Продати — купити — передплатити: кукурудза

/ Фінансування АПК / Середа, 29 березня 2017 16:00
Наталія КУЗЬО
спеціально для "Агробізнес Сьогодні"
За обсягами експорту кукурудзи Україна займає четверте місце у світі. А в структурі українського експорту ця культура входить у топ-3 разом із пшеницею та ячменем. За повідомленням прес-служби Мінагрополітики, станом на 29 листопада з України було експортовано загалом 17,8 млн т зернових, з яких кукурудзи — 3,8 млн т.

 

Досягти рентабельності
попри коливання цін
Кілька років тому почалась тенденція до поступового зниження цін на кукурудзу — після пікових 200-300 дол./т зерна ціни суттєво впали. У вересні цього року вартість кукурудзи в Україні становила 169 дол./т, і експерти звертають увагу на можливе подальше зниження ціни через глобальне надлишкове виробництво. Серйозні ризики економічних втрат виникають щороку і не лише через зниження ціни на кукурудзу, а й через вплив погодно-кліматичних умов та інших факторів, які ускладнюють процес вирощування. Попри це кукурудза залишається однією з ключових рослин для вітчизняних аграріїв — і в контексті експорту, і як основна фуражна культура, і на внутрішньому ринку як сировина для харчової та переробної промисловості. Тому важливо знайти правильні рішення та шляхи для вигоди й ефективності кожного окремого виробництва. А для цього варто користуватись продуманими спеціальними фінансовими інструментами, які сьогодні пропонує ринок.

Захиститися від ринкових
коливань можливо
Значну роль у створенні сприятливого середовища на ринку кукурудзи в Україні відіграють великі компанії — постачальники насіння, ЗЗР, добрив. Вони зацікавлені у прибутковості вирощування кукурудзи не менше за самих аграріїв, адже це вагоме джерело їхніх доходів також. Відтак, компанії стають не просто постачальниками для своїх клієнтів, а й партнерами, які пропонують взаємовигідну співпрацю.

Однією з таких є компанія «Сингента», де цьогоріч розробили ексклюзивну програму «Кукурудзяна Опція» для підтримки виробників кукурудзи, коли ціни на цю культуру тривалий час тримаються на історично низькому рівні. «Кукурудзяна Опція» — це програма, за якою аграрій може продати компанії «Сингента» зерно кукурудзи, здійснивши таким чином передоплату за потрібні ЗЗР чи насіння й отримати цікавий додатковий бонус. На власний розсуд аграрій може обрати один із варіантів: сертифікат на придбання насіння кукурудзи за ціною 1 грн у розрахунку 1 посівна одиниця за кожні 5 т відвантаженої сільськогосподарської продукції, або ж «Кукурудзяний ваучер» на суму 400 грн за кожну тонну відвантаженої сільськогосподарської продукції, за допомогою якого аграрій купує насіння кукурудзи компанії «Сингента» у свого дистриб’ютора.

Така програма дає змогу фермеру захистити себе від майбутніх ризиків, адже ЗЗР та насіння — це вагома частина витрат, яка, до того ж, залежить від курсу валют та інших фінансових аспектів. Передплативши за необхідні ресурси через програму, можна застрахуватися від валютних коливань та отримати додатковий дохід у вигляді сертифіката чи ваучера, а також зекономити на зберіганні, що з нинішніми цінами на енергоносії ставатиме дедалі актуальнішим навіть для підприємств із власними складами.

Вигідний продаж 
та економія на зберіганні
Заощадити на зберіганні допомагає ще одне передоплатне фінансове рішення від компанії «Сингента» — «Агрі Плюс». Якщо попередня програма захищає від негативних ринкових коливань, то ця дає змогу отримати додаткову вигоду, якщо ціни на кукурудзу зростуть. Це особливі умови для виробників кукурудзи — зерно аграрій продає компанії «Сингента» у зручний для себе час до кінця зими, однак якщо до 21 квітня 2017 року ціна на продукцію зросте — виробник отримає компенсацію такого зростання. При цьому зафіксувати зростання виробник може у будь-який момент до кінцевої дати, але лише один раз за період. Фактично, продаж в рамках «Агрі Плюс» — це можливість реалізувати кукурудзу зараз й отримати додатковий прибуток навесні, якщо ціни виростуть, тобто продаж сьогодні за найкращою ціною — теперішньою чи майбутньою. Завдяки цьому є змога здійснити передоплату, підготуватись до початку сезону, але й не втратити нагоду вигідніше продати зерно.

