Потужні новинки та перевірені агрегати — огляд причіпних обприскувачів

Потужні новинки та перевірені агрегати — огляд причіпних обприскувачів

/ Механізація АПК / Четвер, 02 серпня 2018 16:04

За традиційної (хімічної) технології вирощування сільгоспкультур обприскувач є одним із найважливіших інструментів аграрія. Із загальної категорії вирізняються причіпні агрегати, головними перевагами яких є ціна, висока маневреність, простота конструкції, велика продуктивність та універсальність (широка пропозиція штанг різного захвату та основних баків різного об’єму).

HORSCH

Пізнаваним представником лінійки причіпних обприскувачів, які компанія HORSCH пропонує на українському ринку, є Leeb GS, що оснащуються основним баком об’ємом від 6000 до 8000 л.

Основу Leeb GS формує суцільна здвоєна трубчаста рама, виготовлена з високоміцної сталі. На ній за допомогою газових амортизаторів закріплена керована вісь. Останнє сприяє легшій керованості обприскувача на полях неправильної форми та його стійкості при роботі в горбистій місцевості. Ширина колії доступна в варіантах: 1,8/2/2,25 м. GS оснащується великими колесами зовнішнім діаметром 2,05 м. Кліренс становить 85 см.

Головний бак із нержавіючої сталі має цікаву конструкцію: він не просто встановлений на рамі — бічні частини буквально охоплюють її, завдяки чому 1000 л від загального об’єму бака перебувають нижче рівня рами. Округла форма основної ємності сприяє легкому промиванню залишків робочого розчину та перешкоджає розхитуванню обприскувача. Об’єм бака для чистої води становить 530 л.

Leeb GS оснащений відцентровим насосом продуктивністю до 1000 л/хв. При цьому важливо, що агрегат подає тільки потрібний для витримки норми обприскування та роботи змішувача об’єм робочого розчину. Відповідний нормі робочий тиск у системі задається зміною частоти обертання насоса. До заповнення бака оператор задає потрібний об’єм через термінал. При досягненні цього значення система автоматично вимикає процес заповнення. Зворотний потік для залишків відсутній.

 

05 372 116

HORSCH Leeb 6 GS

 

Система циркуляції робочого розчину запускається автоматично, під час увімкнення насоса, та працює усією довжиною провідної лінії. Вона сконструйована таким чином, щоб на старті забезпечити обприскування всією шириною захвату, при цьому її конструкція перешкоджає накопиченню відкладень нерозчинених часток і, як наслідок, забиванню. Загалом конструкція Leeb GS дозволила скоротити довжину шлангів та провідних ліній до мінімуму.

Окремої уваги варта Continuous Cleaning System — система внутрішнього очищення, за якої залишки робочого розчину не розбавляються водою, а витісняються нею. Додатковий МП насос подає воду до очищувальних форсунок всередині бака, основний всмоктує залишки розчину та через провідну лінію подає його до форсунок. Весь процес керується оператором через термінал у кабіні трактора.

Штанги Leeb GS встановлені на запатентованій HORSCH навісці з активним пневмоконтролем центральної секції. Плавне ведення штанг та гасіння вертикальних коливань забезпечують пневматичні амортизатори. В вертикальній площині за це відповідає система важелів й амортизаторів. На Leeb GS можна встановлювати штанги із захватом від 21 до 42 м. Форсунки на них розташовані на відстані 50 або 25 см одна від одної. Останній варіант дозволяє проводити обприскування на висоті від 30 см над оброблювальною поверхнею. Якість при цьому забезпечується системою автоматичного ведення штанг відносно поверхні — BoomControl, яка доступна у двох версіях: Eco — для рівного рельєфу та Pro — для горбистої чи нерівної місцевості. Робочі параметри задаються через термінал.

Керування всіма параметрами обприскування оператор здійснює через ISOBUS-термінал (4 варіанти, різняться за функціональністю та ціною) та багатофункціональну рукоятку.

