soniashnyk

Філіп Хорш: «У нашому бізнесі все вирішує щирий потиск руки»

/ Гість номера / Четвер, 04 лютого 2016 15:12
Ми зустрілися з одним із братів Хорш — Філіпом Хоршем, генеральним директором компанії Horsch Maschinen Gmbh, коли черговий день роботи на всесвітній виставці AGRITECHNICA 2015 в Ганновері офіційно вже давно закінчився. До наступного ранку розійшлися відвідувачі. Рідкісна для гамірної виставки спокійна атмосфера налаштовувала на розмірену щиру розмову. Звісно, ми почали з того, що для нас найближче — зі ставлення співвласника крупної компанії до розвитку його бізнесу в Україні. Попри виснажливий день Філіп Хорш все одно усміхнений і надзвичайно емоційний. Захоплено жестикулює і особливо часто вживає слово «Herz» — «серце».

 

Фірму будують не комп’ютери, а люди,
які беруть на себе відповідальність
Україна — це для нас ринок, де ми вже тривалий час працюємо, понад 20 років. Якщо так довго спілкуватися, то вже, зрозуміло, налагодилися особливі відносини. Є не просто формальні, а надзвичайно гарні відносини з багатьма клієнтами, до яких ми часто їздимо. І це для нас велике задоволення.
 
  • Цього року у виставковому павільйоні ми бачимо в оточенні техніки компанії ХОРШ стенди з портретами членів Вашої родини.
 Ми завжди ретельно і продумано плануємо стратегію розвитку свого бізнесу, щоб він мав тривалу перспективу. Дуже важливим вважаємо чітко показати наші цілі і знайти підхід безпосередньо до конкретних клієнтів. Тому й наші маркетингові ідеї розробляються досить тривалий час.
 
У центрі нашої експозиції на AGRITECHNICA 2015 розташовані стенди з нашими із братом портретами і ключовими слоганами. Це для нас принципово. Будуть ще обличчя наших співробітників, клієнтів та партнерів. Цим ми хочемо донести головний посил: наша компанія працює не з технікою, наша компанія працює з людьми. І все залежить не від розрахунку, а саме від серця. Тому мій головний слоган, який усі бачать в експозиції, звучить так: «Нашу техніку ми створюємо за вашими потребами і за велінням мого серця». Упевнений, що саме в цьому секрет нашого спільного успіху.
 
Завжди про все, що робимо, радимось з людьми. Тому що маємо глибоку переконаність: фірму будують не досконалі схеми, комп’ютери і технології, фірму вибудовують люди. А люди — це серце і душа. І все, з чим ми працюємо, це дуже персональні речі. Ми показуємо партнерам і клієнтам, що у нас є конкретні люди, які беруть на себе персональну відповідальність. Вони постійно відкриті, готові контактувати. Клієнти повинні завжди розуміти і відчувати, хто стоїть за маркою, за нашим брендом, хто постійно слухає їх потреби.
 
Домовленості з фермерами дуже міцні та надійні
 
  • Ваша техніка працює в усьому світі. Чи є особливості у фермерів різних країн?
 Насправді фермери в усьому світі дуже подібні між собою. Вони люблять свою землю. А ще здатні за настроями, навіть за тембром голосу і, звісно, за конкретними вчинками оцінити ступінь надійності партнера, висловити до нього своє ставлення, довіру. Аграрний бізнес дуже персональний і дуже емоційний. Коли домовляєшся про щось і щиро тиснеш селянину руку, то це і буде найміцніша угода (Філіп Хорш простягає нам свою відкриту руку, демонструє міцний і дружелюбний потиск). Можеш бути впевненим, що фермери завжди дотримаються слова, в якому б кінці світу ви не жили. Покажіть мені ще такий бізнес, де простий потиск рук так само стільки вартує! Тому мені дуже подобається такий бізнес, адже усі ми не сидимо в якихось відокремлених офісах. Ми працюємо з людьми на свіжому повітрі, серед природи, серед рослин і тварин.
 
