×

Попередження

JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 88

Партнерів на переправах не міняють

/ Агрономія Сьогодні / Четвер, 17 квітня 2014 13:26
altІрина САДОВАспеціально для "АС"
Так говорять в агропромисловій групі «Росток-Холдинг», коли йдеться про відносини із партнерами, колегами і сусідами. Особливо цінують давно налагоджені, перевірені роками і труднощами зв’язки. Наприклад, із постачальником насіння та засобів захисту рослин компанією «Сингента».

 

На часі - втримати вологу
«Та ж ми собі не вороги - від доброго відмовлятися. Оце п’ятий рік поспіль використовуємо препарати компанії «Сингента», і жодного разу вони не підводили, - говорить регіональний директор Ічнянського кластера ТОВ «Росток-Холдинг» Володимир Пашук. - Абсолютно впевнені у якості, а головне - знаємо, що отримаємо фаховий супровід у їхньому застосуванні, які б несподіванки не трапилися.
 
Років 7 тому купилися на сумнівного постачальника: ніби діюча речовина та ж сама у препараті, застосували, а результату - нуль. Відтоді більше не ризикуємо, а працюємо тільки зі стабільним партнером».
 
alt«Росток-Холдинг» є вертикально інтегрованою компанією, яка міцно стоїть на ногах, об’єднавши кілька виробничих кластерів у сусідніх районах Чернігівської та Сумської областей. Вирощуванням зернових (майже на 60 тисячах гектарів) тут не обмежуються. До єдиного виробничого циклу включено ще й тваринницький комплекс із утриманням худоби на однотипній відгодівлі, 2 потужні елеватори, 2 заводи із переробки молока. Такий господар може собі дозволити обирати якнайкращого партнера.
 
З Володимиром Олексійовичем говоримо, переїжджаючи з поля на поле. Разом заміряємо температуру ґрунту, роздивляємося структуру. Грудочки легко розсипаються - роботи можна починати. Але сьогоднішня нагальна тривога спеціалістів - терміново закрити вологу на полях. Її замало, бо снігу ж нинішня зима вочевидь пошкодувала. Крім того, за прогнозами, посівна кампанія починається з 20–24 березня, а вже з 1 травня пророчать реальне літо. Отож строки надто стислі, треба встигнути скористатися уповні вологою з метрового шару.
 
Для цього в «Росток-Холдингу» запустили широкозахватні 24-метрові борони Farlane, які добре агрегатуються з Джон Дірами і Кейсами. Щодо раціональної витрати палива на гектар такі комбінації вважають найефективнішими. Утім, працює і Т-150 з удвічі меншими боронами - усі сили кинуто в поле, бо час не терпить.
 
Першим піде соняшник
Першим планують сіяти соняшник, він не так боїться низьких температур, ночі ж досі дають 2–3 градуси морозу. Уранці починає випаровуватися підтягнута аж доверху така дорогоцінна волога. Рятуючи її, працювати доводиться цілодобово.
 
«Росток» сіє соняшник лише четвертий рік. Нікуди не подінешся: ринкова ситуація вимагає працювати з культурами, які дають хорошу віддачу - кукурудзою, соняшником, пшеницею. Додається і кормова група - кукурудза на силос, люцерна.
 
«Технологічну схему щодо соняшнику встигли чітко відпрацювати, - ділиться Володимир Пашук. - Восени максимально вносимо безводний аміак, по 80 кг на гектар фізичної ваги, в межах 65 кг діючої речовини. Навесні, як бачите, закриваємо вологу, і при посіві обов’язково внесемо одночасно 150 кг 16-відсоткової нітроамофоски, NPK».
 
Гібриди обирали з огляду на місцеві особливості півночі країни. Адже є проблеми із періодом дозрівання, а отже і ризики. Упродовж трьох років агрогрупа стабільно висіває НК Рокі та НК Делфі - практично найбільш ранні гібриди соняшнику від «Сингенти». Погоджуються, що НК Рокі справді поводить себе як чемпіон навіть серед ранніх гібридів. У нього найкращий потенціал урожайності в ранньому сегменті. І що важливо - висока енергія росту на початкових етапах. А НК Делфідо того ж, ще й вирізняється особливою стабільністю в урожайності.
 
Жодного із попередніх років ці гібриди не дали збоїв щодо урожайності. У чітко розписаних прогнозах господарства очікування по соняшнику у Сумських кластерах становлять від 20 до 25 ц/га. Ічнянські ж підрозділи обіцяють не менше 25 ц/га.
 
altТакі гібриди допомагають згодом уникнути десикації, а отже і додаткових витрат, зокрема, й на авіаобробку. Минулого року, правда, на невеликій площі її все ж таки доводилося організувати. До речі, з використанням десиканта від «Сингенти» Реглон Супер.
 
Володимир Олексійович не випускає з рук мобільного. Саме телефонують стосовно поставки насіння. Чуємо, особливо наголошується на його калібруванні.
 