Минулого року було представлене нове покоління Leeb GS, яке вирізняється сучаснішим комп’ютерним оснащенням та ширшим розмаїттям конфігурацій.

 

Berthoud

Сегмент причіпних обприскувачів компанії Berthoud представлений моделлю Tracker, який оснащений баком для робочого розчину об’ємом 3200 л.

Рама Tracker базується на двох поздовжніх балках, зроблених із високоміцної сталі. Вона, як і всі сталеві деталі агрегату, покрита спеціальною полімерною фарбою Berthoud, стійкою до вологи, хімії, ультрафіолету та інших подібних факторів. Вагомим впровадженням є запатентована Berthoud підвіска мосту Actiflex (патент Berthoud), яка складається із двох амортизаторів і пружини з нелінійною жорсткістю. Тобто Actiflex забезпечує плавний хід, адаптуючись до змінних ваги та швидкості обприскувача. Підвіска Actiflex розрахована на всі різновиди навантажень, тобто безкомпромісно поглинає всі удари та поштовхи від руху по складному рельєфу. Завдяки цьому обприскувач Berthoud Tracker може працювати в полі на швидкості, з якою здатен рухатись трактор, та тракторист може всидіти в кабіні. Завод підтверджує високу надійність цієї системи своєю п’ятирічною гарантією.

Колія змінюється від 1,6 до 2,10 м.

Завдяки формі головного бака, виготовленого з високощільного поліетилену, та його розташуванню на рамі центр ваги знаходиться максимально низько. Об’єм бака для чистої води становить 330 л, а конусоподібна його форма дозволяє використовувати розчин до останньої краплі.

 

05 372 118

Berthoud Tracker 3200

 

Tracker доступний у двох варіантах, які різняться системами керування обприскуванням, тобто контролем дотримання гектарної норми при зміні швидкості. Першим є система DPA (витрата робочої рідини пропорційна швидкості руху, патент Berthoud). Вона складається зі спеціального окремого насоса Berthoud Volux (патент Berthoud), який виконує дві операції: 1) перекачування робочого розчину (тільки для обприскування) та 2) дозування, тобто забезпечення потрібної гектарної норми, а також із системи приводу цього насосу не від ВВП трактора, а від колеса самого обприскувача, що дозволяє підтримувати встановлену норму виливу при змінах швидкості руху. Volux є поршневим насосом подвійної дії та виконується у двох варіантах продуктивності: 240 або 320 л/хв.

Ключові переваги цього рішення (у порівнянні з електронними системами та насосом і його приводом від ВВП): 1) незалежність від трактора, тракторного двигуна, від обертів цього двигуна, 2) незалежність від тракториста, тобто виключення людського фактору, 3) висока надійність та простота цієї системи, що підтверджується більш ніж 1200 обприскувачами, що працюють в Україні з 2005 року, а також заводською п’ятирічною гарантією на насос та коробку передач, 4) контроль встановленої норми виливу при змінах швидкості без електроніки, 5) потрібний тиск і норма виливу досягаються з перших метрів роботи.

У другому варіанті — DPE — регулювання здійснюється комп’ютером на основі даних датчиків тиску.

Штанги Tracker встановлені на спеціальній, запатентованій Berthoud, підвісці Axiale, за якої точка кріплення знаходиться точно в центрі маси штанги. Завдяки цьому під час роботи лінія штанги не йде чітко перпендикулярно лінії сили тяжіння (як у маятниковому типі), а копіює положення осі обприскувача. Це сприяє витримці сталої робочої висоти штанг, особливо при роботі на горбах. При цьому чутливість реакції штанг на зміну положення осі налаштовується пружинними амортизаторами. Залежно від потреб Tracker може бути оснащений штангами 24, 28, 30, 32 м.

Щодо терміналів керування, то за варіанту DPA на Tracker може встановлюватись Televolux, який дозволяє задавати норму виливу з кабіни трактора, та Berjust, що відображає робочі показники (норма виливу, швидкість руху, оброблена площа тощо).

