Володимир Цвілий: «Завод — це тато, а сервіс — мама»

Володимир Цвілий: «Завод — це тато, а сервіс — мама»

/ Гість номера / Середа, 19 грудня 2018 13:49

В аграрній сфері усіх країн поширена така форма організації праці, як сімейні ферми. На заході сімейний бізнес веде перед і у сільськогосподарському машинобудуванні. Відомі фірми — американські, німецькі, шведські, французькі, наприклад «Джон Дір», «Ведерштад», «Ківонь», «Лемкен», «Амазоне» — це суто сімейні підприємства, причому уже не в першому поколінні, а в четвертому-п’ятому чи навіть у сьомому.

У нас же в Україні був довгий період комунізму, коли взагалі скасували приватну власність, і вибили з народу багато підприємливих і розумних господарів. Існували так звані «династії» металургів чи вчителів, але не було місця для родини кмітливих бізнесменів чи фермерів. Тепер і в нас виникають не лише сімейні ферми, а й почали з’являтися родинні машинобудівні підприємства. Як, наприклад, ТОВ «Завод сільгоспмашин» із Дніпропетровщини. Він виробляє зерноочисну і зернотранспортувальну техніку, розкидачі добрив. З його керівником Володимиром Цвілим ми познайомились на нещодавній виставці «ІнтерАгро 2018».

 

  • Є успішні вітчизняні заводи, які постали на базі старих радянських або ще дореволюційних підприємств, як Харківський тракторний чи виробник сівалок «Ельворті». А є абсолютно нові, наприклад «Завод Кобзаренка». Як з’явився ваш бізнес?

23 390 58 1— Все, що ми зараз маємо, досягнуто працею засновників заводу — мене, моїх брата та батька, а також трудового колективу. Ми починали ще в далекому в 1999 році з майстерень із ремонту сільгосптехніки, які придбали за власний кошт з аукціону. Розпочинали власноруч сім’єю, і лише після продажу декількох машин почали наймати працівників. Із самого початку ми зробили акцент на вдосконаленні поширених моделей зерноочисних машин та зернометальників, досягаючи якомога кращої якості.

З роками отримали репутацію надійного партнера, і у 2008 році нами було створено ТОВ «Завод сільгоспмашин». Підприємство розпочало свою діяльність у селі Китайгород Царичанського району Дніпропетровської області. У 2015-му ми придбали колишній ремонтно-механічний завод у Лубнах на Полтавщині. Тепер основне виробництво знаходиться у місті Лубни, а загальне керівництво здійснюється із головного офісу в Китайгороді. Наш завод проводить власні розробки та випускає нові інноваційні моделі сільгоспмашин, які здобули багато різних нагород та схвальні відгуки фермерів із багатьох країн.

 

  • Володимире Івановичу, нині для якісного виробництва потрібне сучасне обладнання, інвестиції. Як вам вдалося все це отримати?

— Ми ніколи не брали грошових кредитів і не просили ні в кого допомоги. Всі вільні кошти вкладалися у розвиток заводу і передусім у придбання найсучаснішого обладнання, в тому числі з відстрочкою платежу. Саме це дозволило нам досягти рівня кращих світових виробників, оптимізувати технологічний процес, знизити витрати, дати життя абсолютно новим видам машин для післязбиральної обробки зерна та забезпечити бездоганну якість. Все це не залишилось непоміченим фермерами та продавцями сільгосптехніки, і ми отримали багато замовлень. Модельний ряд нашої техніки досить великий і здатний задовольнити потреби як дрібних, так і середніх та великих господарств. Це наші найсучасніші розробки, які користуються великим попитом як у фермерів, так і в агрохолдингів, у тому числі за кордоном.

 

  • Справді? А що саме ви імпортуєте?

— Ми спеціалізуємося на виготовленні зерноочисних машин, зернометальників та інноваційних мобільних комплексів для післязбиральної обробки зерна типу ОВС-70М та ОВС-50Ш. Постачаємо техніку для очищення та переміщення збіжжя у 20 країн світу, в тому числі в Німеччину. За технічними характеристиками наша продукція не поступається кращим зарубіжним зразкам, а за енергоефективністю навіть їх перевищує, що підтверджується нагородою від німецького уряду та результатами досліджень. Також імпортуємо розкидачі мінеральних добрив спільного з Німеччиною виробництва.

 

  • Це актуально. Яка лінійка вашої техніки для розкидання?

23 390 60 1— Ми виготовляємо широкий модельний ряд. Розкидачі добрив з обсягом бункера від 1000 до 4000 л випускаються у двох варіантах — навісному та причіпному. Дещо більші: від 5000 до 11000 л виробляються також у двох варіантах — причіпному та можуть монтуватися на автомобілі. агрегати нашого виробництва забезпечують ефективне та точне внесення добрив по ширині від 10 до 36 м. Кожна модель має ще також багато додаткових опцій — пристрій для обмеження розкидання по краю поля, комп’ютер, різного розміру розкидальні диски, можливість окремого вмикання та відмикання розкидання з будь-якого боку, тент, і це ще не все.

 

  • А як Вам вдалося налагодити співробітництво саме з німцями?

— У світі відома німецька якість, ефективність та надійність. Коли мені в 2017 році Дніпропетровська торгово-промислова палата запропонувала взяти участь у діловому візиті до Німеччини, то я з радістю погодився. Тим більше, що ще до початку візиту я отримав інформацію про те, що одна німецька фірма дуже хоче зустрітися з нами для налагодження співпраці. І от ми співпрацюємо з фірмою M. B. Hages, яка має досвід виготовлення розкидачів понад 15 років та запровадила спільне виробництво ще в кількох країнах. Нашим покупцям у Євросоюзі надається дотація у розмірі 90% від вартості купленої у нас техніки.

