Економічний гектар

Серед перспективних напрямів розвитку агробізнесу виноградарство має досить багато переваг. Однак, щоб скористатися ними й забезпечити високоприбутковий бізнес на вирощуванні винограду, варто фахово підходити до його розвитку.
Початок нинішнього століття ознаменувався підвищеним інтересом до продовольчої й енергетичної безпеки.
Минулий рік виявився досить непростим для розвитку вітчизняного агробізнесу. Пандемія коронавірусу та викликаний нею локдаун, а також кліматично-нестійкі погодні умови негативно вплинули на рентабельність багатьох видів діяльності в агробізнесі. Плануючи стратегію економічного розвитку в 2021 році, власники та менеджмент агробізнесу постають перед дилемою щодо вибору напрямів діяльності, оптимізації витрат і…
Українські експортери аграрної продукції активно опановують нові світові ринки — навіть попри пандемію коронавірусу. Великий інтерес аграріїв викликає найбільший світовий ринок — китайський. Шляхи його «завоювання» для українського плодоовочевого експорту обговорювали учасники вебінару, проведеного нещодавно в Києві агромедіа-агентством SAPIENZA.
Нещодавня заява Генерального секретаря ООН щодо ризиків загрози світовій продовольчій безпеці як ніколи актуалізує питання підвищення продуктивності сільського господарства в країнах, які є нині найбільшими виробниками аграрної продукції. Серед них також є й Україна.
Рис є однією з трьох відомих глобальних світових агропродовольчих культур (пшениця, рис, кукурудза). Від стану розвитку глобального ринку рису, як й інших культур цієї тріади, залежить продовольча безпека мільярдів людей у всьому світі.
У світовому землеробстві пшениця є однією з трьох стратегічно важливих агропродовольчих культур (пшениця, рис, кукурудза). Тому від стану розвитку глобального ринку пшениці залежить продовольча безпека мільярдів людей у всьому світі.
Сучасний агробізнес, як і будь-який інший вид економічної діяльності, постійно потребує обігових коштів та інвестицій. Однак через порівняно високу ризикованість виробництва і невелику його окупність отримати кредит під економічно прийнятну відсоткову ставку власнику агробізнесу завжди доволі проблематично.
Європейський Союз у 2004 році ухвалив пакет законів щодо гігієни виробництва харчових продуктів. Серед іншого вимоги цього законодавства регламентують умови виробництва продуктів тваринного походження, зокрема, і чіткі санітарно-гігієнічні вимоги впродовж усього виробничого циклу. Впровадження таких вимог спрямовано на підвищення якості й гарантування безпечності харчових продуктів у країнах ЄС і в…
У багатьох країнах світу скотарство є прибутковим видом економічної діяльності в тваринництві, що забезпечує населення основними видами продовольства і сировиною підприємства харчової промисловості. Чи можливе ефективне скотарство у вітчизняних умовах? Спробуємо експертно розглянути це питання.
Надворі стоїть бабине літо, а зі світових бірж надходять обнадійливі новини. Ціни на головне надбання нашої держави — всіляке збіжжя, сою та соняшник потихеньку собі ростуть. Загалом ф’ючерсні ринки на сільгосппродукцію почали зміцнюватися в середині серпня. Наскільки подібна цінова кон’юнктура має сталий характер, звичайно, бабуся надвоє гадала. Але підстави для…
Складні погодні умови 2020 року ще раз переконливо довели, що кліматичні зміни стали визначальним чинником впливу на розвиток сучасного світового аграрного виробництва. В умовах України зменшити негативний їх вплив можливо шляхом ефективного використання природно-кліматичного потенціалу різних регіонів і стратегічного прогнозування ризиків.
До відкриття ринку землі лишилося 123 ЧИТАТИ

Please publish modules in offcanvas position.