У випадку DPE управління обприскуванням може здійснюватись через бюджетний монітор DP Tronic або більш технологічний EC Tronic. Останній оснащується безпровідним багатофункціональним джойстиком Pilot, завдяки якому оператор може виставляти робочі параметри (наприклад, штанг) перебуваючи в радіусі 25 м від обприскувача.

 

AMAZONE

Яскравим представником лінійки причіпних обприскувачів компанії AMAZONE є моделі UX, які доступні в одно- або двовісному виконанні з основним баком 3200–6560 л та 11200 л відповідно.

В основу машини покладено широку профільну раму з високоміцної сталі. Незалежно від виконання (жорстке/кероване, нижня/верхня навіска) дишло серійно оснащуються системою амортизації. Вісь обприскувачів UX 3200–6200 є керованою: управління здійснюється механічно (оснащення UniTrail реагує на рульовий рух трактор), або автоматично (AutoTrail працює через програмне забезпечення, на бічних пагорбах корегується оператором через багатофункціональний джойстик AmaPilot). На двовісному UX 12000 доступне керування однією (задньою) віссю (SingleTrail), або двома (DoubleTrail). Останній варіант — це руління з електронним примусовим регулюванням, за якого під час повороту перша вісь обприскувача точно слідує в колії задніх коліс трактора, а друга — в колії передніх коліс. Кліренс усіх UX становить 78 см (шини Ø183,5 см).

На рамі розташований бак для робочого розчину, виготовлений зі спеціального композитного матеріалу — патент AMAZONE, — який є стійким не тільки до агресивних хімічних розчинів, а й до негативної дії ультрафіолету та вологи. Разом із тим, спеціальна форма бакуа забезпечує низький центр мас, легке промивання залишків робочого розчину (завдяки гладкій поверхні внутрішніх стінок та закругленим кутам), а також стійкості обприскувача під час руху з напівпорожнім бака. Так, при гальмуванні рідина спрямовується до центру бака, де вона швидко заспокоюється. Об’єм бака для чистої води становить від 320 до 900 л.

 

05 372 120 1

AMAZONE UX 5201

 

Продуктивність насоса в UX залежить від виконання обраного обприскувача. Так, у варіанті Special (захват штанги від 15 до 30 м) продуктивність одинарного мембранно-поршневого (МП) насоса становить 260 або 380 л/хв. У виконанні Super (захват від 18 до 40 м) встановлено подвійний МП насос продуктивністю 420 або 520 л/хв. (залежно від моделі). UX 12000 оснащений спеціальним МП насосом, який має стійкість до сухого ходу та продуктивність 750 л/хв.

Штанги UX встановлені на амортизованій підвісці маятникового типу з азотним енергоакумулятором. Вертикальні коливання гасяться пружинними демпферами, а горизонтальні — інтегрованою амортизаційною системою з гальмівних колодок і сайлентблоків. Штанги AMAZONE мають спеціальну профільну конструкцію, завдяки якій вони є міцними, але при цьому легкими. На них можуть встановлюватись системи AutoLift (автоматичне підняття штанг на розворотних полосах) та Distance Control (автоматичне ведення штанг паралельно поверхні).

Щодо систем обприскування, то залежно від типу штанги на UX можуть оснащуватись AmaSwitch (штанги Super-S2 та Super-L2), яка розділяє штангу на 50-см секції та автоматично керує ними; та AmaSelect (тільки для Super-L2), що дозволяє керувати кожною окремою форсункою. Разом із тим, уваги варта й технологія DUS — система циркуляції високо тиску, завдяки якій на старті вилив відбувається одразу всією шириною захвату.

Керування обприскуванням може здійснюватись через бортовий комп’ютер AmaSpray+ і невеликий термінал ProfiClick, або ISOBUS-термінали.

