Нова генерація мікробіотехнологій від «БТУ-Центр»

Нова генерація мікробіотехнологій від «БТУ-Центр»

/ Актуальні статті / Вівторок, 10 квітня 2018 10:45

28 лютого у м. Вінниця компанія «БТУ-Центр», національний виробник біопрепаратів, провела IX Всеукраїнську науково-практичну конференцію «Мікробні технології ІІІ покоління», у рамках якої її експерти презентували свіжі напрацювання.

 

Перший мільйон

Близько 19-ти років тому на аграрному ринку з'явились перші продукти компанії «БТУ-Центр», які вирізнялись із-поміж загальної пропозиції тоді ще новою для багатьох приставкою «біо». Тобто функції захисту та живлення культурних рослин тут покладено не на хімічні д.р., а на селекційні штами живих мікроорганізмів та біологічно активні речовини. Минали роки, проводились численні дослідження у наукових установах та на полях господарств, з'являлись нові продукти, нові клієнти — і ось зараз, у перші місяці 2018 року, продукти «БТУ-Центр» застосовують на площі в понад 1 млн га (це як територія Лівану (10,4 тис. км²)).

06 373 68 1

Разом зі зростанням попиту збільшуються та модернізуються виробничі потужності: «На сьогодні ми маємо 3 виробничі лінії сукупною потужністю 3 тис. т продукції на рік, а цьогоріч вводимо ще одну потужністю 3,5 тис. т/рік, — розповідає директор «БТУ-Центр» Віктор Болоховський. — Все виробництво відбувається виключно в стерильних умовах на високотехнологічному обладнанні. Впроваджуємо й нові технології, зокрема, встановили сучасну систему подачі повітря (яке має бути абсолютно стерильним без жодних домішок), запустили цех із виробництва бульбочкових мікроорганізмів.

06 373 70 2На сьогодні «БТУ-Центр» має широкий асортимент препаратів із приставкою «біо»: фунгіциди, інсектициди, добрива, деструктори, ферментні кормові добавки, препарати для компостування та силосування тощо. Варто відмітити, що практично вся лінійка біопрепаратів для рослинництва зареєстрована в сертифікаційній компанії «Органік Стандарт», отже, відповідає міжнародним стандартам органічної технології вирощування культур.

Важливо й те, що асортимент компанії щороку доповнюється новими продуктами. Але, здавалося б, що нового можна придумати в галузі мікробних препаратів?

«На початку розвитку ми виробляли монопрепарати, тобто ті, до складу яких входили штами одного виду мікроорганізмів. Такими є Азотофіт-р® та Фітоцид®, — пояснює директор із маркетингу «БТУ-Центр» Алла Болоховська. — Але згодом ми помітили, що в комплексі мікроорганізми працюють більш ефективно. Тоді з'явились такі біопрепарати, як Органік-баланс®, Біокомплекси-БТУ®, деструктори стерні тощо. Наступним витком розвитку стали біопродукти, до складу яких також входять корисні мікроскопічні гриби. Помічено: в такому тандемі бактерії працюють більш ефективно та дають кращі результати. Саме такими є наші біопрепарати ІІІ покоління».

 

Мікориза: сильні, коли єдині

Навесні в лісі можна спостерігати маленькі паростки берези, сосни, ялини, дубу — цих майбутніх гігантів, на верхівку яких і не поглянеш так, щоб шапка з голови не злетіла. Але як молоді рослинки, а тим більше насіння виживають в умовах великої кількості різноманітних шкідливих організмів? Весь секрет у мікоризі — симбіотичному існуванні грибів із коренями рослин. Після проростання насіння рослин гриб своїм міцелієм огортає корені (ектотрофна мікориза) або проникає всередину клітин коренів (ендотрофна). Існує і змішана екто-ендоформа мікоризи. В процесі такого співіснування гриб отримує цукри, які синтезуються зеленою масою рослини, а рослина-господар одержує від грибів, що беруть участь в утворенні мікоризи, фосфор, азот, калій, магній, кальцій, цинк, мідь, інші мікроелементи і воду. Завдяки такій співпраці рослина має краще розвинену кореневу систему, більшу площу поглинання, дозоване природою збалансоване живлення, гормональну регуляцію усіх важливих процесів, а також захист від патогенних організмів. Таким способом мікориза сприяє виживанню рослини за несприятливих кліматичних умов та на не зовсім сприятливих для неї ґрунтах.

