Напувалки: захист від замерзання

Напувалки: захист від замерзання

/ Механізація АПК / Четвер, 24 травня 2018 14:50

Для утримування різноманітної худоби на ринку є великий вибір напувалок. В тому числі для холодної пори року є чимало моделей, що не замерзають, а також напувальних пристроїв з обігрівом.

Зима випробовує не лише тваринників, а й тестує обладнання для ферм. Зокрема, й системи водопостачання для рогатої худоби.

Потреба тварин у воді залежить від температури нав­колишнього середовища. Для виробництва одного літра молока корова повинна випивати близько 4–5 л води. Частково потреба у воді задовольняється при годівлі. Але також необхідно додатково витрачати близько 100–150 л води в день на корову. З цією метою на фермах для худоби застосовують спеціальну напувальну техніки.

Напувалки для великої рогатої худоби, коней, овець, кіз, кролів мають, звісно, деякі відмінності, насамперед різний розмір. Конструктивно ж вони влаштовані за схожими принципами. Класичний варіант — це напувалки з язичковим дозувальним клапаном, зробленим із латуні. Тварина тисне носом зверху, клапан спрацьовує, і вода надходить у резервуар. Однак під язичком часто накопичуються залишки корму або сміття, тому такого типу напувалки слід регулярно чистити. Сучасні чаші напувалок покриваються стійкою до кислот гігієнічною емаллю, яка дозволяє легко очищати гладку поверхню й перешкоджає розмноженню бактерій.

 

01 02 368 369 73 1

 

Такого типу напувалки ПА-1.3А зі сталевим язичком робить відомий вітчизняний виробник техніки для молочарства «Імпульс-Агро» (Київ). Пропускна здатність їх клапанного механізму становить 5 л/хв. Чаша виготовлена із чавуну, порошкове покриття забезпечує гігієну й чистоту поїлки, а язичок зроблений із неіржавної сталі. Рекомендується використовувати для телятників, бо латунний клапан забезпечує м’яке і легке натискання навіть для юної недосвідченої тварини.

У 1980-х роках фірма Suevі розробила перші напувалки із трубчастими клапанами, що дозволило зменшити до мінімуму витрати часу на чищення пристроїв поїння. Трубчасті моделі застосовуються майже для всіх типів тварин. Чаша легко доступна для питва. Вода надходить на дно напувалки через сопло при легкому натисканні на клапан носом або ж при натисканні збоку. Навіть чутливі й лякливі тварини сміливо п’ють із напувалок із трубчастими клапанами. Ці моделі вельми ремонтопридатні. У напувалок, оснащених клапаном із зовнішнім регулювальним гвинтом, можна повністю відключити подачу води, і при цьому в інші напувалки для інших тварин надходження води не припиняється. Деталі, що зношуються, легко доступні для заміни або профілактики: наприклад, для того щоб замінити пружину, варто лише відкрутити нижню частину трубчастого клапана.

Фірма Suevіa, виробник напувалок високої якості, пропонує, зокрема, й устаткування для холодних приміщень. У неї в лінійці є широкий вибір напувалок і систем з електропідігрівом, а також напувалок, що не замерзають та не вимагають під’єднання до електромережі. Навіть за мінусових температур тварини будуть забезпечені водою.

Напувалки «Тепле джерело» виробника Suevі зроблені з високоякісного міцного поліетилену, стійкого до ультрафіолету. Вони працюють за принципом термоса: мають подвійні ізольовані стінки. І забезпечують тварин водою навіть за екстремально низьких температур. Подача води здійснюється через водогін, прокладений нижче рівня промерзання ґрунту. За рахунок високоефективного поплавкового клапана температура води в напувалці взимку не опускається нижче +6°C. Місце для пиття закрито захисною кулькою, яка відсувається твариною при питві, а по закінченні процесу автоматично повертається в попереднє положення.

 

01 02 368 369 73 2

 

Коров’ячі напувалки з обігрівом оснащені нагрівальними тенами, завдяки яким вода в напувалці не замерзає навіть при сильному морозі. Їх встановлюють там, де є електрика: напруга через трансформатор понижується до 24 В. Ненавмисне ушкодження кабелю є безпечним для людини й тварини у зв’язку з такою невисокою напругою. Але все одно кабелі від трансформатора до напувалки повинні бути захищені від випадкового перекусу тваринами.

Відома компанія DeLaval (Швеція), що виготовляє майже все необхідне для молочарства, теж має в асортименті напувалки з підігрівом — як індивідуальні, так і колективні. Наприклад, напувалка індивідуальна S20 для високоудійних корів виготовляється з емальованого чавуну. Має ємність 3 л, і вода у неї подається зі швидкістю 20 л/хв. (працює трубчастий клапан). Модель S22 відрізняється трохи більшим обсягом і швидкістю подачі води, яка надходить у резервуар (відповідно, 4 л та 22 л/хв.) і матеріалом, з якого вона виготовлена — це неіржавна сталь. Трохи менша напувалка S10 з емальованого чавуну від того ж таки виробника DeLaval розрахована на телят і нетелів. Ємність її 2,4 л, а вода через трубчастий клапан надходить зі швидкістю 10 л/хв. Усе це обладнання допомагає взимку вирішити щоденну проблему напування тварин.

 

Василь ЗАГАРНИЙ, спеціально для газети "Агробізнес Сьогодні"

 14 серпня 2018
Це відбувається через подорожчання пшениці борошномельних кондицій.
Це відбувається через подорожчання пшениці борошномельних кондицій.
14 серпня 2018
 14 серпня 2018
Найбільше виробники везуть за кордон м’яса птиці.
Найбільше виробники везуть за кордон м’яса птиці.
14 серпня 2018
 13 серпня 2018
Загалом, за прогнозами, вродить 1,108 мільйона тонн цих плодів.
Загалом, за прогнозами, вродить 1,108 мільйона тонн цих плодів.
13 серпня 2018
 13 серпня 2018
Держстатистики зафіксувало зниження ціни на солодкий продукт.
Держстатистики зафіксувало зниження ціни на солодкий продукт.
13 серпня 2018
 13 серпня 2018
Загалом українські аграрії вже намолотили 33 мільйони тонн збіжжя.
Загалом українські аграрії вже намолотили 33 мільйони тонн збіжжя.
13 серпня 2018
 13 серпня 2018
Натомість зміни показників щодо виробництва ячменю залишаться на рівні семи мільйонів тонн.
Натомість зміни показників щодо виробництва ячменю залишаться на рівні семи мільйонів тонн.
13 серпня 2018

Найближча подія

16 серп. 2018
10:00AM - 07:00PM
АгросемФест

Наші видання

Please publish modules in offcanvas position.