Дербі 175 SC, к.с. та Аксіал 045 ЕС, к.е.

/ Агрономія Сьогодні / Четвер, 10 березня 2011 10:07

Володимир МАКСИМОВИЧ, продукт-менеджер з гербіцидів, ТОВ «Сингента»

Щороку у виробників сільськогосподарської продукції виникають проблеми, пов’язані з розвитком та поширенням бур’янів у зернових культурах. Майже кожні 3-4 роки в Україні з’являються нові діючі речовини, спрямовані на боротьбу проти тих чи інших бур’янів -- це закономірний процес, адже на сьогодні немає універсального гербіциду, який міг би одночасно та одноразово вирішувати проблеми з усім видовим складом злісних рослин та який можна застосовувати в усі фази розвитку культури. Тому компанії-виробники засобів захисту рослин постійно ведуть пошук нових діючих речовин та вдосконалюють вже існуючі гербіциди для цілеспрямованої боротьби з бур’янами.
 
Одним із таких рішень для застосування проти однорічних та деяких багаторічних дводольних бур’янів на зернових колосових культурах став гербіцид Дербі 175 SC, к.с. (флорасулам 75 г/л; флуметсулам 100 г/л), який компанія «Сингента» вивела на український ринок у 2009 році. Обидві діючі речовини цього препарату -- флорасулам та флуметсулам -- належать до порівняно молодого класу хімічних сполук, так званих триазолпіримідинових гербіцидів. Ця група препаратів має механізм дії, подібний до сульфонілсечовинних (АЛС-інгібітори), однак, на відміну від останніх, які можуть мати обмеження у сівозміні, триазолпіримідини не мають післядії на наступні культури. За даними європейських досліджень, у флорасуламу період напіврозкладу в ґрунті становить 2-4 доби, флуметсулам розкладається протягом 30 днів. Таким чином, одна з перших особливостей Дербі 175 SC, к.с. -- безпечність для культур у сівозміні. Після весняного використання цього гербіциду восени можна сіяти озимий ріпак, озимі зернові та злакові трави. На наступний рік взагалі не виникає жодних проблем із вирощуванням будь-яких культур.
Флорасулам, який міститься у Дербі 175 SC, к.с., є добре відомою діючою речовиною, що входить до складу не менш відомого гербіциду Пріма 911, с.е., який з минулого року офіційно знаходиться у портфоліо гербіцидів компанії «Сингента». Останній препарат широко використовується у захисті зернових колосових культур і має добрий попит у сільгоспвиробників. Але наявність у Пріми 911, с.е. іншої складової -- 2,4-Д ефіру звужує спектр застосування цього гербіциду до кінця фази утворення 1-2 міжвузлів культури. Тоді як у Дербі 175 SC, к.с. друга діюча речовина -- флуметсулам дає змогу обприскувати культуру до прапорцевого листка включно. При цьому Дербі 175 SC, к.с. є абсолютно нефітотоксичним до культури -- деякі господарства навіть вносили його під час фази колосіння зернових, коли вже взагалі не рекомендується вносити будь-які гербіциди, і при цьому не мали жодних проблем із фітотоксичністю для культури. Звичайно, це не означає, що ми маємо очікувати такої фази розвитку культурної рослини, але повинні пам’ятати, що Дербі 175 SC, к.с. забезпечуєможливістьвносити його в більш пізні терміни.
Крім того, флуметсулам підсилює дію флорасуламу проти бур’янів, які є слабкочутливими до інших сульфонілсечовинних препаратів. Це такі види бур’янів, як, приміром, волошка синя, сокирки польові, гірчак березковидний, вероніка, фіалка, рутка лікарська та деякі інші. Таким чином, ще одна особливість Дербі 175 SC, к.с. полягає у його здатності контролювати бур’яни, які є стійкими або слабкочутливими до дії інших препаратів. Також Дербі 175 SC, к.с. може контролювати перерослі дводольні бур’яни, зокрема підмаренник чіпкий, знищуючи від 3 до 8 кілець (довжина більш ніж 25 см).
Торік компанія «Сингента» на власних дослідних ділянках спробувала вносити Дербі 175 SC, к.с. навіть по підмареннику, який вже почав заплітати колос пшениці, тобто його стадія розвитку сягала 12-14 кілець (див. фото 1). Гербіцид забезпечив досить високий контроль навіть такого перерослого бур’яну (див. фото 2 та мал. 1). Звичайно ж, не можна допускати подібного розвитку бур’янів у культурних рослинах, але це зайвий раз доводить, якщо гербіциди з певних причин не були вчасно застосовані, або на полі спостерігається сильний розвиток такого злісного бур’яну, як підмаренник чіпкий -- кращого гербіциду, ніж Дербі 175 SC, к.с. в Україні на сьогодні не існує.
