AMAZONE: шляхом інновацій

/ Механізація АПК / Середа, 25 березня 2015 13:19
Ігор ПЕТРЕНКО, спеціально для "АС"
Група аграрних журналістів із кількох країн Європи відвідала виробничу базу і демонстраційний центр машинобудівної компанії Amazone у Нижній Саксонії, Німеччина. Ми побачили нові зразки техніки, а також втілені в агрегатах рацпропозиції німецьких інженерів. Відвідали демонстраційний центр, павільйон для тестування розкидачів добрив. Напрацьовані компанією технічні рішення, поза сумнівом, визначатимуть завтрашній день аграрного машинобудування, бо Amazone є законодавцем багатьох ідей у своїй галузі.


alt

Німецька компанія Amazone — відомий виробник сільськогосподарської й комунальної техніки. У січні цього року 80 журналістів із кількох країн відвідали виробничу базу і демонстраційний центр Amazone, розташовані неподалік Оснабрюка, що у Нижній Саксонії (ФРН). Це місто має репутацію «столиці миру» усієї Європи, бо саме тут 1648 року кількадесят монархів і дипломатів уклали Вестфальську мирну угоду і покінчили з Тридцятилітньою війною. У цьому ж місті народився й відомий письменник Еріх Марія Ремарк, який написав кілька всесвітньо відомих антивоєнних романів.
 
Про роботу компанії Amazone журналістській громадськості звітували її співвласники й керівники, брати Крістіан Драйєр і доктор технічних наук Юстус Драйєр.
 
Спочатку був дерев’яний «Мішель»
Amazone виготовляє ґрунтообробні машини, сівалки, у тому числі й точного висіву, розподільники добрив й обприскувачі, а також машини для догляду за зеленими насадженнями, парковими зонами й агрегати для зимових робіт (розкидання антикризових реагентів). За 2014 рік компанія Amazonen-Werke зуміла забезпечити річний фінансовий оборот розміром € 468 млн. «Ми зафіксували другий за величиною здобутків результат в історії нашої компанії», — так оцінює ці підсумки Крістіан Драйєр.
 
altКількість штатних співробітників Amazone — 1800 чоловік. Частка експорту становить 80%, і лише 20% техніки продається у самій Німеччині. Хоча слід зауважити, що через різні світові проблеми, в тому числі й військові зіткнення на Сході України, на деяких ринках продажі техніки впали. А на деяких — зросли попри все: зокрема, у нових країнах Євросоюзу — Румунії й Чехії, в «старих добрих» Великій Британії, Ірландії, Італії, Фінляндії, а також і в Казахстані. «Треба виходити з того, що через загальні політичні й економічні трансформації можуть виникнути інвестиційні паузи або послаблення деяких ринків», — кажуть у компанії Amazone. На жаль, спад продажів спостерігався й в Україні. Проте, як переконують власники підприємства, Amazone не збирається відступати й готова гнучко реагувати на виклики часу.
 
У новому технічному центрі Amazone неподалік Оснабрюку, відкритому минулого року, 120 інженерів і фахівців сільського господарства зайняті дослідженнями і винаходами. Об’єднання в одному місці стількох фахівців, що вкладають у винаходи частку своєї душі, сприяє посиленню інноваційного потенціалу компанії.
 
Було збудовано також новий логістичний центр площею 3 000 кв. м, який уможливив більш чітку взаємодію між замовниками, фермерами з різних країн, і власне машиновиробником. У 2014 році поблизу Оснабрюку компанія провела виставку власної продукції «Аматехніка», на яку з’їхалося 5500 фермерів, з них близько 1000 — іноземці.

alt

Ми побували на двох заводах компанії, а також оглянули новий павільйон для тестування розкидачів добрив у місцевості Хасберген-Гасте. Його продумано таким чином, що на невеликій площі стало можливим перевіряти якість роботи будь-яких розподільників, навіть із великою шириною захвату до 72 м, а також лабораторно досліджувати властивості нових сортів добрив.
 
На увагу заслуговує й сервісний центр по підбору добрив. Протягом останніх 25 років у ньому досліджуються препарати різного ґатунку з Німеччини й зарубіжжя. Точний аналіз вмісту хімречовин і їхньої ваги забезпечує їх ефективне й у той же час екологічно нешкідливе використання. Всі дані, отримані в лабораторії й тестовому павільйоні, отримує кожен, хто купує розкидач Amazone. Взагалі на дослідження й розвиток компанія витрачає чимало коштів: близько 5% свого обороту.
 