06 373 69 2Мікориза притаманна майже 80-90 % як дерев’янистим, так і трав’янистим рослинам, зокрема садовим та польовим. Для того щоб її утворити та посилити, фахівці «БТУ-Центр» розробили новий комплексний біопрепарат Мікофренд®. В основі його складу два штами мікоризного гриба Glomus і Trichoderma harzianum — антагоніста збудників низки насіннєвих, кореневих, ґрунтових, плодових і листових інфекцій. Їхня дія посилена комплексом бактерій, зокрема Streptomyces sp. та Pseudomonas fluorescens, що сприяють утворенню та праці мікоризи і ризосфери рослин,.

«Ми проводили численні досліди ефективності цього препарату, — згадує агроном-консультант «БТУ-Центр» Олександр Слободянюк. — Так, зокрема, випробовували дієвість чистого препарату та розведеного в пропорції 1:1000 проти низки фітопатогенних бактерій і мікроміцетів. Навіть розведений у 1000 разів Мікофренд® показав середню ефективність проти патогенів, а у випадку з Fusarium сulmorum повністю його знищив».

У галузі рослинництва Мікофренд® застосовується для інокуляції зернових колосових (1-1,5 л/т + біоприлипач Липосам 0,3-0,5 л/т), кукурудзи (2-4 л/т + Липосам 0,5 л/т), сої (1 — 1,5 л /т + інокулянт Різолайн + протектор Різосейв (1:1) 2 л/т). Зі слів головного мікробіолога « БТУ-Центр» Ольги Нагорної, мікориза не утворюється на хрестоцвітих, деяких гречаних і лободових, зокрема на буряках. Випробування препарату тривають. Мікофренд® оцінять і виробники овочів, горіхів і фруктів. «За результатами наших дослідів, після внесення (1 л/га через полив) Мікофренд® на більшості ягідних культур посилюється природна мікориза. Крім окремих сортів винограду та смородини, в якої мікориза з'явилась лише після внесення Мікофренд®, — підбиває підсумки виступу агроном-консультант із питань садівництва «БТУ-Центр» Володимир Силенко. — Разом із тим, препарат посилив мікоризу овочевих культур, зокрема перцю та помідорів, та після другого внесення забезпечив її утворення на корінні волоського горіха». Згідно з дослідженням фахівців «БТУ-Центр», Мікофренд® можна застосовувати разом із хімічним протруйником та мікроелементами в одній баковій суміші.

 

Новий рівень гуматів

Другою новинкою 2018 року став препарат Гуміфренд® — комплексне біодобриво на основі гуматів. З-поміж широкої пропозиції гуматів на українському ринку цей продукт вирізняється не тільки якісною сировиною (леонардит — різновид бурого вугілля із найвищим вмістом гумінових та фульвокислот (д.р. всіх гуматів) — 75-83%). Гуміфренд® утворюють дві ключові складові. Перша — солі гумінових та фульвокислот у високій концентрації — 130 г/л у д.р. та від 80/50 г/л у д.р. відповідно. Другою ж є цілий комплекс корисних мікроорганізмів. До складу Гуміфренд® у високому титрі входять фосформобілізувальні мікроорганізми, які перетворюють складнодоступні форми P і K у рухомі. Це поруч із тим, що гумінові та фульвокислоти пришвидшують транспортну систему рослини, позитивно впливають на забезпечення живленням. Висока концентрація силікатних бактерій забезпечує рослину Si в доступній формі, що попереджує вилягання. «Мікроорганізми фунгіцидної дії перешкоджають зараженню рослин, сприяють створенню сильного імунітету, крім того, вони потрібні, аби д.р. гуматів не годувала патогенні та малоефективні мікроорганізми в ґрунті», — відзначає Ольга Нагорна. Також Гуміфренд® містить ростостимулюючі бактерії (виділяють БАР) та мікроорганізми-деструктори органічних решток і ксенобіотиків. Варто відзначити, що титр мікроорганізмів у Гуміфренд® доволі високий — до 5,0*108 КУО/мл.

