Усе починається з насіння: на Хмельниччині запрацював новітній насіннєвий завод

/ Інфраструктура ринку / П'ятниця, 28 грудня 2012 16:01

alt

Урожайність сільськогосподарських культур залежить не тільки від рівня агротехніки на полі, а й від правильно підібраних сортів, їх ознак і властивостей. Проте потенційні можливості сорту можуть бути реалізовані лише за високої якості насіння – чистосортності, схожості, стійкості до ураження хворобами і шкідниками. Власне, правильно оброблене насіння може сприяти суттєвому збільшенню врожаїв.

З метою підвищити власні показники врожайності та спонукати фермерів до використання насіння високої якості корпорація «Сварог Вест Груп» ввела в експлуатацію сучасний насіннєвий завод з очищення, калібрування, протруєння та фасування насіння зернових, круп’яних та бобових культур у с. Лотівка Шепетівського району Хмельницької області. Завод споруджено на базі насіннєвого господарства елітної групи ТОВ «Лотівка-Еліт», що входить до складу корпорації.

altНасіннєвий завод зведено на базі побудованої два роки тому сушарки Benelux американського виробництва і обладнаний висококласним устаткуванням фірми Cimbria (Данія), яке відповідає найвищим світовим стандартам у галузі насінництва. Партнером із постачання обладнання для протруєння насіння виступила компанія Syngenta. Загальна вартість інвестицій в будівництво становила близько 36 млн грн.

На заводі вироблятимуть високоякісне насіння класу «еліта», 1-3-ї репродукцій. Продуктивність заводу – 15 т/год. Однак лише 30% потужностей підприємства достатньо для забезпечення потреб «Сварогу». Таким чином, 70% потужностей буде спрямовано на надання послуг іншим аграрним підприємствам. «Рентабельність насіннєвого заводу оцінювалася насамперед у комплексі загального виробництва культур у компанії. На наше переконання і досвід, використання високоякісного насіння дасть можливість збільшити показники урожайності на 10-15%, і, відповідно, це також є складовою рентабельності. Гадаю, це буде рентабельне виробництво не тільки для нашої корпорації, а й як складова надання послуг іншим компаніям», – зазначив голова правління Корпорації «Сварог Вест Груп» Андрій Гордійчук. З його слів, сьогодні вже поступають замовлення від інших компаній про підготовку їхнього насіння на цьому підприємстві. Проте, на жаль, ще недостатньо фермерів розуміють, наскільки важлива якість насіння в їхньому виробництві. Адже існує два генеральних напрями збільшення урожайності зернових – це збільшення внесення органіки на поля і високоякісне насінництво. І точного землеробства, яке включає цілий комплекс заходів, щоб кожний гектар, кожна ділянка землі отримувала все, що потрібно для забезпечення високопродуктивної урожайності основних культур і рентабельності, недостатньо. А будівництво заводу - один з етапів реалізації стратегії компанії високорентабельного виробництва сільгосппродукції.

 

altНасіннєва лінія «Сварог Вест Груп» складається із шести послідовних блоків. Перший блок – попереднього очищення зерна, де працюють машини попереднього очищення Delta 144.2 (40 т/год.) і тонкого очищення Delta 107 (15 т/год.). Таке очищення дозволяє видалити сміття, пил і домішки. При цьому видаляється зіпсоване й бите зерно, що забезпечує найвищу якість оброблюваного насіння, адже воно передусім має бути без сторонніх домішок. Другий блок - трієрний, де відбувається остаточне очищення насіння від великих і дрібних домішок. Наступним є гравітаційний сепаратор (або вібропневмостол), де насіння розділяється за питомою вагою. На вібропневмостолі можна відокремити зерно із прихованими внутрішніми дефектами, відділити пророслі зерна від непророслих, одну культуру від іншої, відібрати соняшникову «голозерку» від насіння із нормальною панцирністю. Блок протруювання включає машину протруювання насіння Cimbria Heid Centricoater CC 150. Вона забезпечує абсолютну рівномірність протруювання всього насіння, відповідно продукція в результаті відповідає усім міжнародним вимогам сертифікації насіння. Завершальними є дозуючий блок, який автоматизує подачу насіння і блок фасування та затарювання.

