Не покладайте надій на дощі і добрива

/ Агрономія Сьогодні / Субота, 28 квітня 2012 12:41
Олександр Чернецький, Євген Цвіркун
компанія ЯРОС
(Початок у №3, №5, №6 «Агробізнесу Сьогодні» 2012 р.)
Цієї весни дуже великий дисбаланс системи грунт-рослина-навколишнє середовище, основними чинниками якого є холодна затяжна весна і нестачаа вологи на глибині 15-20 см. Хто проігнорує ці факти і працюватиме «як завжди», може зіткнутися із неврожайним роком і торішні 30% пшениці здадуться подарунком долі. Пам’ятайте, що ми граємо на чужій території. В умовах змін не враховувати особливості грунту, рослин і клімату дуже небезпечно, навіть на наших грунтах. Питання полягає у розумінні суті грунтових процесів.
У цих умовах, завдання №1 - отримати дружні потужні сходи, а №2 – забезпечити гармонійний розвиток та інтенсивний ріст рослини до змикання рядків. Це добре знають буряководи, які вкладають значні кошти в гектар і тому мусять бути уважними до рослини, але в цьому році всі інші культури потребують такої ж уваги.

Про вологу
Торік у багатьох регіонах площі, заряджені «по повній» мінеральними добривами, дали ті ж самі 20-30 ц пшениці, що і площі, які взагалі не удобрювалися. А причина була у відсутності вологи. Цьогоріч ситуація складніша, оскільки волога відсутня у кореневій зоні, плюс низькі температури в період формування кореневої системи й інтенсивного наростання первинної вегетативної маси, та затяжний період низьких температур. У народі говорять: «Весною діжка води – ложка болота, восени ложка води – діжка болота». У цій народній мудрості – досвід поколінь. Весняні дощі не можуть забезпечити грунт вологою, причиною тому є різниця температур між грунтом і повітрям, волога верхніх шарів грунту інтенсивно випаровується і грунтово-повітряний баланс становить 5 мм опадів, тобто 50 т води на гектар, що означає: опади менше 5 мм не накопичуються у грунті.

Про хвороби і бур’яни
Актуальною проблема, яка незабаром зявиться,будуть хвороби і бур’яни. Волога сконцентрована тільки у верхньому шарі, через те, що утримуються низькі температури, прогрівання грунту відбувається дуже повільно - а це ідеальні умови для грибкових хвороб, які спровокують спалах. Протруйники, навіть добрі, не зможуть «тримати вічно», і тут без фунгіцидного захисту однозначно на врожай не надійтеся. Ті ж самі умови сприятливі і для бур’яну, він прекрасно почувається при низьких температурах, а от культурній рослині в таких умовах найменш комфортно.

Про шкідників
Сам метелик не шкодить, шкоди завдає личинка 2-3 віку, яка зараз знаходиться у грунті. Личинки холоднокровні, інтенсивність їх росту залежить від температури. Чим холодніше, тим довше личинки залишатимуться у грунті і тим довше вони їстимуть. У цьому випадку інтенсивність наростання кореня відіграє визначальну роль: чим інтенсивніше наростатиме коренева система, тим шкодочинність личинок буде менша. В умовах холодної затяжної весни швидкість наростання кореневої системи набуває визначального значення при звичайній заселеності грунтових шкідників. Добовий приріст кореневих волосків повинен значно перевищувати кількість знищених волосків, у цьому випадку вплив грунтових шкідників на врожай буде незначним.

