Горизонти Родоніту

/ Гість номера / Субота, 07 липня 2012 18:33

altВітчизняна компанія «Родоніт» відома українським аграріям перш за все своїми унікальними продуктами - «Лігногумат» та «Альбіт». Ці препарати отримали позитивні відгуки за роки застосування на тисячах гектарів посівів в Україні. Та не лише цей чинник викликав у нас зацікавлення діяльністю компанії. Адже «Родоніт» – компанія, яка стрімко розвивається. Ми отримали нагоду поспілкуватися із власником і директором компанії Надією Шаровською.

Надія Шаровська веде справи із суто жіночим підходом, керуючись логікою і притаманним жінкам вмінням розуміти глибинну сутність речей. А якщо додати сюди спеціалізовану освіту і навички першокласного менеджера – виходить вибухова суміш. Cаме тому продукти, які пропонує на ринку її компанія, відрізняються своєю неординарністю.

- Надіє Михайлівно, розкажіть, будь ласка, як виникла компанія «Родоніт», і як ви прийшли в аграрний бізнес?
- Влітку компанії «Родоніт» виповнюється 15 років. Ми її будували на ділових та дружніх стосунках. В аграрний бізнес компанія почала входити через сірчанокислий магній, налагоджуючи зв’язки з тепличними комбінатами країни, але цей напрям діяльності нашого підприємства не був основним. Повноправним гравцем агробізнесу в Україні ми стали з 2006 року, коли в нашому портфелі з'явився продукт «Лігногумат».

- Хотілося б детальніше почути, як, звідки і чому саме цей продукт?
- Свого часу ми познайомилися із представниками компанії «НВО «РЕТ» («Науково-виробниче об’єднання «Реалізація екологічних технологій») з міста Санкт-Петербург. Ця компанія – розробник і єдиний виробник Лігногумату. У мене, як то кажуть, інтуїція спрацювала – і ми отримали ексклюзивні права на продаж цього продукту в Україні.

altЛігногумат - високоактивний гуміново-фульвовий препарат, що має у своєму складі до 90% солей гумінових речовин, з яких 15-40% фульвових та низькомолекулярних кислот від органічних речовин. Саме таке співвідношення складових зумовлює виняткові властивості Лігногумату як стимулятора росту рослин, імуномодулятора, антистресанта.

У Лігногуматі багато гумінових речовин. Гумати - прекрасні продукти, основа плодючості грунту. Існує багато видів гуматів: вугільні, торф'яні, сапропелеві.

Наш Лігногумат, на відміну від решти (вугільних і торф’яних), виготовлений із первинної сировини - рослинного лігніну, з якого природа ще нічого не встигла засвоїти, так би мовити, з первинної інформації, з первинного зв'язку.

Крім Лігногумату у портфелі компанії ще один унікальний продукт – Альбіт.

Альбіт - комплексний препарат нового покоління біологічного походження, основою якого є не живі бактерії, а очищена діюча речовина, отримана при їх мікробній ферментації, антистресант, фунгіцид імунізуючої дії, регулятор росту.

Наше підприємство також представляє Буйський хімічний завод (Росія) - виробника високоефективних комплексних добрив, повністю водорозчинних, ідеальних для позакореневого підживлення.

Власне, з цього почалася і продовжується до нині робота в агробізнесі. З’явилися перші результати, постійні клієнти, прийшла радість спілкування та задоволення від успіхів, одержаних завдяки нашим препаратам.

Лігногумат та Альбіт – натуральні, екологічно чисті продукти, які можна застосовувати в органічному землеробстві. Крім підвищення урожайності і  покращення якісних показників продукції, Лігногумат сприяє відновленню структури ґрунтів, знижує пестицидне навантаження на ґрунт і рослини.

Альбіт взагалі продукт дуже цікавий. Характерна його властивість - імунізація системи рослини, захист від майбутніх хвороб. Принцип дії Альбіту полягає у тому, що він утилізує активні форми кисню й одночасно інтенсифікує біохімічні процеси, ріст та розвиток клітин рослини. Окрім цього, важливою особливістю цього препарату є його фунгіцидна дія, що базується на підсиленні імунітету рослин, стимуляції природної здатності боротися із захворюваннями. Тому Альбіт діє як системний фунгіцид широкого спектра дії.