 

Кожна машина обладнана власною системою аспірації, тобто в приміщення не потрапляє ні зерновий пил, ні хімічні препарати з протруйника. Варто зауважити, що ступінь очищення повітря становить понад 99%, що повністю відповідає найвищим вимогам. Для усіх електродвигунів застосована потрійна ступінь захисту, завдяки чому досягається майже абсолютна надійність двигунів.

 

altТакож слід вказати на добре налагоджену систему транспортування насіння між окремими блоками лінії ланцюговими, стрічковими конвеєрами, Z-норіями. Лінія обладнана повністю інтегрованою системою компютерного контролю та управління, при якій усіма операціями можна управляти з одного компютера, встановленого в операторській.

 

Виробництво всього насіннєвого матеріалу буде вестись під постійним контролем агрономів та технологів насіннєвого господарства корпорації «Сварог Вест Груп», які пройшли відповідні навчання у данських фахівців та на українських насіннєвих заводах. Завдяки високому рівню автоматизації виробничих процесів забезпечуватиметься цілодобове безперервне виробництво насіння у три зміни.

 

Як зауважив Володимир Галищук, заступник голови Хмельницької обласної державної адміністрації з питань агропромислового комплексу, відкриття цього заводу створює певну перевагу для підприємств Хмельниччини, адже якісне насіння, яке вироблятиме завод, перш за все, буде реалізовуватися у регіоні.

 

Наразі в корпорації «Сварог Вест Груп» задумуються над реалізацією іншого проекту – будівництва елеватора, адже питання стало вже нагальним.

 

Коментарі


Андрій ГОРДІЙЧУК, голова правління Корпорації «Сварог Вест Груп»

Відкриття насіннєвого заводу є невід’ємною складовою нашої стратегії розвитку високотехнологічного аграрного бізнесу. Сім років тому середня врожайність у компанії була в межах 30-40 ц, то коли ми досягли 70, виникло питання, що традиційних методів – часте внесення добрив, потрібне дозування, застосування комплексу ґрунтообробних робіт, вже недостатньо для збільшення урожайності.

 

В цілому наукове насінництво України змушує бажати кращого. І це проблема не сьогодення, вона закладена значно раніше. Проте збільшення потужностей із виробництва насіння, покращення самих технологій вирощування насіннєвих культур дасть можливість потужним західним компаніям розвивати первинне насінництво в Україні. Позаяк кліматично земля це дозволяє, але технологічно ми до цього не були готові. Думаю, з часом ця ситуація зміниться і насіння як для наших потреб, так і для закордонних буде вирощуватись у нашій країні. Нам приємно, що цей завод стане першим насіннєвим відповідного рівня у західній Україні. 

Володимир ГАЛИЩУК, заступник голови Хмельницької ОДА з питань агропромислового комплексу

Цей завод є певною перевагою для підприємств Хмельниччини. За потужністю він сьогодні є найсучаснішим та найпотужнішим у регіоні. Цього року Хмельниччина очікує валовий збір урожаю 2,6 млн т, а на 2013-й ми маємо перспективу отримати 3 млн т зерна. Це дійсно будуть рекордні показники і все це можна зробити при умові, якщо буде якісне насіння. Завод матиме стратегічне значення не тільки для Хмельниччини, а й загалом для центрального і західного регіонів України. Якщо потужно підготувати насіння, доброї якості і вдалого сорту, то буде прекрасний результат. 

