Техніка для глибокого розпушення ґрунту

Техніка для глибокого розпушення ґрунту

/ Механізація АПК / Вівторок, 12 червня 2018 14:44

Для підвищення урожайності і попередження ерозії ґрунту проводять розущільнення плужної «підошви» методом глибокого розпушення на глибину від 30 до 70 см. У цьому випадку не пошкоджується стерня, поліпшується водно-повітряний режим у зоні коріння, що позитивно позначається на урожайності.

Глибокорозпушувачі призначені для суцільного, одно- та дворівневого обробітку за безвідвальною технологією замість оранки, глибокого спушення грунту на схилах і парових полях, для післяжнивного спушення та передпосівного обробітку стерньових та мульчованих агрофонів, грунтів, що заплили, а також для обробітку земель кормових угідь.

Агрегати обробляють ґрунт на великій глибині, без обороту пласта, залишаючи на поверхні від 30 до 60% рослинних решток, що вирішує проблему ерозії ґрунту, зберігаючи органічний склад і, отже, гарантуючи її довготривалу родючість. Тривалість агротехнічного ефекту від об’ємного і глибокого спушення досягає трьох-чотирьох років, а кількість активного коріння у зоні спушення збільшується удвічі.

Розглянемо тенденції розвитку техніки для глибокого розпушення ґрунту на прикладі машин, що пропонуються провідними машинобудівними фірмами для господарств України.

Конструкція глибокорозпушувача проста, але варіанти розміщення робочих органів на рамі, використання засобів захисту від перевантажень та комплектування різними додатковими ґрунтообробними знаряддями для поверхневого обробітку ґрунту.

 

Серія глибоко­розпушувачів JYMPA SJ-V із фіксованою рамою

Глибина обробітку, залежно від моделі, становить від 0,60 до 0,80 м. Глибокорозпушувачі цієї серії можуть бути обладнані колесами контролю глибини і заднім зубчатим одинарним або подвійним котком. Машини цієї серії, що мають фіксовану раму, представлені 19 моделями від SJ-1–1 з одним стояком, що має робочу ширину 0,47 м та глибину обробітку до 0,6 м (агрегатується з тракторами потужністю 40–60 к. с.) до SJ-11-SR із 11 стояками та робочою шириною 5,70 м та глибиною обробітку до 0,8 м (агрегатується з тракторами потужністю 375–450 к. с.). Це досить жорсткі компактні конструкції.

Глибокорозпушувачі JYMPA SJ-DSM із системою захисту зрізний болт представлені 4 моделями від SJ-DSМ-3 з трьома стояками, що має робочу ширину 1,55 м та глибину обробітку до 0,6 м (агрегатується з тракторами потужністю 60–70 к. с.) до SJ-DSM-7 із 7 стояками та робочою шириною 3,30 м і глибиною обробітку до 0,7 м (агрегатується з тракторами потужністю 160–200 к. с.). Такі конструкції відрізняє наявність зрізного болта, який у випадку перевантаження захищає конструкцію від руйнування.

 

01 02 368 369 76 1

YMPA SJ-DSM

 

Artiglio Gaspardo

Глибокорозпушувачі ARTIGLIO — навісні чизельні плуги, що складаються із двох серій зубів з прогресивним проникненням і регульованими розпушувачами з максимальною робочою глибиною 0,65–0,55 та 0,45 м. Вони можуть використовуватися із тяговими машинами також як гребенеутворювачі. Artiglio Gaspardo є доброю альтернативою оранці. Перелогові та занедбані ґрунти всього за один прохід глибокорозпушувача Artiglio перетворюються у м’який і родючий грунт.

Ширина захвату глибокорозпушувача Artiglio варіюється у межах 2,5–4 м. Техніка такого типу має від 5 до 9 робочих органів, сумісна з тракторами потужністю 180–250 к. с., 200–280, 250–300, 280–330, 300–350 к. с.

Запобіжне гідропневматичне пристосування з азотним акумулятором запобігає пошкодженню рами та зводить до мінімуму час простою, що вимагається для заміни зрізаного запобіжного болта: після проходження перешкоди система повертає стояк знову в його робоче положення. Подвійний задній коток має гідравлічне регулювання з кабіни трактора.

 

01 02 368 369 76 2

Глибокорозпушувач Artiglio Gaspardo

 

Gaspardo DIABLO

Diablo — причіпний глибокорозпушувач, призначений для великих площ із робочою шириною 6–7 м. Ця версія з’явилася на світ відповідно до запитів великих агропідприємств, що використовують найбільш потужні трактори з тих, що є зараз на ринку. Як і у версіях із фіксованою рамою, обробіток передбачає комбіновану дію зубців із прогресивним нахилом і комплектом дисків. Зубці виконують глибоке спушення ґрунту, до 0,65 м, що забезпечує вентилюючу дію обробленого шару і часткове засипання решток культур. Задній комплект дисків має два ряди, які регулюють робоче заглиблення, подрібнюють грудки і покращують засипку рослинних залишків.

Економія енергії відбувається завдяки меншому опору руху, що забезпечується особливим нахилом зубців, обробка якими здатна замінити оранку.

Модель ATTILA Maschio Gaspardo призначена для роботи з тракторами середньої потужності (від 110 до 200 к. с.). Максимальна робоча глибина обробітку ґрунту становить 0,45 м, використовуючи від 5 до 9 стояків з різною робочою шириною, ідеально підходить для середніх господарств і сільськогосподарських підрядників. Стояки оснащені запобіжною системою зі зрізними болтами. Глибина обробітку ґрунту регулюється подвійним заднім котком, який можна відрегулювати вручну за допомогою пальцьового механізму.