Про стрес
altДуже актуальний наразі є захист озимини від бур’яну. Розвиток хвороб, затяжна весна, малий запас вологи в грунті вимагають застосування гербіцидів і фунгіцидів у ранні терміни. Але маємо і протипоказання: у зв’язку із погодою відсутній інтенсивний ріст культури, а ми ще до всього цього зробимо пестицидне навантаження. І в цих умовах зняття стресу відіграє величезну роль. Обов’язково пам’ятайте про те, що озимина має бути розкущена на момент внесення пестицидів, інакше потрібно чекати відповідної фази розвитку, при цьому втрачаючи врожай, оскільки хвороби і бур’яни пригнічуватимуть її і забиратимуть вологу. Зняття стресу в ранніх фазах розвитку через холодну весну цього року дуже актуальне, оскільки працювати гербіцидами і фунгіцидами доведеться на ранніх стадіях розвитку рослини, коли вона дуже вразлива до хімічних обробок. У цей період для неї надзвичайно важлива допомога з нашого боку.
Така сама проблема буде і на ярих культурах, особливо на буряках. Сіяти буряки будуть намагатися якомога раніше (добре, що вони стійкі до цвітухи), у добрих господарів вони будуть посіяні до 20 квітня, щоб забезпечити 180 днів вегетації. Відразу після сходів проводитиметься гербіцидний захист. Спеціалісти знають, що кожна обробка гербіцидами затримує ріст буряків на 7-10 днів, а чим холодніша погода, затримка буде більшою. У період сходів стимуляція розвитку кореневої системи, підсилення і забезпечення елементами живлення і необхідними мікроорганізмами в цьому році матиме визначне значення для отримання урожаю. Поки є краплина вологи, рослина яка сформує основну кореневу систему, виграє на врожайності.

Про технологію «Отримання Врожаю в Умовах Стресу»
Бажання рослини вижити сильніше, ніж наше бажання отримати врожай, і тут головне завдання - не нашкодити. Тому цьогоріч дбайливий аграрій - не той, хто внесе по 500 кг добрив на гектар і проведе всі хімічні захисти, а той, хто вміло використає потенціал природи і заплатить тільки за те, що добавить врожаю.
Цього року основне завдання виробника полягає у тому, аби не дати поживу, а зробити її доступною рослині. Під поживою ми розуміємо не хімічні добрива в формі солей (сухі чи рідкі), які при недостатній вологості і низькій активності мікроорганізмів будуть недоступні рослині, а поживу грунту і навколишнього середовища. Яким чином господар розв’яже цю задачу, вирішувати йому. Ми пропонуємо свій варіант - технологію «Отримання Врожаю в Умовах Стресу» на основі продукту ЯРОС, який спеціально розроблений для ведення рослинництва в екстремальних умовах.
ЯРОС - це системний продукт, який, не втручаючись у саму рослину, забезпечить її здатність до саморегуляції у складних погодних умовах, що дасть змогу рослині стати стійкішою до хвороб, шкідників, недостатньої вологості і низьких температур. Ми не можемо змінити погоду, але з допомогою ЯРОСу ми забезпечити рослині здатність адекватно реагувати на конкретні погодні умови, цим самим створюючи фундамент для повноцінного росту рослини, що є основою врожаю. Таку здатність ЯРОСу не може замінити ні один з існуючих продуктів. Саме це і називається гармонізацією зв’язків: рослина-грунт-навколишнє середовище. Рослина міцніше закріпиться кореневими волосками за землю, сформує кореневу систему і наростить наземну частину.
ЯРОС повністю зніме фітотоксичність, стимулює наростання кореневої системи і забезпечить сходи макро- і мікроелементами, які він містить в органічних формах, що значно пришвидшить наростання вегетативної маси, але в гармонії із розвитком кореневої системи, тобто спочатку буде формуватися коренева система, здатна забезпечити швидкий ріст наземної частини. Застосування ЯРОСу в період сходів підвищить урожайність за рахунок сформованої кореневої системи; більше кореневих волосків – більше вологи візьме рослина і менше піде в повітря.
ЯРОС це робить завдяки комплексу мікро-, макроелементів, природних стимуляторів, гумінових кислот і мікрофлори, кожна бактерія якої важлива так само, як і решта компонентів для забезпечення потужного травостою на розгалуженій кореневій системі.

Про екологічність
ЯРОС природного походження, безпечний для людини та навколишнього середовища. Використовується для вирощування органічної продукції.

