Байєр Бізнес Плюс: комплексна оцінка та рекомендації щодо підвищення ефективності бізнесу агропідприємства

/ Фінансування АПК / Четвер, 30 березня 2017 12:06
Через високу завантаженість щоденними польовими роботами та технологічними операціями часто у керівників і власників агропідприємств не вистачає часу на побудову високоефективної системи управління. Багато власників підприємств відвідують передові господарства закордоном, аби перейняти досвід високорозвинених аграрних країн, проте не всі мають достатньо часу для подібних подорожей та впровадження змін.

 

У рамках виконання Проекту сталого розвитку агробізнесу в Україн, започаткованого Міжнародною фінансовою корпорацією (МФК) у партнерстві з Міністерством Фінансів Австрії та компанією Байєр, протягом років команда міжнародних та українських спеціалістів на чолі із Брайаном Уоткінсом, фахівцем із США, проводили аналіз і оцінку пілотних агропідприємств — учасників проекту за методикою, розробленою IFC спільно із Байєр. Спеціалісти здійснили аналіз управлінських і виробничих практик агропідприємств і визначили можливості для покращень, які дозволять підвищити як ефективність бізнесу в цілому, так і продуктивність виробництва. Під час візитів були проведені зустрічі із керівництвом та головними спеціалістами господарства, відвідано поля із посівами основних сільськогосподарських культур, зерносховища та складські приміщення. Крім цього, було проведено зустрічі із механізаторами, оглянуто техніку і обладнання підприємства.

Результати аналізу і рекомендації міжнародних фахівців були представлені підприємствам. На основі цієї роботи спеціалістами був розроблений інструмент стосовно оцінки агропідприємства — агрорішення «Байєр Бізнес Плюс».

Агрорішення «Байєр бізнес плюс» — це унікальна система оцінки бізнес-процесів, що дає змогу визначити сильні сторони підприємства та виділити напрями для покращення. Це зручний та ефективний інструмент, оформлений у вигляді комп’ютерної програми, яка була створена провідними фахівцями з агроменеджменту. «Байєр Бізнес Плюс» допоможе розставити пріоритети щодо змін у системі управління та дасть відповіді на три головні запитання:

 • де можна поліпшити свою продуктивність?
 • як це можна зробити?
 • наскільки важливі ці зміни?
 
Після зібрання та внесення даних з господарства система генерує рекомендації та дає змогу визначити першочергові цілі для впровадження, беручи за основу найкращі світові практики. Тож Ви зможете почати впроваджувати актуальні саме для вас зміни у власному бізнесі та підвищити ефективність господарства.

«Байєр Бізнес Плюс» — це комплексна оцінка агропідприємства та рекомендації щодо підвищення ефективності ведення бізнесу.

 • Неупереджений погляд та системна оцінка практик агропідприємства для визначення можливостей щодо підвищення ефективності.
 • Надання рекомендацій щодо оптимізації бізнес-процесів на основі кращих світових практик з управління агропідприємством.
 • Порівняльний аналіз за основними виробничими та фінансовими показниками з аналогічними підприємствами в Україні та в інших країнах.
 • Проведення оцінки за допомогою програмного забезпечення, розробленого провідними фахівцями з управління агропідприємством.
 
«Байєр Бізнес Плюс» включає оцінку напрямів господарювання та порівняння їх з кращими українськими та світовими практиками. Здійснюється оцінка та порівняння наступних напрямів господарювання:

УПРАВЛІННЯ БІЗНЕСОМ

 • Стратегія розвитку бізнесу
 • Лідерство
 • Управління бізнес-процесами
 • Управління фінансами
 • Інформаційні системи і управління
 • Маркетинг.

УПРАВЛІННЯ ВИРОБНИЦТВОМ

 • Сівозміна
 • Родючість ґрунту
 • Обробіток ґрунту
 • Посів і внесення добрив та ЗЗР
 • Обстеження посівів
 • Збір урожаю та логістика.
 
Діаграма 1. Для прикладу взято напрям «Управління фінансами»
 
Процес оцінки агропідприємства
Для проведення оцінки та презентації результатів і рекомендацій потрібно близько 2 робочих днів. У перший день спеціаліст Байєр спілкується з керівниками та основними спеціалістами підприємства, вносить інформацію до програмного забезпечення. Спілкування з представниками підприємства відбувається згідно з наступним планом:

Представник агропідприємства:

 • Власник / керівник підприємства (2 години)
 • Бухгалтер / фінансовий директор (1,5 години)
 • Департамент продажу/маркетингу (1 година)
 • Агрономи (2 години)
 • Інженери (0.5 години)
 • Спеціаліст з кадрової роботи (1 година).
 