Завдяки своїм властивостям Альбіт та Лігногумат покращують живлення рослин, підвищують коефіцієнти використання елементів мінерального живлення рослин із ґрунту та добрив, підсилюють посухостійкість та забезпечують стабільний урожай.

- Плануєте якось розширювати асортимент препаратів на ринку?

- Безумовно, ми не стоїмо на місці. Сподіваємося на те, що в нашій країні будуть створені можливості для розвитку екологічного землеробства. Постійно проводимо пошук нових препаратів екологічного напряму, які були б цікаві нашим землеробам, відповідали високим якісним вимогам теперішнього часу та рівню сільськогосподарського виробництва. Крім того, наша компанія знаходиться на стадії впровадження сучасних високоефективних препаратів для тваринництва.

- На скільки вигідно для підприємств застосовувати ваші продукти?
- По-перше, препарати біологічні, тобто при їх виробництві використані лише природні складові. При застосуванні Альбіту і Лігногумату виробник отримує підвищення урожайності в середньому до 30%, високоякісну, екологічну продукцію, а також може знизити кількість хімічних ЗЗР, що сприятиме зменшенню кількості шкідливих речовин у кінцевій продукції, підвищенню смакових і якісних показників та принесе значну економію грошових витрат на ЗЗР.

Можу з упевненістю сказати, що сьогодні в Україні немає продукту, який міг би зрівнятися із Лігногуматом за економічною ефективністю - обсягами отриманого прибутку від кожної вкладеної гривні. Це твердження ґрунтується на величезному досвіді застосування Лігногумату в аграрному виробництві та на багаторічних експериментах в Україні, Росії, країнах ЄС, Канаді та США.

- Крім обробки насіння та обробок по вегетації, де ще можна застосувати препарати Альбіт та Лігогумат?

- Лігногумат дуже ефективно проявляє себе при використанні разом з азотними добривами для біодеструкції пожнивних решток, покращує целюлозну активність ґрунтової біоти, що прискорює процес розкладання. Крім того, застосування Лігногумату сприяє підвищенню урожайності культури, що вирощуватиметься на полі. Так, застосування для біодеструкції пожнивних решток аміачної селітри забезпечило приріст урожаю у 3 ц/га, а Лігногумат з аміачною селітрою – 7 ц/га.

- Ви представляєте ваші продукти тільки на українському ринку?
- Поки що так, але плануємо розповсюджувати свій досвід значно ширше. Адже практика застосування наших продуктів справді свідчить про високий рівень культури аграрного виробництва.

- Можна виокремити якісь галузі, де ваші продукти демонструють найбільш значимі результати?
- Наші продукти з успіхом застосовуються на усіх культурних рослинах. Наприклад, за результатами 2011 року на зернових культурах по всій країні було внесено більше 150 т Лігногумату (при гектарній нормі 30-150 г/га), та більше 25 т Альбіту (при гектарній нормі 40-60 мл/га).

Особливої уваги заслуговує дія наших препаратів на винограді, садових та плодово-ягідних культурах. Ось де наочно спостерігається ефект від застосування Альбіту та Лігногумату. Зокрема, підвищується урожайність, поліпшуються смакові властивості, покращується товарний вигляд та збереженість продукції.

Першими застосували Лігногумат та Альбіт на виноградниках Закарпаття. Для ілюстрації вражень від результатів я вам процитую слова головного агронома ужгородського господарства: «Мало того, що приріст урожаю становив 50%, і відбулося скорочення витрат на фунгіцидний захист. Поділюся своїми відчуттями: коли заходиш у цей виноградник - від зовнішнього вигляду ягід та аромату емоції переповнюють душу!»

Винороб цього господарства, до речі, один із кращих європейських спеціалістів, угорець, сказав, що такого яскравого букету ароматів ніколи не відчував.

Є й інші підтвердження поліпшення якісних показників винограду. Один чеський фермер обробляв виноградники Лігногуматом і представив своє вино в 2008 році в Парижі на виставці. Тоді участь взяли близько 4000 вин європейських виробників, в результаті чого було присуджено 23 бронзових і срібних та одна золота медалі. Вино, що отримало золоту і дві срібних медалі, було вироблено з винограду того самого чеського фермера.

