Жан-П’єр Дюфурк: Найкраща французька генетика - запорука високих урожаїв

/ Агромаркетинг / Понеділок, 19 березня 2012 16:21

altТема рентабельності ведення агробізнесу турбує усіх сільгоспвиробників. Адже дуже важливо, незважаючи на різноманітні погодні та фінансові катаклізми, отримувати високі прибутки та вести рентабельний бізнес. Власне, у такому контексті пройшла виставка ІнтерАгро-2012. Усі заходи - семінари, конференції були прямо чи опосередковано присвячені цьому питанню. Не винятком стала і міжнародна конференція «Агроресурси-2012», генеральним спонсором якої стала відома французька компанія «Євраліс Семенс». І не дивно, адже саме інвестування у якісне насіння для аграріїв є основою для одержання великих урожаїв та високих прибутків.

«Компанія «Євраліс Семенс» мала честь бути генеральним спонсором цієї конференції з надією підвищити рентабельність бізнесу українських аграріїв. Адже ми вже більше 50 років створюємо нові гібриди», - наголосив під час відкриття заходу Жан-П’єр Дюфурк, директор із маркетингу «Євраліс Семенс». Загалом з виробництва насіння соняшнику компанія займає лідируючі позиції по всій Європі, у Франції, зокрема, вона охоплює 20% ринку. А з 2006 року «Євраліс Семенс» представлена і в Україні, зосереджуючи свої зусилля на дослідженнях саме на українських землях - 20 тис. га по всій Україні. Головними перевагами компанії «Євраліс Семенс» є інновація у генетиці, а також робота з удосконалення якості гібридів.

Дійсно, насіння - найважливіша складова не тільки отримання прибутку від агробізнесу, а й його рентабельності. На сьогодні «Євраліс Груп» є провідною у Європі з виробництва та переробки сільськогосподарської продукції. Однак одним зі стратегічних завдань підрозділу «Євраліс Семенс» є виробництво насіння найкращої якості. Як вдається досягти таких високих результатів у генетиці, як працюється провідному виробнику насіння Європи в українських реаліях? Про це і не тільки ми розмовляли з Жан-П’єром Дюфурком.

 

Найактуальнішим сьогодні для українських аграріїв є насіннєвий ринок. І попит на насіння навесні 2012 року обіцяє бути чималим. Адже, як відомо, втрати озимих зернових призведуть до пересіву значних площ, за попередніми оцінками експертів - 3-3,5 млн га. Водночас, ті ж експерти стверджують, що насіннєві компанії не готові до такого обсягу пересіву. Як у таких умовах працюватиме «Євраліс Семенс»?

Якщо підтвердиться прогноз про 3 млн га, яких потрібно буде пересівати, то це дійсно велика проблема для українських фермерів. Разом з тим, варто відмітити, що насіннєві компанії не готові забезпечити таку величезну потребу українських аграріїв у насінні. Однак наша компанія «Євраліс Семенс» працюватиме у двох напрямах для вирішення цього питання: короткостроковому та середньостроковому. По-перше, наразі спрямовуємо свої зусилля на те, щоб впевнитись, що все насіння буде доставлено нашим дистриб’юторам: жодної насінини не залишиться на заводах. По-друге, нині ми збираємо насіння з усіх інших країн Європи, де представлена «Євраліс Семенс», щоб запропонувати його українському ринку. Так, до прикладу, на сьогодні є домовленості з Німеччиною, яка готова передати насіння Україні.

Щодо середньострокового плану, то його суть полягає у тому, щоб диверсифікувати виробництво насіння, застосовуючи наші виробничі потужності у Франції, Іспанії, Україні.

Водночас, з усіх насіннєвих компаній, які представлені на українському ринку, компанія «Євраліс Семенс» має більше можливості задовольнити потреби аграріїв України, оскільки ми маємо тут своє виробництво, а тому не треба нічого імпортувати.


Що компанія «Євраліс Семенс» може запропонувати українському ринку, зважаючи на необхідність пересіву?

У портфелі нашої компанії наявні продукти, які здатні задовольнити потреби усіх українських сільгоспвиробників. Так, скажімо, для аграріїв із південних регіонів України, для яких заміна озимих пшениці та ріпаку на кукурудзу і соняшник не можлива з огляду на певні причини, на мою думку, чудовою альтернативою стане сорго. Наприклад, саме для південного регіону ми можемо запропонувати гібрид «Кейрас», який є ранньостиглим, а тому найліпше підходить до умов півдня - зокрема, тривалих засух - і дуже добре себе показує на полях.


Серед українських аграріїв компанія «Євраліс Семенс» відома не один рік саме завдяки якісному насінню. Як Ви отримуєте такі високі показники якості своєї продукції?

Компанія «Євраліс Семенс» жорстко контролює додержання високих показників якості на всіх етапах виробництва насіння, а також під час його перевірки. Ці вимоги однакові як для України, так і для інших країн.

Наприклад, процес перевірки якості насіння, виготовленого в Україні, здійснюється через подвійний контроль: спочатку насіння перевіряється в Україні, після чого його зразки надсилаються до Франції.

Крім того, ми дуже уважно вивчаємо агро-кліматичні умови розвитку кожного гібриду перед тим, як вибрати місце для виробництва насіння. Це потрібно для того, щоб розділити ризики, зокрема погодний. Також ми ніколи не виробляємо один гібрид тільки в якомусь певному регіоні. Оце і є процес диверсифікації, про який я говорив вище.

Водночас, велика увага під час виробництва насіння приділяється іригації площі, на якій вирощуються гібриди. Так, зокрема, у Франції, в Іспанії усі площі перебувають під крапельним зрошенням, а в Україні - більш ніж 60% площ. І компанія «Євраліс Семенс» продовжує інвестувати в це кошти, збільшуючи площі під іригацією та плануючи у короткостроковому плані забезпечити крапельне зрошення на 100% площ в Україні. Такі заходи потрібні для впевненості у тому, що ми дійсно виробимо якісне насіння.