Під час інтерв’ю кожен ключовий спеціаліст підприємства відповідає на запитання опитувальника, менеджер Байєр вносить відповіді в програмну оболонку «Байєр Бізнес Плюс». Залежно від відповідей представників підприємства, система генерує найбільш корисні рекомендації для конкретного клієнта та створює графік порівняння по кожному напряму господарювання з найкращими українськими та світовими агропідприємствами.

Презентація результатів оцінки,
рекомендації та звіт для господарства
Наступний крок — презентація результатів оцінки — відбувається після оцінювання. Керівництву проводиться презентація напрямів, у яких підприємство є найбільш ефективним, та напрямів, які можна покращити. Під час презентації обираються індивідуальні, найбільш актуальні рекомендації та послідовність їх впровадження.

Отже, у підсумку агропідприємство, взявши участь в експрес-оцінці, отримає:

 • звіт про оцінку агропідприємства;
 • порівняльний аналіз основних практик та показників роботи агропідприємства;
 • презентацію з результатів оцінки;
 • рекомендації.
 
Своєю чергою, Байєр одержує гарні відгуки з результатів надання агрорішення «Байєр Бізнес Плюс», що підтверджує рівень довіри та міцних партнерських відносин.

Рішення «Байєр Бізнес Плюс» доступне для усіх бажаючих агровиробників, які є клієнтами компанії Байєр, але не є агрохолдингами.

Скористатися рішенням «Байєр Бізнес Плюс» можна у рамках участі у програмі лояльності «Байєр Агроальянс».

Стежте за оновленнями нашого web-сайту та дізнайтеся більше за посиланням та інформацією з відкритих джерел.

Практичний досвід

Віктор ДЕМЧЕНКОПП «ВЛАД» Кіровоградська область
 «Агрорішення «Байєр Бізнес Плюс» дозволило мені по-новому подивитися на власну систему управління підприємством. Було розроблено ряд рекомендацій щодо технологій вирощування культур, управління фінансами, персоналом та щодо диверсифікації бізнесу. Частина з наданих рекомендацій була успішно реалізована, над рештою працюватимемо в майбутньому».
Агробізнес сьогодні
 24 січня 2018
  303  
Як повідомляє прес-служба Держпродспоживслужби України, озимі зернові та ріпак перебувають у стані зимового спокою, проте вони зселені мишоподібними гризунами.
 303 
Як повідомляє прес-служба Держпродспоживслужби України, озимі зернові та ріпак перебувають у стані зимового спокою, проте вони зселені мишоподібними ...
24 січня 2018
 24 січня 2018
  111  
Нa Кіpoвoгpaдщині підпpиємці ствopили aквaфеpму з виpoщувaння aфpикaнськoгo клapієвoгo сoмa. Бaсейни oблaднaли у Пaвлиші Oнуфpівськoгo paйoну
 111 
Нa Кіpoвoгpaдщині підпpиємці ствopили aквaфеpму з виpoщувaння aфpикaнськoгo клapієвoгo сoмa. Бaсейни oблaднaли у Пaвлиші Oнуфpівськoгo paйoну
24 січня 2018
 24 січня 2018
  875  
А щоб пригальмувати цей процес, радять вдатись до обрізання винограду взимку. Справа ця делікатна. Слід врахувати чимало факторів: від кліматичних умов та метеопрогнозу до особливостей грунту та ...
 875 
А щоб пригальмувати цей процес, радять вдатись до обрізання винограду взимку. Справа ця делікатна. Слід врахувати чимало факторів: від кліматичних ...
24 січня 2018
 23 січня 2018
  218  
Серед пріоритетів Мінагрополітики є стимулювання фермерського руху та створення успішної моделі господарювання в Україні – формування ефективного та соціально відповідального власника на селі.
 218 
Серед пріоритетів Мінагрополітики є стимулювання фермерського руху та створення успішної моделі господарювання в Україні – формування ефективного та ...
23 січня 2018
 23 січня 2018
  25  
Протягом минулого року Україна експортувала 443,29 тис. тонн пшеничного борошна, що на 20,15% більше показника 2016 року.
 25 
Протягом минулого року Україна експортувала 443,29 тис. тонн пшеничного борошна, що на 20,15% більше показника 2016 року.
23 січня 2018
 23 січня 2018
  89  
В Україні зараз ще не так багато уваги приділяється виробництву індичого м'яса, як курячому. Між тим, інтерес до індичатини росте як на внутрішньому, так і на міжнародному ринках.
 89 
В Україні зараз ще не так багато уваги приділяється виробництву індичого м'яса, як курячому. Між тим, інтерес до індичатини росте як на ...
23 січня 2018

Наші видання

Please publish modules in offcanvas position.