Нас багато що єднає з Україною. В Україні нас завжди гарно приймають, зустрічають зі щирою душею і серцем. Для нас це дуже близька атмосфера, бо українці так само більше вирішують серцем, аніж розрахунком. Це у нас спільне.
 
  • У чому Ви бачите перспективу розвитку бізнесу в Україні?
 Український ринок не просто важливий — він ключовий для нас. У нас вже тут багато хороших партнерів і працює сильна команда. Ми навіть разом з українськими фермерами спільно розробляємо спеціальні продукти, які продаємо тільки в Україні. Серед асортименту нашої техніки є багато агрегатів, які ми розробили саме в Україні. У цьому особливість, так буває не з усіма країнами. На величезному і різноманітному українському ринку ми багато їздимо, аби спілкуватися з різними фермерами, самі знаходимо ключових клієнтів. Най­уважніше дослухаємося до їх оцінок та пропозицій, коли необхідно щось удосконалити. Якщо вони остаточно задоволені,тоді наша мета досягнута. Успішні фермери завжди були нашою головною метою, так, безумовно, буде й надалі.
 
Простий продаж заліза нам нічого б не дав
 Наша родина веде аграрний бізнес серцем. Простий продаж заліза нам нічого б не дав і дати не міг би. Мене мотивує думка про те, як ми можемо стати кращими, ефективнішими, дати більшу продуктивність. Але досягнути успіху на цьому шляху можна тільки разом зі своїми клієнтами. Багато фірм беруть продукт, везуть на певні ринки, запускають якійсь дуже накручені маркетингові схеми і думають, що у такий спосіб стануть там успішними. Я багато років спостерігаю, вивчаю, все дуже чітко аналізую: така стратегія не дасть тривалого успіху.
 
Кожен регіон має свої унікальні особливості, кожен дуже різний за типами земель, кліматом, підходами до сівозмін, розміри господарств врешті-решт. Я не можу просто взяти агрегат, розроблений для Німеччини, і перекинути його на інший ринок. Бо у нас він обробляє, скажімо, 500 га, а в Україні буде працювати на 5 тис. га. Йдеться про різні системи і комплекси.
 
Усе, що розробляємо, плануємо дуже ґрунтовно і на тривалий термін. Нас не цікавить швидкий прибуток. Ми в Україні пробули мінімум 10 років, поки стали такими успішними, як зараз. Нам знадобилося багато часу для того, щоб аналізувати, вивчати, які саме наші пропозиції дадуть вигоду споживачу, яку перевагу він очікує від нас.
 
От наведу вам один свіжий приклад. Буквально сьогодні вранці до нас на стенд приходили представники одного з крупних українських агрохолдингів. Звернулися з актуальною пропозицією. Хочуть так вдосконалити наш агрегат для висіву сої, щоб можна було збільшувати міжряддя і ще додатково одночасно вносити добрива. Чітко поставлене завдання. Я зрозумів, у чому нагальна потреба. І це дуже специфічна потреба, яку спостерігаємо тільки в Україні. Інший міг би сказати: «Що ж, це твої проблеми, а мені своє робити. Хочеш — бери мою техніку, а ні, так шукай щось інше». Але я сам фермер. Мені знайомі його потреби. І цей клієнт для мене важливий. Знаю: якщо я це не зроблю, то знайдеться інший, хто виконає таке індивідуальне замовлення. Аграрії — люди наполегливі, вони свого все одно доб’ються. І я хочу бути з такими цілеспрямованими професіоналами. Хочу завжди покращуватись, щоб не стояти на місці. Навіть можу допустити, що через рік той самий господар скаже, що його нова технологія не виправдала себе, тож нові агрегати вже не потрібні. Навіть тоді це не буде проблемою. І ми продовжуватимемо експериментувати разом з нашими клієнтами. Бо тільки коли ти пробуєш, то можеш знати: буде це реально працювати чи не буде.
 