Для замовлення аграріїв уже доступний обприскувач UX AmaSpot (бак 4600 або 5600 л, захват штанг 24 м). В ньому втілена технологія, яка визначає положення бур’яну на полі та автоматично з точністю до 1 см вмикає форсунку над ним. З останнього кварталу 2018-го — початку 2019-го року мають стати доступними нові UX 01, серед визначних рис яких системи ContourControl (вдосконалений Distance Control), SwingStop (нова технологія гасіння горизонтальних коливань), а також SwingStop pro (те саме + автоматичне регулювання норми виливу на кожній окремій форсунці — забезпечує оптимальну норму на поворотах) тощо.

 

Kuhn

Починаючи з цього року, в Україні стане доступною оновлена лінійка обприскувачів Kuhn, зокрема модель Lexis, яка оснащується головним баком фактичним об’ємом 3180 л.

Основа Lexis — рама, виготовлена заводом Kuhn зі спеціальної високоміцної марки сталі. Залежно від потреб, обприскувач може бути оснащений простим (верхнє/нижнє агрегатування), або гідравлічно керованим. В останньому варіанті поворотна точка розташована посередині між обприскувачем і трактором, що сприяє точному маневруванню на кінцях поля. А при роботі на схилах положення машини корегується гідроциліндром. Колія регулюється у межах 1,5–2,25 м.

 

05 372 120 2

Kuhn Lexis

 

Характерною рисою Lexis є низька вага: порожній обприскувач важить 2,2 т. Одним із факторів, який вплинув на це, є матеріал, з якого виготовлений головний бак. Завдяки спеціальній формі він добре інтегрується до рами, що зменшує ризик перетирання. Разом із тим, його конструкція зроблена так, щоб основна частина об’єму (2000 л) перебувала якомога ближче до рами (низький центр мас), а залишки робочого розчину спрямовувались до великого зливного отвору. Бак для чистої води об’ємом 300 л розташований у задній частині обприскувача. Завдяки цьому, незалежно від рівня заповнення головного бака, центр ваги припадає на вісь машини. Lexis оснащений МП насосом продуктивністю 265 л/хв.

Штанги Lexis можуть бути встановлені на трапецієподібній підвісці (штанги А2 із гідравлічною системою корегування нахилу), або запатентованій Kuhn підвісці Equilibra (МТА2+RHPA). Це система шатунно-маятникового типу: згори штанга закріплена в двох точках на шарнірах, а знизу вона підтягується пружинами та підтримується амортизаторами. Особливістю Equilibra є система з азотним акумулятором на гідроциліндрах першої тяги, яка гасить вертикальні коливання (у т. ч. сильні) під час гальмування, розвороту та прискорення. Штанги обприскувачів Kuhn виготовлені з алюмінію, завдяки чому вони, будучи стійкими до корозії та агресивної середи, є легкими, але водночас міцними. На Lexis встановлюються штанги з захватом від 18 до 24 м (МТА2 та МЕА2), а також від 27 до 28 м (RHPA).

Головною «родзинкою» усіх обприскувачів Kuhn нового покоління є система обприскування, яка дає можливість керувати кожною секцією форсунок окремо та забезпечувати стабільну норму виливу при зміні робочої швидкості. На кожен кінець тримача встановлюється форсунка, яка виливає потрібну норму при різній робочій швидкості (умовно: жовта форсунка — 8–12 км/год., синя — 12–14 км/год., червона — 14–16 км/год.).

Керування Lexis здійснюється через електронні блоки RBP (бюджетний варіант), REB3, REB3+ чи VISIOREB (більша функціональність та ергономічність), або ISOBUS-термінали CCI 1200.

 

Lemken

2018 року українські аграрії зможуть оцінити нове покоління відомого продукту компанії Lemken — обприскувачів Primus, які мають бак для робочого розчину номінальним об’ємом 2400, 3300 та 4400 л. Виробник поділив одну модель на дві модифікації: простішу Primus 10 — без можливості працювати за протоколом ISOBUS, та Primus 12 — повністю адаптовану машину для підключення за ISOBUS.