Про економіку
При розрахунках вартості технології використовуйте співвідношення:
7 л/га ЯРОС (231 грн) = 100 кг NPK

Про сою
Цього року будьте уважні до сої. Обробіть насіння протруйником із ЯРОСом, нинішньої весни невідомо скільки насінині доведеться чекати необхідної суми температур. Щоб прорости, вона має бути захищена від грибків і містити у собі компоненти ЯРОСу, які підсилюють енергію проростання, аби у насінини вистачило сили винести сім’ядолю у несприятливих умовах. Отримавши сходи, обробіть ЯРОСом, і цього буде достатньо для формування повноцінного травостою. Далі контролюйте бур’яни, хвороби і шкідників, додаючи в бакову суміш 1 літр ЯРОСу з метою зняття пригнічення сої. В результаті вона поверне вам ці витрати збільшенням урожайності і підвищеним вмістом білку.


Наголошуємо, більше ніяких добрив. Якщо ж така технологія поки вас лякає, тоді в кожну бакову суміш додаєте 1 л/га ЯРОСу (для зняття фітотоксичності і стимулюючої дії), а далі за традиційною схемою.

Про ризики
Якщо раніше до ризиків відносилося використання нових технологій і продуктів, оскільки ризикували грошима, не знаючи, чи буде результат, то цього року і наступні ризикованими будуть інвестиції у добрива, які при відсутності вологи будуть втрачені. Сьогодні настав час пошуку й випробування нових рішень, котрі дозволять отримувати врожай у несприятливих погодних умовах, зокрема, при недостатній кількості вологи. Ризикує той, хто продовжуватиме працювати по-старому.

Наші контакти:
altКомпанія ЯРОС
м.Біла Церква Київської області
Олександр Чернецький
Євген Цвіркун
0456 34 63 54;
0456 34 63 64;
050 331 01 52;
099 528 66 69;
067 507 61 56

1

 14 вересня 2019
Проведені консалтинговою компанією Pro-Consulting маркетингові дослідження показують, що інвестувати у вирощування нуту в Україні вигідно вже сьогодні. За даними розрахунків, рентабельність такого виробництва становитиме 52%.
Проведені консалтинговою компанією Pro-Consulting маркетингові дослідження показують, що інвестувати у вирощування нуту в Україні вигідно вже сьогодні. За даними розрахунків, рентабельність такого виробництва становитиме 52%.
14 вересня 2019
 14 вересня 2019
Європейський Союз анонсував проект щодо покращення законодавства України у сфері тваринництва, включаючи питання здоров'я та благополуччя тварин.
Європейський Союз анонсував проект щодо покращення законодавства України у сфері тваринництва, включаючи питання здоров'я та благополуччя тварин.
14 вересня 2019
 13 вересня 2019
Для фермерів стали доступними удосконалені обприскувачі KUHN, що збільшують ефективність внесення робочого розчину пестицидів і добрив.
Для фермерів стали доступними удосконалені обприскувачі KUHN, що збільшують ефективність внесення робочого розчину пестицидів і добрив.
13 вересня 2019
 13 вересня 2019
У Верховній Раді України зареєстровано законопроект №2140 від 12 вересня «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вжиття заходів стосовно захисту бджільництва».
У Верховній Раді України зареєстровано законопроект №2140 від 12 вересня «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вжиття заходів стосовно захисту бджільництва».
13 вересня 2019
 13 вересня 2019
Вартість використання вагонів-зерновозів «Укрзалізниці» в 2019/20 МР на аукціонах «ProZorro.Продажі» при групових відправленнях становить на 51% більше базової ставки і на 6% вище маршрутної.
Вартість використання вагонів-зерновозів «Укрзалізниці» в 2019/20 МР на аукціонах «ProZorro.Продажі» при групових відправленнях становить на 51% більше базової ставки і на 6% вище маршрутної.
13 вересня 2019
 13 вересня 2019
Апеляційний орган Світової організації торгівлі (СОТ) відхилив апеляцію України щодо програної РФ суперечці про мита на нітрат амонію.
Апеляційний орган Світової організації торгівлі (СОТ) відхилив апеляцію України щодо програної РФ суперечці про мита на нітрат амонію.
13 вересня 2019

Please publish modules in offcanvas position.