Крім того, цей препарат має широкий спектр дії проти основних однорічних дводольних (стадія 2-6 листків) та деяких багаторічних (березка, осоти -- від 2-х листків до стадії добре розвиненої розетки) бур’янів. Дербі 175 SC, к.с. якісно знищує зелену частину бур’янів, але має слабке проникнення у корені, тому бур’яни на момент обробки повинні вже зійти й мати хоча б 2-3 листки для кращої ефективності цього препарату. Бур’яни припиняють свій ріст та розвиток одразу ж після обробки гербіцидом. Візуальні симптоми дії препарату -- хлороз (пожовтіння листків бур’яну) з’являється через 7-10 днів після обробки. Повна загибель чутливих видів бур’янів відбувається протягом двох тижнів після внесення препарату. Дербі 175 SC, к.с. характеризується високою стійкістю до опадів, тобто дощ, що пройшов через годину після внесення гербіциду, вже не зможе змити препарат із поверхні оброблених рослин.
Дербі 175 SC, к.с. практично немає ґрунтової дії, таким чином, він не спроможний контролювати наступні хвилі бур’янів, які можуть з’являтися після дощів. У таких випадках ми рекомендуємо застосовувати його або в сумішах (наприклад, Дербі 175 SC, к.с. 0,07 л/га +Логран 75 WG, в.г. 0,007 кг/га), або користуватися іншими гербіцидами, яких у компанії «Сингента» на сьогодні вже є досить багато (наприклад, Логран 75 WG, в.г., Пік 75 WG, в.г., Ланцелот 450 WG, в.г.). Крім того, Дербі 175 SC, к.с. практично не контролює такий злісний бур’ян, як лобода біла (Chenopodium album, L.). Якщо в посівах зернових спостерігається її велика кількість, рекомендуємо застосовувати суміші Дербі 175 SC, к.с. 0,05 л/га; 0,07 л/га+Діален Супер 464 SL, в.р.к., 0,25 л/га, або інші гербіциди Банвел 4S 480 SL, в.р.к., Естерон 60 ЕС, к.е., Пріма 911 SE, с.е., Лінтур 70 WG, в.г.
Дербі 175 SC, к.с. зареєстрований в Україні для використання на озимій та ярій пшениці, озимому та ярому ячмені. Норма внесення становить 50-70 г/га і залежить від ступеню забур’яненості та видового складу бур’янів. Якщо на полі переважають перерослі бур’яни, серед яких зустрічаються і багаторічні види (осоти, берізка), необхідно вносити максимальну норму гербіциду -- 70 г/га (об’єм води -- 200-250 л/га). Оптимальна температура застосування цього гербіциду коливається у межах від +8°С до +25°С, хоча він вже є ефективним при +5°С.
Вирішити проблему засміченості посівів зернових колосових культур однорічними злаковими бур’янами можна шляхом використання грамініциду Аксіал 045 ЕС, к.е. (піноксаден, 45 г/л), який компанія «Сингента» спеціально створила для цього. На відміну від існуючих грамініцидів, які застосовуються нині українськими сільгоспвиробниками на озимій пшениці та ярому ячмені, Аксіал 045 ЕС, к.е. -- зовсім нова хімія, так звані фенілпіразоліни, які є абсолютно не фітотоксичними до культури і при цьому мають розширений спектр контролю однорічних злакових бур’янів, найбільш шкодочинними видами серед яких є мітлюг звичайний (Apera spica-venti) та вівсюг (Avena fatua). Боротьба проти останнього бур’яну є особливо ефективною на пивоварному ячмені. Адже засмічення насіння цієї культури насінням дикорослих злаків створює велику проблему його очищення від культурного. А це згодом суттєво впливає на якість пива.
Деякі хімічні компанії стверджують, що використання протидводольних гербіцидів з класу сульфонілсечовин, у великих нормах дає змогу знищити, зокрема однорічні злакові бур’яни. Багаторічний досвід застосування таких рекомендацій призвів лише до накопичення сульфонілсечовинних гербіцидів у ґрунті та збільшив можливість післядії таких препаратів у сівозміні. Отже, проти однорічних злакових бур’янів у зернових колосових культурах необхідно боротися спеціально створеними для цього гербіцидами, одним з яких є Аксіал 045 ЕС, к.е. Цей грамініцид у своєму складі, крім діючої речовини, містить сурфактант «Адігор». Поверхнево активна речовина «Адігор» дає змогу Аксіалу 045 ЕС, к.е. ефективно затримуватися на невеликій за площею поверхні листків злакових бур’янів та проникати крізь кутикулу. Дощ, що випав через 30 хвилин після внесення Аксіалу 045 ЕС, к.е., вже не в змозі його змити з поверхні листків злакових бур’янів. Оптимальна стадія розвитку шкодочинних бур'янів -- кущіння, яка збігається із фазою трубкування рослин культурних злаків. Аксіал 045 ЕС, к.е. можна використовувати і по 2-х листках бур’янів та культури, але завдяки тому, що він фактично не має ґрунтової дії, як решта грамініцидів на зернових колосових, після опадів можуть з’явитися наступні хвилі бур’янів.