«Так, для нас це важливий фактор, - перехоплює наше запитання Пашук. - Дуже ретельно стежимо, щоби до нас приходила партія однієї фракції. Колись мали проблеми через різнофракційне насіння. Мало що до перевитрат матеріалу призводить, так ще й проростають двійники, а то й трійники. Особливо небезпечно, коли недобросовісні постачальники в останній момент привозять те, що залишилося, мовляв, беріть що залишилося, мотлох… Тому тепер маємо справу тільки із солідними дистриб’юторами. Знаємо, що та ж «Сингента» на своїх потужних заводах якісно відкалібрує насіння. Порядність у такому питанні - надзвичайно важливий чинник».
 
Прихильники класичного обробітку ґрунту
Щодо способу обробітку ґрунту «Росток-Холдинг» одностайний із рекомендаціями фахівців «Сингенти»: «У наших умовах таким гібридам комфортніше за традиційного класичного обробітку, - переконаний Володимир Пашук. - Не приховую, раніше пробували і поверхневий, запускали диски. Переконалися, що отримуємо результат по урожайності десь на 20 % менший. Тепер упевнено працюємо вглиб. Закупили восьмикорпусні оборотні австрійські плуги. Практично сто відсотків піднімаємо зяб. Не дарма кажуть: краще поганий зяб восени, аніж дуже хороша оранка навесні. Як на мене, орати навесні - це злочин».
 
У господарстві очікують нинішнього сезону від соняшнику 2,5-3 т/га урожайності, програму під яку вже забезпечили. Урожайність тут підтримують стабільно в межах 27–30, 32 ц/га.
 
А от щодо рентабельності, на жаль, виробники залежать від ціни. Усім відомо, що ринок минулоріч виробляв із ціною на кукурудзу. Тим, у кого немає своєї сушарки, власних зерносховищ, довелося особливо сутужно. Деякі сусіди змушені були продавати свою кукурудзу просто з поля по 600 грн/т.
 

alt

Структуру посівів переглядають
Саме з огляду на такі ризики, агрогрупа переглянула структуру своїх посівів. Скажімо, якщо минулого року висівали лише 500 га озимої пшениці, то під урожай 2014 року зараз запланували 2500. У перспективі до сівозміни додадуть і сою. Невеликі площі під пшеницю пояснювали відсутністю комфортних попередників. Із засторогою, швидше через безвихідь посіяли по соняшнику. Але, вважають, максимально подбали про необхідне: після збирання соняшнику зробили подвійне дискування, провели поверхневий обробіток, внесли рідке добриво КАС по 150 кг, а при посіві дали у рядки по 150 кг  NPK.
 
«Знову навесні підживимо тільки КАС, - продовжує Володимир Пашук. - На перспективу плануємо проводити гербіцидний та фунгіцидний захист і додавати у бакову суміш карбамід - 10 кг фізичної ваги».
 
Тут, зокрема, вже йдеться не стільки про урожайність, скільки про якість зерна - його виповненість, кількість білка, клейковини, тобто критерії його класності, а отже, і ціни. Препарати на пшеницю застосовуватимуть теж від перевіреної «Сингенти».
 
Нинішнього року «Росток-Холдинг» взявся реально оцінити, який же попередник в їхніх умовах буде оптимальним для пшениці. Відповідно випробують: трави багаторічні та однорічні, ріпак, силосну кукурудзу. Експериментують із технологіями, системою добрив. Об’єктивно оцінять, чи реально соняшнику за сприятливих умов стати нормальним попередником для пшениці. Упевнені, очікуваний результат вартий таких експериментів. Тим паче, є надія на гідних партнерів.
 
Невигідних культур не буває
Володимир Пашук категорично не сприймає поділ культур на добрі і погані, вигідні і невигідні.
 
alt«Жодну культуру не можна назвати поганою. Хіба що ми не вміємо підібрати технології, системи добрив, правильно вибудувати схему догляду, - каже регіональний директор Ічнянського кластера. - Мусимо повернути на поле стільки, скільки забираємо з нього. Упродовж 2013 року на гектар внесли у середньому 170 кг діючої речовини.
 
Дуже намагаємося рівномірно розподіляти органічні добрива на наші поля. Завдяки тваринництву це більш-менш вдається. Не розумію господарів, які спалюють солому, буквально розтринькуючи власне багатство. Ми використовуємо і пожнивні рештки кукурудзи, подрібнюючи їх наступним приорюванням та додаючи аміачну селітру, щоб включити процес виділення азоту, нітрифікацію».
 
В Ічні, в офісі представництва «Росток-Холдингу», ми зустріли винятково молодих людей. І Володимир Пашук підтверджує: кадри у них справді переважно складаються із недавніх випускників профільних вузів Сум, Ніжина, Києва. Для прикладу: головному економістові місцевого господарства Максимові Онашку - 27 років. Типова будівля контори активно ремонтується, в кабінетах - нові комп’ютери, плазми, фліпчарти для тренінгів. Сучасно оздоблений диспетчерський пункт в онлайн-режимі видає ситуацію у господарстві, позиції по кожному полю та одиниці техніки. Загалом агрогрупа дає роботу понад 500 працівникам із пристойною зарплатнею.
 
