soniashnyk

Крістіан Драйер: «Нам є куди розвиватися. Ми рухаємося вперед»

/ Механізація АПК / Вівторок, 03 березня 2015 11:02
altФермери Європи та й усього світу добре знають надійну німецьку аграрну техніку під маркою AMAZONE. Ми поспілкувалися на актуальні питання зі співвласником цієї сімейної компанії-машиновиробника, який також є президентом підприємства Amazonen-Werke.

 

Українським аграріям, фермерам та інженерам вже більше 15 років добре відома продукція інноваційної машинобудівної компанії AMAZONE. Вона виготовляє якісні ґрунтообробні агрегати, сівалки, розподільники добрив й обприскувачі, а також комунальні машини для догляду за зеленими насадженнями. Логотип цього підприємства зображує амазонку — жінку верхи на коні, а машини й інструменти пофарбовані в зелений і жовтогарячий кольори.
 
Наш кореспондент побував на двох заводах у Німеччині. Ми поспілкувалися також із співвласником цієї сімейної компанії у четвертому поколінні паном Крістіаном Драйєром. Він, крім того, також є президентом підприємства Amazonen-Werke, тобто здійснює оперативне адміністративне керування компанією, відповідаючи за фінанси, маркетинг та експорт.
 
  • Дозвольте розпочати з проблеми, яка дуже хвилює нині українських агровиробників. Ваша компанія з нею, напевно, теж колись стикалися, бо AMAZONE працює вже 150 років у десятках країн світу. Ця проблема — інфляція. Чи є у вас стратегія, як її подолати?
alt– Дійсно, якщо заглибитися в історію AMAZONE, ми подібні речі теж переживали. У Німеччині колись вирувала навіть не інфляція, а гіперінфляція. І ми отримали досвід, як це пережити. Наш прадід мав проблеми зі знеціненням рейхсмарки. Тоді він заходився продавати свої машини за золоті марки й за долари, тобто пішов у міцнішу валюту.
 
Під час інфляції втрачають цінність гроші, але не товар. Наприклад, в Україні зараз, думаю, більше проблем у тих, у кого лежать на рахунках гривні, ніж у тих, хто має на складах свій урожай.
 
Якщо ви щось виробляєте, то все-таки найбільше страждаєте від інфляції не ви. Не виробник, а — хтось інший. Це стосується не лише машинобудівників, а й будь-кого, хто пропонує якісні товари чи послуги. Під час інфляції, звісно, зростають ціни, у тому числі й на техніку. Але ж ростуть вони й на сільгосппродукцію теж. Тут головне завдання: коли й що слід зробити, щоб не опинитися у збитках. Коли слід виробити, коли купити, продати, отримати кошти?.. Діяти треба у правильній послідовності — і вчасно.
 
  • Українські машинобудівники теж виробляють сівалки, розкидачі, ґрунтообробну техніку, подібну до вашої… Що ви можете про неї сказати? Чи вважаєте їх своїми конкурентами?
– Будь-яка країна світу, яка серйозно займається сільським господарством, зазвичай має й власне агромашинобудування. Ми знаємо, наприклад, ваш кіровоградський завод «Червона зірка» як виробника сівалок. Вони, між іншим, купують деякі наші комплектуючі.
 
Чи вдалі зусилля наших українських колег? Вони б просто не займалися цією справою, якби не мали свого сегменту ринку. Й не наше завдання — вирішувати за конкурентів, що і як їм робити. Ми усі рівні перед покупцем: кожен пропонує фермерові свої знаряддя, а той вже обирає.
 
  • Пане Крістіане, в аграріїв України є чимала потреба в таких машинах, які виробляються вами. Чи не розглядали ви перспективи створення спільного українсько-німецького виробництва, типу заводу «Євротехніка», збудованого вами у Самарі (Росія)?

alt

– Бажання у нас таке є. Ми завжди відкриті до співробітництва, й підприємство у Самарі — це лише один із багатьох подібних прикладів нашої співпраці з місцевими виробниками. Причому у тій-таки Самарі на нашому заводі працюють здебільшого російські громадяни, тобто тамтешній персонал. Хоча задля більшого взаєморозуміння німецькі співробітники компанії AMAZONE їздять туди у відрядження доволі часто — щотижня, мабуть. Звісно, такий варіант співробітництва цілком можливий і в Україні. Однак при створенні виробництва перше ж питання, яке постає — це необхідність чималих інвестицій. Щоб впевнено інвестувати, треба зрозуміти обсяг потреб у нашій продукції на довгий час — скажімо, на 30 років.
 
Відкрию напівтаємницю: ми вже замислювалися над такою ідеєю ще у 1990-х роках. Але тоді виявилося, що умови для інвестування в Україні не надто сприятливі. Таке підприємства має бути вигідне усім: фермерам, також нашому парнерові-машинобудівникові… Ну, й, звісно, нам також.
 
  • AMAZONE, як ми довідалися, присутня навіть у Африці. У яких країнах і що саме там купують?
– У Мозамбіку, Замбії, Марокко, ПАР, Єгипті, Тунісі… Та майже по всьому африканському континенту ми присутні. Й там працює уся наша техніка. В Африці є стандартні ринки, де ми діємо так само, як і в будь-якій іншій зарубіжній країні: представництво, продажі, технічний сервіс. А є місця, де ми лише обережно беремо участь у якихось проектах. Ну, й пригальмували ми співпрацю з тими країнами, де поширився вірус лихоманки Ебола.
 
