soniashnyk

Флагманський сегмент

Флагманський сегмент

/ Механізація АПК / Понеділок, 16 квітня 2018 13:35

Трактори потужністю до 350 сил є основою технічного парку більшості середніх господарств та продуктивно працюють у філіях агрохолдингів.

Починаючи із 300 «конячок», можна вже вести мову про роботу із широкозахватними агрегатами, суттєво нарощуючи продуктивність виконання польових операцій. Вартість таких тракторів вже починається від 200 тис. дол. США, а тому аграрії особливо ретельно ставляться до їх вибору — гроші чималенькі. Саме тому трактор, потужністю 320–350 сил, найчастіше є вибором господарства, в якому успішно займаються рослинництвом на площі від 1500 га. На нього ретельно збирають гроші, довго радяться із колегами та продавцями і зрештою обирають оптимальний з точки зору ціни, надійності та якості сервісу варіант. Бо це флагман, підстрахувати якого зможуть хіба що наявні в господарстві немолоді ХТЗ чи «Кіровці».

З іншого боку, трактори такої потужності охоче беруть великі агрокомпанії, які обробляють від 10 тис. га і більше. Справа в тому, що підрозділи холдингів нерідко розташовані на досить солідній відстані один від одного, що знижує економічний ефект від застосування тракторів великої потужності. Тому керівництво агрохолдингів воліє взяти десять 350-сильних тракторів замість, скажімо, удвічі меншої кількості 500-сильних, заразом пом’якшуючи ризик незапланованої зупинки роботи внаслідок виходу із ладу єдиного на дільниці велетня-трактора.

Ще одна суттєва перевага тракторів 300–350 к. с. — можливість завдяки запасу потужності двигуна та правильному підбору агрегатів виконувати той обсяг робіт, який за звичайних умов потребуватиме принаймні 390-сильної машини. Однак тут вже чимало залежить як від самої моделі, так і від керівництва господарства.

Відразу слід наголосити, що класних машин у цьому сегменті на ринку України чимало, причому окремі виробники можуть запропонувати не одну модель. Тому ліпше з самого початку визначитися з тим, які завдання буде покладено на ваш трактор. Справа в тому, що у цьому сегменті можна взяти як просту, мов двері, машину із механічною коробкою передач, так і справдешнє диво техніки із купою електроніки та хитромудрою добіркою дорогих опцій. У цьому разі потрібно чітко усвідомлювати, що частина з них може виявитися незатребуваною, а також ймовірні додаткові витрати на сервісне обслуговування.

Отже, що ми маємо на ринку, і які моделі можна сміливо обирати, орієнтуючись на потреби конкретного господарства.

 

New Holland Т8.410

Одна із найпродуктивніших машин у нашому сегменті завдяки вражаючому запасу потужності. Технологія PowerBust дає змогу короткотермінового підвищення міці трактора із номінальних 340 «конячок» аж до 409! Відповідно трактор із начепленим широкозахватним агрегатом легенько може йти полем із ґрунтами та рельєфом будь-якої складності, впевнено долаючи підйоми та не грузнучи у сухій чи, навпаки, в’язкій землі. Фіатівський двигун Cursor 9, поза сумнівами, є одним із найбільш вдалих не лише у цьому класі. Водночас, завдяки інноваційній системі електронного впорскування, Cursor 9 має досить помірний апетит.

 

22 365 66

 

Тут також стоїть проста і водночас розумна трансмісія (18 х 4), розрахована на мінімізацію впливу людського фактору. При цьому будь-який механізатор зможе відразу ж освоїтися з її роботою, без остраху накоїти щось не те.

Серед переваг Т8.410 виробник очікувано виділяє подовжену колісну базу, яка на 400 мм перевищує аналогічний показник у найближчого конкурента. Це дозволяє нормально триматися у колії, не розхитуючи причіпне обладнання, та впевненіше долати підйоми. Відзначимо також простоту конструкції флагмана серії Т8 New Holland, що суттєво спрощує як експлуатацію, так і обслуговування машини.

 

John Deere 8320R

Машини «восьмої» серії John Deere справедливо вважаються улюбленцями аграріїв. Яку б ви не вибрали модель цього американського виробника, то гарантовано не помилитесь. Головним пріоритетом John Deere завжди буде надійність техніки, яка компенсує досить високу вартість самої техніки. Це безпосередньо стосується 320-сильного трактора John Deere 8320R, тим більш, що ця модель першочергово рекомендована для ринку України.

 

22 365 68 1

 

Трактор зорієнтований на довгу безвідмовну роботу, причому тут передбачене спрощене зручне управління, з яким впорається будь-який механізатор. Також тут інтегровано систему активного рульового управління, що сприятливо впливає на продуктивність роботи машини. Так само швидко і якісно сервісне обслуговування John Deere 8320R проведе будь-який офіційний дилер бренду. При цьому всьому трактор стійко «переварює» і тонни пилюки на наших полях, і наше пальне, сумно відомої якості.

