кукурудзи компанії «Сингента» – висока урожайність та прибутковість в умовах сезону 2017 року

Гібриди кукурудзи компанії «Сингента» – висока урожайність та прибутковість в умовах сезону 2017 року

/ Актуальні статті / Понеділок, 12 лютого 2018 10:25

Головне завдання агронома — отримати високий урожай якісної продукції за високої окупності витрат на вирощування культури попри мінливість погодно-кліматичних факторів. Щоб отримати високий урожай кукурудзи, треба звертати увагу на всі складові технології її вирощування.

Вибір гібридів кукурудзи — відповідальна і нелегка справа, адже в умовах одного господарства поля відрізняються за родючістю ґрунтів, попередниками, вологозабезпеченістю. Тому слід використовувати декілька гібридів різних за скоростиглістю, типом зерна, густотою стояння, чутливістю до добрив, стійкістю до ураження збудниками хвороб тощо.

Слід зауважити, що навіть у зонах, де можна використовувати генотипи з високим ФАО, рекомендується обирати для сівби гібриди з різними строками дозрівання. Це зменшить ризики недобору валового врожаю, спричинених дією несприятливих погодних факторів, дасть змогу оптимізувати строки сівби та збирання культури.

Компанія «Сингента» є світовим лідером із розробки новітніх технологій та засобів сільськогосподарського виробництва, може запропонувати товаровиробникам широкий вибір насіння сучасних гібридів кукурудзи для будь-якої зони та умов вирощування. Багато господарств в Україні уже мають досвід використання гібридів компанії «Cингента» та отримують добрі врожаї, навіть у складних цьогорічних умовах. Для прикладу на графіку (рис. 1) нижче наведено урожайність (у перерахунку на базову вологість) на демонстраційних ділянках у ПСП «Здолбунівське», що розташоване у с. Здовбиця Рівненської обл. та метеорологічні умови (рис. 2), які склалися у період вегетації кукурудзи на її ланах.

Рис. 1. Урожайність гібридів компанії «Сингента» (у перерахунку на базову вологість) на демонстраційних ділянках у ПСП «Здолбунівське» (с. Здовбиця, Рівненська обл.), 2017 р.

03 370 19 1

Під час сівби кукурудзи було внесено 200 кг аміачної селітри, і стільки ж саме у підживлення, 150 кг діамофоски та 100 кг нітроамофоски (N16P16K16). Попередник — озимий ячмінь. Обробіток ґрунту: оранка: Т-170 к + ПЛН 5–35, глибина 32 см, вирівнювання площі: МТЗ-82 + КПС-4,2, передпосівна культивація: МТЗ-82 + КПС-4,2. Посів 29 квітня 2017 р. на глибину 4 см, дата збирання — 20 жовтня 2017 р.

Рис. 2. Метеорологічні умови в період вегетації кукурудзи на демонстраційних ділянках у ПСП «Здолбунівське» (с. Здовбиця, Рівненська обл.), 2017 р.

03 370 19 2

Нижче на діаграмі (рис. 3) наведено урожайність гібридів кукурудзи у Тернопільській області, на демонстраційних посівах у ТзОВ «Бучачагрохлібпром» торік. Після збирання попередника (озима пшениця) проводили класичний обробіток ґрунту (оранка, вирівнювання площі та передпосівна культивація). Посів кукурудзи здійснили 22 квітня (85 тис. шт./ га) на глибину 5 см. Для захисту посівів використовували гербіциди: Примекстра ТЗ Голд до повіву та страховий ­Елюміс 1,5 л/га. Дата збирання — 25 жовтня 2017 р.

Рис. 3. Урожайність гібридів кукурудзи компанії «Сингента» на демонстраційних посівах у ТзОВ «Бучачагрохлібпром» (Тернопільська обл.), 2017 р.

03 370 19 3

Метеорологічні умови, які склалися у період вегетації кукурудзи на ланах цього господарства, представлено нижче (рис. 4).

Рис. 4. Метеорологічні умови в період вегетації кукурудзи на демонстраційних посівах у ТзОВ «Бучачагрохлібпром» (Тернопільська обл.), 2017 р.

03 370 19 4

У лінійці гібридів, які було посіяно на полях господарства, варто відзначити новинки в портфоліо компанії ­«Сингента», які відносяться до елітної генетики Артезіан — ­С­И­ ­Феномен ФАО 220 та СИ ­Фортаго ФАО 260. Технологія Артезіан — це нова розробка компанії ­«Сингента», яка передбачає створення гібридів кукурудзи з високим генетичним потенціалом урожайності та стабільності в умовах мінливих метеорологічних чинників. При їх виведенні максимальну увагу приділяли здатності гібрида ефективно використовувати наявну вологу для отримання найвищого врожаю у лояльних і так само в несприятливих умовах.

Гібридам Артезіан притаманні наступні якості:

  • підвищений рівень ефективності використання вологи та покращене споживання рослиною води, поживних речовин через міцну кореневу систему, а отже, високий рівень посухостійкості;
  • покращене озернення качана і до 15% вищий урожай зерна в умовах стресу порівняно з іншими гібридами;
  • швидка вологовіддача зерном під час дозрівання, що забезпечує економію коштів на післязбиральній доробці зерна;
  • високий потенціал урожайності (крупний багаторядний качан, стержень тонкий);
  • рослини типу Stay Green забезпечують високу якість корму для тварин.


Перед визнанням придатності кожного з нових гібридів кукурудзи в Україні була проведена титанічна праця науковців із вивчення його адаптивності до кліматичних особливостей різних зон, пов’язаних в основному з фотоперіодичною реакцією, холодо- і стійкістю до посухи. Завдяки значним успіхам у створенні гібридів кукурудзи ­Артезіан, адаптованих до таких стресових факторів, сьогодні компанія «Сингента» пропонує ефективний шлях підвищення рівня урожайності та рентабельності вирощування цієї культури.

