Економічний гектар

Очікування наслідків сезону-2020 нагадує аналогічний період у 2014–2015 роках. Тоді рекордні показники продажів у багатьох категоріях сільгосптехніки змінилися справдешнім колапсом на ринку. Власники господарств надто повільно звикали до курсу спочатку 16 грн/дол., а потім 24 грн/дол., 28 грн/дол. Як ми пригадуємо, часом доходило ледь не до 40 грн/дол., а потім,…
Чотири року тому для українських виробників і продавців плодоовочевої продукції відкрився європейський ринок — майже в 4 рази більший за втрачений російський зі зменшенням власного виробництва і збільшенням імпорту. Попри такі великі перспективи та ще більші амбіції українських агропідприємців, експортного прориву в плодоовочевому бізнесі України за цей час так і не…
Розвитку вітчизняної галузі садівництва останнім часом приділяється значна увага, адже цей напрям агробізнесу гарантує довгострокову економічну вигоду та стійкий збут продукції. Однак цього року поряд із впливом кліматичних змін галузь наразилася на неочікувані проблеми логістики та збуту продукції, що може досить суттєво позначитися в майбутньому на перспективах розвитку цього напряму агробізнесу.
За останні п’ять років рентабельність виробництва основних видів аграрної продукції знизилася до критичного рівня порогу прибутковості, а по окремих її видах торік зафіксовано збитки. Агробізнесу терміново потрібно впроваджувати нову антикризову стратегію розвитку, щоб зберегти конкурентні позиції на ринку та вийти на стійку траєкторію прибуткової економічної діяльності.
Стійке виробництво зерна є стратегічно важливим для економіки та продовольчої безпеки. Адже зерно є основою формування вартості в багаторівневому ланцюгу вітчизняного АПК й однією з найбільших за обсягами надходжень від експорту товарних позицій.
Україна експортує не лише сировину або ж продукцію її найпершої переробки (зерно, борошно, олію), а й продукцію зі значно більшою доданою вартістю. Зокрема, на закордонних ринках сільськогосподарської техніки потроху займають своє місце й вітчизняні виробники. Цій темі було присвячено «карантинний» онлайн-семінар, що пройшов 14 травня на інтернет-платформі ZOOM.
Ріпак є однією із сучасних маржинальних агрокультур, що найменше залежить від кон’юнктури ринку. Водночас нині ця культура потребує переходу на нову інноваційну індустріальну модель розвитку виробництва і переробки. Це дасть змогу суттєво підвищити не лише ефективність в усьому ланцюгу формування вартості, але й суттєво диверсифікувати експортні можливості вітчизняного АПК.
Минулого року вартість імпорту овочів досягла майже 140 млн доларів, зокрема помідорів було завезено на суму 41,3 млн доларів. Досить значна частина зазначеного імпорту — овочі, вирощені в тепличних умовах. Розвиток тепличного агробізнесу має сприяти імпортозаміщенню та підвищенню продовольчої безпеки, а також досягненню порівняно кращого рівня диверсифікації продуктово-товарного асортименту вітчизняного…
Сучасний стан і перспективи розвитку садівництва та ягідництва в Україні обговорили учасники вебінару, який організували проєкт USAID «Підтримка аграрного і сільського розвитку», громадська організація «Фундація жінок пасічниць» та кафедра стандартизації та сертифікації сільськогосподарської продукції НУБІП України. Доцент цього вишу Леонора Адамчук виступила модератором вебінару, а його доповідачем була Ірина Кухтіна,…
Останніми роками розвиток вітчизняного агробізнесу зазнає суттєвих змін, які відбиваються в трансформації розмірів виробництва та напрямах спеціалізації. Концентрація виробництва, безумовно, сприяє підвищенню його ефективності. Однак зостаються невирішеними окремі економічні, екологічні й соціальні проблеми.
За останні два десятиліття спостерігаються досить істотні зміни клімату, що актуалізує дослідження з розробки нових і удосконалення наявних систем ведення агробізнесу та адаптивного його прогнозування, які найбільш оптимально враховують сучасні біокліматичні умови сільськогосподарського виробництва в різних регіонах і зонах.
У сучасному агробізнесі овочівництво нині є одним із перспективних видів економічної діяльності передусім з огляду на стан впровадження інновацій і технологічних рішень, що суттєво відрізняє цю галузь серед інших за рівнем ефективності й масою одержуваного доходу з 1 га.

Please publish modules in offcanvas position.