Разом з цим, ця модель також трохи вища за потужністю John Deere 8345 містить низку інноваційних суто «джондірівських» рішень, які дають змогу оптимально працювати за технологіями точного землеробства і скористатися широкими можливостями інтерактивної сервісної підтримки John Deere.

 

Claas Axion 930

Сьогодні ми спостерігаємо справжній наступ тракторів Claas у різних сегментах потужності, чільне місце серед яких посідають машини Axion від 315 до 410 к. с. У наш перелік чітко вписуються дві модифікації Axion: 920 (320 к. с.) та 930 (350 к. с.). Особливістю конструкції сучасних тракторів Claas є гарантована стабільна потужність двигуна, котра зберігається під час виконання робіт будь-якої складності. Тут стоїть вже згадуваний фіатівський двигун Cursor 9, який у поєднанні з німецькою електронікою демонструє чудові результати, в тому числі в плані економічності. Зокрема, цьому сприяє оригінальна електронна система управління вентилятором Visctronic. Система точно узгоджує швидкість обертання вентилятора з навантаженням та температурою двигуна, запобігаючи таким чином його перегріванню. Відповідно, заощаджена потужність перетворюється у тягове зусилля. Зрозуміло, що виграє від цього і економічність роботи трактора.

 

22 365 68 2

 

Німецький виробник своєчасно усвідомив, що дедалі більшу частку ринку займатимуть трактори із безступінчатими трансмісіями, і пропонує класну розробку — коробку передач CMATIC, зокрема інтегровану і в конструкції Axion. Її особливістю є те, що в діапазоні швидкості виконання польових операцій із причіпними агрегатами від 7 до 15 км/год., трактор споживає мінімальну кількість пального зі збереженням необхідної потужності. Разом з цим автоматично вмикається економічний режим при виконанні інших операцій, що не потребують значного напруження зусиль машини, наприклад, транспортування причепів.

 

Massey Ferguson 8737

Декілька років тому після п’ятирічної перерви в Україні знову розпочався продаж тракторів Massey Ferguson. Все логічно, враховуючи, що сумарно машини цього бренду є найчисленнішими у фермерських господарствах усього світу. До того ж, офіційні дилери виробника привезли до України низку, дійсно, вдалих моделей. Донедавна це був 360-сильний трактор MF8690, а сьогодні варто сфокусувати увагу на MF8737, який здатен досягати потужності 370 к. с. за номінальної 320.

 

22 365 68 3

 

Передусім відзначимо іноді навіть неймовірну економічність тракторів Massey Ferguson, які за сприятливих умов та правильного налаштування ґрунтообробних агрегатів здатні заощадити принаймні 10–20% пального під час виконання трудомістких операцій. Це спільна заслуга як 8,4-літрового двигуна AGCO Power, так і трансмісії Dyna із системою динамічного управління трактором. Знову ж таки наголосимо, що такі цікаві високотехнологічні машини варто випробовувати не наосліп, а ретельно дослухаючись до рекомендацій виробника та дилерів. Цього разу можна буде отримати максимально сприятливі результати і за економією пального, і за продуктивністю.

Разом з цим, MF8737 — машина проста і надійна, розрахована на беручких, працьовитих північно-американських фермерів, котрі обробляють великі масиви землі та не мають часу гратися із примхами електроніки. У нас таких господарств також вистачає, а тому ця модель, можна сказати, гарантовано прийде до душі українцям.

 

Case IH: Optum

Можна було б звернути увагу на вкотре оновлений знаменитий Case IH Magnum, однак із можливостями цієї машини більшість наших аграріїв чудово ознайомлена. А от нова модель бренду Case IH Optum лишень починає набувати популярності на теренах України. Хоча в Європі вже чимало фермерів обрали саме її. Це по-справжньому інноваційний трактор, номінальна потужність якого становить 300 к. с., а максимальна сягає 313 к. с.

 

22 365 70 1

 

Дещо нижча потужність двигуна у порівнянні з тим же Magnum компенсується високою багатофункціональністю моделі. За правильної організації праці Optum здатний і поле зорати, і посіяти, і перевезти врожай причепом на швидкості 50 км/год., і на тваринницькому комплексі встигнути. Коротше кажучи, закрити будь-яке виробниче завдання. Надзвичайний комфорт їзди та зручність в управлінні дозволяють це все робити швидко і якісно, підвищуючи загальну продуктивність роботи.

 

Fendt 900 Vario

Саме у цьому сегменті потужності фермер на повну силу починає відчувати технологічні переваги Fendt. Зокрема, це стосується тракторів серії 900. Коли потрібно впродовж лічених днів обробити сотні і тисячі гектарів поля, тоді ви починаєте цінувати дві головні риси тракторів бренду: комфортну продуктивність та економічність. Оптимізована безступінчата коробка передач Vario створює враження їзди німецьким автобаном, а не полями Одещини чи Дніпропетровщини. Жодних перемикань, відволікань чи напруженого очікування кінця гону — і, відповідно, значно нижча втомлюваність.

