Агрономія Сьогодні

Успішною формулою стабільного економічного розвитку будь-якої держави є збільшення її експортного потенціалу. Шляхом підвищення виробництва сільськогосподарської продукції, зокрема валового збору зерна, Україна в останні десятиріччя набуває високих рейтингів у світовій торгівлі та входить до десятки країн з найвищими показниками експорту зерна. За даними Міністерства аграрної політики й продовольства України, станом…
Серед ягідних культур в Україні переважає смородина й малина, дещо відстає аґрус. У цій статті розглянемо питання осіннього підживлення, захисту, поливу та посадки молодих культур восені.
Центральною Україною пройшлися дощі, й ситуація з вологою стала трішки кращою. Слово «трішки» має у цьому разі глибокий сенс, оскільки вологи не було зовсім. Відповідно, усі хто могли, кинулися сіяти ріпак та озимі зернові, розраховуючи на те, що довгоочікувана волога дасть змогу проклюнутися і зійти насінню. Втім, пощастило так далеко…
Ефективний захист виноградників від хвороб буде досягнутим лише за умов, коли заходи в осінній період будуть направлені передусім на радикальне обмеження або знищення джерела інфекції, блокування чи уповільнення шляхів поширення інфекції у період початку вегетації рослин весною, створення сприятливих умов для доброї перезимівлі рослин. З цієї точки зору важливо знати шкідливість…
Серед польових культур помірної кліматичної зони планети у ріпаку становище особливе. Воно специфічне передусім щодо місця в сучасній систематиці рослин, адже це, по своїй суті, рослина з роду Капуста — Brassica ботанічної родини Капустяні (Хрестоцвіті) — Brassicaceae (Cruciferae).
Вапнування разом зі зниженням кислотності підвищує вміст кальцію, магнію, фосфору в ґрунтовому розчині, сприяє кращому засвоєнню добрив.
Великої шкоди пшениці наносять численні шкідники, які провокують різні хвороби. Вони істотно знижують як продуктивність рослин, так і якість зерна. В окремих випадках шкідники можуть повністю знищити врожай.
Малину зазвичай вирощують у польових насадженнях для свіжого ринку. Вибравши сорти раннього, середнього і пізнього строків дозрівання, а для плодоношення у кінці сезону — ремонтантний, виробник може збирати врожай ягід безперервно з раннього літа до першого осіннього морозу.
Рентабельність — головний критерій вирощування сільгоспкультур. Це твердження перетворилося на аксіому, й у більшості фермерських господарств орієнтуються саме на показники економічної доцільності застосування того чи іншого препарату чи агрозаходу. Намагання підвищити чи утримати хорошу рентабельність вирощування спонукає агровиробників мінімізувати технологію обробітку ґрунту, раціональніше використовувати добрива та оптимізувати технології захисту рослин.
На Півдні України особливу увагу слід приділяти солонцевим ґрунтам, площа яких в Україні становить близько 2,8 млн гектарів, з них зрошуваних — майже 0,5 млн гектарів. Особливо чутливими в цих умовах є цінні чорноземні ґрунти, які переважають у складі зрошувальних земель України.
Крім кліматичних чинників, нормальні умови розвитку рослин ріпаку і його зимостійкість залежать значною мірою від агротехнічних заходів, проведених восени: строк і якість підготовки ґрунту, якість насіння, кількість внесених мінеральних добрив тощо. Саме в осінній період захисні заходи передусім повинні бути направлені на радикальне обмеження та знищення джерел інфекції, блокування або уповільнення…
Восени важливо не допустити пошкодження сходів комахами-фітофагами та ураження хворобами. Насиченість сівозмін озимими зерновими колосовими культурами не повинна перевищувати 40 %, у тому числі озимою пшеницею 30 %.

Please publish modules in offcanvas position.