Як пережити важкі часи
 
  • Тобто українські аграрії досить ініціативні, підштовхують вас до нових вдосконалень?
 Так, дуже. У кожній країні можна зустріти гарних професіоналів. Десь їх більше, десь менше. В Україні дуже відчувається, як швидко зростає професіоналізм учасників аграрного ринку. Їх рівень зростає надзвичайно стрімко. Думаю, це через те, що у вас багато територіальних різноманітностей, дуже відрізняються кліматичні умови. А до того ж, Україна так зручно розташована просто у центрі Європи. Ви маєте дуже значущий великий ринок зі зручною логістикою. Усе це мусить сприяти динаміці росту. Отже, у нас з вами один вихід — успіх.
 
  • Тепер ми віримо у щирість Вашого вислову на стенді, де йдеться про те, що робите свою продукцію серцем…
 Наші клієнти давно знайомі з нашим маркетингом. Коли щось нечітко їм кажемо, одразу уловлюють. Клієнт завжди поряд з нами. Ми щодня з ним на полі. І це нам приносить задоволення. Тільки коли є задоволення від роботи та спілкування, можна пережити навіть погані, важкі часи.
 
Розмову вела Наталя Антоненко
Loaded JSON is emptySorry, no video's found. Please check your config (^_^)!
 17 лютого 2020
Для України у 2020 році Китай, Єгипет та Німеччина є пріоритетними країнами для відкриття у них торговельних представництв.
Для України у 2020 році Китай, Єгипет та Німеччина є пріоритетними країнами для відкриття у них торговельних представництв.
17 лютого 2020
 17 лютого 2020
У період з 8 по 14 лютого 2020 року морпортами України на експорт було відвантажено 1,17 млн тонн основних зернових культур, що на 54% перевищує показник попереднього тижня (755 тис. тонн з урахуванням актуалізації даних).
У період з 8 по 14 лютого 2020 року морпортами України на експорт було відвантажено 1,17 млн тонн основних зернових культур, що на 54% перевищує показник попереднього тижня (755 тис. тонн з урахуванням актуалізації даних).
17 лютого 2020
 17 лютого 2020
Комітетські слухання на тему «Концепція державної підтримки сільгосптоваровиробників в рамках реалізації аграрних реформ» відбулися минулого тижня в стінах Верховної Ради України.
Комітетські слухання на тему «Концепція державної підтримки сільгосптоваровиробників в рамках реалізації аграрних реформ» відбулися минулого тижня в стінах Верховної Ради України.
17 лютого 2020
 17 лютого 2020
У 2019 році Адміністрації морських портів України (АМПУ) вдалося більш ніж на 277,7 млн грн знизити заплановані витрати на придбання товарів, робіт та послуг за рахунок проведення закупівель в електронній системі ProZorro.
У 2019 році Адміністрації морських портів України (АМПУ) вдалося більш ніж на 277,7 млн грн знизити заплановані витрати на придбання товарів, робіт та послуг за рахунок проведення закупівель в електронній системі ProZorro.
17 лютого 2020
 17 лютого 2020
Світові ціни на лохину в 2020 році можуть виявитися найнижчими в історії.
Світові ціни на лохину в 2020 році можуть виявитися найнижчими в історії.
17 лютого 2020
 17 лютого 2020
У період із 7 по 14 лютого 2020 року територіальними органами Держгеокадастру до загального переліку земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності, права оренди на які пропонуються до продажу на земельних торгах у формі аукціону, включено 112 земельних ділянок загальною площею 1 тис. 768 га.
У період із 7 по 14 лютого 2020 року територіальними органами Держгеокадастру до загального переліку земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності, права оренди на які пропонуються до продажу на земельних торгах у формі аукціону, включено 112 земельних ділянок загальною площею 1 тис. 768 га.
17 лютого 2020

Please publish modules in offcanvas position.