soniashnyk

Економічний гектар

Україна вже стала зерновою базою ледь не половини світу. Тому тематика вирощування, зберігання та експорту зерна традиційно приваблює на форуми як самих аграріїв, так і фахівців інфраструктурних компаній. Не став винятком і цьогорічний Український зерновий форум, який провела на початку грудня в Києві компанія Oleynik.
Інвестиції в АПК вітчизняних та іноземних компаній є одним із найбільш стабільних трендів, що характеризує їх довіру до економіки. При цьому напрямки інвестицій доволі різні: від зеленої енергетики до закладання ягідників, садів і плантацій горіхоплідних культур, сучасних тваринницьких комплексів, переробки продукції, логістики та елеваторів.
Урожайність сільськогосподарських культур залежить не лише від рівня технічного оснащення на полі, сприятливих кліматичних умов, а й від правильно підібраного насіннєвого матеріалу. Використання якісних гібридів з високою потенційною урожайністю забезпечить зростання обсягу валового збору в господарстві і підвищення конкурентоспроможності на внутрішньому та зовнішньому ринках.
Останніми роками через зниження рівня доходу від традиційних видів агробізнесу з’явився запит на нові і економічно більш привабливі та перспективні напрямки вкладання інвестицій, які здатні забезпечити конкурентні переваги на середньо- чи довгострокову перспективу.
За останні роки Україна впевнено тримає лідируючі експортні позиції на ринку олійних культур, випереджаючи країни ЄС, Росію та Аргентину. У 2019 році українські аграрії виготовили 6 млн 400 тис тонн соняшникової олії, з яких 6 млн тонн експортовано.
Технічне забезпечення агробізнесу залишається одним із ключових факторів його успішності, прибутковості та конкурентоспроможності. Сприяти цьому має ринок техніки АПК, де останніми роками спостерігається суттєве пожвавлення попиту та пропозиції. Однак наступного року маємо доволі неоднозначні прогнози.
Для багатьох господарств кукурудза є найбільш привабливою сільськогосподарською культурою серед усіх зернових завдяки високим виробничим й економічним показникам та потенціалу збільшення врожайності.
Кліматичні зміни, зростання цін на традиційні види викопного палива та екологічні проблеми зумовили інтерес у всьому світі до енергетичних культур. Чи знайдуть вони свою нішу у вітчизняному аграрному секторі, покаже час. Однак уже сьогодні є окремі господарства, які вибрали біоенергетичні культури у якості перспективного напрямку розвитку бізнесу.
До ринку олійних культур нині привернуто особливу увагу, адже попри очікувані прогнози щодо нового врожаю 2019 року, цінова ситуація на ринку залишається досить складною і непередбачуваною для вітчизняного агробізнесу.
Про місце України на світовому ринку винограду, регіональні аспекти галузі та фінанси для неї дискутували на виставці-конференції «Золоте гроно України 2019», яку влаштувала нещодавно в Запоріжжі Інформаційна компанія «Інфоіндустрія» за підтримки колишнього Міністерства аграрної політики та продовольства України.
За рівнем прибутковості горіховий бізнес можна прямо віднести до одного із найбільш економічно вигідних напрямів діяльності в сільському господарстві. Останніми роками він досить швидкими темпами розвивається не лише в господарствах населення, але й у підприємствах.
Для багатьох аграріїв бізнес на вирощуванні плодово-ягідної продукції є досить вигідним напрямом економічної діяльності, що забезпечує високий дохід із невеликих земельних ділянок. Проте основною перепоною для його розвитку залишається проблема збуту продукції та цінова кон’юнктура ринку.

Please publish modules in offcanvas position.