Таким чином, стадія кущіння злакових бур’янів з’являється, як правило, починаючи з фази трубкування культурних злаків. На цей момент дводольні бур’яни можуть вже бути перерослими та важко контролюватися іншими гербіцидами. Тому у випадку сумішей з протидводольними гербіцидами ми рекомендуємо використовувати Дербі 175 SC, к.с. (мал. 2 та 3).Він чудово синхронізується по вікну застосування на культурі і здатний контролювати перерослі бур’яни. Крім комплексного вирішення проблем із однорічними злаковими та дводольними бур'янами, суміш Дербі 175 SC, к.с. з Аксіалом 045 ЕС, к.е. дає змогу зекономити пальне, адже не має необхідності багато разів виганяти техніку в поле для обробки посівів. Така суміш є повністю безпечною до культури та сівозміни, високоефективною як проти злакових, так і проти дводольних бур’янів.

svidome

 25 червня 2022
У Білоцерківському національному аграрному університеті (БНАУ) відкрили навчально-наукову лабораторію технології культивування та дослідження якості продукції гідробіонтів.
У Білоцерківському національному аграрному університеті (БНАУ) відкрили навчально-наукову лабораторію технології культивування та дослідження якості продукції гідробіонтів.
25 червня 2022
 24 червня 2022
На початку липня в Україні планується скасування ліцензій на експорт пшениці.
На початку липня в Україні планується скасування ліцензій на експорт пшениці.
24 червня 2022
 24 червня 2022
Аграрії Одеської та Миколаївської областей розпочали збирання ранніх зернових та зернобобових культур, яке, станом на 24 червня, проведено на площі 42,2 тис. га.
Аграрії Одеської та Миколаївської областей розпочали збирання ранніх зернових та зернобобових культур, яке, станом на 24 червня, проведено на площі 42,2 тис. га.
24 червня 2022
 24 червня 2022
В новому сезоні врожай ячменю в Україні зменшиться до 5-7 млн тонн внаслідок скорочення площ сівби та втрат врожаю на півдні та сході, відповідно експорт знизиться до 2-3 млн тонн у порівнянні з 5,8 млн тонн у минулому сезоні та 4,2 млн тонн у попередньому.
В новому сезоні врожай ячменю в Україні зменшиться до 5-7 млн тонн внаслідок скорочення площ сівби та втрат врожаю на півдні та сході, відповідно експорт знизиться до 2-3 млн тонн у порівнянні з 5,8 млн тонн у минулому сезоні та 4,2 млн тонн у попередньому.
24 червня 2022
 24 червня 2022
росія використовує до десятка російських та сирійських кораблів для вивезення краденого зерна з тимчасово захоплених територій Херсонської та Запорізької області та вже вивезла понад 500 тис. тонн цього зерна.
росія використовує до десятка російських та сирійських кораблів для вивезення краденого зерна з тимчасово захоплених територій Херсонської та Запорізької області та вже вивезла понад 500 тис. тонн цього зерна.
24 червня 2022
 23 червня 2022
Згідно з оперативними даними, обсяг експорту соняшнику з України в травні сягнув багаторічного місячного максимуму, склавши 352 тис. тонн, що втричі більше показника квітня і на 89% перевищує експорт у звітному місяці.
Згідно з оперативними даними, обсяг експорту соняшнику з України в травні сягнув багаторічного місячного максимуму, склавши 352 тис. тонн, що втричі більше показника квітня і на 89% перевищує експорт у звітному місяці.
23 червня 2022

Please publish modules in offcanvas position.