 

22 365 70 2

 

Разом з цим «нафарширований» електронікою двигун чудово знаходить спільну мову з трансмісією Vario, що дає змогу вимірювати економію пального не в грамах, а в повноцінних літрах.

При цьому всьому оператор трактора має повноцінний огляд із кабіни, а продумана система зовнішнього освітлення дозволяє «нарізати» гектар за гектаром уночі так само впевнено, як і вдень. Підресорена кабіна сприяє тому, що механізатор після закінчення зміни виходить із кабіни трактора у цілковито нормальному стані.

Звичайно ж, особливістю вибору цієї моделі повинно бути чітке усвідомлення того, що сервісним обслуговуванням цього «комп’ютера на колесах» мають займатися справжні професіонали, а не «сірі» дилери, що пропонують дещо нижчу ціну. Жодної самодіяльності — лише кваліфікований офіційний сервіс, і тоді у вас ніколи не виникне проблем із Fendt.

 

VERSATILE

Трактори VERSATILE підходять будь-яким господарствам і особливо добре впишуться в парк сільськогосподарської техніки там, де потрібно універсальна машина, завантажена протягом усього року. Ці трактори мають високопродуктивну гідравлічну систему, що розвиває тиск у 197 бар і потік в 208 л/ хв., що дає можливість працювати з вимогливими до гідропотоку агрегатами. Це забезпечує високу продуктивність у полі. Ще однією якісною особливістю тракторів є двигуни Cummins. В серії R3 це — економічні мотори QSС 8.3 і 9.0 з електронною системою управління упорскуванням, відсіканням води з палива. Особливість саме цієї серії тракторів — знижений рівень шуму і вібрацій, запас крутного моменту в 35% і збільшений інтервал заміни оливи — 500 м. год. За рахунок удосконаленої технології виготовлення циліндрів двигун відрізняється високою продуктивністю і надійністю.

 

22 365 70 3

 

Трансмісія автоматична, Full Powershift 16 x 9 програмована. Працювати можна за кількома алгоритмами: одноразове або послідовне перемикання передач, човниковий хід, автоматичний вибір швидкості, програмований задній хід або перемикання передач вгору/ вниз. Це знижує напруженість оператора. Важливим є комфортність і продуманість робочого місця оператора, панорамна кабіна тощо.

 

Василь ЧЕРКАС, спеціально для газети "Агробізнес Сьогодні"

Loaded JSON is emptySorry, no video's found. Please check your config (^_^)!
 17 лютого 2020
Для України у 2020 році Китай, Єгипет та Німеччина є пріоритетними країнами для відкриття у них торговельних представництв.
Для України у 2020 році Китай, Єгипет та Німеччина є пріоритетними країнами для відкриття у них торговельних представництв.
17 лютого 2020
 17 лютого 2020
У період з 8 по 14 лютого 2020 року морпортами України на експорт було відвантажено 1,17 млн тонн основних зернових культур, що на 54% перевищує показник попереднього тижня (755 тис. тонн з урахуванням актуалізації даних).
У період з 8 по 14 лютого 2020 року морпортами України на експорт було відвантажено 1,17 млн тонн основних зернових культур, що на 54% перевищує показник попереднього тижня (755 тис. тонн з урахуванням актуалізації даних).
17 лютого 2020
 17 лютого 2020
Комітетські слухання на тему «Концепція державної підтримки сільгосптоваровиробників в рамках реалізації аграрних реформ» відбулися минулого тижня в стінах Верховної Ради України.
Комітетські слухання на тему «Концепція державної підтримки сільгосптоваровиробників в рамках реалізації аграрних реформ» відбулися минулого тижня в стінах Верховної Ради України.
17 лютого 2020
 17 лютого 2020
У 2019 році Адміністрації морських портів України (АМПУ) вдалося більш ніж на 277,7 млн грн знизити заплановані витрати на придбання товарів, робіт та послуг за рахунок проведення закупівель в електронній системі ProZorro.
У 2019 році Адміністрації морських портів України (АМПУ) вдалося більш ніж на 277,7 млн грн знизити заплановані витрати на придбання товарів, робіт та послуг за рахунок проведення закупівель в електронній системі ProZorro.
17 лютого 2020
 17 лютого 2020
Світові ціни на лохину в 2020 році можуть виявитися найнижчими в історії.
Світові ціни на лохину в 2020 році можуть виявитися найнижчими в історії.
17 лютого 2020
 17 лютого 2020
У період із 7 по 14 лютого 2020 року територіальними органами Держгеокадастру до загального переліку земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності, права оренди на які пропонуються до продажу на земельних торгах у формі аукціону, включено 112 земельних ділянок загальною площею 1 тис. 768 га.
У період із 7 по 14 лютого 2020 року територіальними органами Держгеокадастру до загального переліку земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності, права оренди на які пропонуються до продажу на земельних торгах у формі аукціону, включено 112 земельних ділянок загальною площею 1 тис. 768 га.
17 лютого 2020

Please publish modules in offcanvas position.