Щорічно «Євраліс Семенс» спрямовує 13% доходу на дослідження. Наскільки виправданими є такі інвестиції?

Особливість діяльності саме насіннєвих компаній полягає у тому, що ми не повинні жити одним днем - ми мусимо думати про те, що буде, як мінімум, через 10 років. Ми повинні відповідати вимогам усіх ринків, які, до речі, на сьогодні є дуже диверсифікованими. altНаприклад, якщо говорити про соняшник, то ми маємо запропонувати ринку як гібриди, придатні до вирощування за технологією Clearfield®, так і класичні, високоолеїнові та гібриди стійкі до вовчка. Щодо кукурудзи, то наші дослідження спрямовані на кожний сегмент ФАО: від найбільш ранніх до найбільш пізніх.

Крім того, ми досліджуємо, як наші гібриди поводяться у засушливих умовах. В той же час, ми повинні бути готовими використовувати в майбутньому біотехнології, якщо такими будуть, наприклад, потреби ринку. Таким чином, єдиним виправданим шляхом повернення великих інвестицій є продаж наших гібридів у якомога більшій кількості країн. Ось чому наша мережа дослідницьких і випробувальних ділянок є такою розгалуженою у Європі. Скажу більше, як одна із найбільших кооперативних груп у Європі Євраліс належить фермерам і працює для задоволення їхніх потреб й отримання ними прибутків. Інвестиції у дослідження, що забезпечують додаткові доходи для фермерів, є пріоритетною метою діяльності компанії.


Які особливості роботи компанії «Євраліс Семенс», зокрема в Україні?

Найпершою особливістю є погодні умови, в яких доводиться працювати. Це очевидно, адже ми виробляємо живий продукт - насіння - який реагує на всі зміни навколишнього середовища. Однак саме завдяки багаторічному досвіду роботи (понад 75 років) та тісній співпраці з аграріями (до французького холдингу «Євраліс» входять 15 тис. аграріїв) ми готові до цієї роботи. Крім того, працюючи тісно з сільгоспвиробниками, нам легше віднайти єдино правильне спільне рішення.

Розпочавши свою діяльність на ринку України у 2006 році, ми поставили собі за мету якнайшвидше асимілюватись із місцевими людьми та вивчити їхні потреби. Адже Україна дуже відрізняється від Франції як у правових аспектах, так і в культурних. Тому, скажімо, купуючи завод у с. Сагунівка, що на Черкащині, ми зберегли всю команду, яка працювала там до того, як і тоді, коли купували господарство для виробництва гібридів. Ми всі разом успішно співпрацюємо. Позаяк для нас дуже важливо поєднувати французький і український досвід. Загалом у кожній країні, де ми працюємо, завжди є один місцевий керівник, інший - француз. Таким чином, «Євраліс Семенс» має можливість набагато швидше, аніж будь-яка інша компанія, зрозуміти потреби місцевого ринку.

Щодо України в цілому, то аграрний сектор є пріоритетним серед решти галузей економіки. І як на мене, успішний розвиток вашої країни полягає у тому, щоб прийняти найкращий досвід іноземної генетики, найновіші технології та переймати усе найкраще, що вже розроблене у світі.

Розмовляла Тетяна Тимошенко

svidome

 25 листопада 2020
Зміни в нормативно грошової оцінки земель стосуються процедури проведення оцінки землі, але не зачіпають самого розміру оцінки.
Зміни в нормативно грошової оцінки земель стосуються процедури проведення оцінки землі, але не зачіпають самого розміру оцінки.
25 листопада 2020
 25 листопада 2020
Виробничі підрозділи компанії «ТАС Агро» завершили збір пізніх зернових культур. Станом на 24 листопада, урожай зібрано із 100% запланованих площ, з яких отримано більше ніж 360 тис. т сільгосппродукції.
Виробничі підрозділи компанії «ТАС Агро» завершили збір пізніх зернових культур. Станом на 24 листопада, урожай зібрано із 100% запланованих площ, з яких отримано більше ніж 360 тис. т сільгосппродукції.
25 листопада 2020
 25 листопада 2020
Ситуація щодо виконання форвардних контрактів на зерновому ринку складна і досі критична. Активізацію судових процесів за невиконання контрактів можна очікувати з середини грудня.
Ситуація щодо виконання форвардних контрактів на зерновому ринку складна і досі критична. Активізацію судових процесів за невиконання контрактів можна очікувати з середини грудня.
25 листопада 2020
 25 листопада 2020
Сівба просапних з PRECISION PLANTING дозволяє отримати додаткову тонну врожаю з гектара.
Сівба просапних з PRECISION PLANTING дозволяє отримати додаткову тонну врожаю з гектара.
25 листопада 2020
 25 листопада 2020
Озимі зернові культури на більшості посівних площ в Україні припинили вегетацію в хорошому і задовільному стані.
Озимі зернові культури на більшості посівних площ в Україні припинили вегетацію в хорошому і задовільному стані.
25 листопада 2020
 25 листопада 2020
Українські аграрії з початку нового маркетингового року (МР, липень 2020 – червень 2021), станом на 23 листопада, експортували 66,6 тисячі тонн борошна, що у 2,2 рази менше, ніж на цю ж дату роком раніше.
Українські аграрії з початку нового маркетингового року (МР, липень 2020 – червень 2021), станом на 23 листопада, експортували 66,6 тисячі тонн борошна, що у 2,2 рази менше, ніж на цю ж дату роком раніше.
25 листопада 2020

Please publish modules in offcanvas position.