Оксана СТРЕТОВИЧ, директор представництва Cimbria Unigrain

Цей завод виявився нашим першим спільним проектом зі «Сварог Вест Груп». Я впевнена, що з новим обладнанням і новим заводом, який є нашим спільним досягненням, компанія стане ще впевненішою у реалізації своїх планів. А ми її підтримаємо.

 

Завод у Лотівці - наш двадцятий об’єкт в Україні з 1997 року. У результаті більш ніж 50-ти річного досвіду розробки, проектування і постачання устаткування з доробки насіння ми створили технології, які відповідають найвищими стандартами європейської якості, забезпечують високопродуктивну, високоякісну і високорентабельну доробку насіння. Саме тому компанію Cimbria вибрали постачальником обладнання світові лідери насіннєвого виробництва: Syngenta, Monsanto, Pioneer, KWS, Maisadour, Euralis. І ми дуже раді, що компанія «Сварог Вест Груп» стає в один ряд з такими відомими іменами. 

Олександр АСТРАХАНЦЕВ, менеджер з роботи з ключовими клієнтами (напрям обробки насіння), регіон СНД, компанія Syngenta

Компанія Syngenta співпрацює із корпорацією «Сварог Вест Груп» вже не перший рік, і з року в рік наш спільний бізнес стабільно й стрімко зростає. Саме з огляду на майбутні перспективи такого росту ми інвестували в сучасне обладнання для протруювання насіння на заводі корпорації. Впевнені, що питання якості обробки насіння нерозривно пов’язане з питаннями ефективності самих протруйників, а саме в цій галузі Syngenta є світовим лідером. Компанія Syngenta й надалі буде всіляко підтримувати виробників високоякісного насіння в Україні, пропонуючи як сучасні та ефективні препарати, так і унікальні сервіси з технічного забезпечення та підтримки виробників». Дуже приємно, що компанія «Сварог» вибирає собі в партнери таких лідерів ринку, як наша компанія. Дуже приємно мати справу з людьми, які змогли швидко та якісно реалізувати проект.

1

 20 липня 2019
Цього року державні фітосанітарні інспектори Херсонщини вперше отримали феромонні пастки на ясеневу смарагдову вузькотілу златку (Agrilus planipennis Fairmaire),
Цього року державні фітосанітарні інспектори Херсонщини вперше отримали феромонні пастки на ясеневу смарагдову вузькотілу златку (Agrilus planipennis Fairmaire),
20 липня 2019
 20 липня 2019
Жовтий, червоний, видовжений, грушоподібний та інші сорти кизилу вирощує фермер з м. Гола Пристань Олександр Галич.
Жовтий, червоний, видовжений, грушоподібний та інші сорти кизилу вирощує фермер з м. Гола Пристань Олександр Галич.
20 липня 2019
 19 липня 2019
Перші місця у рейтингу найдефіцитніших професій в агросекторі займають трактористи та водії вантажівок.
Перші місця у рейтингу найдефіцитніших професій в агросекторі займають трактористи та водії вантажівок.
19 липня 2019
 19 липня 2019
В Україні вирощуванням і продажем зелені, салатів і пряних трав займається невелика кількість постачальників. Причин багато, проте основна – це дуже ніжний товар, який швидко псується.
В Україні вирощуванням і продажем зелені, салатів і пряних трав займається невелика кількість постачальників. Причин багато, проте основна – це дуже ніжний товар, який швидко псується.
19 липня 2019
 19 липня 2019
АТ «Укрзалізниця» запропонувала бізнесу послуги з будівництва та ремонту вантажних вагонів.
АТ «Укрзалізниця» запропонувала бізнесу послуги з будівництва та ремонту вантажних вагонів.
19 липня 2019
 19 липня 2019
На півдні Вінницької області з’явилася промислова плантація волоських горіхів загальною площею майже тисяча гектарів.
На півдні Вінницької області з’явилася промислова плантація волоських горіхів загальною площею майже тисяча гектарів.
19 липня 2019

Please publish modules in offcanvas position.