Першим новим впровадженням стало дишло, яке можна обертати для агрегатування як з іноземними (верхнє з’єднання), так із вітчизняними (нижнє) тракторами. При цьому зберігається корисна опція — підресорений наконечник дишла, який мінімізує вплив ударів між трактором й обприскувачем. На Primus встановлюється жорстка, непідресорена вісь зі змінною колією у межах 1,5–2,38 м (при замовленні вказують ширину колії та розмір коліс). Колія обприскувача змінюється з однієї величини на другу шляхом переставляння коліс.

Головний бак є герметичним та виготовлений із високоміцного пластику, армованого скловолокном. Гладкі стінки всередині перешкоджають накопиченню твердих часток робочого розчину та сприяють легкому очищенню. Primus 10 (12) / 2500 та 3500 оснащується МП насосом продуктивністю 260 л/хв., а об’ємніша модель 10/4500– двома МП насосами продуктивністю по 200 л/хв. кожен. Привід здійснюється від ВВП (540 об./хв.).

 

05 372 121

Lemken Primus 10

 

На новому поколінні Primus встановлюються більш продуктивні насоси німецького виробника Altec. Але навіть і в старій версії потужності насоса (–ів) вистачало для одночасного виконання 4 операцій: змішування хімії у баку для приготування робочого розчину, його подача в головний бак, закачування води в основну ємність та перемішування розчину в ньому. Останнім займаються спеціальні форсунки, які розташовані на відстані 15 см від днища бака, — це перешкоджає формуванню та випадінню осаду. Об’єм бака для чистої води відтепер роздільний — 2 по 160 л.

Система стабілізації штанг Primus на рівнинному рельєфі працює за маятниковим принципом. А під час роботи на схилах до роботи стає електродвигун, який змінює центр ваги штанг так, щоб вони перебували паралельно поверхні. Ця операція може здійснюватись автоматично або оператором із кабіни трактора через оснащений потенціометром комп’ютер. Вертикальні коливання штанги гасяться циліндрами з гідроакумуляторами та двома пружинними або гідравлічними амортизаторами. Коливанням типу «одна штанга вгору-друга вниз» перешкоджають пружини, які швидко усувають перекоси. В горизонтальні площині стале положення штанг тримають забезпечують 4 пружини. Штанги Primus можуть мати захват від 15 до 33 м.

Ключовим впровадженням нової генерації Primus стала нова електроніка від Muller Electronik. Завдяки їй Primus отримав систему постійної циркуляції робочого розчину вже в базовій комплектації (яка з перших метрів забезпечує вилив усією шириною захвату та в необхідній концентрації).

Нові Primus у базовій комплектації оснащуються багатофункціональними терміналами CCI-50. При цьому важливо, що можна самому визначити ті можливості терміналу, які дійсно необхідні господарству. Паралельне водіння, посекційне відмикання форсунок, керування замовленнями… — до системи інтегровано багато різноманітних функцій. Власник сам вибирає необхідну та активує її, придбавши в постачальника електронний ключ.

 

Kverneland

Компанія Kverneland пропонує українським аграріям причіпні обприскувачі iXtrack, які доступні в трьох версіях з основним баком об’ємом від 2400 до 3600 л (моделі А та В), а також від 4000 до 5000 л (модель С).

Модель A серійно оснащується дишлом із нижньою зчіпкою, при цьому особливе розташування карданного валу сприяє високій маневреності машини. Стандартно на iXtrack В встановлюється підресорене гумовими амортизаторами дишло HydroFlex, яке дозволяє працювати на високих швидкостях. Те саме стосується моделі С з однією відмінністю — на нього можна встановити варіант HydroFlex із вбудованими насосами. Це збереже простір між нижньою частиною обприскувача та поверхнею ґрунту.