  • Ви також маєте заводи у Франції, Китаї, інших країнах. Як ви координуєте роботу компанії на стількох дуже різних ринках?
– Ви праві — завдання непросте. У нас є керуюча група, й кожен відповідає за своє. Усе, що робиться на наших зарубіжних підприємствах, звісно, узгоджується із власниками AMAZONE. Й кожен зарубіжний завод пов’язаний з головним офісом тут у Німеччині за допомогою електронних засобів зв’язку — цілодобово. Актуальні рішення передаються миттєво: скажімо, щойно з’явилася нова програма для станків — ми її пересилаємо на іноземні заводи. День і ніч не припиняється взаємна комунікація.
 
  • Ну а як, скажімо, ви знаходите спільну мову з тими ж китайцями?
– Там заводом керує китаєць з європейським корінням, який розуміє нас, а ми — його. Також китайці проходять вишкіл у нас на підприємствах у Німеччині. Вони бачать, як ми мислимо й дихаємо.
 
  • За 2014-ий рік фірмі AMAZONE вдалося продати техніки на € 468 млн. Хто вирішує, як їх витрачати кошти далі, куди інвестувати? Наприклад, як ви розпорядилися здобутками минулого року і які інвестиційні плани маєте на цей рік?
alt– У нас є група керівників, куди входять мій батько, мій дядько, троюрідний брат і я. Це — чотири співвласники, у нас сімейна фірма. Плюс іще двоє провідних менеджерів нашого підприємства теж входять у цей колектив. І ми колегіально приймаємо усі рішення. Минулого року, скажімо, ми розпорядилися інвестувати € 20 млн у капітальне будівництво. Звели нове складське приміщення, конструкторський центр. AMAZONE послідовно збільшує свої виробничі, сервісні й адміністративні потужності. Були нами здійснені інвестиції в устаткування для нанесення порошкових покриттів, а також у нові виробничі й складські павільйони. Ми модернізували ділянки фарбування, термічної обробки. Добудовували деякі цехи. Й цього року, мабуть, інвестуємо у будівництво приблизно такі ж кошти. Словом, ми рухаємося вперед.
 
  • Пане Крістіане, чи плануєте ви розвивати нові для компанії напрями — скажімо, випускати техніку зеленої лінійки, чи, може, трактори?
– Ми — справді спеціалісти в своїй сфері. Це, як ви знаєте, ґрунтообробна техніка, сівалки, обприскувачі, розкидачі добрив. Усім цим ми займаємося дуже давно й ретельно, й тому AMAZONE є провідним світовим виробником. У цих напрямах ми займаємо провідні позиції і хочемо надалі їх зберігати. На нас чекає чималий обсяг робіт по розвитку електронного начиння у рамках інтелектуального землеробства, який ми сповідуємо. І бачимо: нам є куди розвиватися у вже означених межах, тут ще й по сьогодні існує дуже багато незаповнених ніш. Тож ми хочемо якнайповніше використовувати наші численні ноу-хау. Конструктори компанії AMAZONE щодня придумують щось нове. Тому братися за додаткові напрями — трактори, збиральні комбайни, кормороздавачі абощо — поки що не плануємо. Конкуренція є всюди, у будь-якому сегменті техніки. Й кожен повинен займатися тим, у чому він є фахівцем, спеціалістом.

Розмовляв Ігор Петренко
 28 січня 2020
Ветеринари ліквідували збудник пташиного грипу в Немирівському районі Вінницької області, знищивши все поголів'я птиці в епізоотичному вогнищі.
Ветеринари ліквідували збудник пташиного грипу в Немирівському районі Вінницької області, знищивши все поголів'я птиці в епізоотичному вогнищі.
28 січня 2020
 28 січня 2020
Законопроект №2178-10 про ринок землі містить норми, які дозволять іноземним юридичним особам і громадянам опосередковано набувати у власність земельні ділянки сільськогосподарського призначення через банки.
Законопроект №2178-10 про ринок землі містить норми, які дозволять іноземним юридичним особам і громадянам опосередковано набувати у власність земельні ділянки сільськогосподарського призначення через банки.
28 січня 2020
 28 січня 2020
У другій декаді січня спостерігалася аномально тепла з дефіцитом опадів погода.
У другій декаді січня спостерігалася аномально тепла з дефіцитом опадів погода.
28 січня 2020
 28 січня 2020
Вже зараз дуже цікавими будуть поставки яблука на ринок Грузії з України і Молдови, адже продати яблуко на ринку Грузії можна рівно в два рази дорожче, ніж на внутрішніх ринках цих країн.
Вже зараз дуже цікавими будуть поставки яблука на ринок Грузії з України і Молдови, адже продати яблуко на ринку Грузії можна рівно в два рази дорожче, ніж на внутрішніх ринках цих країн.
28 січня 2020
 28 січня 2020
Гонконг посилив санітарні вимоги до імпорту столових яєць з України – тепер поставки будуть здійснюватися лише за наявності експертних висновків про відсутність антибіотиків у продукції.
Гонконг посилив санітарні вимоги до імпорту столових яєць з України – тепер поставки будуть здійснюватися лише за наявності експертних висновків про відсутність антибіотиків у продукції.
28 січня 2020
 28 січня 2020
Наразі, на Сумщині працює понад 120 підприємств харчової та переробної промисловості. Продукція, яку там виробляють, постачається у понад 20 країн світу (Азербайджану, Албанії, Бангладешу, Грузії, Данії, Єгипту, Казахстану, Киргизстану, Китаю, Марокко, Нідерландів, ОАЕ, Саудівської Аравії, Туреччини).
Наразі, на Сумщині працює понад 120 підприємств харчової та переробної промисловості. Продукція, яку там виробляють, постачається у понад 20 країн світу (Азербайджану, Албанії, Бангладешу, Грузії, Данії, Єгипту, Казахстану, Киргизстану, Китаю, Марокко, Нідерландів, ОАЕ, Саудівської Аравії, Туреччини).
28 січня 2020

Please publish modules in offcanvas position.