Одночасно на базі господарств Черкащини (демонстраційні ділянки СПП «Відродження», Жашківський р-н) попри складні умови отримали цілком пристойні врожаї зерна кукурудзи.

Після збирання попередника (кукурудза на зерно) було проведено (рис. 5) оранку (John Deere 8430 + Євродіамант 10) на глибину 30 см. З осені також вирівнювали площі (John Deere 8310+ТОП Даун) із внесенням аміачної води (700 л/га). Весною здійснювали передпосівну культивацію (К-700 + Компактомат 8 м) та закриття вологи (Т150 К + С –18 БЗСТ1).

Рис. 5. Урожайність гібридів кукурудзи компанії «Сингента» на демонстраційних ділянках 
СПП «Відродження» (Жашківський р-н, Черкаська обл.), 2017 р.

03 370 20 1

Сіяли на глибину 4 см 23 квітня (Джон Дір + Просе К 18) за нормою висіву 72 тис. шт./ га, додаючи при цьому 100 кг/га (у фізичній вазі) нітроамофоски.

Для захисту посівів від бур’янів застосовували гербіцид Елюміс (1,3 л/га). Метеорологічні умови, які склалися у період вегетації кукурудзи у цьому господарстві, зображені на рис. 6.

Рис. 6. Метеорологічні умови в період вегетації кукурудзи на демонстраційних ділянках 
СПП «Відродження» (Жашківський р-н, Черкаська обл.), 2017 р.

03 370 20 2

Щодо зрошення та умов південних регіонів, то у господарстві «Фрідом Фарм ­Інтернешнл» у Херсонській області було отримано добрі результати, що доведено на діаграмі.

Підготовка поля (рис. 7) і технологія вирощування передбачали обробіток та удобрення ґрунту (внесення NPK 4:20:20 150 кг/га та 250 кг безводного аміаку; щілювання, дискування). Весною проводили боронування і передпосівну культивацію на глибину 8–10 см та внесення ґрунтового гербіциду ­Примекстра ТЗ Голд 4,5 л/га. Далі виконували сівбу на задану густоту 94 тис. росл./ га (ширина міжряддя 50 см, відстань між рослинами в рядку — 20,9 см. Норма поливу для зрошення становила 4500 м³/ га (норма за один полив — 400 м³/ га).

Рис. 7. Урожайність гібридів кукурудзи компанії «Сингента» на демонстраційних ділянках господарства «Фрідом Фарм Інтернешнл» (Херсонська обл.), 2017 р.

03 370 20 3

Особливо добре розкрив свій потенціал урожайності *СИ ­Зефір ФАО 430, який належить до сімейства Артезіан.

*Гібрид СИ Зефір характеризується високим рівнем:

  • урожайності;
  • посухостійкості;
  • стійкості до вилягання;
  • вологовіддачі зерном у період дозрівання;
  • толерантності до гельмінтоспоріозу, фузаріозів, гнилей.


За лабораторними даними, середній вміст білка у зерні становить 9,2%, крохмалю — 72,4%.

Гібрид СИ Зефір рекомендований для вирощування у зонах Лісостепу та Степу України. Рекомендована густота під час збирання: Лісостеп — 55–60 тис. рослин/га; Степ — 45–55 тис. та на зрошенні до 80 тис.­ ­рослин/га.

Підбір оптимальної густоти стояння рослин на площі покращує надходження у них води та поживних елементів. За таких умов гібрид здатний формувати два господарсько-придатні качани на основному стеблі.

Підсумовуючи вищесказане, з впевненістю можна сказати, що сьогодні компанія ­«Сингента» має обґрунтовані нові пропозиції для українських аграріїв з огляду на умови вирощування, агротехніку і потенціал поля, а її висококваліфіковані співробітники допоможуть зробити правильний підбір гібридів і препаратів, які захистять культуру, не зашкодивши самій рослині, й отримати високий урожай та прибуток.

І. КОВАЛЬЧУК, К. ЛИСЯНА
менеджери з маркетингу польових культур

1

 16 січня 2019
Навчальні заходи відбудуться у період з 23 січня по 13 лютого у 5 містах України.
Навчальні заходи відбудуться у період з 23 січня по 13 лютого у 5 містах України.
16 січня 2019
 16 січня 2019
Ціна українського продукту майже найнижча в ТОП-20 найбільших експортерів очищеного волоського горіха.
Ціна українського продукту майже найнижча в ТОП-20 найбільших експортерів очищеного волоського горіха.
16 січня 2019
 16 січня 2019
«Інститут аграрної економіки» Національної академії аграрних наук України провів опитування щодо готовності населення до земельної реформи.
«Інститут аграрної економіки» Національної академії аграрних наук України провів опитування щодо готовності населення до земельної реформи.
16 січня 2019
 16 січня 2019
Без змін, на оптових ринках України, залишились ціни на буряк та цибулю.
Без змін, на оптових ринках України, залишились ціни на буряк та цибулю.
16 січня 2019
 16 січня 2019
Транснаціональний коридор з’єднає вітчизняні порти з польськими.
Транснаціональний коридор з’єднає вітчизняні порти з польськими.
16 січня 2019
 16 січня 2019
Основними імпортерами української молочної продукції у 2018 році були Марокко, Казахстан і Молдова.
Основними імпортерами української молочної продукції у 2018 році були Марокко, Казахстан і Молдова.
16 січня 2019

Please publish modules in offcanvas position.