Зазирнули журналісти й у музей історії Amazone. Зокрема, знавців агротехніки розчулив перший у Європі механізований розкидач добрив — дерев’яний «Мішель № 3», виготовлений ще у 19 столітті. Він працював, звісно, на кінній тязі.
 
Рекорд — ознака класу
Як ми знаємо, Amazone постійно удосконалює свої машини. Деякі з цих інновацій ми побачили уперше, але їх можна буде вже невдовзі роздивитися й навіть придбати на виставці SIMA в Парижі. Нам представляли їх Крістофер Лауманн, Торсен Вендхаусен та інші фахівці компанії Amazone.
altНині ще зима, та не встигнеш озирнутися — почнеться посівна. Серед знарядь для обробітку ґрунту нашу увагу не міг не привернути культиватор Cenіus TX, бо він є універсальною машиною для всіх способів обробітку ґрунту в сучасних сільськогосподарських підприємствах. Чи можливо таке? Так, при умові, що для кожної операції будуть наявні відповідні робочі органи. Спектр застосування Cenіus TX охоплює різні види ґрунтообробітку: від поверхневого обробітку стерні й глибокого розпушування до передпосівної підготовки. Система змінних робочих органів C-Mіx включає кілька різновидів лап для різних операцій та змінні наконечники для використання при глибокому розпушуванні, причому лапи можна швидко змінювати навіть без використання інструментів
 
Одне з головних знарядь фермера — це, звісно, сівалка. Ми уважно оглянули кілька нових зразків цієї техніки, що їх пропонує німецька компанія. Наприклад, причіпна D9 6000 TC із шириною захвату 6 м — це сівалка суцільного посіву з міжряддями 12,5 см для дрібно насіннєвих та бобових культур. Може вносити насіння разом із добривами. Швидкість її роботи — до 15 км/год., причому як по класичній оранці, так і по мульчі. Вона проста в регулюванні, налаштуваннях та безпосередньо у роботі. Крім того, Amazone у новому сезоні порадує удосконаленими посівними агрегатами вже відомих нам марок Cіrrus, Cіtan, Condor.
 
altПідходящою для тих українських фермерів, хто обробляє приблизно 200-500 га (а таких в Україні чимало), виявиться й нова компактна пневматична сівалка AD-P Specіal шириною захвату 3,0, 3,5 або 4 м. Місткість насіннєвого бункера становить з насадками до 1500 л. Сівалка зручна в агрегатуванні: її можна комбінувати з ротаційними боронами різних машиновиробників, у тому числі й українських. Із великим зацікавленням оглянули ми й оновлений обприскувач-самохід Pantera 4502-H. У його най­менуванні літера «Н» означає High, тобто «високий». У машини збільшено кліренс, і вона тепер може чудово працювати по високих рослинах (скажімо, по кукурудзі чи соняшнику) у стадії стиглості. Причому при звичайній експлуатації кліренс становить 1,25 м, однак шляхом натискання кнопки на бортовому комп’ютері механізатор може підняти всю машину на висоту 1,7 м. Унікальність машини Pantera 4502-H полягає також у досить широкому діапазоні зміни ширини колії: за різних умов вона може варіюватися у межах від 1,8 до 2,6 м. Тим самим, незважаючи на високий центр ваги, Pantera 4502-H зберігає високу стійкість навіть на нерівній місцевості. А бортовий комп’ютер Amatron полегшує роботу водія: рідкі хімічні препарати застосовуються саме там й у тих дозах, де це необхідно.
 
alt
 
Ми побачили тут ще один обприскувач — рекордсмен світу Amazone UX 11200 ємністю 12 кубометрів. Він причіпний, але настільки великий, що має тандемну вісь і їздить на чотирьох колесах — на відміну від зазвичай двоколісних причіпних.(«Агробізнес Сьогодні» докладніше писав про цю машину в оглядах обприскувачів у № 8 та № 24 за 2012 рік.) Але рекордсмен він не лише через значний обсяг баку — може, найбільший серед причіпних «лійок на колесах». У жовтні 2014-го саме Amazone UX 11200 установив новий світовий рекорд, обробивши 1 032 га ріпаку за 24 години. Удень середня швидкість агрегату становила від 13-15 км/год., а вночі обприскувач працював навіть швидше: до 17 км/год. Отримані дані показали, що в середньому UX 11200 обробляв 43 га/год. Причому, оскільки в Німеччині немає великих агрохолдингів, рекорд встановлювався не на одному великому полі, а на 15-ти різних ділянках.
 