Ідеологом такої організації називають Віктора Кияновського, голову координаційної ради директорів «Росток-Холдингу». За соціальною угодою із сільрадами, де базуються відділення агрогрупи, з кожного гектара спрямовується 40 грн до бюджетів місцевих громад. Нещодавно виділено 240 тис. грн на потреби дитячого садочка. Щоби організувати капітальний ремонт залу для місцевого спортивного клубу «Берег», почесним президентом якого є Віктор Кияновський, підприємство вже вклало майже мільйон гривень. А спортсмени - переважно підлітки - завоювали понад 500 медалей на змаганнях із боксу та кік-боксингу не тільки в Україні, але й у Європі.

Коментарі
 
altМикола КОПИЛдиректор підрозділів «Росток-Холдинга» - ТОВ «Берегиня» і СТОВ «Крупичпільське»
- Приклад одного із наших полів: на 370 га була кукурудза, а тепер планується 160 га однорічних трав, 100 - кукурудзи на силос, і решта - кукурудза на зерно. Чому саме такий розподіл? По-перше, готуємо попередників під посів озимих урожаю 2015 року. Крім того, врахували, що можна раціональніше використати розташування поля вздовж траси, адже тут вигідно збирати корми для тваринництва, з меншими витратами, очевидною економією.
На цьому полі активно використовуються препарати компанії «Сингента», комбіновані гербіциди Примекстра Голд і Примекстра TZ Голд. Дуже надійні та перевірені роками препарати, які мають тривалий період захисної дії. Обробляємо обов’язково після посіву за 2 дні до появи сходів.

altАндрій БОЙКОрегіональний представник з продажу компанії «Сингента», північний бізнес регіон
- Головна характеристика групи «Росток-Холдинг», яку помітив упродовж уже 5-х років спів-праці, - це стабільність. Завжди ґрунтовно продумують свій вибір. Зараз продовжуємо поставляти сюди високопродуктивне насіння. На перспективу, думаю, буде на часі ефективний фунгіцид Амістар Екстра, який вже буде використовуватися у 2014 році. Він добрий при застосуванні в період вегетації і як профілактичний засіб, і за появи перших ознак захворювань. Особливістю Амістар Екстра є також тривалий захисний період дії. Захищає широкий спектр культур - соняшник, пшеницю, ячмінь, сою, ріпак. У нас його активно замовляють клієнти вже протягом 5 років.

1

 19 вересня 2019
Компанія з турецькими інвестиціями ТОВ «Агро-Байхао» до кінця поточного року планує запустити завод з переробки висівок в гранули в Херсоні.
Компанія з турецькими інвестиціями ТОВ «Агро-Байхао» до кінця поточного року планує запустити завод з переробки висівок в гранули в Херсоні.
19 вересня 2019
 19 вересня 2019
Після відкриття ринку землі в Україні купувати та продавати її зможуть лише громадяни України та українські компанії.
Після відкриття ринку землі в Україні купувати та продавати її зможуть лише громадяни України та українські компанії.
19 вересня 2019
 19 вересня 2019
Станом на 18 вересня українські аграрії у 10-ти областях приступили до збирання цукрових буряків, яких викопано на площі 12 тис. га або 6% до прогнозу та зібрано 558 тис. тонн при урожайності 457,7 ц/га.
Станом на 18 вересня українські аграрії у 10-ти областях приступили до збирання цукрових буряків, яких викопано на площі 12 тис. га або 6% до прогнозу та зібрано 558 тис. тонн при урожайності 457,7 ц/га.
19 вересня 2019
 19 вересня 2019
Компанія пропонує клієнтам п’ять основних сортів: «Роял Гала», «Голден Делішез», «Гренні Сміт», «Ред Делішез» і «Пінова».
Компанія пропонує клієнтам п’ять основних сортів: «Роял Гала», «Голден Делішез», «Гренні Сміт», «Ред Делішез» і «Пінова».
19 вересня 2019
 19 вересня 2019
Завтра, 20 вересня, з 10:00 до 12:00 майже по всій території України українські аграрії проведуть мирні акції, мета яких привернути увагу громадськості, Президента України та Уряду до проблем впровадження ринку землі і висловити своє бачення земельної реформи.  Про це повідомляється на сайті Всеукраїнської Аграрної Ради Згідно з останніми заявами влади, при відкритті ринку землі планується надати дозвіл купувати землю юридичним ...
Завтра, 20 вересня, з 10:00 до 12:00 майже по всій території України українські аграрії проведуть мирні акції, мета яких привернути увагу громадськості, Президента України та Уряду до проблем впровадження ринку землі і висловити своє бачення земельної реформи.  Про це повідомляється на сайті Всеукраїнської Аграрної Ради Згідно з ...
19 вересня 2019
 19 вересня 2019
За приблизними оцінками, сьогодні в Україні неінвентаризована земля становить 5-25% залежно від регіону.
За приблизними оцінками, сьогодні в Україні неінвентаризована земля становить 5-25% залежно від регіону.
19 вересня 2019

Please publish modules in offcanvas position.