 

01 02 368 369 77 1

Gaspardo DIABLO

 

«Лозівські машини»

Глибокорозпушувач «Гульден» виробництва «Лозівські машини» призначений для суцільного дворівневого обробітку за безвідвальною технологією замість зяблевої і весняної оранки, глибокого спушення ґрунту на схилах та парових полях, для післязбирального спушення і передпосівного обробітку стерньових та мульчованих агрофонів, ґрунтів, що заплили, а також для обробітку кормових угідь.

Використання глибокорозпушувача «Гульден» — це раціональна альтернатива традиційній технології підготовки ґрунту. Він за один прохід забезпечує підготовку ґрунту для посіву шляхом технологічного поєднання декількох операцій, що істотно економить ресурси. При цьому виконуються наступні операції: об’ємне спушення або щілюванння, спушення і кришіння верхнього шару ґрунту, підрізування бур’янів, подрібнення і закладення рослинних залишків, добрив та мульчування ними поверхні поля, вирівнювання і ущільнення поверхні поля.

 

01 02 368 369 77 2

Глибокорозпушувач «Гульден»

 

Знаряддя можна ефективно використовувати у всі періоди польових робіт, що дозволяє істотно скоротити витрати на поповнення машинного парку.

Для додаткового кришіння верхнього шару ґрунту та вирівнювання поверхні поля, рівномірного розподілу рослинних залишків знаряддя комплектується здвоє­ними шпоровими котками. Шпори, що обертаються, занурюють та перемішують рослинні залишки в поверхневому шарі завтовшки 15–20 см.

Після обробітку глибокорозпушувачем «Гульден» спостерігається: збільшення пористості ґрунту; посилення мікробіологічних процесів, що покращують живильний режим ґрунту та кругообіг речовин; збільшення у зоні спушення кількості активного коріння; запобігання водно-повітряним ерозійним процесам на землях схилів.

Крім того, за рахунок розущільнення ґрунту надалі знижується опір при наступних обробітках ґрунту, що веде до економії палива та зниження навантаження на знаряддя.

 

Микола МАКАРЕНКО, доцент, Харківський НТУ сільського господарства ім. П. Василенка

 25 червня 2018
Вартість реалізації цих плодів експерти очікують на рівні 11 гривень за кілограм.
Вартість реалізації цих плодів експерти очікують на рівні 11 гривень за кілограм.
25 червня 2018
 24 червня 2018
У 100 -та км. від Херсона, 7 -ми від Каховки, в селищі Любимівка двоє місцевих фермерів вирішили ризикнути і перетворили свої землі на експериментальні ділянки.
У 100 -та км. від Херсона, 7 -ми від Каховки, в селищі Любимівка двоє місцевих фермерів вирішили ризикнути і перетворили свої землі на експериментальні ділянки.
24 червня 2018
 23 червня 2018
Українські виробники зазнають серйозних труднощів з реалізацією черешні, повідомляють аналітики EastFruit. За словами садівників, на даний момент пропозиція ягоди на ринку надлишкова, оскільки хороший урожай черешні спостерігається як в комерційному секторі, так і в господарствах населення. При цьому, попит на зазначену продукцію як всередині країни, так і на експорт не дозволяє продавцям розвантажити ринок.
Українські виробники зазнають серйозних труднощів з реалізацією черешні, повідомляють аналітики EastFruit. За словами садівників, на даний момент пропозиція ягоди на ринку надлишкова, оскільки хороший урожай черешні спостерігається як в комерційному секторі, так і в господарствах населення. При цьому, попит на зазначену продукцію як всередині ...
23 червня 2018
 23 червня 2018
МХП — вертикально інтегрована компанія, яка є лідером з виробництва курятини, а також займає провідну позицію в рослинництві. У Групу МХП входить низка підприємств, які займаються вирощуванням сільськогосподарських культур. Наразі на полях холдингу триває сезон обробки посівів. Ці захисні заходи критично важливі для забезпечення високого врожаю. Дрібниць тут немає: свою роль відіграє і техніка, і технології, і речовини, що застосовуються, і ...
МХП — вертикально інтегрована компанія, яка є лідером з виробництва курятини, а також займає провідну позицію в рослинництві. У Групу МХП входить низка підприємств, які займаються вирощуванням сільськогосподарських культур. Наразі на полях холдингу триває сезон обробки посівів. Ці захисні заходи критично важливі для забезпечення високого врожаю. ...
23 червня 2018
 22 червня 2018
Жителі анексованого Криму зіткнулися з сильною посухою. Влада двох районів була змушена оголосити надзвичайну ситуацію, щоб мати можливість вжити необхідних заходів.
Жителі анексованого Криму зіткнулися з сильною посухою. Влада двох районів була змушена оголосити надзвичайну ситуацію, щоб мати можливість вжити необхідних заходів.
22 червня 2018
 22 червня 2018
Фахівці із точного землеробства – нова і дефіцитна на ринку праці спеціальність. Таких спеціалістів навчають в університетах США, Канади, Європи, Нової Зеландії, Австралії, Бразилії та Аргентини. А тепер навчитись впроваджувати технології точного землеробства можна буде і в Національному університеті біоресурсів та природокористування України.
Фахівці із точного землеробства – нова і дефіцитна на ринку праці спеціальність. Таких спеціалістів навчають в університетах США, Канади, Європи, Нової Зеландії, Австралії, Бразилії та Аргентини. А тепер навчитись впроваджувати технології точного землеробства можна буде і в Національному університеті біоресурсів та природокористування України.
22 червня 2018

Найближча подія

27 черв. 2018
09:20AM -
SMART AGRO SALES FORUM 2018

Наші видання

Please publish modules in offcanvas position.