agro business 160 160

×

Попередження

JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 88

Серед усіх зернобобових культур відомих людству найбільше цінується соя. За свідченням біологів, соя перебуває на вершині піраміди рослинного білка та олії у світі. 

На сьогодні соняшник є основною олійною культурою України. Серед світових виробників наша країна посідає друге-третє місце за валовим збором насіння цієї стратегічної культури. Впродовж останніх років у країні виробляється до 10 млн т насіння соняшнику. При цьому частка його переробки становить близько 98% від олійної сировини, яка переробляється олійно-жировими підприємствами України.

В Україні останніми роками спостерігається велика нестабільність валових зборів зерна пшениці. Значне коливання урожайності та валових зборів зерна за роками зумовлюється насамперед неадаптованістю технологій чи їх окремих складових до несприятливих погодних умов. Нове тисячоліття розпочалося із вкрай несприятливих умов для перезимівлі озимих та дуже жорсткої посухи, що істотно зменшили врожайність та валові збори зерна в нашій країні.

Кормовиробництво як галузь сільського господарства має забезпечувати тваринництво достатньою кількістю якісних кормів, збалансованих за вмістом поживних речовин. Основні напрями розвитку цієї галузі — інтенсифікація польового і лучного кормовиробництва на основі прогресивних технологій вирощування кормових культур, заготівлі і зберігання кормів, докорінне поліпшення їх структури і якості.

Глобальне потепління стало повсяденним явищем для сільгоспвиробників, чия робота залежить від кліматичних циклів: більш ранні терміни сівби, зміна граничних показників для культур, більш ранні терміни жнив. Cільске господарство має інструменти, що дають змогу відповісти на кліматичні й водночас продовольчі виклики. Кукурудза вже добре пристосована до вірогідних наслідків глобального потепління і буде й надалі змінюватися відповідно до прийдешніх умов, якщо їй у цьому допомагатимуть сільгоспвиробники з правильними технологіями вирощування та прогрес генетики.

Одна з найдавніше окультурених плодових рослин у зоні помірного клімату — яблуня. Значне поширення цієї культури у світі пояснюється її високою адаптивністю до різних ґрунтово-кліматичних умов, багатим біохімічним складом плодів, які за відповідного добору сортів можна споживати у свіжому вигляді практично цілий рік. Натомість груша значно відстає за площами та обсягами виробництва через помітно нижчу зимостійкість десертних, особливо цінних сортів, ніжність їх плодів, а також вибагливість до умов збирання, транспортування і зберігання.

Ріпак належить до провідних олійних культур в Україні та світі. Насіння ріпаку має широке технічне і продовольче застосування, що підтверджується стабільним попитом. Тож на внутрішньому ринку на це насіння формуються високі закупівельні ціни. Разом із тим аграрії перебувають у постійному пошуку оптимального співвідношення витрат на виробництво і доходів від реалізації продукції

Останніми роками вітчизняний агробізнес досить швидко освоює сучасні IT-рішення у сфері інформаційних технологій та «Інтернету речей», які вже добре себе зарекомендували в багатьох країнах світу. Однак внаслідок цього аграрій отримує гігабайти різноманітних даних, що, як правило, фізично складно опрацювати та проаналізувати. Насправді ця інформація є цінним економічним ресурсом, який може приносити дохід за умов правильного її використання.

Понеділок, 30 листопада -0001 02:02

Оранка: міфи та реалії

Володимир НАДИКТОчлен-кореспондент НААН України,

Таврійський державний агротехнологічний університет

Аналізуючи сучасні науково-практичні публікації стосовно оранки, напрошується висновок, що цей, практично найстаріший технологічний прийом обробітку грунту, нині є найменш вивченим. Доказом цьому є те упереджене ставлення науковців і виробничників до нього, які, за відсутності чітких пояснень, давно переросли у міфи.

Олександр ГОРДА

спеціально для "Агробізнес Сьогодні"

Зменшення рентабельності аграрного виробництва сьогодні турбує багатьох його учасників і перш за все самих аграріїв. Тому багато хто з них вже активно шукає варіанти підвищення ефективності виробництва продукції, зменшення різних поточних витрат. Одним із найбільш перспективних нині стало застосування елементів точного землеробства. Як реально це впровадити у себе в господарстві, і що пропонують деякі з постачальників послуг, ми почули недавно під час так званого краш-тесту компаній, які працюють із технологіями точного землеробства, що відбувся у Києві. Серед його учасників виділялися Віктор Галкін, менеджер з маркетингу компанії Syngenta, і Валерій Яковенко, співзасновник компанії dron.ua.

Please publish modules in offcanvas position.