Для усіх iXtrack доступні підресорені вісі TwinFlex: за колесом встановлено пружинні амортизатори, які розміщені в горизонтальній площині. За такої конструкції підвіска має невеликий хід по висоті, що сприяє стабільному положенню штанги при роботі. Крім того, ця підвіска адаптується до ваги обприскувача: жорстка при повному баку та м’якіша з мірою його спустошення. Загалом вісь на iXtrack може бути підресореною чи жорсткою, або з підрулюванням (Autotraс, електрогідравлічне керування), регульованою чи нерегульованою по ширині. Залежно від моделі колія регулюється у межах 1,6–2,1 м та 1,75–2,25 м.

Інтегрований на сталеву раму бак розміщений таким чином, аби незалежно від рівня заповнення центр маси був максимально низько та припадав на вісь обприскувача. Відповідно до потреб на iXtrack можна встановити МП насос продуктивністю 200, 250, 400 чи 500 л/хв. Об’єм бака для чистої води становить 360 л. Поруч із ручною панеллю управління також доступні напівавтоматична система iXclean Comfort (керування потоками розчину та води, зокрема, закачуванням води до головного бака та промивкою системи, з кабіни трактора), а також автоматична iXclean Pro (керування всіма функціями обприскувача через ISOBUS-термінал).

Цікавою особливістю обприскувачів iXtrack є подвійна (маятниково-осьова) трапецієподібна система стабілізації штанги. Вона працює таким чином: на рівній місцевості вмикається маятниковий режим, за якого штанга перебуває паралельно поверхні незалежно від положення осі обприскувача. Під час роботи на горбистій місцевості, в якій принцип маятника є неефективним, вмикається другий режим, у якому штанга копіює положення осі обприскувача. Залежно від робочих умов iXtrack може оснащуватись сталевими штангами HSS (високоміцна сталь Domex) із захватом 18–40 м, або алюмінієвими HSA із 24–33 м. В останніх втілена запатентована аерокосмічна технологія склеювання алюмінію, за якої міцність усіх вузлів примикання є набагато вищою у порівнянні зі сваркою. Якість технології підтверджується 5-річною гарантією Kverneland на вузли примикання штанги.

 

05 372 122 1

Kverneland iXtrack C50

 

Окремої уваги варта iXflow — це система постійної циркуляції рідини у штанзі з пневматичними клапанами контролю форсунок. На початку роботи машини ця система забезпечує одночасне обприскування всією шириною захвату, роботу за GPS-сигналом на високих швидкостях, легке промивання секцій, перешкоджає утворенню осаду тощо. Не менш цікавою є стандартна система Enfo. Перед початком обприскування вона буквально вичавлює робочим розчином воду з магістралей. Щойно розчин досягнув форсунок — система відмикається. Це забезпечує рівномірне обприскування на перших метрах роботи. Другою функцією є автоматичне промивання секцій заданим об’ємом води після завершення обприскування.

Під час роботи технологія Boom Guide автоматично веде штанги по висоті: ультразвукові датчики контролюють відстань між штангою та поверхнею, щойно цей показник виходить за межі заданого значення — гідравліка корегує положення штанг, повертаючи їх до потрібних параметрів. Ця система є у двох варіантах: Boom Guide Comfort (2 датчики) — для рівнинного рельєфу та Boom Guide Pro (3, незалежне корегування висоти лівої та правої штанг) — для складного. До функціоналу Boom Guide входить система ErgoDrive, яка при вимкненні обприскування виконує наступні дії:

 

1) вирівнює штангу до центрального положення;

2) підіймає її на задану оператором висоту;

3) вмикає керування двома осями.

 

А по закінченню розвороту та увімкненню обприскування ErgoDrive виконує усі ці дії у зворотному порядку.

Керувати iXtrack можна за допомогою простого базового пульта FMC, більш функціонального терміналу Starguide IV (зокрема, дозволяє паралельне водіння за GPS та автовимкнення секцій), або універсального ISOBUS-терміналу Tellus GO.