altМашини розумнішають
Нам показали й ще одну нову не просто модель, а тип знаряддя, який починає випускати Amazone. Це важка, але при тому й компактна дискова борона Certos 6001- 2TX. Вона має широкий спектр застосування, що охоплює обробку стерні, обробіток ґрунту на середні глибини від 7 до 20 см, передпосівну підготовку, а також обробіток полів із багаторічними травами або занедбаних земель. Агрегат забезпечує інтенсивне повноцінне перемішування ґрунтового шару за рахунок великих дисків діаметром 660 мм. Нею можливе також зароблення великої кількості кукурудзяної соломи, залишків соняшнику й проміжних культур. Всі операції виконуються із використанням однієї й тієї ж комбінації дисків. Компанія Amazone пропонує борону Certos TX у чотирьох варіантах із шириною захвату 4, 5, 6 й 7 м. Її широка громадськість матиме змогу побачити теж невдовзі — на виставці SIMA.   
 
Минулого року Amazone вивела на ринок свою цікаву розробку — обертовий плуг Cayron. («Агробізнес Сьогодні» оглядав цей агрегат у №23 за 2014 рік.) І от тепер ми змогли побачити його удосконалену версію — Cayron X-Blade. Цей плуг поєднує традиції й новаторство: забезпечує чудове розчищення борозни за допомогою спеціальної пластини X-Blade на останньому корпусі. Вона прикручується на подовжувачі й в середньому на 30 % краще розчищає ґрунт, ніж інші відомі плуги. У підсумку формуються чисті стики борозни без зайвих поглиблень або западин.
 
alt   alt
 
Усі знають, що Amazone є експертом по розкидачах: починаючи з того самого «Мішеля №3», компанія зробила їх понад мільйон штук. А найбільший хіт продажів Amazone — розкидач марки ZA, яких працює у світі вже 750 000 штук. Базовий принцип роботи розподільника залишився незмінним і застосовується досі: подвійна воронка для сухих гранул й два диски, що крутяться один назустріч другому, розкидаючи препарати навсібіч. Цю ідею за останні десятиліття широко запозичили багато інших фірм, у тому числі й українські машиновиробники. Ми переконалися, що в Хасберген-Гасті під Оснабрюком й надалі розширюються виробничі площі для виготовлення розподільників ZA. Одна з останніх моделей цього розкидача Amazone ZA-TS постала перед нами у новітній комплектації. Зокрема, у ній застосований модульний принцип різних надставок до базового бункера. Це дозволяє варіювати місткість бункера з добривами у широких межах від 1700 до 4200 л. А на потужнішому розподільнику ZA-TS Ultra, що розкидає добрива фронтом до 54 м, можна встановити чотири насадки обсягом від 2200 до 4200 л.
 
Для оснащення всіх моделей агрегатів ZA-TS використовується інтегрований у диски пристрій AutoTS для точного розподілу хімікалій на межах, що значно підвищує врожайність у порівнянні з колишніми способами розкидання.
 
alt
 
Ще одна цікава й вельми корисна задумка німецьких інженерів — це датчик спустошення бункера. Як тільки хімзасобів стає обмаль, лише на денці — оператор отримує сигнал, що вже час дозаправлятися препаратами.
 
Серед нових розробок ми відмітили також раціональний пристрій GPS-Swіtch для автоматичного включення секцій обприскувачів та розкидачів, що помітно підвищує якість і безпеку робіт з хімізації. Це — базована на GPS автоматична система керування. Коли межі поля відомі, механізатор може перейти на повністю автоматичний режим розкидання або обприскування за допомогою цього GPS-Swіtch, щоб зосере­дити свою увагу тільки на керуванні машиною.
 
alt
 
Конструктори Amazone придумали ще багато різноманітних фішок і рацпропозицій, що удосконалюють процес розкидання і дозволяють використовувати препарати з максимальною ощадністю. Ми побачили ще одну цікаву річ, яка може застосовуватися на різних агрегатах: це система Agrus, або «око розподільника добрив». Персонаж давньогрецької міфології Аргус, на честь якого названо пристрій, мав сто очей. Так само пристрій Agrus бачить, куди й скільки добрива впало на кожен дециметр поля. Йому це вдається за допомогою використання радарних сенсорів. Таким чином, процес розкидання завдяки такому спостережливому «оку» стає ще більш точним і автоматизованим навіть уночі або в тумані.
 