- Продукти справді цікаві. Чи виявляють клієнти зацікавлення ознайомитися із виробництвом?
- Виробники Лігногумату раз на два роки проводять великомасштабні семінари на виробництві. Туди мають змогу потрапити всі наші клієнти і побачити на власні очі рівень виробництва, познайомитися із розробками науковців. Ми як ексклюзивний представник виробника в Україні також присутні на таких заходах. Крім того, усі наші регіональні представники мають пройти стажування на виробництві.

alt- На яких клієнтів ви орієнтовані: на великого товарного виробника, тобто холдинги, на середняків чи на дрібних фермерів? Чи задовольняє вас рівень співпраці?

- Ми намагаємося працювати з усіма категоріями сільгоспвиробників - від великих аграрних об’єднань до дрібних фермерів. Таким чином, ми не класифікуємо клієнтів на важливих і другорядних -з усіма радо співпрацюємо, доносимо  інформацію про наші препарати до кожного землероба України. 

Для цього компанія видає щорічний каталог продукції, у якому ми ділимося отриманим досвідом, надаємо рекомендації спеціалістів з використання наших продуктів на всіх сільськогосподарських культурах. Також налагоджене систематичне висвітлення у ЗМІ даних про наші продукти, їх особливості та технології застосування із різними препаратами (ЗЗР тощо) в існуючих системах вирощування агропродукції.

За два останні роки наша компанія створила дилерську мережу в усіх регіонах країни. Регіональні представники і дилери «Родоніту» впроваджують Альбіт і Лігногумат у виробництво аграрної продукції, проводять семінари та презентації наших препаратів у сільгосппідприємствах та фермерських господарствах.

- Наскільки нам відомо, для аграрного ринку ви пропонуєте не тільки препарати, а й інші продукти?
- Наше підприємство - ексклюзивний представник ізраїльської компанії «Полісак» та іспанської компанії «Інтермас» - виробників захисних, затінюючих та інших сітей. Ми пропонуємо антиградові, спектральні, захисні, енергозберігаючі сіті, які застосовуються для створення й регулювання клімату в овочівництві, садівництві, для управління спектром, для захисту посівів від граду, спеки, буревіїв та інших несприятливих умов середовища.

Наприклад, ми проводили дослід на полуниці. У 2010 році в Криму були весняні заморозки, і 50% урожаю пропало. Але там, де були сіті - всі насадження залишилися неушкодженими. Окрім того, господарство отримало більшу комерційну вигоду. Адже плоди дозріли на 10 днів пізніше від масового збору урожаю у регіоні. В результаті ягоди були реалізовані за вищою ціною.

У цій групі сітей я б також відзначила хроматінети - сіті, що управляють спектром. Таким чином, застосовуючи певні кольори сітей, можна впливати на вегетацію рослин і регулювати їх певні властивості. Наприклад, червоний спектр прискорює розвиток, синій - пригальмовує. Припустимо, ви хочете мати потужні салати, зелений лист і розвинену кореневу систему – тоді треба обирати синій спектр. Або якщо вам потрібно прискорити бутонізацію, цвітіння (що особливо для важливо квітів) або дозрівання плодів, тоді обирайте червоний спектр.

- Надзвичайно цікава технологія! Вже є приклади застосування в Україні?
- Наш перший великий проект - «Донбас-Арена»! Над футбольним полем змонтована захисна система з сітями Алюмінет. Вони захищають газон футбольного поля від вигорання та інших негод, а також регулюють температурний режим. Різниця температур під сітями і зовні становить в середньому 7 градусів.

Для аграрного виробництва це дуже перспективний продукт – для овочівництва (теплиці, тунелі, парники), садівництва, виноградарства і ягідних культур (захист від граду, вітру і спеки). Крім того, ці сіті також можна застосовувати в особистих цілях: засмагати під ними не згоряючи, виготовляти тенти для дитячих майданчиків, альтанки, створювати захист від ультрафіолету у місцях вашого відпочинку.

- Наостанок, Надіє Михайлівно, опишіть ваші сподівання на майбутнє.

