Агрономія Сьогодні

Фактично всі представники бобових культур мають спільну і вельми незручну для аграріїв особливість — нерівномірне дозрівання. Спочатку ті, що розташовані на нижніх, потім на верхніх ярусах рослин. Тому оптимальні терміни збирання цієї культури визначають, беручи до уваги ступінь пожовтіння приблизно 70% бобів на нижніх та середніх ярусах. Саме на них…
Підготовка поля під пшеницю озиму після багаторічних трав на основі оранки у посушливі роки призводить до надмірної брилуватості ґрунту, що зумовлює значні втрати вологи, додаткові витрати пального та коштів, гальмування мікробіологічних процесів, погіршення якості посівних робіт.
На Пiвднi України серед олiйних культур рiпак озимий набуває все бiльшого поширення. У зв’язку з пiдвищеним попитом i стабiльно високою цiною на насiння рiпаку та продукти його переробки на свiтовому ринку прогнозується подальше нарощування обсягiв його виробництва.
Захист пшениці озимої і ярої, ячменю озимого і ярого від плямистостей тощо базується на науковому поєднанні всіх відомих методів захисту рослин (організаційно-господарських, селекційно-насіннєвих, агротехнічних, хімічних, біологічних та інших), які використовуються з урахуванням закономірностей розвитку хвороби і фітосанітарного стану посівів.
Соняшник можна назвати рятівною ярою культурою на півдні та сході України, тобто в регіонах із недостатньою кількістю опадів для нормального розвитку більшості сільгоспкультур. За економічної технології вирощування у вмілого агронома він забезпечує такі показники врожайності, які дають змогу отримати більш-менш нормальний прибуток. Натомість у зоні Лісостепу на цю культуру власники…
Соя — культура, що займає провідні позиції в аграріїв, її вирощуванням займаються численні господарства в Україні.
Продуктивність гороху залежить від багатьох факторів, але більшість дослідників вважають, що його висока урожайність формується за умов достатнього живлення, яке, своєю чергою, залежить від ґрунтової родючості, мінеральних добрив, симбіотичної азотфіксації, кліматичних та погодних умов.
Впровадження інтегрованого захисту нуту від хвороб дає можливість цілеспрямовано управляти популяційними процесами в конкретному агрофітоценозі, обмежувати поширення і розвиток їх до економічно невідчутного рівня, що гарантує отримання стабільної урожайності і високої якості продукції.
Мінералізація пожнивних решток культури-попередника дає змогу компенсувати до 70% потреби з основних елементів живлення рослин, окрім азоту.
Технології дуалістичного симбіозу рослин кукурудзи та мікоризи дають змогу істотно підвищити рентабельність вирощування «королеви полів».
Азотне живлення гороху та сої — це ключовий момент, від якого залежить буквально все.
У мене є знайомий аграрій, котрий років вісім тому взяв 1,5 тис. га землі на Київщині (база розташована в іншій області). Цього року я вкотре почув від нього сакраментальну фразу: «Будемо, мабуть, це все кидати…». Попри солідне ресурсне та технологічне забезпечення компанії там так і не спромоглися дати ради кислим…

Please publish modules in offcanvas position.