 

  • Це дивує. Тут у власній країні не дочекаєшся тієї компенсації…

— Європейці — розумні люди і дають підтримку власному сільському господарству в різний спосіб. Зокрема, одним із видів такої допомоги є компенсація до 90% вартості купленої сільгосптехніки, в тому числі закордонного виробництва, як у нашому випадку — українського. Однак не всієї техніки, а найбільш ефективної. Саме таку й виготовляє наш «Завод сільгоспмашин».

 

  • А якщо покупець — український, то чи потрапляють ваші агрегати під програму відшкодування державою 25% вартості за сільгосптехніку від вітчизняного виробника?

— Так. Крім того, ми є партнером «Ощадбанку» і компенсуємо покупцям нашої техніки частину відсотків за кредит.

 

  • Хто надає технічний сервіс на вашу продукцію?

23 390 60 2— Ми не просто виготовляємо техніку. Ми вважаємо, що завод — це тато, а мама — сервіс. І для того щоб наші «діти», тобто сільгоспмашини приносили задоволення та прибутки покупцям, сім’я має бути повноцінною. Ми маємо власну потужну і дуже кваліфіковану сервісну службу, яка проводить введення техніки в експлуатацію, надає консультації, навчає працівників покупця і здійснює ремонт техніки в разі необхідності. Крім того, навчаємо спеціалістів сервісних служб наших дилерів та всіляко їм сприяємо.

 

  • Ми з Вами, Володимире Івановичу, познайомилися у Києві на виставці «ІнтерАгро». Але Ви там були лише як відвідувач. Чому не експонували нічого?

— Бо дорого. Уряди цілого ряду країн — повністю, а Туреччини — на 80% відшкодовують своїм виробникам вартість участі у виставках за кордоном. Причому відшкодовуються як витрати на оплату оренди площ, так і вартість житла, проїзду, зберігається заробітна плата працівників, які направляються у відрядження за кордон. Натомість деякі українські організатори виставок, особливо в Києві, піднімають до захмарних висот ціни на оренду експозиційної площі. Те, що вартість тут удвічі більша, ніж за участь у всесвітньо відомій виставці сільгосптехніки в Ганновері, їх абсолютно не турбує. Бо розуміють, що уряди Німеччини та інших заможних країн все одно викуплять майже всю виставкову площу попри високу ціну. А на українських виробників сільгосптехніки, виходить, їм начхати… Однак ми оптимісти, беремо участь у багатьох виставках в Україні і за кордоном. І дали собі слово обов’язково продемонструвати нашу техніку на найбільшій у світі виставці сільгосптехніки в Ганновері у 2019 році.

 

Розмовляв Ігор ПЕТРЕНКО

1

 15 липня 2019
У п’ятницю, 12 липня, у Мінагрополітики відбулося засідання робочої групи з розвитку органічного виробництва, під час якого обговорено стан підготовки нормативно-правових актів відповідно до Закону України № 2496-VIII «Про основні принцип та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції», який вводиться в дію 2 серпня цього року.
У п’ятницю, 12 липня, у Мінагрополітики відбулося засідання робочої групи з розвитку органічного виробництва, під час якого обговорено стан підготовки нормативно-правових актів відповідно до Закону України № 2496-VIII «Про основні принцип та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції», який вводиться в дію 2 серпня ...
15 липня 2019
 15 липня 2019
Сьогодні, 15 липня, заводу «Ельворті» виповнюється 145 років з моменту заснування. За час свого існування компанія стала провідним виробником сільгосптехніки на території України.
Сьогодні, 15 липня, заводу «Ельворті» виповнюється 145 років з моменту заснування. За час свого існування компанія стала провідним виробником сільгосптехніки на території України.
15 липня 2019
 15 липня 2019
Поточного тижня в Україні на ринку картоплі спостерігається зростання цін. 
Поточного тижня в Україні на ринку картоплі спостерігається зростання цін. 
15 липня 2019
 15 липня 2019
Нові вимоги до безпечності та якості молока і молочних продуктів набули чинності в Україні 12 липня.
Нові вимоги до безпечності та якості молока і молочних продуктів набули чинності в Україні 12 липня.
15 липня 2019
 15 липня 2019
Група виробників Запорізької області, що вирощують болгарський перець, об’єднались задля створення спільної великої партії товару. 
Група виробників Запорізької області, що вирощують болгарський перець, об’єднались задля створення спільної великої партії товару. 
15 липня 2019
 15 липня 2019
Про стан і перспективи вітчизняного виробництва свіжої фруктової і ягідної продукції, а також її поставок за кордон ішлося під час нещодавньої прес-конференції на тему «Підсумки експорту свіжих фруктів і ягід 2018-2019. Прогноз врожаю (і українського експорту) на сезон 2019-2020», яка відбулась у інформаційному агентстві «Інтерфакс-Україна», що в Києві.
Про стан і перспективи вітчизняного виробництва свіжої фруктової і ягідної продукції, а також її поставок за кордон ішлося під час нещодавньої прес-конференції на тему «Підсумки експорту свіжих фруктів і ягід 2018-2019. Прогноз врожаю (і українського експорту) на сезон 2019-2020», яка відбулась у інформаційному агентстві «Інтерфакс-Україна», ...
15 липня 2019

Please publish modules in offcanvas position.