- Тенденція розвитку економіки України веде до того, що аграрний сектор стане однією з основних галузей, що визначає економічний потенціал країни. Ми пишаємося, що наша компанія шляхом впровадження інноваційних технологій бере участь у відтворенні аграрної України, яка буде здатна забезпечити якісним продовольством майбутні покоління не тільки наших співгромадян, а й мешканців інших країн.

Не дивлячись на досягнуте, ми ставимо перед собою все нові й нові цілі: зайняти гідне місце серед провідних компаній України і Європи, що поставляють на ринок екологічно чисту продукцію і ресурсозберігаючі технології для органічного землеробства; розширювати асортимент екологічно-чистих продуктів і впроваджувати їх у технології виробництва сільськогосподарської продукції; допомогти українським аграріям вибрати дорогу інтенсивного землеробства. Все це робиться з метою, щоб продукція, яку представляє на ринку компанія «Родоніт», асоціювалася у споживача з думкою: «Мінімальне вкладення – максимальний прибуток - екологічно чиста продукція», допомогти людям бути здоровими і щасливими, позаяк здорова їжа – здорове тіло, або у здоровому тілі – здоровий дух! Якими б сміливими наші прагнення не здавалися, ми вважаємо їх сповна реальними. І, найважливіше, щоб всі наші почини несли людям радість, віру, надію, любов і благополуччя. За всі зусилля краща винагорода – це щастя і здоров'я наших рідних, друзів, колег і партнерів.

Розмову вели Віталій Тернопільський і Юрій Білаш

17bbffa263551ac879b30ab411df2d7c

 14 серпня 2020
Станом на 13 липня, українські сільгоспвиробники вже зібрали 36,7 млн тонн зернових і зернобобових культур з площі 9,3 млн га (61% до прогнозу). Загалом аграрії зібрали 39,2 млн тонн зернових, зернобобових культур та ріпаку (+ 3,9 млн тонн за тиждень) з площі 10,4 млн га.
Станом на 13 липня, українські сільгоспвиробники вже зібрали 36,7 млн тонн зернових і зернобобових культур з площі 9,3 млн га (61% до прогнозу). Загалом аграрії зібрали 39,2 млн тонн зернових, зернобобових культур та ріпаку (+ 3,9 млн тонн за тиждень) з площі 10,4 млн га.
14 серпня 2020
 14 серпня 2020
У серпневому звіті аналітики USDAзнизили прогноз світового виробництва пшениці до ​​766,02 млн тонну 2020/21 МР у порівнянні з 769,3 млн тонн у липневій оцінці, що, тим не менш, як і раніше вище показника минулого сезону (764,1 млн тонн).
У серпневому звіті аналітики USDAзнизили прогноз світового виробництва пшениці до ​​766,02 млн тонну 2020/21 МР у порівнянні з 769,3 млн тонн у липневій оцінці, що, тим не менш, як і раніше вище показника минулого сезону (764,1 млн тонн).
14 серпня 2020
 14 серпня 2020
АТ «Аграрний фонд» повертається до класичної моделі форвардних закупівель зерна, працюватиме через Аграрну біржу і обов’язково буде страхувати майбутній врожай.
АТ «Аграрний фонд» повертається до класичної моделі форвардних закупівель зерна, працюватиме через Аграрну біржу і обов’язково буде страхувати майбутній врожай.
14 серпня 2020
 14 серпня 2020
Через посуху в липні-серпні поточного року, прогнозується зниження врожаю соняшника та його якості.
Через посуху в липні-серпні поточного року, прогнозується зниження врожаю соняшника та його якості.
14 серпня 2020
 14 серпня 2020
З початку поточного сезону експорт українського кукурудзяного крохмалю збільшився на 64%, в порівнянні з аналогічним періодом минулого року.
З початку поточного сезону експорт українського кукурудзяного крохмалю збільшився на 64%, в порівнянні з аналогічним періодом минулого року.
14 серпня 2020
 14 серпня 2020
Маски, антисептики та дистанція – фахівці закликають підприємства, що зберігають зерно, слідкувати за дотриманням заходів безпеки на час пандемії.
Маски, антисептики та дистанція – фахівці закликають підприємства, що зберігають зерно, слідкувати за дотриманням заходів безпеки на час пандемії.
14 серпня 2020

Please publish modules in offcanvas position.