06 373 70 1Дія потужного тандему посилюється амінокислотами, пептидами, полісахаридами, янтарною кислотою та збалансованим комплексом макро- та мікроелементів.

Гуміфренд® можна використовувати для обробки насіння зернових, бобових, технічних та овочевих культур у нормі 0,8-1,5 л/т (норма робочого розчину 8-12 л/т), обприскування та кореневого підживлення зернових, зернобобових, технічних (0,3-0,6 л/га, робочий розчин 100-300 л/га), овочевих (0,6-1,2 л/га, р.р. 200-400л/га) та плодово-ягідних культур (0,8-1,6 л/га, р.р. 500-1000 л/га), а також під час обробітку ґрунту в нормі 0,5-1 л/га (р.р. 200-300 л/га).

«Гуміфренд® — це висококонцентрований препарат, а тому дуже важливо дотримуватись його норм та води. За високих норм препарат не завжди дає кращу віддачу, — наголошує агроном-консультант «БТУ-Центр» Євген Кожухар. — Гуміфренд® можна застосовувати разом із більшістю хімічних і біологічних препаратів у баковій суміші. Єдина умова: щойно замішали бакову суміш — одразу використовуйте. Препарат рекомендовано вносити за температури повітря 5-25˚С».

Під час заходу агрономи-консультанти «БТУ-Центр» також розповіли про комплексні програми вирощування сільгоспкультур: «Здоровий старт», «Стоп-стрес» і «Родючий ґрунт» (докладно про них в АС№6 (349) 2017 р).

 

Підсумки

«Ми збільшуємо професіоналізм в усіх сферах діяльності: сільському господарстві, медицині та нафтогазовидобутку. Зокрема, цього року до нашої команди приєдналось декілька профільних науковців. Разом із тим, ми активно розширюємо зовнішні ринки, — резюмує генеральний директор компанії «БТУ-Центр» Владислав Болоховський. — Але найголовніше, що з кожним роком ми разом з вами поступово розвінчуємо міф про «гарне-імпортне, погане-вітчизняне»: українське може бути, і воно є високої якості за справедливою ціною. Добре, що сьогодні купувати вітчизняне стає не тільки вигідно, а й престижно».

 

Коментарі

 

06 373 68 2Роман КЛЯЦИКдиректор ТОВ «СТОВ «Іва» (Крижопільський р-н, Вінницька обл.)

— Ми працюємо за інтегрованою системою: комбінуємо хімічні та біологічні препарати. Продуктами «БТУ-Центр» користуємось упродовж 8-10 років: вони міняються у нас з року в рік, незмінним лишається тільки Липосам®, що працює як біоприлипач та частково як ад’ювант. Також можу виділити біодеструктори, біофунгіциди МікоХелп® та Фітоцид®. Сьогодні хочеться більше дізнатись про біодобриво Граундфікс®. Загалом біопрепарати вносимо на всіх культурах: і злакових, і технічних, і навіть на буряках. Разом із тим, в один рік під час обприскування на кукурудзі на окремих ділянках трапилось перекриття, через яке культура посиніла та лягла. Витягували комплексом «Стоп-Стрес», який складається із трьох препаратів. За 5 днів після їхнього внесення кукурудза піднялась та відновила нормальний колір. Загалом із того поля мали 80-58 ц/га.

06 373 69 1Олексій КОВАЛЬЧУК та Олександр МАРЧЕНКОагрономи із захисту рослин ТОВ «Арчі» (Козятинський р-н, Вінницька обл.)