 

Unia

В загальній пропозиції обприскувачів компанії Unia вагоме місце посідає серія Europa, на моделі якої встановлюється головний бак об’ємом від 2500 до 4000 л.

Europa має жорстке дишло з верхнім типом агрегатування. Вісь обприскувачів є регульованою (безступенево) в межах 1,8–2,25 м та оснащена пневматичними амортизаторами.

Інтегрований у сталеву основний бак виготовлений зі спеціального поліестру, який має стійкість до хімічних і механічних навантажень, та є при цьому ремонтопридатним. Всередині бака встановлені дві перегородки, що перешкоджають утворенню хвиль під час старту та гальмування. Форма його є простою, що сприяє легкому промиванню залишків робочого розчину. Europa оснащуються шестисекційним МП насосом ZETA 300 із підвищеною стійкістю мембран та продуктивністю 295 л/хв. На обприскувачі встановлюється 4-рівнева система фільтрації: фільтри всмоктування, самоочисний напірний, секційний, а також фільтри на кожній розпилювальній голівці.

 

05 372 122 2

Unia Europa XL

 

Europa мають маятникову систему стабілізації штанг, за якої горизонтальні коливання гасяться гідравлічно-газовими амортизаторами, а вертикальні — резиновими демпферами. Гасінню вертикальних коливань сприяє й система підйому штанги без ліфтової конструкції — це паралелограмно-важільна навіска з гідроциліндром підйому штанги та гідравлічно-газовим амортизатором. Захват штанг може становити від 18 до 28 м.

Постійну витримку робочої висоти забезпечує система Dystans: два ультразвукові датчики аналізують відстань штанги до оброблювальної поверхні, при виході з заданого значення комп’ютер задіює гідравліку, яка повертає штангу в оптимальне положення.

Керування обприскувачем може здійснюватись через комп’ютер Spray або більш функціональний UTS.

 

Дмитро РАДІОНОВ, спеціально для газети "Агробізнес Сьогодні"

 11 листопада 2019
Найбільше українською землею зацікавлені європейські країни, країни Близького Сходу та Китай. 
Найбільше українською землею зацікавлені європейські країни, країни Близького Сходу та Китай. 
11 листопада 2019
 11 листопада 2019
Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (ЄДР) відкрили в повному обсязі.
Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (ЄДР) відкрили в повному обсязі.
11 листопада 2019
 11 листопада 2019
Критична ситуація з ростом імпорту картоплі в країну досягла свого апогею в жовтні 2019 року. У цьому місяці знову був оновлений рекорд імпорту - в країну ввезли 92,6 тис. тонн товарної картоплі - більше, ніж будь-коли в історії України за цілий рік.
Критична ситуація з ростом імпорту картоплі в країну досягла свого апогею в жовтні 2019 року. У цьому місяці знову був оновлений рекорд імпорту - в країну ввезли 92,6 тис. тонн товарної картоплі - більше, ніж будь-коли в історії України за цілий рік.
11 листопада 2019
 11 листопада 2019
В Україні фермерські господарства та агропідприємства орендують 16,9 млн га паїв. 
В Україні фермерські господарства та агропідприємства орендують 16,9 млн га паїв. 
11 листопада 2019
 11 листопада 2019
Минулого тижня живця свинейвід промислового виробника, як і тижнем раніше, закуповували по 44-46 грн за кг, а середньоринкова ціна склала 45,25 грн за кг.
Минулого тижня живця свинейвід промислового виробника, як і тижнем раніше, закуповували по 44-46 грн за кг, а середньоринкова ціна склала 45,25 грн за кг.
11 листопада 2019
 11 листопада 2019
Кліматичні умови у вигляді поступового зниження температури повітря в нічні та денні години уповільнили активний розвиток сисних шкідників у посівах озимих зернових культур.
Кліматичні умови у вигляді поступового зниження температури повітря в нічні та денні години уповільнили активний розвиток сисних шкідників у посівах озимих зернових культур.
11 листопада 2019

Please publish modules in offcanvas position.