…Приємно було ввечері прогулюватися історичним містом Оснабрюком. У ратуші через дорогу від музею Ремарка зберігають усе так, як було при укладанні Вестфальської мирної угоди 1648 року. Саме тоді було утверджено концепцію державного суверенітету країн, на чому й тримається лад у Європі. Тепер поблизу «столиці миру» Оснабрюку виготовляється, мабуть, найкраща «мирна зброя», про яку тільки можна мріяти: широкий спектр машин для землеробства ХХI століття.

Коментар
 
altД-р Юстус ДРАЙЕРтехнічний керівник і співвласник компанії Amazonen-Werke
- Ми прагнемо приділяти підвищену увагу вдосконаленням нашої техніки, усіляким інноваціям. Останні кілька років ми посилено займалися впровадженням електроніки в наші машини й агрегати. У компанії Amazone з’явилося багато нових інтелектуальних продуктів, ми взяли на роботу чимало нових співробітників, які займаються саме електронікою й програмним забезпеченням. Хочемо бути інноваційними і в майбутньому, щоб у порівнянні з конкурентами виглядати гарно і навіть краще. Упевнений, що ми й надалі залишатимемося цікавими для вас.

17bbffa263551ac879b30ab411df2d7c

 14 серпня 2020
Станом на 13 липня, українські сільгоспвиробники вже зібрали 36,7 млн тонн зернових і зернобобових культур з площі 9,3 млн га (61% до прогнозу). Загалом аграрії зібрали 39,2 млн тонн зернових, зернобобових культур та ріпаку (+ 3,9 млн тонн за тиждень) з площі 10,4 млн га.
Станом на 13 липня, українські сільгоспвиробники вже зібрали 36,7 млн тонн зернових і зернобобових культур з площі 9,3 млн га (61% до прогнозу). Загалом аграрії зібрали 39,2 млн тонн зернових, зернобобових культур та ріпаку (+ 3,9 млн тонн за тиждень) з площі 10,4 млн га.
14 серпня 2020
 14 серпня 2020
У серпневому звіті аналітики USDAзнизили прогноз світового виробництва пшениці до ​​766,02 млн тонну 2020/21 МР у порівнянні з 769,3 млн тонн у липневій оцінці, що, тим не менш, як і раніше вище показника минулого сезону (764,1 млн тонн).
У серпневому звіті аналітики USDAзнизили прогноз світового виробництва пшениці до ​​766,02 млн тонну 2020/21 МР у порівнянні з 769,3 млн тонн у липневій оцінці, що, тим не менш, як і раніше вище показника минулого сезону (764,1 млн тонн).
14 серпня 2020
 14 серпня 2020
АТ «Аграрний фонд» повертається до класичної моделі форвардних закупівель зерна, працюватиме через Аграрну біржу і обов’язково буде страхувати майбутній врожай.
АТ «Аграрний фонд» повертається до класичної моделі форвардних закупівель зерна, працюватиме через Аграрну біржу і обов’язково буде страхувати майбутній врожай.
14 серпня 2020
 14 серпня 2020
Через посуху в липні-серпні поточного року, прогнозується зниження врожаю соняшника та його якості.
Через посуху в липні-серпні поточного року, прогнозується зниження врожаю соняшника та його якості.
14 серпня 2020
 14 серпня 2020
З початку поточного сезону експорт українського кукурудзяного крохмалю збільшився на 64%, в порівнянні з аналогічним періодом минулого року.
З початку поточного сезону експорт українського кукурудзяного крохмалю збільшився на 64%, в порівнянні з аналогічним періодом минулого року.
14 серпня 2020
 14 серпня 2020
Маски, антисептики та дистанція – фахівці закликають підприємства, що зберігають зерно, слідкувати за дотриманням заходів безпеки на час пандемії.
Маски, антисептики та дистанція – фахівці закликають підприємства, що зберігають зерно, слідкувати за дотриманням заходів безпеки на час пандемії.
14 серпня 2020

Please publish modules in offcanvas position.