Експертна думка

Попит на харчові продукти у світі за останні два роки суттєво виріс. Причини відомі, і змін поточним тенденціям поки що не видно. Що чекає овочівників уже найближчого майбутнього? Які можливості для нарощування обсягів експорту овочів до ЄС з України? Один із провідних європейських експертів овочів — ФАО розповідає про ситуацію на…
У роботі Першої міжнародної конференції з аграрного права на одній із дискусійних панелей виступила відома українська юристка Олена Сукманова. Вона родом із Донецька, входила до рейтингу «ТОП-100 успішних жінок України».
У Верховної Ради в липні відбулися відкриті громадські слухання, які було присвячено перегляду економічної частини Угоди про Асоціацію між Україною та ЄС. Серед інших представників громадських організацій виробників товарів і послуг, яких залучено у формуванні законодавчого та нормативно-правового поля, участь у заході взяв генеральний директор Асоціації «Український клуб аграрного бізнесу»…
Сьогодні багато агропідприємств, зокрема агрохолдинг A.G.R. Group, пристосовують свої технології вирощування культур до кліматичних умов, що стрімко змінюються, і планують свої технології таким чином, щоб отримувати з гектара більше, а витрачати менше. У компанії A.G.R. Group вибір елементів і методів ґрунтується на наукових підходах, світовому досвіді та власних дослідженнях і…
Чомусь увагу до такої культури, як жито, в Україні незаслужено було зведено практично нанівець. Тим часом у Європі, приміром, жито масово вирощують й експортують за межі своїх країн. То чи є перспектива у вирощуванні цієї культури в Україні?
Сподіватися на те, що рівень заліснення території в Україні в найближчі десятиліття наблизиться до мінімально потрібних 30%, не доводиться. Два століття тому майже 50% території України була вкрита природним лісом.
Відсутність балансу поживних речовин, пришвидшена мінералізація гумусу, доповнена активними процесами водної й вітрової ерозії, веде до швидкої деградації орних земель — головного засобу аграрного виробництва в країні. Вже понад 20% площ орних земель країни офіційно є еродованими й майже 80% мають активні ерозійні процеси.
Аграріям доцільно аналізувати закордонний досвід і творчо розробляти власні шляхи отримання додаткової вартості з продукції, яку вони здатні отримати зі своєї аграрної сировини.
Результативність будь-якої дослідної справи в аграрній науці залежить насамперед від системного планування всіх складових дослідження, тобто місця проведення пошукових робіт, використаного матеріалу та методів досліджень.
Відповідно до закону 2007 року про державну систему біобезпеки у створенні, випробуванні, транспортуванні та використанні генномодифікованих організмів заборонено промислове виробництво та введення в обіг продукції, виробленої із застосуванням цих організмів.
За технічними вимогами ДСТУ (п. 4.1) стандарт посередньо «схиляє виробників зерна на воротах елеватора до його переробки» й очікуваної «захмарної, приблизно 70–120 грн/т між 2 і 3 класами, періодичної» ціни реалізації. В той самий час, згідно з п. 4.5 ДСТУ, застосовується «чотирикласний чорторий» із граничними нормами хоча б за одним…
Напевно, немає сьогодні серед українців більш обговорюваної теми як відкриття ринку земель сільськогосподарського призначення. Хтось чекає цього моменту з нетерпінням, а дехто — з тривогою. Цікава дискусія щодо наслідків земельної реформи сталася днями на вебінарі з дещо викличною темою «Як ринок землі порве агро?»
До відкриття ринку землі лишилося ЧИТАТИ

18628 w banner Quantis SKh 21 300x400 1636975961972

Please publish modules in offcanvas position.