— Біопрепарати «БТУ-Центр» випробовуємо вперше. Після збирання зернових колосових на площі 1000 га взяли проби для аналізу ґрунту та застосували на цих полях біодеструктор. Технологія цікава, адже залишки швидше перегнивають, а корисні елементи з них швидше вертаються у ґрунт. Тож хочемо перевірити, чи вона працює. Навесні знову візьмемо проби ґрунту та порівняємо показники. Якщо препарат, дійсно, ефективний — вноситимемо його на всіх площах, близько 6000 га. Крім того, нас цікавлять біофунгіциди.

Микола ЄФРЕМОВдиректор ФГ «Золотий Колос» (Могилів-Подільський р-н, Вінницька обл.)

— З продуктами «БТУ-Центр» ми працюємо вже декілька років. Спочатку разом з агрономом компанії закладали досліди з деструкторів стерні, а цьогоріч хочемо закупити ці біопрепарати та використовувати. Плануємо випробувати ефективність біодобрива Граундфікс® та інших препаратів для поліпшення живлення рослин із калій-фосформобілізуючими бактеріями, які переводять важкодоступні форми P та K у рухомі. Також зацікавились програмою «Стоп-Стрес».

 

06 373 70 3

 

Дмитро СІРИЙ, спеціально для газети "Агробізнес Сьогодні"

1

 10 грудня 2018
У п’ятницю, 7 грудня, відбулось підписання Меморандуму про співпрацю між Всеукраїнською Асоціацією Пайовиків, Селянською Партією України та проектом Digital Pulse of the Land (DPL). 
У п’ятницю, 7 грудня, відбулось підписання Меморандуму про співпрацю між Всеукраїнською Асоціацією Пайовиків, Селянською Партією України та проектом Digital Pulse of the Land (DPL). 
10 грудня 2018
 10 грудня 2018
Унікальна екоферма «Дача», яка працює на Житомирщині, вирощує курей, огірки, малину та лохину.
Унікальна екоферма «Дача», яка працює на Житомирщині, вирощує курей, огірки, малину та лохину.
10 грудня 2018
 09 грудня 2018
У поточному сезоні цибуля стала справжнім трендом українського плодоовочевого ринку. Виробництво цієї продукції істотно впало не тільки в Україні, але і в країнах ЄС, що провокує майже ажіотажний попит на внутрішньому ринку, так і з боку експортерів.
У поточному сезоні цибуля стала справжнім трендом українського плодоовочевого ринку. Виробництво цієї продукції істотно впало не тільки в Україні, але і в країнах ЄС, що провокує майже ажіотажний попит на внутрішньому ринку, так і з боку експортерів.
09 грудня 2018
 08 грудня 2018
Нині на Черкащині діє 12 малих гідроелектростанцій, загальною потужністю 6,37 МВт, та 7 сонячних, загальною потужністю майже 0,5 МВт. За 2015-2018 роки відновлено та введено в експлуатацію 3 малих ГЕС та побудовано 4 сонячних електростанції.
Нині на Черкащині діє 12 малих гідроелектростанцій, загальною потужністю 6,37 МВт, та 7 сонячних, загальною потужністю майже 0,5 МВт. За 2015-2018 роки відновлено та введено в експлуатацію 3 малих ГЕС та побудовано 4 сонячних електростанції.
08 грудня 2018
 08 грудня 2018
В Україні цього року зібрали на 1 мільйон тонн менше цукрових буряків, ніж минулого року.
В Україні цього року зібрали на 1 мільйон тонн менше цукрових буряків, ніж минулого року.
08 грудня 2018
 08 грудня 2018
Ігор Сафронов заснував ферму під Києвом на якій виробляє авторський сир з козячого та коров’ячого молока.
Ігор Сафронов заснував ферму під Києвом на якій виробляє авторський сир з козячого та коров’ячого молока.
08 грудня 2018

Please publish modules in offcanvas position.