Такі комплексні фінансові рішення дозволяють українським виробникам якщо не повністю нівелювати, то мінімізувати коливання цін, зберігати конкурентоспроможну позицію на світовому ринку й вирощувати щороку високоякісну сільгосп­продукцію із прибутком для себе. А ще впровадження таких програм на українському ринку та зацікавленість ними аграріїв свідчать про актуальність ефективних фінансових рішень саме для виробників кукурудзи. Таких рішень поки мало, і вони фактично ексклюзивні, тому користуватися ними потрібно — це суттєва перевага, додатковий дохід і змога захиститися від мікро- та макроекономічних фінансових коливань. Важливим є й диференційований підхід, при якому враховані особливості та потреби для окремої культури, адже при фінансових розрахунках значення має все — і період збору врожаю, та час запланованого посіву, і наявний та прогнозований обсяг і загальна актуальність культури як для конкретного аграрія, так і для країни загалом.

Сьогодні, коли розпочався новий рік, і потрібно планувати наступний сезон, для сільгоспвиробників питання передоплати надзвичайно актуальне, оскільки посівна кампанія вимагає великих одномоментних грошових вкладень, зокрема для купівлі насіння та ЗЗР. Товарні чи банківські кредити не можуть повноцінно забезпечити стабільність та захищеність, тому саме передоплата є способом рівномірного розподілу коштів та економії. Коли ж не вдалося продати урожай та отримати гроші для передоплати, то саме фінансові рішення допоможуть одержати якісні продукти на вигідніших умовах.

 

  • Купівля насіння та ЗЗР на вигідних умовах за передоплатою
  • Захист від цінових ризиків — можливість отримати компенсацію у разі зростання ціни кукурудзи
  • Можливість самостійно відстежувати ринок і «зафіксувати» зростання у будь-який момент
  • Захист від валютних ризиків

 


  • Купівля насіння та ЗЗР на вигідних умовах за передоплатою, і навіть ще вигідніші умови для покупки насіння кукурудзи
  • Можливість вибору вигіднішої для конкретного підприємства опції
  • Умови поставки: 200 чи 500 т з різними базисами поставки
  • Захист від валютних ризиків
 21 квітня 2018
19 квітня у Львові стартувала найбільша агропромислова виставка Східної Європи AGROPORT West Lviv 2018. Захід має величезні масштаби і проводиться в міжнародному аеропорту ім. Данила Галицького. Найкращі виробники, високі посадовці, міжнародні експерти і тисячі відвідувачів – виставка вражає розмахом. Відвідав виставку і Президент України Петро Порошенко.
19 квітня у Львові стартувала найбільша агропромислова виставка Східної Європи AGROPORT West Lviv 2018. Захід має величезні масштаби і проводиться в міжнародному аеропорту ім. Данила Галицького. Найкращі виробники, високі посадовці, міжнародні експерти і тисячі відвідувачів – виставка вражає розмахом. Відвідав виставку і Президент України Петро ...
21 квітня 2018
 20 квітня 2018
Продавати вітчизняне борошно до ЄС та Бразилії важко, адже ці ринки збуту захищаються квотами, кажуть представники борошномельного бізнесу.
Продавати вітчизняне борошно до ЄС та Бразилії важко, адже ці ринки збуту захищаються квотами, кажуть представники борошномельного бізнесу.
20 квітня 2018
 20 квітня 2018
Минулого року виробництво комбікормів було найменшим за останні 7 років.
Минулого року виробництво комбікормів було найменшим за останні 7 років.
20 квітня 2018
 20 квітня 2018
Перевізник веде перемовини з однією з міжнародних фінансових організацій.
Перевізник веде перемовини з однією з міжнародних фінансових організацій.
20 квітня 2018
 20 квітня 2018
12 квітня 2018 р. Міжнародний науково-дослідний інститут сільськогосподарських культур напівпосушливої тропічної зони (International Crops Research Institute for the Semi-Arid Tropics, ICRISAT) та Corteva Agriscience™, Сільськогосподарський підрозділ DowDuPont, підписали багаторічну партнерську угоду з метою зміцнення продовольчої безпеки шляхом поліпшення продуктивності сільськогосподарських культур, що дають їжу мільйонам людей. Угода ...
12 квітня 2018 р. Міжнародний науково-дослідний інститут сільськогосподарських культур напівпосушливої тропічної зони (International Crops Research Institute for the Semi-Arid Tropics, ICRISAT) та Corteva Agriscience™, Сільськогосподарський підрозділ DowDuPont, підписали багаторічну партнерську угоду з метою зміцнення продовольчої безпеки шляхом ...
20 квітня 2018
 20 квітня 2018
З початку тижня ціна на овоч впала майже на третину.
З початку тижня ціна на овоч впала майже на третину.
20 квітня 2018

Найближча подія

19 квіт. 2018
10:00AM - 05:00PM
AGROPORT ЗАХІД ЛЬВІВ 2018

Наші видання

Please publish modules in offcanvas position.